HRISCANSTVO

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

da prevedem ljudima: KO MISLI DA MU JE ZA OZDRAVLJENJE DOVOLJNO DA SAMO SJEDI TRI GODINE U KOMUNI,MOŽE ODMAH SPAKOVAT TORBE I IĆI!

istina,čuda se dešavaju ali samo onima koji u čuda vjeruju....zajednica pruža to vjeru ali je svi ne uzmu...na ulici je niko ne pruža,barem ne na takav konkretan način i svojim primjerom.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

"Najveća Sotonina obmana je što je uspio ubijediti ljude da on(sotona),ne postoji"

To je baš moćna istina.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: HRISCANSTVO

Post by Zona Sumraka »

Netko Boga nađe u Crkvi(nebitno koje denominacije,svaka ima mana i vrlina),netko ga nađe u zatvoru,netko pred smrt,netko jednostavno ode negdje u osamu,netko Ga nađe,a i nije svjestan da Ga je našao.
a neko ga i ne trazi...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

Traži ga svatko,vjeruj mi.
Odmakni samo pojam Boga od religija,jer religije,vjerske zajednice,sekte... su ljudski "proizvod".Kad to učiniš,drukčije vidiš puno toga.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

Uvijek se kaže,da mi je onda bilo imat pamet kao sada,prečesto čujem tu izreku,a ponekad je i sam sebi kažem.
Ali,ako me išta komuna naučila,to je da je samosažalijevanje,u neku ruku i grijeh.Iz prošlosti se može puno naučiti,ali vrijedi i ona:"Ne okreći se sine..."
Opet,iako sam pao 3 godine nakon izlaska iz "Cene",tamo sam primio stvari zbog kojih sam i danas živ.Primio sam volju za borbom,ma kako god situacija izgledala bez izlaza.Da nije bilo toga,vjerovatno bi dosad napravio suicid,jer sam nekoliko puta toliko nisko pao,da mi se činilo da nema izlaza.Najsvježije sjećanje na takav osjećaj je kada sam upao u zatvor.Prvu noć neću nikad zaboraviti,to beznađe i pakao u glavi ne mogu riječima opisati,nalazeći se u ambijentu u kojem svaki znak slabosti rezultira time da te ljudi,a i to okruženje,jedostavno zgaze.Kao da se nalaziš usred horde gladnih vukova.

Sjećam se da sam iz "Cenacola",100 puta htio ići kući,ali nisam htio otići kao miš,pognute glave.Samo da sam tada bio zreliji...
A sad,šta je - tu je,guram dalje,NEMA PREDAJE!

Kada sam ja bio tamo,sjećam se te frke oko ljudi koji su samo čekali da prođe vrijeme.Glupo je pričat o nekim vremenskim okvirima,ali takav način liječenja mora da traje nekoliko godina.Bukvalno,prvih 6 mjeseci do godinu dana treba u prosjeku da shvatiš zašto si uopće tamo,pa onda "naučiš" kako stvari stoje,međutim treba to živjeti,mnogo njih tako ode nakon pola godine jer misle da su sve shvatili.
Ja osjećam da sam počeo padat,kada sam počeo "prebrojavat" koliko dugo sam čist.Čim sam počeo tako razmišljati,splasnulo je puno toga u meni,jutra su postajala sve teža...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

