Šta sanjate?O Čemu? Kga?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Šta sanjate?O Čemu? Kga?

Post by AnAna_mo »

Evo da upotpunim odgovor mooj prijateljici PTG, da mi ona ne ostane s upitnicima iznad glave :D

Inače sam uvijek sanjala svakakve snove - žive, šarene, moguće i nemoguće, lijepe ama divne, znalo je biti i noćnih mora, ali OK, sve je to dio toga. I znaš kako se neki ne sjećaju svojih snova ujutro? Ja nisam bila od tih, sve sam pamtila i ostatak dana razmišljala o tome.
Kad sam se navukla na hors to se promijenilo. U početku sam još malo sanjala, onda su skroz prestali. Sanjala bi ja nekad s vremena na vrijeme nešto, ali ne one fine i ugodne snove zbog kojih ti bude žao kad se probudiš. Uglavnom su bile nebuloze i bezvezarije. U krizama neke paranoje i košmari. Nisam se nikad bacila u zrak s kreveta vrišteći - znate ona filmska fora, ali je znao biti ružno. Otkad sam prestala uzimati žuto, i kad sam se ustabilila na metadonu, prestala sam sanjati skoro skroz. Možda jednom u dva-tri mjeseca i jako mi je krivo zbog toga, jer obožavam sanjati.
I da ovo. Momak kojeg volim je daleko, nije tu, razvojeni smo jebiga. I, kako inače sanjam jako rijetko do nikako, kada je on otišao - poečela sam ga sanjati barem tri puta tjedno. Eto, imam mobitel, fiksni i internet da ga čujem i svoj san da ga vidim.
I ima još jedna onako, malo čudna pojava što se tiče mojih snova, ali možda vam je kasnije ispričam..
Pozdrav!
Potpis.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Šta sanjate?O Čemu? Kga?

Post by Param-parcad »

ova tema mi sad zvuci smesno...sanjam ali otvorenih ociju.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Šta sanjate?O Čemu? Kga?

Post by 7474 »

Param-parcad wrote:ova tema mi sad zvuci smesno...sanjam ali otvorenih ociju.

zar jos nije počelo spavanje, Param??

eto zgodne NG želje za tebe! pa nek ti se ostvari više!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
karantena35
Posts: 28
Joined: Tue Dec 23, 2014 6:02 am

Re: Šta sanjate?O Čemu? Kga?

Post by karantena35 »

Malo edukacije...

(...) Ljudi obično trećinu života prespavaju, spavanje istražuju ljudi širom svijeta. Spavanje je prirodno stanje promijenjenog stanja svijesti. Spavanje i budnost se redovno ciklički izmjenjuju i jedan su od značajnih bioritmova. Ono što je za nas važno je da se snovi javljaju u REM fazi sna. Više o tome možete pogledati ovdje. Čovjek u toku noći sanja 4 do 5 puta u toku 20 minuta. San je lišen sanjačevog voljnog djelovanja i u njemu je tek toliko svjesnosti da bismo se sna mogli prisjetiti. Snovi u kojima sanjač može voljno da utiče na radnju i u kojima je sanjač svjestan sna se zovu lucidni snovi. Smatra se da su snovi pojavni oblik nesvjesnoga. (...) - http://www.sanovnik.org/
Shee
Posts: 1
Joined: Fri Jan 18, 2019 5:14 pm
Location: Zagreb

Re: Šta sanjate?O Čemu? Kga?

Post by Shee »

zadnje sam sanjala njega kako mi pise da se izgubim s njim, da se vidimo i zezamo :cry: :cry:
Post Reply