Za koga glasate?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Za koga glasate?

Post by Modesty »

Dobro,kako ti kažeš.
User avatar
raskorak
Posts: 453
Joined: Wed Dec 06, 2006 7:20 am
Location: u svemiru

Re: Za koga glasate?

Post by raskorak »

Taj Čedomir o kome toliko drvite je odavno trebao da bude iza rešetaka.

1) bio je posrednik u otmici Miškovića i dobro se materijalno ovajdio od tog posla;
2) izvukao je iz zatvora dva kriminalca, koji su nakon toga ubili njegovog predsednika;
3) njgova stranka se direktno finansira od strane američke ambasade čiji je on glasnogovornik, što je po važećim zakonima ove zemlje ozbiljno krivično delo;
4) otvoreno se zalaže za razdrobljavanje Srbije, odricanjem dela teritorije, što je u svakoj demokratskoj zemlji (na koje se toliko poziva) kvalifikovano kao veleizdaja, i spada u najteža krivična dela protiv države i naroda.

Boris. Za razliku od Čedomira je mnogo opasniji, jer se iza njegove parole "I Kosovo i Evropa" krije perfidna težnja o indirektnom priznavanju nezavisnosti Kosova, i zato je opasan, jer nije otvoren, već prikriven, a svakome ko iole promišlja politiku, jasno je da će on pre Kosova zasigurno izabrati Evropu.

Boris Tadić je već u ovom trenutku, potpisivanjem sporazuma sa EU, potpisao i nezavisnost Kosova.

1) stavio je potpis na sporazum sa 18 zemalja koje smatraju da su Srbija i Kosovo dve različite države, i tim potpisom im indirektno dao za pravo;
2) sarađuje sa EU, koja je, čestitajući mu na izboru za predsednika, poslala protivpravnu misiju Euleks, čiji je osnovni zadatak da sprovede od UN odbačeni plan o nadziranoj nezavisnosti Kosova. Piter Fejt, predvodnik ove protivpravne misije, visoki i dokazani zvaničnik NATO alijanse, pisao je zajedno sa svojim saradnicima ustav lažne države Kosovo, koju inače EU "ne priznaje";
3) potpisao je sporazum nehajući na najave, pre svih francuskog predsednika Sarkozija, da se Srbiji mora staviti do znanja da njen ulazak u EU mora biti plaćen gubitkom Kosova. Ovakvu izjavu Sarkozija potvrdili su ministri spoljnih poslova Slovenije i Francuske, i najzad evropski komesar Oli Ren, koji je na pitanje da li je uslov Srbiji za ulazak u EU priznavanje Kosova odgovorio da sve zemlje kandidati za članstvo imaju da poštuju obavezu uspostavljanja dobrosusedskih odnosa;
4) njegov politički uzor, inspirator i osnivač, i prvi predsednik DS, Dragoljub Mićunović, u nedavnom intervjuu za jedan dnevni list izjavio je da Srbija ne sme da žrtvuje svoju evropsku budućnost zarad teritorije;
5) Tadićev glavni "garant" da će Srbija sačuvati Kosovo upravo je Nenad Čunak, koji se nedvosmisleno zalagao, u okrilju LDP-a, za nezavisnost Kosova. Inače, glavni politički cilj ovog Tadićevog prvoborca je stvaranje republike Vojvodine.

U svakoj kampanji, počev od 2000. godine DS pominje raznorazne cifre kada su u pitanju radna mesta, krediti, investicije, stipendije, vize... a najbolji dokaz da je u pitanju prodaja političke magle i jeftin predizborni marketinški trik je gotovo 40% podrške radikalima u biračkom telu.

Dakle, raskorak u nedelju daje svoj glas DSS-u. Zašto?

1) u vreme vladavine Vojislava Koštunice donesen je najveći broj evroreformskih zakona;
2) Koštunica je bio presudan činilac donošenja novog ustava Srbije, kojim se utemeljila srpska demokratija i stalo se na kraj sa formalno-pravnim Miloševićevim nasleđem;
3) za Koštuničine vladavine utemeljene su demokratske institucije, nema više krađe poslaničkih mandata. Političke i medijske slobode su na zavidnom nivou, nema više Bebinih poziva neposlušnim novinarima. Izbori su u velikoj meri fer i pošteni, nema više umrlih lica u biračkom spisku, kojima je Đinđić pokušavao da onemogući izbor predsednika i funkcionisanje državnih institucija;
4) tokom 2006. godine, za vreme Koštuničine vladavine u Srbiju je ušlo najviše direktnih stranih investicija, od 2000. na ovamo;
5) za Koštuničine vlasti, stalo se na put nebrojenim mafijama, od stečajne, drumske, do fudbalske. U tom periodu privedeni su licu pravde visoki državni funkcioneri, kao što je npr. sudija vrhovnog i trgovinskog suda, što je slučaj nezabeležen u novijoj srpskoj istoriji. Najzad, ono što je suština cele priče, a to je da DSS u sebi sažima vrednosti demokratije i patriotizma, što su zapravo temelji na kojima je izgrađena moderna Evropa.

