DOKTORKA LIDIJA SARAC

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: DOKTORKA LIDIJA SARAC

Post by viola »

Evo, obecavam, cutacu, i bicu dobra :D Ali mi je ovaj manemoj stvarno nekako simpa, uvek se nasmejem kad procitam njegove postove. :-D Pozzzdrav od cutljive Violice :wink:
manemoj
Posts: 19
Joined: Sun Dec 23, 2007 2:40 pm

Re: DOKTORKA LIDIJA SARAC

Post by manemoj »

Draga OLJA,Tvoj post me nije uopste iznenadio koliko me iznenadila cinjenica da i dalje nisi sela i lepo sve iscitala sta sam ja pisao i govorio.Pa bih te zamolio da lepo sednes i detaljno pogledas moje postove na ovoj temi,a zatim sednes i pocnes donositi zakljucke o meni.Nemoj iskazivati i okretati ono sto sam pisao jer to nije lepo.To govorim u prilog onome,kako ti kazes,da zam ja NAPISAO "prekini i radi nesto korisno u svom zivotu".Da,jesam rekao deo ove recenice ali,izvini,bez one reci "prekini" jer ja sam jako svestan koje znacenje ima ta rec i ne bih je tek tako napisao!
Zatim,vidim da ti bode oci moja izjava da sam diplomirani,ali kako ti kazes da smo kolege,zanima me kako tebi u diplomi pise?Razlog zbog kog zam ja naveo to je jasan,da moje argumente u vezi "carobnosti" dr.Lidije nije neko ko se nebavi problemima ovih ljudi koji su ovde na forumu.
Uz postovanje svih tvojih godina,koje ti "daju pravo"da okarakterises druge kao ovakve i onakve i zaista postovanje tvog zvanja zamolio bih te da mi odgovoris:Da li Ti mozes da postujes tudje misljenje ukoliko je ono razlicito od tvog?Bar bi ti trebala znati da u nasoj bransi cesto dolazi do ne slaganja misljenja,da ponekada mogu biti potpuno razlicita,ali se na kraju nadje kompromisno resenje ( pritom mislim u svim sferama naseg rada).Eto,ja sam napisao u jednom postu dao i taj kompromis sto dokazuje da si preko toga tek tako preletela i raspalila po tastaturi.
I jos bih dodao da sam ja jako srecan sto si uspela i istrajala u borbi protiv droge (a vezano sa tvog brata),naravno uz pomoc dr. Lidije i Vanje ( i nju sam jednom sreo),ali pomisli na hiljade drugih koji su ovde ,vape za pomoc,a nemaju jednu OLJU kod kuce?!I na kraju ,hvala za zelje i ja tebi zeli da sto vise napredujes,a da li ce to biti u pola ili isto kao dr. Lidija,sve zavisi od tebe.
E sada bih hteo da se zahvalim Tebi VIOLA :lol: ,jer se nadam da si ispravno razumela sta sam pisao i hteo da kazem,HVALA ZA PODRSKU :wink:
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: DOKTORKA LIDIJA SARAC

Post by Modesty »

neznam,niti mi se da čitati oko čega se raspravljate i jedino što mogu reći da su mi svi postovi od manemoj OK a drugo,savršen ili čaroban doktor ne postoji,prije bih rekla da može biti savršen pacijent....ako me razumijete.
Sva u svemu,malo deteljnijeg čitanja i više tolerancije,nije nikome na odmet.
olja
Posts: 18
Joined: Mon Jan 07, 2008 11:48 pm
Location: tu negde

Re: DOKTORKA LIDIJA SARAC

Post by olja »

Citala sam ja pazljivo tvoje postove MANEMOJ, neke stvari se citaju i izmedju redova, a ono sto sam ja tu procitala nije mi se svidelo. Naravno, postoji mogucnost i da sam pogresila, i u tom slucaju se izvinjavam. Naravno da postujem tudje misljenje, jer citav svoj zivot ucim druge da postuju i prihvate razlicitosti. Nisam ni ja zelela da ovde ubedjujem nekoga da je doktorka carobnica, jer naravno da nije. Al' sam osetila potrebu da stanem uz nju, jer je ona uz mene i mog brata bila toliko dugo, 24 casa dnevno. Nadam se da i tvoji pacijenti o tebi imaju takvo misljenje i da bi i oni stali u tvoju odbranu, ako bi to bilo potrebno. Jos jednom izvini ako sam te pogresno razumela.
SESTRA
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: DOKTORKA LIDIJA SARAC

