HRISCANSTVO

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by pepeljuga84 »

E bre Bobane pa šta ti je.ja barem uopšte nisam mislila na tebe-niti kada sam ovo pisala-ni na koga sa foruma...
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: HRISCANSTVO

Post by Boban »

pepeljuga84 wrote:E bre Bobane pa šta ti je.ja barem uopšte nisam mislila na tebe-niti kada sam ovo pisala-ni na koga sa foruma...

Eh bre pepi sreco moja pa ja kad pogledam tvoj avatar i ovo sto si napisala tako mi dodjes draga(bez ironije)...ma znam da nisi mislila na mene :D pozz
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by saša-ex »

zabac wrote:Pa zasto onda sada mnogi misle da su Mojsije licno??
Na osnovu cega mislis da je neko umislio da je Mojsije?

U celoj prici, ne radi se o tome da li neko veruje, jer i djavo himself veruje u Boga, nego je pitanje koliko i kako verno zivimo...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: HRISCANSTVO

Post by Zona Sumraka »

Pa zar nije cijela diskusija bila vezana za to da li neko vjeruje, ili ne? ... nista mi nije jasno...
zabac

Re: HRISCANSTVO

Post by zabac »

To sto izuzetno teska situacija natera coveka da se okrene veri kao jednom od malobrojnih izlaza iz pakla ne daje za pravo istom da se postavlj kao neko ko je bogom dan da daje savete,kritike, preporuke ili bilo sta drugo vezano za veru. mislim da takvi ljudi moraju biti jako oprezni cak i pri izjavi da su vernici jer to nije bio njihov slobodan izbor, Ulazak u stado bozije zahteva jako veliko pokajanje i mnogo molitve za oprost. kada kazemo ja verujem ili ja zelim verovati deluje mi pomalo licemerno mislim da bi ispravnije bilo reci ja se kajem ili zelim se pokajati. Elem vecina nas se nikada nebi setila boga da nas droga nije smozdila na dno!
Ne pominjin u zalud ime bozije.
ovo se ne odnosi ninakoga konkretno,govorim uopsteno.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Zona Sumraka wrote:Pa zar nije cijela diskusija bila vezana za to da li neko vjeruje, ili ne? ... nista mi nije jasno...
To je očito(bez imalo ironije) čitavo vrijeme zono...kao što je BOBAN pisao na prošloj stranici,tema je hrišćanstvo i tu pišemo ono šta osjećamo,razmjenjujemo iskustva,čitamo bibliju što ne znači da niko ništa ne može da kaže ili da pita.

A Sale baš si ga potrefio u centar:! i đavo vjeruje u Boga,kako i neće kad je bio njegov prvi andjeo......to baš potvrđuje naUku o kojoj sam negdje pisala,zove se apologetika....ona se bavi naučnim dokazivanjem postojanja Boga i da je Bog u svakom od nas usadio klicu vjere .Takođe da ne postoji ateizam kao čisto nevjerovanje,nego samo postoji pozitivan i negativan odnos prema Bogu......jedan banalan primjer iz jedne od nekolko knjiga Apologetike:
Ide jedan engleski svećenik ulicom i ugleda mladaća koji popravlja auto i bjesno i sočno psuje Boga,uto svećenik koji je bio u civilnom odjelu,zaustavi se pored njega i upita mladića:
Mladiću,vjeruješ li u Boga,na to mladić odvrati opsovavši Boga još groznije i reče:ne vjerujem,naravno!
Svećenik ga pita:a zašto ga onda psuješ mladiću:našta će mladić; PSUJEM GA ZATO ŠTO GA MRZIM!!!

