Koliko dugo smo str8

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Koliko dugo smo str8

Post by Zona Sumraka »

Jel' to pitanje ili konstatacija?...tacnije u oktobru ce biti 4...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Koliko dugo smo str8

Post by saša-ex »

Da, cista konstatacija vezano za ono da li ponekad alkohol mozes smatrati recidivom. Posle 4 godine bez gudre, po meni, poneko pivo ili tako nesto, ako je stvarno ponekad, nije recidiv. Zato rekoh da si 4 godine strejt.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Koliko dugo smo str8

Post by Modesty »

Koliko sam ja skužila po ljudima koje poznajem,to strejt je pod velikim upitom.....mnogi već par godina nisu na dopu ali vikendom ili tako nekako duvaju,popiju.....na nekom partiju uzmu brzinicu,nisu ninašta navučeni i smatraju da su strejt......po meni to nije strejt....oni kažu;pa nismo navučeni,možemo bez toga.....pa zašto onda ne živite bez toga ako možete???
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Koliko dugo smo str8

Post by Zona Sumraka »

ja kad kazem strejt, mislim na strejt od bilo kakve vrste gudre...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Koliko dugo smo str8

Post by sunrise »

tako je Zona
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Koliko dugo smo str8

Post by Modesty »

popila sam na moru 4 bambusa,inače ne volim alkohol ali su mi sjeli pravo....oko mene su duvali,napočetku mi nije bilo skroz svejedno ali kad sam ih vidjela onako pogubljena bila sam sretna što ne izgledam isto.
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Koliko dugo smo str8

Post by nowa »

Cao svima,
vec neko vrijeme posjecujem ovaj forum i odlucila da se registrujem,pa se nadam da ce mi to pomoci u mojoj apstinenciji.
Cista sam vec oko 7 mjeseci,nakon 8 godina konstantnog uzimanja dopa,a od toga zadnjih 4 godine na metadonu.
Misljenja sam da sam strejt,pored toga sto sam se par puta u zadnja 2 mjeseca nacugala (pivo).Za ovo nekoliko dana,koliko sam bila prisutna na ovom forumu primijetila sam da se misljenja o recidivu sukobljavaju.
Konkretno za mene recidiv je povratak dopu i drugim teskim drogama,a koja casica ili flasica lakog alkohola,a naravno u granicama normale,ne bih rekla da je recidiv...!

Veliki pozzz za sve korisnike :drinkers:
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Koliko dugo smo str8

Post by saša-ex »

U svakom slucaju tesko je povuci granicu, po meni je velika razlika izmedju case vina ili jednog piva posle rucka i opijanja svakog vikenda.Mi smo ljudi koji nemaju kontrolu, tako da je uvek bolje izbegavati alkohol, bar u prvih par godina apstinencije.Mnogo, mnogo recidiva je vezano bas za situacije sa alkoholom.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: Koliko dugo smo str8

Post by pepeljuga84 »

0 DANA-ILI BEZ HEROINA 3 DANA A BEZ LEKOVA KOJI NISU TERAPIJA I ALKOHOLA NULA DANA....
Pardon zbog velikih slova...
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
oci boje meda
Posts: 568
Joined: Tue May 13, 2008 11:20 am
Location: NS

Re: Koliko dugo smo str8

Post by oci boje meda »

ako izuymem poslednji recidiv, 2 dana, pre toga 18 dana i to mi je najveci uspeh do sada, a pre toga bez dopa bila mozda 20ak dana, ali zato bila na metu...sada sam samo na terapiji....rivotrrili, formidali, lorazepami asentra...ali se nadam da cu i ja jednom moci da napisem cista sam .....godina
pitas se sta je cilj?
tvoja spremnost da krenes.
***
sta znaci smiriti potrese
u dubinama sebe?
znaci:ugasiti glas.

M.Antic Hodajuci na rukama
Post Reply