Nije za hvalu, ali...

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Nije za hvalu, ali...

Post by joesspappa »

Pravo da vam kazem nisam imao pojma gde bih sa ovom temom, rekoh nije bash ni za uz kaficu... al moze pored...

Od petka 21.09.2007. Joesspappa je slobodni strelac... Razveden, srecno i konachno... Imao sam zavrshno rochishte. Postao sam bivshi suprug...
Nije za pohvalu kao neki zivotni uspeh, ali je za pohvalu nachin na koji sam ja to sve prevazishao, prebrodio i na kraju okonchao...

Mnogo je ruznih reci i dela palo... ali eto moj lichni uspeh je to shto sam izashao iz svega toga cvrshci i jachi i sto je najbitnije slobodan u jednom pogledu...

Nisam srecan zbog svega shto se izdeshavalo, ali kad se mora i neka je teshko... Nisam ni tuzan... postao sam pomalo ravnodushan prema bivshoj... pomalo vishe...

Sad smo Joe i ja mladici... on sa 17 meseci ja sa 30 godina...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Jebiga. Kad si pisao o problemima u braku, pala mi ja na pamet jedna kineska poslovica - Ako ti u zenu udje zlo, utjeraj joj dobro... Mislio sam ti to preporuciti. Ali ti si stvar rijesio na svoj nacin.

Sad opusteno... Kako se osjecas ? Rasterecen ? Kako cete regulisati to sa klincem ? Vikendima tebi ?... Kako stojis sa kucnim poslovima ? Pegla i to ? Bacanje majmuna ? Usisavanje ?... Ja s tim veze nemam. Naravno, u potpunosti se zalazem za ravnopravnost polova, s tim sto smatram da bi u kucnim poslovima zene trebale biti dosta ravnopravnije od muskaraca... Balkan zakon.

Ja se jos uvijek slepam svojim. Imam namjeru kupiti sebi neki pristojan stancic, zajedno sa kucnom pomocnicom :), ali trenutno uglavnom investiram u kladionice. Pravim gazdi S-beta hotel u Dubrovniku... Ne moze se sve stici. Mozda kupim sebi stan kad to odradim.

A mozda i ne kupim. Svakako bih ga prodao kad bih se ponovo poceo gudrirati.

Sretan razvod.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

To sto zene propagiraju kao ravnopravnost polova ustvari je samo selektivna ravnopravnost. Tj. ravnopravnost muskih u zenskim poslovima, ali to nije i vice-versa. Uglavnom se odnosi na to da bi i muskarci trebali kuvati, peglati i prati sudove. Naravno, to ne vazi ako bi se trebala zameniti guma na autu, boze moj, ipak su one zene, ili da se vuce frizider na 2 sprat?
Ako hocete ravnopravnost, to je velika odgovornost, ja mogu muskog udariti bez oklevanja i sazaljenja, a ako hocete biti ravnopravni, onda cete i u tome biti ravnopravni. Znaci opusteno mozete ravnopravnu zenu razvaliti po nosu kad se pravi luda.
Ja ipak nisam za ravnopravnost, za dobro svih zena!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by joesspappa »

Vlado_M wrote:Jebiga. Kad si pisao o problemima u braku, pala mi ja na pamet jedna kineska poslovica - Ako ti u zenu udje zlo, utjeraj joj dobro... Mislio sam ti to preporuciti. Ali ti si stvar rijesio na svoj nacin.
Samo cu se nasmejati na ovo!!! Grohotom.... HAHAHAHH :D

