Mislim da bi trebalo

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Mislim da bi trebalo

Post by Mark_Renton »

Mislim da bi bilo vrlo pametno i pozeljno da uz lekare ovde imamo i advokate, jer desavaju se svakojake situacije u ovom rizicnom hobiju.
Recimo neko ko bi objasnio u detalje kako izgleda susret sa policijom, sta smeju, sta ne smeju, zbog cega smeju da te privedu, zbog cega ne, da li imaju pravo da te pretrasaju. Znam da se zakoni razlikuju od zemlje do zemlje, ali svejedno bar neke opste odrednice i npr. kako se odnositi prema kerovima.
Sve ovo spada u harm reduction.

Mislim, znam ja da u Srbiji, susret sa policijom zavisi od raspolozenja inspektora koji ce ako mu zena nije dala sinoc, svoj bes iskaliti na nekom. A naravno, zakoni su najmanji problem posebno kad su prava osumnjicenog u pitanju. Mislim tako je prema svim osimnjicenima a narocito su im omiljeni narkomani. Nije to u redu. Ako je neko kriv, vodi ga u zatvor, cemu maltretiranja i premlacivanja.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

mislis kako se lakse izvuci? :D
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

PANDURI?!.... :-D Šta te interesuje?......3 pretresa gajbe za godinu i nešto ,5 skidanja do gole kože(zadnji put sam onoj pandurki rekla:prelazim u striptizete,uopšte me više nije sramota,i jer ćeš ti da me kresneš ili da me pretreseš,stojim ovde gola već 20 min.......?! )
Ma mogla bih ja do sutra o njima.... nemam oči da ih vidim...ucene ,unošenja u facu,lupaqnje rukom u sto ispred mene ,zvanje socijalnog(da mi klinca odvedu u dom-PREKO MENE MRTVE!)...i ....pritvor....šta ćeš ...ucene ,batine i zastrašivanja ne pale kod mene....je_i ga ,7 god sam živela sa nekim ko je 10 puta ludji :-D od svih njih zajedno...(4 god i nešto u Nišu,zbog škorpiona,utoka,dopa i,........ ;-) ...ni ja ne mogu da popamtim više...
,...."pa mi dodelili robiju,
a nadu ni za tren..."
Nisam rekla ono što su želeli da čuju ! :-D :wink: :-D
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
xyx
Posts: 41
Joined: Tue Sep 18, 2007 12:07 am
Location: BGD

Post by xyx »

jedno je pravo a drugo je shta se radi u praksi... meni su polomili bar rebara iako su mi vec nashli sve i poslali krivichnu prijavu sudu...
inspektor je dok sam ja sedeo onako krvav sav na stolici u njegovoj kancelariji otvorio kesicu dopa koju mi je nashao, izvuko opushteno lajnu i reko "mogu ti reci da ovako dobru robu josh nismo zaplenili"! :evil:
inache, bilo je 5g tachno (merio na vagi) a na sudjenju je pisalo 2,33g... kome to ide i gde? naravno, meni je odgovaralo to shto je pisalo manje i nisam se bunio :)
nakon toga sam proveo god dana u zatvoru, tuzio inspektora koji je gistro dobio neku suspenziju i dan danas me proganja...
Post Reply