SVIRA MI.............

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: SVIRA MI.............

Post by supergenije »

winston85 wrote:
supergenije wrote:357 sutra ima koncert na splavu povetarac, 250 dinzi ufur, pa ko ih gotivi nek bane.
E jbg... Kud bas sad... U pm. Ipak hvala na info. Nemam ni cvonjka a tako bih otpalio...
Odoh na tavan krunim bensedine, ovaj kukurze.... :-D
Steta, jer prestaju sa radom, ovo im je oprostajna svirka.
Evo razloga.
О бенду 357 не треба пуно причати И небих се упуштао у расправе о чему се радило у песмама моје групе. Овог пута ћу се бавити искључиво и само разлогом зашто бенд не треба више да ради.
Морални разлози су искључиво и првенствено прави разлози због којих не зелим више да учествујем на један начин, забави а на други начин некој врсти издувног вентила маси насиш пријатеља, постовалаца, љубитеља и на крају непријатеља и не интелигентних људи у којима се препознајемо или препознајемо људе око нас.

У данашње време, тј. у протеклих 15 година сматрао сам да је 357 мисија оплемењивања (улепшавања колективне мисли, филозофије И свести) сматрао сам све као личну мисију.
Када бих пребројао све непријатности и лоше ствари које су се десиле мени и мојим земљацима, суграђанима, пријатељима, родбини… Ниједна књига од 10000 страна не би била довољна да се свака забележи. Хвала богу сазнао сам да постоји много људи који мисле као ја и који зеже добро а не зло као што рекох у песми “Сад”… Међутим данас сматрам да услед огромног пада тј. посрнућа мојег окружења у немастину у духовну хендикепираност И душевну сизофренију, није примерено не само организовати концерт на коме се скаче, пева и радује на коме се бежи од реалности и не суочава са истином већ је И равно подршци свим злим силама и циниоцима које су задесиле мени драге људе.

ЈА НЕЦУ ДА БУДЕМ ИЗДУВНИ ВЕНТИЛ МАШИНЕ КОЈА ЈЕ ПРЕД СВОЈИМ РАСПАДАЊЕМ.

ЈА НЕЋУ ДА СВЕДОЧИМ ПРОПАСТИ СВОЈЕГ НАРОДА КАО ЗРНО КОЈИМ СЕ ПОДКУСУРАВАЈУ МОЋНИЦИ И ЉУДИ БЕЗ ВИЗИЈЕ.

Сматрам док брод тоне да прво спасимо људе и док не дође нови дан, нема смисла размиљати о положају на крнтији која је осуђена на пропаст. Овај прекид рада једне роцк-ска-рап-цоре-јазз за наше услове јако жилаве групе И притом у сваком смислу квалитетне није ни политички, ни социјални ни било какав други чин нити акт већ искљуциво плод моралне свести мене као једног од вас. Сматрам на крају крајева да док год видим да се број несрећних, гладних, болесних, преварених људи увећава, моја мисија нема баш никакав утицај. Такође сматрам као поруку осталима који тек почињу са нечим сличним да поставе себи приоритете пре него ли лицна задовољства јер задовољство појединца чини већину несрећним. Не могу више да гледам неправду И немам просто снаге да држим неки микрофон а да у исто време будем свестан да само пар стотина метара у некој згради људи дрхте не знајући шта их чека сутра. Нити сам присталица агресије којом би се И онако већ мртва машина разбила нити бих желео да се претварам да не видим ста се дешава И да тобоже “само радим свој посао”…

Ја нисам верујући… Ја знам да Бог постоји. Са том наградом за једне или крстом терета за друге мислим уствари знам да је свако даље постојање некаквог роцк бенда нај обицнија ефемерна глупост.
Многи мисле да се тим путем мозе вршити некакав маркетинг или да то може бити добар начин да се пренесе некаква порука… НЕ!

Као свестан схватио сам да само кроз муку човек може сагледати истину И сустину од које многи окрећу главу и избегавају суочавање. Окренули смо леђа Творцу И љубави а они нас И даље носе.

Када будемо схватили да морамо устати, освестити се, покајати се И искрено помолити за све које волимо И “не волимо” можда се и стекну услови да почнемо да се гледамо као браћа И сестре а не као непријатељи И нека непостојећа конкуренција. Сувише је мала ова наша кућа да би је глодали из сата у сат. Ја да глођем оно сто је моје не желим више И надам се да ће време изнедрити још људи који ће одбити да учествују у међусобоном ништавилу. Уз захвалност и поштовање за дивне тренутке које смо делили желим свима пуно љубави, среће И здравља које би требало пронети кроз огањ који нас очекује.
Вач брат, Никола Хаџи Николић (Група 357)

П.С. За оне који не разумеју, …Бојим се да на крају нећемо имати коме да свирамо јер све је мање људи има време за културу а све више се бори за голу егзистенцију. Хвала.
Izvinite za cirilicu, tekst je copy-paste, a i rec je o bendu iz bgd-a, tako da...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: SVIRA MI.............

