resocijalizacija,vase misljenje

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by cokapeace »

Ladybird wrote:Ti si zaista jedan propao slucaj.

Sanela,izvini... A TI Ladybird - daj odjebi više! Ako ti je dosadno,nadji drugu zanimaciju od konstantnog citiranja mene,i "proučavanja mog mentalnog stanja"!
Pojavila si se ovde pre nedelju dana ,samo ću te pitati -šta ćeš ti ovde kada si toliko "savršena" i "sve razumeš i znaš!"
I pitaću te - KO SI TI DA ZAKLJUČUJEŠ DA LI SAM JA PROPAO SLUČAJ ILI NE!
Ako hoćeš VREDJANJE; možeš i da ga dobiješ !


I Aleksandrino mišljenje mi ni jednog trenutka nije smetalo,jer je napisano normalnim tonom i devojka za razliku od tebe ,ume normalno da se ponaša,a ti si padobranac koji je rešio da nam prosipa životne mudrosti!

Objašnjavanja sa Arturom su bila donekle zanimljiva i konstruktivna,što ne znači da se slažem sa njegovim načinom razmišljanja,..on je samo uporan u svojim stavovima kao i ja.

A TI SI DEVOJKO -PROSTA !
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by joesspappa »

saša-ex wrote:Mada jos uvek ne vidim najbolje svrhu ovog prepucavanja( sama tema se odavno napustila), moram da iznesem par svojih zapazanja.
Opet se pojavljuju lukovi koji su vec bili na forumu, sada sa novim nickovima...To je glupost, napisi ko si i sta si...
Arture, mislim da si se ipak drogirao...
Nisam ljubitelj smajlica, cvetica i ostalih egzoticnih poruka ali svako ima svoj nacin na koji komunicira. Narkoman je u svojoj sustini bice napadano i prokazeno od svih, i kad se drogira i kada je u apstineciji, bar za neki duzi vremenski period. Neki ljudi su na ovom forumu nasli mirnu luku gde mogu izneti sve svoje stavove, misljenja, ponekad i frustracije, mesto gde se osecaju prijatno, gde su medju istomisljenicima. Kada se ljudi ovde ne slazu, cesto iznesu drugaciji stav, valjda ste to primetili. Pa ne moram se valjda posrati po svakom cije mi se misljenje ne svidja? Sta cu time postici, osim sto mozda ispadam pametan u svojim ocima? Samo ce neko biti povredjen, a toga vec imamo dovoljno na sve strane...Neko je napisao da je glupo sto nam smeta nacin na koji se obratio Artur. Pa to je najbitnije, kada nekom hocete da iznesete svoj stav, zar ne? Ja ne znam koje su njegove namere, verovatno pozitivne ali sta god da je hteo da kaze u tome nije uspeo. Ta nit se odavno izgubila, ostalo je samo prepucavanje dve grupe ljudi u kome dolazi i do licnog vredjanja.
Arture, ako si u pocetku zeleo da izgledas kao mirna osoba, koja je samo dosla da iznese svoje stavove, posle si pao u vatru i nivo tvoje komunikacije je drasticno pao u pravcu ljutnje, agresije i povredjenog ponosa...I ne samo tebi, nego mnogima sa obe strane. A nista se nije postiglo. I tu dolazimo do glavne poente foruma...Da li ce ovo biti mesto gde cemo se takmiciti ko je pametniji i na taj nacin leciti svoje frustracije ili mesto gde cemo pruzati pomoc jedni drugima? Ja sam ipak za ovu drugu varijantu, mozda nesavrsenu ali sigurno ljudsku...
Izvinjavam se na celom kopiranom postu. U potpunosti se slazem sa saletovim mishljenjem da je ova rasprava daleko otishla od prvobitne teme. Tema je resocijalizacija zar ne!? A dosli smo do toga da se prepucavamo ko je sta kome... I vredjanje, mislim da nikom dobro ne donosi... Artur je odigrao na kartu sujete. Pokusaj da se ukaze da nismo ono sto jesmo, odnosno da mozemo da prestanemo da budemo to sto jesmo samo po svesti i izboru je nazalost propao. A propao je iz istog razloga (stava) koji je pokusao da nametne. Sujeta. Time je pokazao da je i on zivo bice sa svim vrlinama i manama, poput bilo kog drugog, i ne cini ga (kao ni nas) ni boljim ni losijim. Medjutim to nije bilo dovoljno. Morao je da se pronadje uvredjenim, ne samo on, nego i mnogi drugi. I da odgovori. Da nastavi. Sad se pitam dokle?
a ujedno bih postavio neka pitanja da bi se malo vratili temi...
Koliko ste spremni odreci se sebe i svog mishljenja zarad prihvatanja od strane okoline? I koliko je to misljenje okoline bitno za vas?
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
artur dent
Posts: 42
Joined: Thu Nov 29, 2007 9:11 pm

