BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Post by ziki »

Kao prvo Kokos ako kazes da je potrebna enormno jaka volja da bi se skinuo znaci da nije nemoguce, vec upravo moguce uz pomoc te volje.
Drugo nije tacno da je covek vec slabic samim tim sto je postao narkoman, narkoman ili zavisnik verovala ti ili ne moze da postane svako i to je bolest koja se u civilizovanom svetu tretira kao i svaka druga bolest, i leci.
Zavisnik moze da se postane na mnogo nacina, ima ljudi koji su zbog teskih bolesti i bolova prinudjeni da piju lekove morfijumskog sastava te su lekari cak i svesni da pacijenta dovode u stanje zavisnosti.
Nakon cega ga i skidaju sa te terapije koja mu je stvorila zavisnost a koja mu je bila neophodna da se izbori sa jakim bolovima i problemima u datom trenutku.
Zavisnost se razvija relativno brzo, zavisi koji narkotik je u pitanju ali dovoljno je da covek bude nepazljiv i da se vec nakon kratkog vremenskog perioda suoci sa tim problemom, a pritom niti je slabic, niti je glup, niti je imao nameru da postane narkoman vec se radi o tome da covek kada dodje u dodir sa drogom misli da moze da kontrolise supstancu, pokazalo se da u vecini slucajeva covek nemoze da kontrolise supstancu vec supstanca pocne da kontrolise njega, odnosno dok se okrenes telo je vec postalo zavisno a samim tim i psiha.
Sto se tice porodice, prijatelja i okoline veoma je vazno ukljuciti njih u proces lecenja to je stub na kome stoje skoro sve svetske klinike koje se bave lecenjem narkomanije i izjaviti tako da je dzaba porodica, dzaba lekovi, je u najmanju ruku neozbiljno i zasnovano na cistoj proizvoljnosti osobe koja je suvoisnik sa nedovoljnim znanjem problema bolesti zavisnosti.
Sto se tice same volje, mnogi su verovali u sebe i svoju snagu i izgubili dragoceno vreme umesto da su se javili lekaru odmah cim su dosli u tesku sitaciju.
Jer oslanjati se na sopstvenu snagu treba ali kada se za to stvore uslovi i kada se pacijent prvo detoksikuje i izleci-skine fizicki, zatim pocne sa terapijama i nakon mnogo razgovora sa psihijatrima, psiholozima i drugim strucnim licima., gde se ukljucuje i saradnik odnosno porodica ili vec koga pacijent ima.
Taj momenat volje je neizbezan i on traje veoma dugo i nakon skidanja i fizickog izlecenja i zahteva korenitu promenu ponasanja, navika i sama licnost dozivljava jednu transformaciju.
E sad niti su svi ljudi isti niti su droge iste, i nije isto biti na kristal metu i na heroinu ili kokainu i nije isti ni nacin lecenja.
Od toga zavisi i taj crv ili ta zelja i glad za drogom u glavi, on ne radi isto kod svakoga.
Ne odredjuju se svi ljudi isto prema tom problemu, nekom je potrebno vise volje i napora a nekom manje.
I na kraju zavisnost je veoma kompleksna bolest i bilo bi dobro kada bi moglo da se kaze to zavisi samo od tvoje volje i nije ti potrebno nista vise. Da je tako to uopste nebi bila teska problematika kao sto jeste, vec bi se ljudi jednostavno skidali i odricali uz pomoc volje i karaktera.
Volja za promenom je neophodna, najvise zavisi od pacijenta ali zbog tezine bolesti ide se nekim redom i prvo se ukljucuje neophodna medicinska terapija, zatim se ukljucuje i psiholoski momenat i socijalni itd.
Najgore je ako lice koje nije strucno donosi odluke misleci da je to lagana stvar i utice na pacijenta bez konsultacija sa strucnim licima ubedjujuci ga da je to stvar samo njegove volje itd.
Jer volja je nesto sto je mozda i najveci problem kod jednog zavisnika, prvo treba raditi na tome da se uopste probudi i oslobodi zarobljena volja da bi covek mogao uz pomoc nje da se leci i da napreduje u daljem izlecenju.
...
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Post by Param-parcad »

