APOTEKA U LUKAVICI JOS PRODAJE TRODONE BEZ RECEPTA!!!

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

nolex
Posts: 9
Joined: Tue Sep 25, 2007 10:15 am

APOTEKA U LUKAVICI JOS PRODAJE TRODONE BEZ RECEPTA!!!

Post by nolex »

Video sam jedna devojka se zali na apoteku u Lukavici koja prodaje trodone kaze vec 5 6 godina. I ja sam se svojevremeno navukao na trodone zbog te apoteke. Hvala bogu sad vise nista ne uzimam. Kako je moguce da oni to jos uvek rade i niko nista ne preduzima. Obogatili su se tako. Kutija sa receptom kosta pet maraka a oni prodaju tablu za 5 maraka. Kolko su samo narkomana napravili. VREME JE DA SE NESTO PREDUZMA ZAR NE???? :x :x
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Izvini...ali nisi se ti "navukao zbog apoteke",već zato što si sam to hteo da uzimaš,zar ne?
Mada se slažem sa TOBOM DA TO NIJE OK.
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
nolex
Posts: 9
Joined: Tue Sep 25, 2007 10:15 am

d

Post by nolex »

Nisam se navukao zbog nje ali je ona pola posla odradila. Kako je moguce da niko od nadleznih nista ne preduzima?? Ko bi u stvari trebao da brine o takvim stvarima?
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Ko to zna?!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Post by davor »

Znaci ta apoteka jos uvijek prodaje trodone bez recepta,ja sam tamo uzimao trodone kad sam imao sedamnest,osamnest,i sigurno i dan danas ih prodaju djeci ...
Mislio sam da to vise nemoze,steta....
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

A sad vam ta apoteka ne valja, vlasnik apoteke je kriv, on vas je navukao na trodone, trpao vam je u usta dok ste se vi otimali i vikali: nemoj!
aha, juce
koliko vas je ta ista apoteka izvadila? zikra, nema para za dop - i vi trk po trodone. E, a sad se probudila savest da to nije dobro i da to treba zatvoriti?

I ako se ta apoteka zatvori, pocece neka druga da daje ili ce valjati dileri, ponudu je skoro nemoguce kontrolisati, treba se fokusirati na potraznju.

Ja se secam kad su kod mene u srednju skolu doveli nekog lika da prica o stetnosti droge, i neki pandur bio tu i direktor skole i oni kenjaju kako to ne valja, kako treba omladina drugim stvarima da se zanima... Ja ustanem i pitam, na primer, cime da se ovde omladina zanima? Ima jedno igraliste, nema bazen, nema niceg... - Pa nema sada, ali ne treba da se drogirate, naci cete vi vec nesto da se time bavite. bile su mudre reci mog jos mudrijeg direktora.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

U pravu si.

Procitao sam ovaj naslov jos jutros prije nego sto sam progledao i odmah sam se iznervirao i nadrkan dosao na posao. Uvijek na posao dolazim nervozan, ali jutros sam bio specijalno nadrkan...

Znam o kojoj se apoteci radi. Nisam nikad dole uzimao trolove samo iz razloga sto sam bio simpatican tetama iz jedne druge apoteke u mom gradu, pa su mi davale kutiju dnevno bez recepta... Bogami, ta kutija dnevno je mnogo puta pogurala moju guzicu u danima bez para ili dopa, ali i jos neke druge guzice koje su radile semu sa mnom... A vjerovatno su spasile i neke dragocjenosti mojih staraca ili mobilne telefone ili skije na Jahorini dragih turista i tako to... Ovdje su cak neki mozgovi svojevremeno imali furku da se narkomanima ne prodaju ganovi. Genijalna ideja briljantnih umova.

Jedino sto zamjeram ovim iz apoteke je cijena trolova. To vec podsjeca na dilovanje.
I ako se ta apoteka zatvori, pocece neka druga da daje ili ce valjati dileri, ponudu je skoro nemoguce kontrolisati, treba se fokusirati na potraznju.
Jebes i ponudu i potraznju. Narkomaniju mozes generalno gledati kao simptom bolesti jebenog drustva ( ili parcijalno simptom bolesti pojedinca)... Ja fakat nisam doktor, ali kontam da se bolest moze pobijediti samo lijecenjem uzroka, nikako simptoma. Zato su sve akcije usmjerene na suzbijanje narkomanije i propagiranje zdravog zivota i to - samo sviranja kurcu... unaprijed osudjena na neuspjeh. Okej, tu poneko sasvim pristojno zaradi, a neko se ogrebe za besplatnu majicu i rucak, ali mislim da to nije bas neko ekstra dostignuce.

Da se ne lazemo, dok je drustvo ovakvo kakvo jeste, broj narkomana samo moze rasti, kod nas i u svijetu.

Da dodam : Jeste greska prodati trodone klincu kojem je to prva droga ili koji je vikendas i tome slicno. Ali nikako ne mogu da osudjujem covjeka koji daje trodone narkomanu u krizi. Cak bih mu vazda platio pivu... Tako se, naravno, postavlja pitanje odakle apotekaru pravo da odredjuje kome prodati trodone a kome ne, kad nije kvalifikovan za to. Ali, kod nas je generalno toliko nemoguce komplikovano i sjebano i umolno tesko doci do recepta za trolove ili met ili hept, da cu uvijek pozdraviti humane ljude u apotekama koji imaju muda da dignu pogled sa propisa i misle svojom glavom... Ja sam svojevremeno dok sam zivio u Bijeljini i bio ludacki nakacen na dop pokusavao da se ukljucim na metadonsko odrzavanje. Trudio sam se deset dana i ludio. Igrali su sa mnom ping pong na relaciji Bolnica - Fond PIO - Apoteka u Brckom, da sam totalno odlijepio i odustao i obecao sebi da vise nikad necu potraziti pomoc u drzavnoj bolnici, ni za jedan zdravstveni problem... Ko zna koliko je ljudi je proslo slicno meni.

Odoh u sirinu. Jebiga.
Last edited by Vlado_M on Tue Sep 25, 2007 10:05 pm, edited 2 times in total.
User avatar
narko
Posts: 180
Joined: Tue Sep 25, 2007 1:44 pm
Location: more

Post by narko »

ovdje ekipa crkava od HCV jer im ne žele prodat čist pribor a ti se buniš jer vam daju T. bez recepta?????
nolex
Posts: 9
Joined: Tue Sep 25, 2007 10:15 am

Post by nolex »

Ma treba ih pohapsiti. Oni su dileri ko i svaki drugi. Posebno sam ljut na tu apoteku. Jednom mi falilo pola marke i nije htela da mi da, ni da cuje ona cvikerasica. Mislio sam da ce neko znati ko treba da pazi na takve stvari, mozda policija? U hrvatskoj nema sanse da ti daju bez recepta nesto za sta mora da se ima recept. Secam se jednom bio u makarskoj, nesto se smorio(valdja one ribe sve) i odlucio da kupim donove. Sve apoteke obisao i nema sanse, a bio sam tad cist 7 meseci i ipak je bilo dobro sto nisu dali. Sve u svemu ocu reci dostupnost je ipak dosta bitna. Nisu svi uvek spemni da cekaju 5 sati na kisi nesto posebno pocetnici!!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

cuj to! pa cak i ja znam za tu apoteku i ne mogu da vjerujem da jos to rade! sjecam se da je jedna moja drugarica isla prije 7 godina da tamo kupi trodone, a eto jos uvijek je aktuelna....haos! sve kriminal u ovoj nasoj drzavi.
PDT_Love_07
Post Reply