Stvari su se odvijale shodno uzrocima... posledicama ili jebem li ga vec... vodjene besom... inatom... Ja sam imao samo jedan inat... da izguram shto ceshce i duze vidjanje Joea... I cela rasprava se svela na ciganisanje, ovaj dan ovoliko sati, ova subota ovako, zimsko vreme letnje vreme... Vishe od silnih kombinacija ni neznam shta sam potpisao... Znam samo da je Joe prve subote i nedelje u mesecu bez spavanja kod mene... druge i trece subote i svake srede... cetvrti vikend nije sa mnom... :cry:
No izguracemo tako josh nekih 16 meseci... dok ne napuni 3 godine...
Komunikacija je losha... sad sam, zaboga miloga, duzan 8 godina njoj i njenom zivotu... smeshno, zar ne!? Do suza smeshno...
Pravo da ti kazem DoVla planirao sam opijanje u petak ili subotu, ali sam se setio tebe i rekao ma neka on ce za mene... ja ne moram ovoga puta... Nadam se da si me izneverio... :)
Shto se tiche kucnih poslova, trenutno samu fazi preseljenja... kutija, pakovanja i ostalih pratecih kombinacija... tako da ne dizem dupe iz fotelje i chekam da se prashina obrishe sama od sebe... nisam za dzaba pazaro onu carobnu Aladinovu krpu... I ja se shlepam mojima, ali dokle neznam... Trazim neku useljivu ovog puta... Dosta sam se ja odricao blagodeti sponzorskog zivota... Budimo i u tome ravnopravni...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Pappa...žao mi je zbog toga što je u vašem detetu našla mogućnost da te sken_a,zapravo -da pokuša,...žao mi je nje što tako razmišlja(da se bolje izrazim)...Nije svestna da će to dete porasti i jednog dana,kada sve shvati okrenuti glavu njoj(to se desilo i kod mog ex-a)..deca pamte...i zasluzžuju da imaju OBA roditelja dostupna u svakom momentu kada to požele,jer ona nisu kriva nimalo za naše greške!
Samo ti nama ostani pozitivan...sve će vremenom doći na svoje mesto...
A,ti...u ofanzivu na cice...idi poseti neki "diskać" sa IGRAČICAMA :-D -rastereti dušu (i ne pravi gluposti)!
Ljubim te!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Post by bojanol »

Ja sam se hemijski kastrirao pa nemam tih problema. Ali najbolji ortak mi prolazi kroz takvu situaciju ovih dana pa kapiram da nije sjajno, ali nije ni smak sveta. Keep on going.
User avatar
agbaba
Posts: 20
Joined: Wed Sep 19, 2007 8:40 pm
Location: BEOGRAD

ne ravnopravnost!!!

Post by agbaba »

potpuno se slazem da zene treba da budu zene amuskarci muskarci! bas tako kako je i priroda rekla da bude! ipak je to najzdravijeeeee
User avatar
Tijana
Posts: 2
Joined: Sun Jul 01, 2007 7:51 am

Post by Tijana »

Ne znam kojih ruznih reci?
nisi me lepo opisao.
Nije ni malo lepo, ni dobro sto se ovo dogodilo. Ni malo
pretesko je sve ovo.
rasturili smo nasu porodicu
korak po korak, drzeci se za ruke
ali... ti si drzao nesto drugo za ruku
nije prebacivanje
Bila sam suovisnik i tako majstorski izmanipulisana, da je toga dosta.
Nisam htela da otvaram svoju pricu suovisnika, bivseg i sadasnjeg, za ceo zivot.
Verujem da ces se sada izvuci!! Svim srcem
Ali verujem i znam da moje srce ne moze da podnese jos jedan poraz, jos jedno razocaranje, jos jedan ispad
To je razlika izmedju muskaraca i zena
mi sve prozivljavamo suvise emotivno, isuvise.
PDT_Love_12
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Tijana..prvo, DOBRODOŠLA!
I ja imam klinca,7 god uz jednog čoveka,4 god suovisnik...svakog jutra sam se budila sa njegovim lažima i manipulacijama....oko5 meseci-bila na dopu(možda sam,guska,želela da vidim šta je to što voli više od svoje porodice)...skinula se....i shvatila neke stvari...DECA,NISU NIMALO KRIVA ZA NAŠE GREŠKE!
Ne ljuti se na mene...ovo je bilo totalno iskreno....a svako dete zaslužuje da ima uvek kad poželi -i oca ,i majku!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Tijana
Posts: 2
Joined: Sun Jul 01, 2007 7:51 am

Post by Tijana »

naravno draga, slazem se, ja nase dete svakog dana potsecam na njegovog oca, gledamo slike, ljubim ga za laku noc, za njega. I nijednog trena, ni kad sam saznala da je ponovo sje.. stvar nisam rekla *ne dam ti dete..* (nemam ni pravo)bas smatram da mu moze pomoci da se izvuce, sad je veci, sada njegov tata vidi da mu je potreban tj potrebni su jedan drugom. Kada sam resila da to okoncam, nasu zajednicu... joj kako je tesko sve to...
On ima i oca i majku, nadam se i verujem da ce tata njegov biti dobro, da ga ima zauvek!!
cokapeace jako mi je zao da si prosla kroz sve to, i da si i ti jednog momenta upala u to, da li ste tada imali dete? Cestitam da si se izvukla, jer mi smo zeleli nasu decu, i red je da im pruzimo zivot, u kojem ne ispastaju nase greske.
Post Reply