kokos wrote: A cim je neko postao narkoman,znaci da je slabic,i nema te snage koja ce ga izvuci..
kakva glupa izjava...boze sacuvaj.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Post by yasujirozu »

malic wrote: inace se dogiram od 1986 i ako je tako kako vi kazete ,moji roditelji ce Vam prepisati stan od 109kvadrata u Milesevskoj ul. kod Kafane "Kalenic",kvadrat =2000e
impresioniran sam: roditelji olckul komunisti, prepisali bi zbog njihovog dlana u malo vode, perice trinestog praseta, vasceli stan!

zaslužio je naš sinčić to, izjaviše petrovići egzaltirano-borbeno a sve u prilog njihovog mladjahnog momčića koji je dobar u duši, al' ga pokvariše spodobe vračarske, allah ih prčio!


da, da, oh how yes no.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Post by ziki »

yasujirozu wrote:
malic wrote: inace se dogiram od 1986 i ako je tako kako vi kazete ,moji roditelji ce Vam prepisati stan od 109kvadrata u Milesevskoj ul. kod Kafane "Kalenic",kvadrat =2000e
impresioniran sam: roditelji olckul komunisti, prepisali bi zbog njihovog dlana u malo vode, perice trinestog praseta, vasceli stan!

zaslužio je naš sinčić to, izjaviše petrovići egzaltirano-borbeno a sve u prilog njihovog mladjahnog momčića koji je dobar u duši, al' ga pokvariše spodobe vračarske, allah ih prčio!


da, da, oh how yes no.
vata fak is dis ...
glavic, pardon malic dva soma jura kvadrat? i to kod kafane, znaci apartment plus drinking kofi evri morning in the kalenich caffe...
Yeah.. neka bude tako kako mi kazemo pa da nama tvoji perents give aprtment od 1o9 m2...
Odnosno njima...
nisam pratio jbg..
ali sam shvatio nesto u fazonu ako te izlece ti njima gajbu?
Ja ovima vorobjev uopste ne verujem, oni su skupi a cak ne daju ni te zamene nego lece kao radikalno...
Oni ubijaju crva, ne daju bupove, subove, metadoncice itd. oni su crvoubice.
oni kad te izlece ti vise ne mislis na gudru
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Post by yasujirozu »

ziki wrote: Ja ovima vorobjev uopste ne verujem,
idi begaj! :-D
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Post by ziki »

Oni kao ne lece zamenskim lekovima tipa metadon ili buprenorfin jer su stetni po nas i stvaraju zavisnost, nego to rade bolje od ostalih i ulaze u samu sustinu i lece potpuno i bez dodatnog stvaranja zavisnosti.
Malo sutra, nego im je cilj da obuhvate obe grupe ljudi i one koji su zavisnici a nisu na lekovima a takodje i one koji vec koriste bup ili met ili su koristili pre pa su se pokajali zbog potrosenog novca ili drugih razloga.
Pa onda ovi resavaju i te probleme.
Cist marketing da privuku musterije, pacijente.
...
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Post by Triton »