Pozdravljam vas dragi moji,za sat ipo palim na more :drinkers: :rock: :wink:
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

zabac wrote:To sto izuzetno teska situacija natera coveka da se okrene veri kao jednom od malobrojnih izlaza iz pakla ne daje za pravo istom da se postavlj kao neko ko je bogom dan da daje savete,kritike, preporuke ili bilo sta drugo vezano za veru. mislim da takvi ljudi moraju biti jako oprezni cak i pri izjavi da su vernici jer to nije bio njihov slobodan izbor, Ulazak u stado bozije zahteva jako veliko pokajanje i mnogo molitve za oprost. kada kazemo ja verujem ili ja zelim verovati deluje mi pomalo licemerno mislim da bi ispravnije bilo reci ja se kajem ili zelim se pokajati. Elem vecina nas se nikada nebi setila boga da nas droga nije smozdila na dno!
Ne pominjin u zalud ime bozije.
ovo se ne odnosi ninakoga konkretno,govorim uopsteno.
pa vidiš žabac,ima zanimljivog u tome šta si pisao.....to za pokajanje da je neophodno da ono prvo uslijedi.
Jedan divan mlad svećenik i poznat duhovnik u Italiji je često na propovjedi pričao o našim dušama kao o neurednim i prljavim prostorijama koje prvo treba raščistit da bi unjeli novi namještaj,izbaciti staro...oprati prozore da bi prodrla svijetlost sunčanog dana....a to je pokajanje ili je znao govoriti u trenucima kad smo mu se žalili da kad smo počeli u scu osječat prve zrake ljubavi prema Isusu,počeli smo se ponašati još gore,zločastije,gordije a on nas je tješio riječima,drugim primjerom naše duše:poredivši je sa bocom punom otrova....da bi se ta boca napunila dobrotom,taj otrov prvo mora izaći...mora izaći prljavština i kad se ona počne poljavljivati uporedo sa našom želljom i težnjom ka Bogu,to znači da nam se duša čisti i da otvaramo jedan nov,čist prostor za dolazak našeg Gospodina isusa Krista u naša srca.....oprostite,nemojete da nekom smeta što ja pišem Krist a ne Hrist....dvojica svakako ne postoje.
zabac

Re: HRISCANSTVO

Post by zabac »

ISTINA JE NEGDE TAMO...kako to obicno biva u Zoni Sumraka!...
...ili to vazi za Dosije X :roll:

pepelugo draga pa mozda sam ja taj diler i ako jesam ni malo mi se ne bi dopalo to sto si rekla za mene tj. za njega!!!
Stidis li se sada malo?? :oops:
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by saša-ex »

zabac wrote:To sto izuzetno teska situacija natera coveka da se okrene veri kao jednom od malobrojnih izlaza iz pakla ne daje za pravo istom da se postavlj kao neko ko je bogom dan da daje savete,kritike, preporuke ili bilo sta drugo vezano za veru. mislim da takvi ljudi moraju biti jako oprezni cak i pri izjavi da su vernici jer to nije bio njihov slobodan izbor, Ulazak u stado bozije zahteva jako veliko pokajanje i mnogo molitve za oprost. kada kazemo ja verujem ili ja zelim verovati deluje mi pomalo licemerno mislim da bi ispravnije bilo reci ja se kajem ili zelim se pokajati. Elem vecina nas se nikada nebi setila boga da nas droga nije smozdila na dno!
Ne pominjin u zalud ime bozije.
ovo se ne odnosi ninakoga konkretno,govorim uopsteno.
Naravno da teska situacija natera ljude da traze Boga, Isus je i rekao da on nije potreban zdravima, nego bolesnima...Inace, svi smo mi stado Bozije, razlika je u tome sto su neki spaseni a neki ne. Da bi dosao do spasenja, stvari krecu sa pokajanjem i priznavanjem Hrista za svog spasitelja. I naravno da je to moj slobodan izbor, zasto mislis da nije? Svakoga dana ima puno situacija kada ja biram sta cu da uradim-da li cu da kradem na poslu, da li cu na nekog da se derem i da ga psujem u prevozu, da li cu da lazem svoje kupce...A sve ovo ne zelim da radim zato sto sam danas hriscanin, a ne zato sto mislim da sam dobar covek.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by bojanol »

A šta znači biti zdrav? Ko to određuje, ko je formirao definiciju "zdravoće"?
Mislim ja se ne razumem u ovu tematiku Hrist, Alah, Buda..., ali bih voleo da mi neko objasni.
I da, zanima me kako to izgleda kad sretneš Boga. Kako? Ja znam mnogo neverujućih, a čine mi se srećnima.
Zanima me šta se to desi kad se sretneš sa Bogom?
Post Reply