Post by viola »

Nema na cemu manemoj, i drugi put :D :D Podsetio si me na jednog psihologa cije misljenje ja cenim najvise na svetu, on ima slicne izjave o radu kao leku za sve moguce neuroze, fobije i ostalo... i mislim da si u pravu da ne postoji nikakav carobni stapic i dobra vila koja ce da pretvori narkomana, ili bolesnog coveka uopste, u zdravu i srecnu osobu koja zivi, radi i voli :P I, slazem se da kolege treba da budu mnogo otvorenije za dijalog, meni se cesto desilo da kada sa nekim raspravljam oko necega sto se tice moje struke, i tvrdoglavo se drzim svog uverenja, kroz razgovor, ili posle, nekako nadjem neku sredinu i dodjem do pravog resenja za problem. A na pocetku razgovora sam bila ubedjena da sam samo ja, i niko drugi nego ja, u pravu! :-D Pozdrav za sve, Viola :P
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: DOKTORKA LIDIJA SARAC

Post by Modesty »

Pozdravljam te Olja i razumijem...doktorka koja mene sad je liječi je takođe za mene nbešto posebno i uvijek mi je dostupna i nedao Bog da neko nešto kaže protiv nje..... :axe:
manemoj
Posts: 19
Joined: Sun Dec 23, 2007 2:40 pm

Re: DOKTORKA LIDIJA SARAC

Post by manemoj »

Draga OLJA tvoje izvinjenje prihvaceno :-) Ja u potpunosti razumem tvoje simpatije prema dr. Lidiji i to je potpuno normalna reakcija,ali isto tako iz sve te kolicine simpatija dolazi i do razredivannja razumnomnog misljenja o toj osobi.Ja shvatam i zasto je to tako,zato sam i napisao da ne treba preuvelicavati i od nekoga praviti carobnjaka.E sada,postoji jedna jako vazna stvar,da li mislis da bi tvoj brat uspeo i istrajao sve to da ti nisi bila ta koja je nosila ceo taj projekat na sebi.Dobro razmisli o tome.Sama se sebi zahvali sto si uspela i nasla nacin da istrajes.Ti i tvoj brat,prvenstveno se pomogli jedno drugom,a dr. je ta koja je nasla nacin da uputi na pravi pravac i da podrsku u trenutcima slabaosti.Terapeuti (pri tom mislim na psihologe,psihijatre ,neuropsih. itd) su ti koji pokazju pravac,a pacijent je taj koji pokusava da ostane na njemu.I tebi i meni i vecini ovde je jasno da je prvu pomoc ovisnik pruzi sam sebi ong trenutka kada donese odluku da se obrati nekome za pomoc u resavannju sopstvenog problema.Dakle ,sam je sebi pomogao tim cinom.Ukoliko je taj njegov potez i zaista iskren i jak,snazan i motivisan,onda je terapeut tu da to i realizuje.Svakako svima nama je poznato da se to u dosta slucaja i ne privede kraju kako treba,pa se mora ponovo iz pocetka.Znamo svi i da taj proces jako dugo potraje i sasvim je normalno da se pacijent zblizi sa svojim terapeutom,sasvim logicno,upoznaj neku osobu sada,povedi je na kafu,a ztim se vidjajte 2-3 puta sedmicno pijte kafu,za godinu dana vec ces imati jake simpatije prema toj osobi,a kamoli ako ti taj neko zaista uliva nadu i ima sluha da te cuje i saslusa.
No ja bih se sada zahvalio i MODESTY na razumevanu i podrsci,mislim da ona to jako dobro razume i sve ono sto sam govorio i zasto sam to govorio,kao i razloge zasto ne podrzavam jednu stvar u radu dr. Lidije,a pri tom ni na jedan nacin nisam nipodistavao njeno iskustvo.VIOLA,sta reci sem jedan veliki pozrav i cuvaj se.
Mislim da je i osnovna ideja ovog foruma da se cuje misljenja svakoga i da treba ostaviti prostora da se svi izjasne.
OLJA za veliko postovanje je to sto si ucinila i ja to jako cenim.Pozdrav svima od MANEMOJ :D
olja
Posts: 18
Joined: Mon Jan 07, 2008 11:48 pm
Location: tu negde

Re: DOKTORKA LIDIJA SARAC

Post by olja »

Pozdrav veliki i od mene. MANEMOJ jos jednom IZVINI, ponele me emocije. Mozda se i sretnemo sledece godine na DANIMA DEFEKTOLOGA.
SESTRA
Post Reply