HRISCANSTVO

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: HRISCANSTVO

Post by Zona Sumraka »

Svakoga dana ima puno situacija kada ja biram sta cu da uradim-da li cu da kradem na poslu, da li cu na nekog da se derem i da ga psujem u prevozu, da li cu da lazem svoje kupce...A sve ovo ne zelim da radim zato sto sam danas hriscanin, a ne zato sto mislim da sam dobar covek.
Ne znam Sale...meni bi bilo puno logicnije da to radis zato sto si dobar covjek, a ne zato sto tvoja vjera tako nalaze...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by saša-ex »

Samo to sto sam dobar covek nije dovoljno, po mom poimanju, na kraju krajeva, ja verujem u Isusa ciji bestseler kaze da je on jedini put,istina i zivot. Znaci da dobra dela sama po sebi ne spasavaju. I da, dobrota u meni ne bi bila dovoljna da me spreci da upadnem u greh. Sto naravno ne znaci da sam ja bezgresan, vec da samo zelim da zivim zivot koji je nalik Hristovom.
Zdravoca je metafora, radi se o ljudima kojima je sve ok...A ausret sa Bogom nije nesto sto je imaginarno, sto se istripuje, vec jedan jasan osecaj ljubavi koji preplavljuje, nesto sam osetio previse konkretno i podosta puta, da bi i jednog trenutka to doveo u sumnju. Prvi problem je sto vecina ljudi u danasnjem svetu Boga ne dozivljava kao zivog, kao nekog ko moze da menja situacije, izvlaci iz problema, pravi cuda...Vecinom se taj pravi, normalni odnos sa Bogom, gusi u religiji i obicajima i cesto svodi samo na neku tradiciju.
Ali opet ponavljam, bez ikakvog omalozavanja, da je tesko preneti sav taj moj dozivljavaj ako vi apriori imate stav-Bog ne postoji. I kao sto rekoh, ne postaje se vernik time sto ce neko da ti objasni a ti da shvatis, vec licnim odnosom i onim sto osetis u srcu. A ja sam poverovao i primio Isusa u svoj zivot, kada sam shvatio da su sva moja trazenja uzaludna i da ja svojom snagom ne mogu da pobedim, ne samo drogu, nego svu onu prljavstinu koja se nakupila u mom zivotu. Prosto receno, hteo sam nov zivot, a to donekle i opisuje rec-obracenje, tj. odbacivanje svega starog i dobijanje novog.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by pepeljuga84 »

pepelugo draga pa mozda sam ja taj diler i ako jesam ni malo mi se ne bi dopalo to sto si rekla za mene tj. za njega!!!
Stidis li se sada malo?? :oops:
E-pa da znaš da me malo blam :oops:
Ali on je skroz lood ali LUD lik-ako si ti on-pa sam Bog te je poslao :-D
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by Baba Naca »

Čuvaj se ... Stremi ka ...

Samosažaljenja Nesebičnosti
Samoopravdavanja, samoisticanja Poniznosti
Uobraženosti, udvaranja i prenemaganja Skromnosti, umerenosti
Vlastitog podcenjivanja Pravilnoj (realnoj) samoproceni
Nepoštenja Poštenju
Nestrpljivosti Strpljivosti
Mržnje LJUBAVI
Ogorčenja Praštanju
Nadutosti, lažnog ponosa Jednostavnosti
Ljubomore Poverenju
Zavisti Velikodušnosti, širokogrudosti
Lenjosti Aktivnosti
Odlaganja, otezanja Brzom izvršavanju, spremnosti
Podmuklosti, neiskrenosti Otvorenosti, iskrenosti, direktnosti
Negativnog razmišljanja Pozitivnom razmišljanju
Vulgarnosti, nemorala Plemenitosti, uzvišenosti, duhovnosti
Fantaziranja, prljavih misli Konstruktivnom i čistom razmišljanju
Kritikovanja Kritičkom sagledavanju i prepoznavanju pozitivnog
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply