HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

ljeto2006
Posts: 50
Joined: Mon Feb 19, 2007 9:05 pm

Re: HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Post by ljeto2006 »

uuuuuuuuuuuu koje dogme draga Ivane uuuuuuuuuuuuu..........
......evo link za ojasnjenje iste (http://bs.wikipedia.org/wiki/Dogma)
toliko
da mi je vratiti korake unazad
User avatar
PlayLife
Posts: 67
Joined: Wed Dec 19, 2007 10:01 am

Re: HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Post by PlayLife »

Negdje sam procito da su Aboridzani izmislili bumerang, opet mi u glavi plemana. Nije nimalo pametno ulatat na ovu temu lako se izaziva sudar, jebo zajebanciju. Drage dame ima misomor ako vas muz udara. Ali:) moram pitat ove majke dali su ikad udarile, osamarile djete ?
POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Post by rajouno »

Daj,ovo nema veze sa mozgom ovo sto si napisao...
Evo,recimo OBRAZOVANE'

SITUACIJA NA ETF-U:
U 2003\04 god upisanih studenata je 511,od cega cine 87 djevojaka.
diplomiranih u 2003\04 je 212,od cega djevojaka -37
U 2004/05 godini ukupno upisanih studenata je 591-od cega djvojaka-88.
Diplomranih studenata u 2004\05 je do 1.3.2005. godine-168,od cega devojaka-17

SITUACIJANA MEDICINSKOM FAKULTETU:
U 2003\O4 godini upisanih studenataje 52 studenta,od kojih devojak -38 i 14 muskaraca,od kojih je diplomiral samo M.M
u 2004\05 godini ukupno upisanh studenata je 58,od cega 34 zene i 24 musarca, adiplomiralo je 5 zena i 2 muskarca.

SITUACIJA NA PRAVU
u (2003|04)GOD ukupno upisano:
-na opstem smjeru 243 zene i 169 muskarca
-na politickom smjeru:99 zenai 28 muskaraca
Diploma je urucena 78-osmorici muskaraca i 122-ijema zenama.
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Post by rajouno »

VRIJEME JE DA SE CUJE I TVOJ GLAS
hallo
mozes da letis,samo zamisli krila
pa,kreni budi necija dobra vila
kreni za sebe,kreni za sve nas
VRIJEME JE DA SE CUJE I TVOJ GLAS

zajednicki san nek postae zbilja
pomogni joj d astigne do cilja
Da nasa rijec do nas samih stigne
Dase bas nas pogled do neba digne!


HRABRE SNAZBE PAMETNE VAZNE,
ZELE HOCE MOGU PRAVA I SLOBODU!

V R I J E M E J E DA SE CUJE TVOJ GLAS....!!!

YOU 'R GONNA FIGHT FOR YOUR RIGHT!GNAPRED ZNE!!!!
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Post by Modesty »

Draga Andrijana(IVAN) uvijek pišeš lijepo i razborito ali konstatacija da je Bog stvorijo ženu da bude slabija od muškarca ti je sasvim netačna.......evo ću ti navesti tačnu:

"Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu,jer Bog broji njene suze.Zena je nastala od muskarcevog rebra.Ne od njegovih stopala,da se po njoj gazi.Ne od njegove glave,da se njome vlada,nego od boka,da mu bude jednaka.Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca,da bude voljena."

Ne priča se ovdje da žena želi da pokori muškarca nego da vrati osnovno ljudsko dostojanstvo koje mnoge žene čak i unašoj sredini nemaju!
User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Re: HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Post by miratesman »