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by artur dent »

saša-ex wrote:Mada jos uvek ne vidim najbolje svrhu ovog prepucavanja( sama tema se odavno napustila), moram da iznesem par svojih zapazanja.
Opet se pojavljuju lukovi koji su vec bili na forumu, sada sa novim nickovima...To je glupost, napisi ko si i sta si...
Arture, mislim da si se ipak drogirao...
Nisam ljubitelj smajlica, cvetica i ostalih egzoticnih poruka ali svako ima svoj nacin na koji komunicira. Narkoman je u svojoj sustini bice napadano i prokazeno od svih, i kad se drogira i kada je u apstineciji, bar za neki duzi vremenski period. Neki ljudi su na ovom forumu nasli mirnu luku gde mogu izneti sve svoje stavove, misljenja, ponekad i frustracije, mesto gde se osecaju prijatno, gde su medju istomisljenicima. Kada se ljudi ovde ne slazu, cesto iznesu drugaciji stav, valjda ste to primetili. Pa ne moram se valjda posrati po svakom cije mi se misljenje ne svidja? Sta cu time postici, osim sto mozda ispadam pametan u svojim ocima? Samo ce neko biti povredjen, a toga vec imamo dovoljno na sve strane...Neko je napisao da je glupo sto nam smeta nacin na koji se obratio Artur. Pa to je najbitnije, kada nekom hocete da iznesete svoj stav, zar ne? Ja ne znam koje su njegove namere, verovatno pozitivne ali sta god da je hteo da kaze u tome nije uspeo. Ta nit se odavno izgubila, ostalo je samo prepucavanje dve grupe ljudi u kome dolazi i do licnog vredjanja.
Arture, ako si u pocetku zeleo da izgledas kao mirna osoba, koja je samo dosla da iznese svoje stavove, posle si pao u vatru i nivo tvoje komunikacije je drasticno pao u pravcu ljutnje, agresije i povredjenog ponosa...I ne samo tebi, nego mnogima sa obe strane. A nista se nije postiglo. I tu dolazimo do glavne poente foruma...Da li ce ovo biti mesto gde cemo se takmiciti ko je pametniji i na taj nacin leciti svoje frustracije ili mesto gde cemo pruzati pomoc jedni drugima? Ja sam ipak za ovu drugu varijantu, mozda nesavrsenu ali sigurno ljudsku...
evo da privedemo kraju ovu pricu,jeste u pravu s i ti ,ali i ja sam u pravu,i svisu u pravu,a samo st o netko ne govori istinu ,pravo i istina nisu jedno.Nisam se nikad drogirao,moja zavisnost je recimo o cigaretama,mada nisam nikad ni pokusao prekinuti pa neznam jesam li ovisnik,ako odlucim i ako budem imam krizu javicu se da me utjesite.Niko ovdje nece ispasti pametan dok se prica u sustini o zivot ui smrti,a ne o nekim trivijalnim stvarima,koje su ovdje tema,kao da se desava nekom drugom ne vama.Mozda nam stil nije bas blizak ,ali mislim da cijelo vrijeme pricamo o istoj stvari sa razlicitim intenzitetom,post oja nisam zivotno zainteresovan za vas problem st oje i normalno,nasao sam za shodno da izdeklamujem sta mislim ,i ako nista malo vam pokvarim tempo tapsanja i cicimici savjeta.Zivi i zdravi bili.
jedno da jedno ne jedna prava linija jedan cilj
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by Modesty »