Pa tako su drali i u Milošićevoj, i isto bez subova, meta, itd. Ja koji nisam bio prenavučen sam apstinirao 7 godina, pritom sam imao i ogromnu volju i opet sam recidivirao. Bio sam svedok velikog broja recidiva, odmah posle 30 dana preležanih u bolnici neki su počeli da se rade. Sada sigurno ne bih izabrao ustanovu tog tipa. Najači lek koji su dali bio je seroksat, ugojio sam se kao svinja pred Božić kada sam izašao nisam mogao da hodam. Zahvalan sam ljudima koji su mi pomogli, ali ako lečenje sada nije na nekom većem nivou za taj novac sve je to onda jedno veliko S. Postoji li tu konkurencija ili je u pitanju kartelisanje, i dogovaranje cena. Ko kontroliše te institucije, da li ste videli fiskalnu kasu i račun kada vam daju dozator sa lekovima Pa danas je bolje uz savet nekoga odrediti terapiju i uz pomoć bližnjih se iskulirati, ili drajz. Hvala dr. Rosi (sada je u Lorijanu) i Jeleni ovo ostalo :finga: . A i ta klinika Dr. Vorbajev, decko koji mi je dao Bupove, se lečio kod njih i posle godinu dana je bio na 5-ici. Kaže da mu je otac znao za subove, bio bi još uvek živ. Ma nikome nije u interesu da nas izleči. A i ako uspeju u tome, hvale se ako ne kažu da nismo imali volje
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Post by pepeljuga84 »

Mene izlečili nisu...
A napisala sam sve na svojoj ispovesti o njihovim metodama i što se heroina, i što se alkohola tiče....
Ma nemam pojma-čovek se u očajničkim situacijama hvata za slamku - a ova opcija je najkraća i najskuplja slamka...
Ko zna možda su nekom i pomogLi - ako je toj osobi IQ ispod 80. :roll:

p.s. Ako nekog zanima poslaću preko p.p. na koji način funkcioniše boravak kod njih sa sve dugim i kratkim terapijama medikamentima, seansama -šta se dešava nakon izlaska itd.

Eto ja priznajem-ispala sam glupa -jer je to bila jedina ustanova u kojoj nisam bila- nemojte i vi.
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Post by Triton »

U kojoj ustanovi nisi bila, ne razumem. Pošalji mi to p.p. da vidim kako to funkcioniše, tj. da li je slično kao u Miklošićevoj gde sam bio. Mislim da ni oni nisu bili nešto uspešni u težim slučajevima. Da li si sad str-8, isa čega si se skidala?
LunaLuna
Posts: 1
Joined: Sat Nov 03, 2012 12:21 am

Re: BESPLATNO LECENJE NA KLINICI DR. VOROBJEV

Post by LunaLuna »

Moje iskustvo sa lecenjem na ovoj klinici je krajnje pozitivno! Lecila sam se 2009.godine, a pre toga sam bila navucena na heroin 7 godina. S obzirom da nisam bila u mogucnosti da platim 5000e za tretman od 21 dan (pomogao je svima koje znam) odlucila sam se za kracu varijantu od 4-5 dana po ceni od 1500e. Ono sto je za mene bilo najvaznije je da nisam osetila nikakvu, ali bas nikakvu krizu, za razliku od mnogih koji su se lecili na drugim klinikama. Posle terapije ti ugradjuju blokator, na dva ili tri meseca po izboru. Na tebi je dalje da li ces se izboriti sa rovcem ili ne! Oni koji misle da nisu u mogucnosti posle lecenja da radikalno promene svoj zivot neka se odluce na terapiju od 21 dan gde ti, ovo pisem laicki, ubijaju receptore u mozgu koji izazivaju heroinskog rovca. Sa mnom je na klinici bila devojka koja se skidala 100 puta na sve moguce nacine, u skoro svim klinikama i jedino su joj oni pomogli (bila je cista dve godine, ali se vratila u kliniku zbog alkoholizma-neki ljudi ne mogu da budu sami sa sobom).
Kada kazete 1500e ili 5000e zaista zvuci mnogo, ali zapitajte se koliko dajete para na drogiranje! Meni da nije pomogla kraca varijanta, definitivno bih skupila novac za duzi tretman, jer to po meni nije mnogo u odnosu na to da dobijas svoj zivot nazad i da se ujutro budis zahvalan jer se dobro osecas!
Osoba koja je ostavila komentar da se drogira od 1986. mogla je za te pare koje je dao na drogu do sada da se izleci 1000 puta, ali kada covek nece uvek trazi izgovore!
Post Reply