Drage moje,iskljucivo sve ,ama bas SVE zavisi samo od nas.Ako lose stvari trpimo-mi znamo da trpimo i nesvesno ih ne resavamo.Jednostavno budite svoje.Muskarci bez nas ne mogu,a mi ? Mozda i mozemo. U prednosti smo.Imamo bolju intuiciju za mnoge stvari ,mnogo bolje resavamo propbleme-poslovne drustvene-situacije koje se neplanirano namecu,zato samo napred.Bori te se za svoju licnost za svoje samoodrzanje i bolje ce te se osecati.
Meni moj suprug ne moze nista da zabrani ili da utice na mene kada je su u poitanju moje sfere interesovanja i ucestvovanje u njima.Moze da prokomentarise,da da neki savet,a na meni je kako cu reagovati.Ali ja sam tako stvari postavila,ne on.
SAMO NAPRED!!
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Post by Modesty »

Bubim te Miro :D :wink:
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Post by Andrijana »

Da Draga "ljeto 2006" nemam sumnji u to da se zena najbolje oseca i deluje kad ima sigurnost , podrsku , ljubav koja je ispunjava , kad ima jakog muskarca pored sebe koji joj pruza tu mogucnost i prostor.U tom slucaju ona moze da bude pokretac emocija,velikih dela, uzrok ratova, moze da pomera planine .....
Zene su svojom borbom dokazale da mogu i bez muskaraca,da mogu da vladaju, da upravljaju, da rade uostalom sve sto mogu i muskarci, ali u tom slucaju postaju hladne, grube...teze tome da budu beskompromisne , bezgresne....uspesne u nekim segmentima.....mislite li da su takve zene ispunjene?- ja ne mislim.


I naravno, da su ugnjetavanja i diskriminacije prisutne i naravno da se treba boriti protiv svega toga i naravno da na nasilje treba najostrije odgovoriti, bolesni muskarci koji tuku svoje zene , tuku ih jer im zene to dozvoljavaju , a bolesnici su za lecenje, nasilnici za zatvore....sve to stoji, mislim da tu nema dvojakih misljenja.i kao sto Zona rece nisu svi muskarci kao ni sve zene iste, ja sam ovde govorila o idealu, o tome kako bi trebalo da bude, kako i muskarac i zena dobijaju pravi sjaj i dopunjuju se u funkcijama koje su im predodredjene.
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Post by Andrijana »

"Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu,jer Bog broji njene suze.Zena je nastala od muskarcevog rebra.Ne od njegovih stopala,da se po njoj gazi.Ne od njegove glave,da se njome vlada,nego od boka,da mu bude jednaka.Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca,da bude voljena."


citat je odlican.....da bi bila zasticena, ttreba da je zastiti neko ko je jaci od nje....zar ne?


pozdrav
A.
User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Re: HRABRE-SNAZNE_PAMETNE-VAZNE_ZENE ZELE-HOCE-MOGU_PRAVA I SLOB

Post by miratesman »

Draga nadin sve sto si dozivela ,dozivela si zato sto si to dozvolila??? Ne postoji veca ljubav od materinske.Ja svoju decu volim do bola.Zivot bih dala za njih,ali bukvalno.Moj zivot bez njih gubi smisao.Ja sam toga svesna i znam da tu negde je moja greska-pa su mi deca u zrele godine(25-26god.)usli u problem.Na forumu sam, da sebe preispitam da saznam sta je to u nama majkama i td. da pravimo takve greske ??
NIKO ama bas NIKO nema prava na zivot osim Boga.Prema tome,Dame moje,Vi pravite formule za ponasanja muskaraca.Ukoliko su agresivni*POl.OK.,ali to je vec ono zadnje.Oni su kao bebe,stalno u zenama traze svoje majke ili kako bi zeleli da im budu majke.Nije ovo"stereotip" niti "Frojd" ovo je realnost.Imate boziji dar da napravite svoj zivot kako odgovara pravima svih ,samo to uradite.Cela pamet je u tome.
OD VAS ZENA-BUDUCIH MAJKI SINOVA zavisi i njihovo ponasanje ,njihov odnos prema zenskom bicu,koje primarno nikakve razlike nema od muskog,osim prednosti da se nametne svojim izgledom i senzibilitetom ,sto retko kom muskacu polazi za rukom.Prosto su takvi od Boga dati. Treba ih tako i prihvatati.
Ps. I ja sam iza jako male sredine.
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
Post Reply