VMA, Beograd, Srbija i Crna Gora-pohvale za rad

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Mene su na VMA u Beogradu odradili extra! Celu zikru su mi sabili u 2-3 dana koje sam prespavao i kad sam se probudio, samo me malo noge bolele, za to sam dobijao injekcije i skidanje nisam ni osetio! Smor je jedino sto si na psihijatriji sa raznim psihopatama (uglavnom su bezopasni i dosadni). I reeeeetko u isto vreme drze dva zavisnika! Znaci, nema ko da ti pusta crva! Al' malo je dosadno.... cena: 3000 dinara dnevno!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

koliko je to eura??? da znam onda u dolare prebaciti????
sta je u injekciji???
i kako je onda bilo par dana nakon toga???
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Pa pazi ovako, 4000 din = 50 eura. znaci 40 eura je oko 3200 din. Otprilike toliko racunaj dan.
Prvi put (ono sto me uspavalo na 6 min), mislim da je bio bensendin i jos nesto za sta nisam cuo.

A ono sto me srusilo su dve ampule lorazepama (maleeecke ampule sa plavim slovima). Ako to budes primala, osetices da pece, bas fino (jako) pece. Al' dobro je kad u zikri osetis neki drugi bol, zar ne?

I opet da ponovim, da se prva dva-tri dana ne secam najjasnije. Doduse, znam da nisam napravio "nered" u krevetu, sto valjda znaci da sam sam ustajao u wc.
Koliko sam ja upucen, mozes da uplatis koliko dana hoces da budes tamo (moja ti je preporuka nekih desetak dana do dve nedelje), doduse, ja sam dosao u utorak tamo, a vec za vikend, koga se opet najjasnije ne secam, nisam imao ni z od zikre. mislim da sam u petak primio poslednju injekciju diklofena (posto su me bolele noge), i posle me lik "prevari" i kao ne moze vise injekcije, moras tabletu (ma boli me uvo sta je, ako ce bolovi da prestanu).

Opet moram da se izjasnim da se sve ove pohvale odnose iskljucivo na tehnicki deo tj. sam proces detoksikacije. A na psiholoskom nivo mi i nisu nesto posebno pomogli (bar koliko ja znam).

Ako ima jos nesto sto te zanima, mozes i preko private. A mozda je i bolje ovako, da bi sto vise ljudi saznalo.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

I ovo jos moram da dodam:

Kada sam ja stigao tamo, i polako je pocela kriza... Dva kreveta od mene je lezao decko koji se skidao sa 3gr dnevno na nos (ja sam 1.5 na gan). Ja lezim, kriziram... cini mi se, sat prolazi kao godina. I onako na glas kazem U jeee, ja tek danas stigao a vec umirem od dosade.
Kad ce lik: pfff, meni je prvih 5 dana najbrze proslo!!! Ja gledam sebe, tresem se, nije mi dobro... znam koliko traje 5 dana kad se skidas na suvo... a on kaze ovo!
U sustini: BIO JE 100% U PRAVU!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Kad sam malo dosao sebi, tog decka vise nije bilo... U petak (tri dana od mog doalska) su ga pustili kuci. Inace on je tamo bio 22 dana (valjda).

I ako ti nadju drogu u organizmu automatski letis OUT! naravno, ne kad dodjes, nego recimo posle par dana prelezanih kod njih!

I opet. Uzmite u obzir da je ovo moje prvo klinicko skidanje. Tako da nisam bas merodavan sto se tice uporedjivanja sa ostalim klinikama. Znaci ono sto hocu da kazem, da su mene tamo skinuli PROFI!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Veruj mi ,sad su i u Drajzerovoj pojačali terapije(drugi i treći dan ti daju i dontro u ampulama-protiv bolova)....,da ne spominjem infuzije(po meni veoma bitne(dobijaš ih -barem sam ja-do poslenjeg dana),neuroleptike,spektar sedativa,antidepresiva,antireumatika....raznih kapi-ma imaju lek(i to dobar),za sve zašta im se žališ...Moram da ih pohvalim,popravili su se... :!:
Između ostalog ni privatno lečenje u lorienu nije loše-jedva sam osetila zikru.... :!: :smt006
Ako neko želi da zna više o terapijama-nek pita :!: :?: PDT_Love_06
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Al' dobro je kad u zikri osetis neki drugi bol, zar ne?
Hehehehehe!!!
Mazo-Rentone?!! Dodi drugi put do mene da te prikopcam na stipalice i prolivan voskom! Ehehehe!!! A kad te bas opere nemili val, da te malo gazim stiklama/cizmama! Ihihihihi!!!
Zeka-peka!
:rolleyes:
P.S. gramaticka tj. pravopisna ispravka: nije "drugi bol" nego "drugu bol"
:wink:
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Cccc, Ramona, Ramona o cemu ti mastas!? Sta li nocu sanjas? :wink:

Fora sa tim "drugim bolom" je u tome sto ta injekcija peche, a to me podseti ono kad usmrces pa te pece u nosu? Dobro je kad pece! :-D

Pepeljuga, jesi li razmisljala da postanes farmaceut?!

Opet i ta vrsta skidanja je stvar ukusa. Neko (npr. ti) voli da zna sta uzima i da to uzima! (ko razume, shvatice).

Dok je meni apsolutno nebitno koje lekove mi daju (naravno da me zanima, al' i ako mi ne kazu a pomognu mi... ma sto bi ja svoju glavu opterecivao tim, ima ko je placen da zna sta ja treba da dobijam).
I volim da mi daju manje, ali jace! A sto se trodona tice... Pokusavao sam skidanje sa njim 3000 puta. I sve sto postignes je odlaganje krize za sledeci dan. Sad mi u zikri ni oni vise ne pomazu.
Inace, ja sam uvek protiv te Drajzerove (iz prica), ali posle ove tvoje... Pa tek sad oni mene tamo tesko da ce videti? Ne kapiram, kakva je fora izaci sa lecenja kad i dalje moras da nastavljas da pijes po 13 tableta dnevno?
Inace, ja sam za nedelju dana sa 20mg bensendina dnevno, smanjio na 4 mg, i to je sve sto pijem (pored nalorexa). Mada ni to ne bi uzimao neko matorci kenjaju, "ne valja naglo da se prekida, rekla nam je doktorka"? Mislim... nego mrzim me da se raspravljam
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Nekad lekar(samo jedan) ne može da ti nađe odgovarajuću terapiju.Nema svako isti organizam,zato je bitno da znaš da piješ lek koji odgovara tvom organizmu....
Terapije se postepeno smanjuju jer ne smeš da takav šok priuštiš svom srcu.Toliko........ :!:
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

E, kad mi srcu nista ne fali pored onoliko drolja u koje sam sve bio zaljubljen... sta ce da mi fali od ovog?

Mada, nije da ne fali... skroz imam panicni strah od zaljubljivanja, majke mi samo mislim da se ne zaljubim u nekog. Bolje i dop (bar te on nikad ne zajebe) nego da bukvalno tvoje raspolozenje zavisi od neke tamo glupace kojoj se jebe za tebe! I onda te cima, pa te namerno pravi ljubomornim... ma muke su to. Lakse je biti navucen na dop (imas dop - lepo ti je - nemas dop - lose ti je) lepo i jednostavno!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
Post Reply