Rekvijem za snove

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: Rekvijem za snove

Post by pepeljuga84 »

E ja sam se tako rokala uvek u isto mesto i dobila infekciju,i totalno se rana proširila-i zagnojila-evo i dan danas imam veliki ožiljak-jedva sam se izvukla bez sepse...
I ja ne kapiram to sa širenjem zenki,Možda kao od koke ili speeda-ali kakva je onda to zikra.I dok kuvaju-kao belo je a svi znamo koje boje je dop...Po meni film izvlači samo to što nema happy end.
Po meni je trainsspoting keva.Ne znam da li ste probali naduvani da ga gledate(izvinjavam se nekima na forumu :-D ),skroz se zika uklapa u scene-i baš je extra užitak...Čuj užitak :smt080

E tako-ne mogu da kucam-ako verujete-udara me struja od miša...Mislim nije da ima veze sa kucanjem al blizu je...
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Rekvijem za snove

Post by Sagitarius »

pepeljuga84 wrote:I ja ne kapiram to sa širenjem zenki,Možda kao od koke ili speeda-ali kakva je onda to zikra.I dok kuvaju-kao belo je a svi znamo koje boje je dop...
Možda kuvaju bijeli dop,koji se kuva bez kiseline.
A to sa zjenicama,pa recimo da je Hollywood malo neinformiran.Oni su svi na koki pa misle da sve droge šire zjenice :D
To i onako nisu bitne stvari u filmu,koji je po meni uspio prikazat realnost i bijedu narkomanskih fantaziranja,i kod sina,i kod majke.
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: Rekvijem za snove

Post by pepeljuga84 »

u filmu,koji je po meni uspio prikazat realnost i bijedu narkomanskih fantaziranja,i kod sina,i kod majke.
Skroz se slažem.
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Rekvijem za snove

Post by saša-ex »

Treinspoting je naravno film vase i nase mladosti ali sa ove distance vidim da je samo limunada koja te lozi da se gudriras...kad smo ga ortak i ja gledali prvi put, zaustavljao sam ga tri puta da se doradim.
Pejzazi u magli su, sa druge strane, jedan od najozbiljnijih filmova kada je narkomanija u pitanju, posebno ako se ima u vidu kada i u kojoj je drzavi film snimljen. Bio je to prvi film koji je snimljen u nekoj komunistickoj zemlji a da obradjuje tu temu. Dosta stvari je odradjeno potpuno realno, mada nam sada deluju naivno ali radnja filma je smestena u SFRJ od pre 30-40 godina. Strucni konsultant je bio poznati Beogradski par narkomana, skoro sam cuo da je tip jos uvek ziv...
I jos jedan film koji je lozana, Bullet sa nezaboravnom scenom kada se uradjeni voze u kabriu uz Barry White...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Rekvijem za snove

Post by Sagitarius »

Da,Bullet je klasika narko kinematografije.
Nisam gledao "Pejzaže u magli",al ima jedan hrvatski,noviji film:"Ta divna splitska noć".
Podosta su pogodili tematiku,savjetnik je bio Dino Dvornik(stara junkoza,čak i glumi jednu od uloga).
Film je sniman po lokacijama u Splitu,koje su poznate kao junkie-okupljališta,te je podosta vjerodostojan s neke "tehničke" strane,Dino je vjerovatno demonstrirao na licu mjesta kako se kuva dop :D ,podosta je pogođen splitski sleng("alo curo,imaš 2 kune,fali mi za sendvič") i slično.
Nije baš na razini hollywood-ske produkcije,ali je zanimljiv.Meni su zanimljivi filmovi te tematike,jer mi je i život prožet sličnom "tematikom".
Snimljen je u crno-bijeloj boji,radnja su tri različite priče,povezane dopom,sve u jednoj (Novogodišnjoj) noći.
U tom filmu me dojmilo prikazivanje kako jedna cura postaje prostitutka zbog dopa.Poznajem par cura koje su tako završile,ne bih im volio bit u koži.Njima je heroin osim fizičke potrebe(a radeći to što rade,navučene su na ogromne količine),i neka vrsta "lijeka" da zaborave svakodnevnicu,koja im je,blago rečeno,bolesna.One i ako se skinu i maknu,kasnije imaju velikih psihičkih problema sa sobom.Strašno.

Da,Trainspotting je klasična hollywood-ska limunada,s nerealnim happy-endom.Narkoman s 20 000 funti,"odlučuje" krenuti straight putem.Kako da ne...