Svaka ti čast Pappa...na tvoj post nebih mogla niti dodati,niti oduzeti niti jednu riječe...potpisujem sve što si napisao.
Postavi si fino pitanje....dobro,znate da sam ja još malo konfuzna i da mi se stanje menja iz dana u dan ali evo ovako trenutno razmišljam:
Bila bih u stanju prilagoditi se sredini više nego što sam do sad to činila,naravno ako je ta sredina koliko toliko zdrava.....dugo sam brate revala po svom i vidi gdje dođoh....na kraju krajeva,tamo gdje se nebih složila sa svojom okolinom,zadržala bih to za sebe..bila bih malo mudrija jer uvijek postoji netko kome možemo iznjeti svoje stavove i razmišljnjaa u originalu i biti potom prihvaćeni.
Mogu ja da pričam za svju okolinu da svu ovakvi ,onakvi...bla,bla......ali činjenice su na vidjelu....ta moja okolina ustaje,ide na poso.....živi,radi i radjue se malim stvarima a ja,ja sjedim u karantinu.........neka vam ova moje misli ne djeluju kao preterana samooptužba i samosažaljevanje...vjerujte da nije....nego jednostavno neke stvari dolaze i sa godinama,ma koliko mi pametni i načitani bili...a kao što znamo,meni je 38...eto,došlo mi iz dupeta u glavu.
Tko zna...rovita sam još.....ne bih još 100% stojala iza svake svoje napisane...trenutno je tako.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by zvrky »

:-D Koji ste vi likovi....ponavljam prazna prica...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by Modesty »

hajmo molim vas da prestanemo pisati na ovu temu......već mi se uvelike :vom: :vom: :vom:
User avatar
Ladybird
Posts: 22
Joined: Tue Nov 27, 2007 2:21 am

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by Ladybird »

cokapeace wrote:
Ladybird wrote:Ti si zaista jedan propao slucaj.

Sanela,izvini... A TI Ladybird - daj odjebi više! Ako ti je dosadno,nadji drugu zanimaciju od konstantnog citiranja mene,i "proučavanja mog mentalnog stanja"!
Pojavila si se ovde pre nedelju dana ,samo ću te pitati -šta ćeš ti ovde kada si toliko "savršena" i "sve razumeš i znaš!"
I pitaću te - KO SI TI DA ZAKLJUČUJEŠ DA LI SAM JA PROPAO SLUČAJ ILI NE!
Ako hoćeš VREDJANJE; možeš i da ga dobiješ !


I Aleksandrino mišljenje mi ni jednog trenutka nije smetalo,jer je napisano normalnim tonom i devojka za razliku od tebe ,ume normalno da se ponaša,a ti si padobranac koji je rešio da nam prosipa životne mudrosti!

Objašnjavanja sa Arturom su bila donekle zanimljiva i konstruktivna,što ne znači da se slažem sa njegovim načinom razmišljanja,..on je samo uporan u svojim stavovima kao i ja.

A TI SI DEVOJKO -PROSTA !
Citiram te zadnji put !!!
Imam pravo da budem bilo gdje na netu.
Ja sam rekla svoje misljenje, na koje sam takodjer imala pravo. Ako si se toliko uvrijedila, zao mi je, onda mora da si se nasla u mojim rijecima.
Bijesna si previse, izbaci taj bijes, i na mene ako ce ti biti lakse.
PROSTA/ dvoznacno je , da budem malo cinicna.
Jos nesto???
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by cokapeace »

Time out - više!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by davor »

Ma normalno, do jednog momenta se i moglo truditi da se nesto objasni,ali sve kasnije bi bilo natezanje i prepucavanje..
Jednostavno ne ide...Sta ces ,tuzan sam zbog toga,..
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
artur dent
Posts: 42
Joined: Thu Nov 29, 2007 9:11 pm

Re: resocijalizacija,vase misljenje

Post by artur dent »

davor wrote:Ma normalno, do jednog momenta se i moglo truditi da se nesto objasni,ali sve kasnije bi bilo natezanje i prepucavanje..
Jednostavno ne ide...Sta ces ,tuzan sam zbog toga,..
sta koga iz spoljnog svijeta interesira kako je vama i sta prezivljavate?!,jel vas briga za bolesnike koji se lijece od nekih frugih bolesti? pa se raspitujete po forumima,ja sam jedan od rijetkih koji nema nikakve interesne ili licne potrebe da se raspituje oko tog ali sam ipak dao dio vremena ako nista da kazem sta mislim,ostali nece ni da cuju za vas.I ako malo pogledate stvari onakvim kakve jesu,vi ste jako nebitni ovom drustvu,stavise prezreni i nepozeljni,kazem narkomani sadasnji.Tako da vase ispovijedi nisu neko zanimljivo stivo doli za vas interno.Mislio sam da mi je ono posljednji post ali ipak sam dobio jos jedan napad pametovanja.
Nevole vas ljudi pa to ti je,pa vi vidite sta cete i kuda cete,dok jos mozete.
jedno da jedno ne jedna prava linija jedan cilj
Post Reply