Post by winston85 »

Hvala Supergenije za ovaj info. Nisam znao.
E to je nas brat Nikola Hadzi Nikolic. Bravo Nikola. Sve i da mogu da odem, necu. Necu ni ja da skacem, vristim, locem i ko zna sta dok neko sto Nikola kaze 100.metara dalje drhti i strepi sta ce biti sutra. JEBITE SE MOCNICI!!!!!!!! JEBITE SE!!!!!
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: SVIRA MI.............

Post by winston85 »

I nema razlike, nema razlike, tvoj svet je moj bez razlike!!!
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: SVIRA MI.............

Post by bojanol »

Za kulturu i umetnost (neću da kažem pravu, jer umetnost je jedna) će uvek biti mesta, bez obzira na imovno stanje. I uvek će biti publike, pa makar i u parku.
A ovo, ako je i rekao, taj tip, taj Nikola... neko je krajnje nepismen prepisao i objavio, da se srblje naloži.
Meni ovo liči na pucketanje, pukotine i prskotine, neki poziv na "osvešćenje" ne znam ti ja šta.
Svakako, tekst mi je, kažem meni, užasno glup i tendenciozan.
A i 357 su sranje, opet kažem, meni. :D
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: SVIRA MI.............

Post by winston85 »

Avangarda Srpskog r'n'r...357...

Nikola je bio dzanki isto kao i mi. Mnogo je pevao o tome. Retko je najavljivao svirke. A i pored toga, retko je i nastupao. Znaci, nije komercijalan smrad. Covek rekao sta je imao i cao... (Ne mislim na tekst gore) vec u svojim pesmama...
Pozdrav...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: SVIRA MI.............

Post by anfakabl »

Znači Nikolaj je definitivno prs'o...kako mu nije bila drama da svira i šizi dok su bombe padale? Ah, da, poneo ga kolektivni duh nacije u sranju...
Ili za vreme Slobe, lepo je bilo dok su na Pinku puštali njihove spotove.
Sada se pokrenuše ponovo, pa ih dočeka 100-200 ljudi na svirkama, a oni mislili da mogu da napune Arenu...
Kakav bulšit!
Zavidim ljudima koji ne znaju ćirilicu te stoga nisu mogli pročitati ovaj tekst...
Hadžija je ostario, ofucao se, najbolje da ide na selo.
all that I want is to play
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: SVIRA MI.............

Post by anfakabl »

evo jedna dobra stara, neki će se prepoznati u tekstu
uživajte..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SGGlENF7dto[/youtube]
all that I want is to play
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: SVIRA MI.............

Post by Boban »

winston85 wrote:Avangarda Srpskog r'n'r...357...

Nikola je bio dzanki isto kao i mi. Mnogo je pevao o tome. Retko je najavljivao svirke. A i pored toga, retko je i nastupao. Znaci, nije komercijalan smrad. Covek rekao sta je imao i cao... (Ne mislim na tekst gore) vec u svojim pesmama...
Pozdrav...

Meni direktno smeta preterivanje i rechi o tom "srpstvu".Ja volim svoju zemlju ali to je preterivanje.Takodje mi smeta sto je clan "obraza".Svadjao sam se sa njim na jednoj grupi na facebooku grupa je bila namenjena podrsci popu Branku posle onog sado-mazo treninga gore na Mokroj gori.Ako je bio junkey zasto je podrzavao Branka.Povezan je takodje sa "Delijama".Cist ekstrem.fuj

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QBk1GlYROAY[/youtube]
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Nikola 357

Post by anfakabl »

To što je povezan sa Delijama mu je od mene veeeliki plus :)
za Obraz mislim da nisi u pravu, ali stoji činjenica da se nije baš ni puno branio od njih.
Takođe, nisam baš objektivna, jer me očarao uživo pre desetak godina.
Svakako me iznenadio javnim istupima, u raznim smerovima... I dalje ne znam ko je on - onaj što se bruka radikalno ili onaj prelepi pesnik...
Bio je u paklu dopa i vera mu je pomogla da se skine. To je razlog da se propagira metod.
Koliko je poradio na sebi, onom kojeg Bog voli, nisam sigurna.
all that I want is to play
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: SVIRA MI.............

Post by winston85 »

Bob, nisam mislio na nazionalizam. Ni ja ne volim nacionaliste, zivim svoj zivot i nemam ja nista od nekih "1389" "obraz" da ne pominjem politiku. Htedoh reci srpski rnr je drugaciji, ili mi se tako cini. Bjesovi, KZU, Partibrejkersi, Block Out itd...To je srpski rnr...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Post Reply