Ima jedan neloš film o "tweakerima"(ovisnici o metamfetaminu),"Spun".I to sam okusio na svojoj koži,speed po cijele dane,brojiš prije koliko dana si zadnji put spavao.Moj "rekord" je 8 dana na speedu.Srećom u nas ima malo metamfetamina,više se troši klasični amfetamin-sulfat,pa sam se i nekako izvukao "zdrave glave",a možda i nisam,sa speeda sam prešao na kokain,tko zna šta se meni sve po mozgu izdešavalo.Brijem da ću tek za 5-6god. osjetit posljedice tih "dizalica"
Andjeo
Posts: 3
Joined: Wed Jul 23, 2008 5:30 pm

Re: Rekvijem za snove

Post by Andjeo »

Hm...Na trenutak zaboravimo da je to film . I vratimo se u Alexinac , grad iz koga potichem , grad u kome zivim.
Grad gde vashi najlepshi snovi sasvim sluchajno postanu HEROIN.
Toliko lepe dece , neiskvarene se rodi ovde , kod nas , toliko dobrih dusha , pred kojima se nalazi veliki natpis od samo tri slova DOP.
Ta deca , sadashnji narkomani , su rodjeni dobri , rodjeni sa predispozicijom da zive srecno . Ali shta ih sprechava u tome . Sam grad Alexinac , u kome je polovina stanovnishtva zavisno.
Grad iz koga je teshko pobeci , grad u kome je UVEK sivilo jedino poznato i prihvatljio.
Rekvijem za snove je slika tog grada . Meni se pred ochima uzivo desava Rekvijem za snove.
Svake veceri se srecem sa timmmmmme...Zanm da je to nasha realnost , a ne samo neki bedni film o nekim narkomanima , i jadnoj baki.
Kazem sebi-Andjele - budi bolje .
Ali ne umem , da se borim vise.
Ne umem da ignorishem crninu oko sebe . Ni ljude koji nemaju bolji izbor od smrti ili HEROINA ?????????????????????????????
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Rekvijem za snove

Post by sanela »

Andjeo wrote:Hm...Na trenutak zaboravimo da je to film . I vratimo se u Alexinac , grad iz koga potichem , grad u kome zivim.
Grad gde vashi najlepshi snovi sasvim sluchajno postanu HEROIN.
Toliko lepe dece , neiskvarene se rodi ovde , kod nas , toliko dobrih dusha , pred kojima se nalazi veliki natpis od samo tri slova DOP.
Ta deca , sadashnji narkomani , su rodjeni dobri , rodjeni sa predispozicijom da zive srecno . Ali shta ih sprechava u tome . Sam grad Alexinac , u kome je polovina stanovnishtva zavisno.
Grad iz koga je teshko pobeci , grad u kome je UVEK sivilo jedino poznato i prihvatljio.
Rekvijem za snove je slika tog grada . Meni se pred ochima uzivo desava Rekvijem za snove.
Svake veceri se srecem sa timmmmmme...Zanm da je to nasha realnost , a ne samo neki bedni film o nekim narkomanima , i jadnoj baki.
Kazem sebi-Andjele - budi bolje .
Ali ne umem , da se borim vise.
Ne umem da ignorishem crninu oko sebe . Ni ljude koji nemaju bolji izbor od smrti ili HEROINA ?????????????????????????????
Andjele, tvoj post me rastužio... ali, ja znam da ima i boljih izbora od ovog koje si napisala. Samo ih valja naći. Moraš ignorisati crnilo oko sebe da to ne bi postalo crnilo u tebi. Bori se...
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: Rekvijem za snove

Post by pepeljuga84 »

Znam ja jednog Marka iz Alexinca.
Upoznali smo se odavno u Drajzerovoj.Sa njim sam prevarila tadašnjeg dečka.Cool lik.Čula sam da je posle(opet sam bila u Drajzerovoj),opet bio u Drajzerovoj.Ne znam da li je živ sad.Nadam se da jeste...
Nebitno...

Pozdrav Anđele... :smt059
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Rekvijem za snove

Post by Sagitarius »

pepeljuga84 wrote:Znam ja jednog Marka iz Alexinca.
Upoznali smo se odavno u Drajzerovoj.Sa njim sam prevarila tadašnjeg dečka.Cool lik.
Ajde mala,i tebe svuda ko u meksičkim sapunicama ima :wink: :axe:
Pusti Marka iz Aleksinca,možda njegova cura sad ovo čita,o'š čoviku nered stvorit? :D
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: Rekvijem za snove

Post by pepeljuga84 »

Hehehehe...
Ma pusti me vidiš da sam ko donja Consuela koja juri Hose Armanda :mrgreen:

Nema taj curu...Samo sam ja bila dovoljan kreten da padnem na njega...U zikri naravno...
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
Post Reply