HRISCANSTVO

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

HRISCANSTVO

Post by Boban »

E ovako ja sam primetio da se forum deli na one sto su se sami skinuli one koji su bili po komunama doduse njih je manje u zadnje vreme na forumu.Elem svako ima svoj izbor.Ovde se Hriscanstvo ne nemece nego se nudi kao varijanta izlecenja kao NA iliti sta ja znam ko sve.Koliko se secam na ovom forumu niko nikada od ljudi Hriscana nije rekao nikom tipa "pokaj se" ili takve stvari.Zasto ljudi koji nezele Boga u svom zivotu napadaju,traze greske ljudima koji veruju,napadaju,odvajaju se sa svojim predrasudama.Bog nije samo u komuni on je svagde oko nas kaze 'podigni kamen i nacices me' ali komuna je jedna vrsta izolacije u prirodi gde uz posao koji radis (jer se tada luci enzim serotonin ) mogu da razmisle o svom zivotu i stvarima koje su radili posle ako zele mogu primiti Boga u svoj zivot jer v te tamo niko netera na to ja znam da od 40 ljudi u kuci u kojojsam ziveo na avali je bilo mozda 10 ljudi koji stvarno zive nesto ali isto tako postoje likovi koji provode vreme tamo jer su ih roditelji ili policija poslali tamo.Danas svi veruju ali na svoj nacin misle da ce paljenjem svece u crkvi postici mir u srcu,slave slave koje vise lice na paganske rituale pijanih koji zapevaju koju nacionalnu,nose brojanice oko ruke jer misle da ce ih materijal o pertli sacuvati od zla u nekin crkvama kupujes oprost za novac materijal ali bog nezeli materijal on je prolazan on zeli srce,dusu...sveca izgori brojanica oko ruke se pokida sta onda!?

Sto se tice prica da su komune sekte to je obicna laz i kada se nekom predlozi komuna ljudi beze hehehe pa kome trebaju puluraspadnuti nakomani sa hepatitisom da ih prodaju na bubanj potoku.Nek ste vi meni zivi i zdravi...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

VIVA LA COMUNITA

IL DIO E NOSTRO UNICO SALVATORE!
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

"Credere senza fare,e peggio che non credere"
by Sour Elvira
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Solo il Dio vede tutto....i tutti siamo pecatrichi
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

io prima di tutti,pero credo nel Dio
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by pepeljuga84 »

Svako ima pravo da veruje u šta-i na koji način želi.
Takođe i da ne veruje.
Ne može moj Bog biti bolji od tvog ili obrnuto.I nije mi jasno odakle tebi ideja da TI ili BILO KO ima pravo reći drugome "pokaj se" ili "gorećeš u paklu" ili sl.
Vera je privatna ali krajnje privatna stvar.
A ono u šta ja verujem je da ne možeš imati pravu veru ni u šta ako nisi tolerantan dovoljno da razumeš onoga ko ne misli ili ne veruje u iste stvari kao ti.

Još nešto-nikoga nije izlečila komuna kao komuna ili bilo kakva ustanova i sl. već sama vera u to da može biti izlečen.Ako je istu pronašao u komuni-svaka čast.Mnogi nisu i to je činjenica.

Zato ne valja ni u čemu biti tako isključiv.
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

"I nije mi jasno odakle tebi ideja da TI ili BILO KO ima pravo reći drugome "pokaj se" ili "gorećeš u paklu" ili sl.
Vera je privatna ali krajnje privatna stvar."

BOBAN je to i mislio i samo je naglasio kako niko od nas nije nametao Boga i pokajanje.Dok su drugi koji ne vjeruju u Boga osuđivali i bili ,hajmo reći nepristojni i netorenantni prema ovim drugima...u najmanju ruku dali su sebi pravo da sude onima koji su pronašli Boga i njihovom ponašanju i toleranciji....SVECI NE HODAJU ZEMLJOM A JOŠ MANJE BEZGREŠNI.

"Još nešto-nikoga nije izlečila komuna kao komuna ili bilo kakva ustanova i sl. već sama vera u to da može biti izlečen.Ako je istu pronašao u komuni-svaka čast.Mnogi nisu i to je činjenica."
Dalekooooo više ih je pronašlo vjeru u vjerskoj komuni(kakva je većina) nego na ulici....iz prostog razloga...u tim istim komunama se Evanđelje živi u praksi,svakodnevno.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: HRISCANSTVO

Post by Boban »

AMEN
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

Ova mi je bila jedna od jačih,tu sam bio i prisutan(mala kapela u Međugorju,tada još nije bilo velike kuće,ja sam bio u grupi koja joj je udarala temelje):
"Chi pensa,che solo stare tre anni nellla comunita',basta per guarire,puo farsi le valigge e andarsene subito!"
Koji tajac je tada zavladao...
Baš mi je žao što sam neozbiljno u tim godinama gledao na te stvari.Ipak,iako je bilo jako teško,godine provedene u "Cenacolu" su mi među najljepšima u životu.
Ali,šta je-tu je,prošlost se ne može promijeniti...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

Vjera u Boga je jako osobna stvar,komuna je odlično mjesto da čovjek "pronađe Boga",jer može da se posveti sebi bez "ovozemaljskih" životnih briga.
Svatko od nas treba Boga,stvoreni smo da Ga tražimo,i nitko si ne može davati za pravo da kaže da je njegov odnos s Bogom bolji,nego nečiji drugi.
Netko Boga nađe u Crkvi(nebitno koje denominacije,svaka ima mana i vrlina),netko ga nađe u zatvoru,netko pred smrt,netko jednostavno ode negdje u osamu,netko Ga nađe,a i nije svjestan da Ga je našao.Svi smo različiti,pred Bogom jedinstveni,tako da tu nema pravila,nema jednog pravog puta(griješim,jedan je pravi put,ali na bezbroj načina se dolazi na taj put).
Postoji i "druga strana medalje",Zlo,koje je puno puta teško prepoznati.
Svidila mi se jedna izreka:
"Najveća Sotonina obmana je što je uspio ubijediti ljude da on(sotona),ne postoji."
Post Reply