problem je veliki što ljudi Boga doživljavaju kao neko ljutog staRCA KOJI NAM BROJI GRIJEHE I PRI TOM NE ZNAJU DA JE ON OTAC NEBESKI KOJI NAS VOLI I PRIHVATA U SVAKOM SEGMENTU NAŠEG ŽIVOTA,ups,velika slova......voli nas i kad činimo loše,jako loše i kad činimo dobro,uvijek nas voli i prihvata ,samo što kad činimo loše,Njemu se srce cijepa kao i svakom dobrom ocu.
Pitaju me onda,a zašo te onda ne izčupa kad te toliko voli zašto dozvoli da tako padneš i na to pitanje je odgovor jednostavan:Zato što mi je dao najveći ideal čovječanstava,dao mi je SLOBODU.....znate šta znači nekog voljeti jakoooooo,živjeti i umrijeti zbog njega a dati mi APSOLUTNU SLOBODU,zašto,zato što već đavo manipulira nama,zato što nismo stvoreni kao marionete,nego po slici Očevoj kao slobodna bića.
Ali dragi moji,voljeti,vjerovati i uzdati se u Boga ne znači "visiti" po crkvama,džamijama ili sinagogama...to znači da nijednog trena nisi sam,da uvijek imaš izbor između dobra i zla,svaki trenutak života je opredeljenje....SLOBODNI SMO i isto smo tako slobodni i iznad svega dobro doši pred njega kad ne možemo više a do tad smo griješili kad smo slomljeni,umorni,tužni,razočarani...tad nas On čeka raširenih ruku.
Pitali su Isusa pitali zašto sjedi sa carinicima i lošim ljudima,rekao je:bolesnima treba doktor....On je tu radi nas grešnih,nas on najviše ljubi.

Kada je Isus u Kani Galilejskoj napravio svoje prvo čudo,na svadbi kad je pretvorio vodu u vino jer ga je nestalo u sred svadbe.....mislite da nekom ko je stvorio svijet treba voda da bi napravio vino?!
Smiješno i nelogično......šta to simbolizira,što nam je htio reći...........DAJTE MI VAŠU SLABOST,DAJTE MI VAŠE MUKE,NEDOSTATKE,PROBLEME I OD NJIH ĆU NAPRAVITI DA BUDETE DOBRO,NAPRAVIČU VESELJE OD VAŠEG ŽIVOTA(vino je uvijek predstavljalo feštu,veselje)
tražite dobićete,kucajte,otvoriće vam se.
Đavo taj koji nas perfidno cima i žestoko naplaćuje posle svoja zadovoljstva koja smo na svojoj koži iskusili.

Postoji nauku koja se zove Apologetika i bavi se naučnim dokazivanjem postojanja Boga,ta nauka govor takođe o tome da je u svakom čovjeku bog usadio klicu vjere i da ne postoji ateizam kao čisto nevjerovanje u Boga,nego da samo postoji pozitivan i negativan stav prema bogu.
Evo jedan vrlo jednostavan ,da ne kažem banalan primjer iz jedne od tih knjiga koji potvrđuje zadnje što napisah:

Ide jedan engleski svećenik ulicom,u civilnom odjelu i prolazi pored mladića koji je popravljao kola i sav iznerviran vrlo sočno je psovao Boga.
Svećenik se zaustavi kraj njega i priupita ga:Sinko,vjeruješ li ti u Boga,mladić uz psovku odbrusi,naravno da ne vjerujem!
A svećenik ga pita:a zašto ga onda psuješ,mladić odgovori:zato što ga mrzim!!!!
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by bojanol »

Meni je bolje da verujem u Ratove zvezda nego u Boga.
Mada, ko zna, nikad me nije zanimao. I kako da me zanima, kad sve crkve, muslimanske, katolicke, pravoslavne, i koje vec, reklamiraju boga vishe nego shto je George Lukas reklamirao Ratove zvezda.
Znachi ne razumem se u tematiku, mozda u shematiku, ali u tematiku ne.
A i Naziv teme iskljuchuje vishe od pola chovechanstva. Znachi, Bole me Brige za Boga.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: HRISCANSTVO

Post by Zona Sumraka »

Traži ga svatko,vjeruj mi.
Odmakni samo pojam Boga od religija,jer religije,vjerske zajednice,sekte... su ljudski "proizvod".Kad to učiniš,drukčije vidiš puno toga.
Ne trazi, vjeruj mi...sto se mene licno tice i bog je ljudski proizvod...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by bojanol »

Pa da Bog je kao Koka i Kola.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: HRISCANSTVO

Post by Zona Sumraka »

hahhahha...bog je ideja...koka kola je jedinstveni osjecaj...
Post Reply