I znajte, svaki zapadnjak kada ga pitate, prvo će reći da je Francuz, Nemac, Englez, pa tek onda evropljanin.

Eto, dobili ste odgovor za koga i zbog čega raskorak glasa na predstojećim izborima. Do kucanja.l
To sam ja:
Čudo, ali ne i čudovište
Svetlost, ali ne i Sunce
Mrak, ali ne i tama
Radost, ali ne i sreća...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Za koga glasate?

Post by saša-ex »

E dobro je, ja sam vec bio u problemu, nisam znao nikog ko glasa za Velju, pa sam poceo da se pitam kako ce osvojiti tih 10%...
SAMO CEO ŽIVOT...
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: Za koga glasate?

Post by Sonja »

saša-ex wrote:E dobro je, ja sam vec bio u problemu, nisam znao nikog ko glasa za Velju, pa sam poceo da se pitam kako ce osvojiti tih 10%...
Pa PUPS, SPS i PALMA, :-D HAHAHHAHAHAHAHHA
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Za koga glasate?

Post by Vlado_M »

Raskorak, kapa dole... Obradovao sam se kad sam vidio da neko razumije problematiku. Nazalost, Beograd jako lose stoji sa tim, ljudi ne vide dalje od sopstvene guzice, uglavnom.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Za koga glasate?

Post by saša-ex »

Samo jedan detalj, da ne ulazim u recenziju celog Raskorakovog teksta....
Sporazum koji je potpisan pre nedelju dana, sastavljen je zajednicki, tako da je Kostunica odlicno znao sta je u njemu. A ako pre godinu-dve dana nije znao da ce Kosovo proglasiti nezavisnost i da ce ga potom priznati vecina EU drzava, onda je vrlo glup...Sustina cele price je beskrupulozna Kostunicina teznja da sacuva vlast po svaku cenu, a jedino cime moze uticati na glasace je emotivna tema kao sto je Kosovo. Parole tipa-Kosovo je Srbija deluje previse groteskno i sa njima se dosta zakasnilo, kao i sa celom kampanjom koja je usledila posle proglasenja nezavisnosti. Jedina nasa mogucnost da uticemo na kvalitet zivota Srba na Kosovu, a to je sada najbitnije, je da udjemo u Evropske institucije i tako dobijemo mogucnost da se cuje nas glas. Ovako smo kao prvak koji hoce da se igra sa osmacima, a ovi ga i ne cuju, nego mu samo ponekad lupe neku cvrgu...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Za koga glasate?

Post by bojanol »

Ma šta ti znaš Sale, nego glancaj čizme i vadi onaj snajper iz šteka. :-D :-D :-D
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: Za koga glasate?

Post by adam* »

Ja neverujem da ce opet "male Slobice" da odlucuju o nasoj sudbini.Cak imaju i iste frizure a da ne pricam o skidanju vokala i akcentu.!!MI SMO BRE DEBILI BELOSVECKI!!

(psovka,psovka,psovka.........i opet psovka)
cucla cucla cuclica
pajdoforce
Posts: 67
Joined: Sun May 18, 2008 11:33 am

Re: Za koga glasate?

Post by pajdoforce »

Tachno to ZLO jbte. Iz fazona : ZIVELA REHABILITACIJA NOSHENJA GAJBICA !!! :shock: :evil:
Znachi ne verujem, po meni je bolje da foliranti iz DS-a prepuste Radikalima da prave vladu pa nek sve ide u qrac, nego da naprave neki nebulozni sporazum sa SPS-om pa da mi se posle mali nosach gajbica i keva mu shetkaju po Srbiji i po svetu sa parama koje su pokrali. Pazi kad je chak i Micunovic, jedan od retkih politichara koje sam cenio pocheo da lupeta gluposti i da se uvlachi SPS-ovcima. ZLO !!! :(
Tachno ona fora iz Shok Koridora : "LJUDI...SVASHTA CE BITI" :axe:
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: Za koga glasate?

Post by rajouno »

LECHIC JE KRALJ,ZATO PSSSSSSSSSSST OK?
PER ASPERA AD ASTRA...
Post Reply