Pa, gde su svi? Narko?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Li
Posts: 1
Joined: Sat Jul 09, 2005 10:53 am

Pa, gde su svi? Narko?

Post by Li »



Pozdrav svima,
a narocito ljudima sa starog foruma.
Sticajem (neverovatnih) okolnosti, mesecima me nije bilo medj` ljudima ovde tj. na starom mestu okupljanja.
Inace, tada sam kao username koristila "KatarinaS".
Mozda ce me se setiti jedan mnogo gotivan mlad decko sa starog foruma, "Narko Markovic", na koga sam cesto mislila sve ovo vreme bivstvovanja u dalekom svetu.
Narko je vec tada, secam se, bio doneo sve dobre i vazne zivotne odluke, samo mu je trebalo jos malo podrske i snage "spolja", pa da krene u konacnu Borbu za Opstanak tj. za Sopstveni Zivot.
A mene strasno jede to sto sam mu tada, iskreno i od sveg srca, ponudila svu mogucu pomoc i podrsku (kao starija prijateljica koja je - s dikom i ponosom isticem - na sopstvene misice i muke uspela, jos ranije, da se resi Bede), a kada je trebalo da se krene u akciju - ispalo je da sam nestala.
Da ne gnjavim sada s detaljima, istina je da sam zaista nestala tj. vise-manje nenadano i na duze vreme otputovala, ali jako bih volela da znam da li Narko jos uvek dolazi ovde, da li je dobro, da li je uspeo da se izbori sa svim tim strasnim, unutrasnjim i spoljasnjim, demonima i iskusenjima...
Ako on ne dolazi ovde, a neko ga zna i zna sta se desava(lo), molim vas javite mi, a ja u medjuvremenu drzim palceve, i njemu i svima, i zelim da mi najzad neko prijavi neke lepe vesti!
Javite nesto lepo, ljudi!
A Narku se najiskrenije izvinjavam, nadam se da je dobro, i zelim mu svu srecu! A ako je uspeo u onome sto je zeleo, ako se stvarno izborio za svoj sopstveni, jedan jedini zivot, onda mu moje zelje nisu ni potrebne. Onda zna sta je prava sreca.
Svima svako dobro!
Li
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Dobro dosla Katarina-kuco stara.
Nedostajala si nam.
Pokusaj ostati sa nama i dijeliti svoja nadarena misljenj i razmisljanja sa nama.
M. Sarkic
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Cao!!!
Narko Markovic je ovde, ali pod nickom Mark_Renton! Ne mozes zamisliti moje odusevljenje kad sam procitao post. Bas mi je drago sto je neko od toliko svojih muka i problema nasao vremena pomisliti i na mene.
Bice mi drago da ti ukratko ispricam sta se izdesavalo od tvog odlaska (tj. prekida komunikacije sa mnom). Doduse, malo je frka sto se ne mogu setiti kada je to tacno bilo (tj. u kom mesecu i u kojoj sam ja fazi tada bio).
Ako uzmemo u obzir da ti je stalo do mene, moram da ti kazem da sam zakoracio stepenik nize, na onaj poslednji.
Ali da pocnemo tamo gde mislim da smo stali. A to je negde Nova Godina. Tu sam rekao da je jedna godina dopa sasvim dosta (ako ne i previse) i posto sam par dana pre nove godine krizirao a za novu godinu se pocastio, samo par dana posle NG mi je bilo malkice lose i pocelo je telo da mi se stabilizuje. Ali, naidje srpska nova godina i ja sjebem te dve nedelje apstinencije. Ono kao nova godina je, mogu valjda jednu polutku da se pocastim. Al' ispostavilo se da mi je polutka bila vise nego dovoljna za jedno vece, tako da mi je pretekla i za sutra. A kad se pocne dan, valja i da se zavrsi, tako da sam kupio jos jednu polutku - koja se gle cuda opet oduzila na treci dan. E, necu ja vise ovako, kazem ja sebi i odem i kupim kvoter! Tako da mi ne ostane za sutra. Probudim se to sutra, kad ono bole me noge!!! E, jebem ti i noge i zikru i sve kad zbog glupa tri dana moram opet da se tresem pet dana. I odem na semu. Tu resih da cu se raditi dok ne skupim snagu da istrpim nedelju dana muka isusovih. Od tad je bilo par pokusaja, ali nista ozbiljno. Saznam da treba nekom drugu da stigne subutex i sastavim plan da se radim dok to ne stigne (za neke 2-3 nedelje). Medjutim decko koji je to trebao da donese iz Beca dozivi saobracajku, pa mu se keva slogira tako da nije dolazio a i ko zna kad ce. I tako ja osta na dopu. Pokusavao sam da zavrsim metadon i tako neke fore, ali bez uspeha, a frka mi je na suvo.
Ono sto je novo kod Narka, to je da je presao na gan. Da, da, pre desetak dana sam se dekn'o na gan i od tad sam skoro potpuno zabatalio smrkanje. Eee, tuzna je moja sudbina. Znam da to ne valja i tako dalje i tako dalje.
I dalje ne mogu da se nacudim otkud tvoje interesovanje za mene? Pokusavao sam da nadjem neke mail-ove koje si mi slala, ali bez uspeha. Molim te, potseti me malo, seticu se sigurno.
Ako te nesto konkretno zanima, a ja to nisam napisao, pitaj slobodno.

e, moram da idem, ortak mi se zali da mu kucanjem na tastaturi kvarim stond. a meni je sad bas trip da kucam... ;)
Veliki pozdrav i jos veci poljubac za tebe!

:lol:
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

Post by play »

E brate toliko si ocigledan da se nisi ni morao javljati...jebem ti zivot!
---"Kad Ja Tamo,A Ono Medjutim"---
User avatar
KatarinaS
Posts: 85
Joined: Mon Jul 18, 2005 6:52 am

Post by KatarinaS »

1.

Dragi Sarkicu (ovde Katarina S a.k.a. Li) hvala na toploj dobrodoslici! Drago mi je cuti da su vam (ili samo tebi?) nedostajale moje nadahnute misli i nadasve vrcave dosetke! :) Salu na stranu, hvala na neobicno lepom doceku, nadam se da se u medjuvremenu (za poslednjih nekoliko meseci, koliko me nije bilo) ponesto ovde i promenilo, tj. da ima ljudi koji su se izborili za SJS (Svoj, Jedini, Zivot), da ima onih koji su blizu toga ili su bar na pravom putu.
Volela bih i da cujem od nekoga, a ti si verovatno pravi covek za to, o ovdasnjim desavanjima za ovih nekoliko poslednjih meseci, pa se nadam da ces me (ili neko drugi, ako ti nemas zelje) "apdejtovati".
Sve najbolje!
Katarina

2.

Dragi Dragi Draaaaaaaaaaaaagi "Narko" (da ne kazem Marko)!
Koliko god da mi je (a nevidjeno jako mi je!) drago da te najzad cujem tj. vidim tj. citam, toliko mi je i tesko sto cujem da se i dalje mucis.
Posto je dosta vremena proslo od nasih poslednjih postova, mogu samo da pretpostavim da se sada mucis - jos strasnije.
Jos tada, pre "many many moons", ucinilo mi se iz tvoje price da si zaista na samoj ivici Prvog Koraka, da ti samo malo treba... malo podrske ili snage ili volje ili hrabrosti..ili svega toga...
I iako sam prosto osetila jaku potrebu da pokusam ti nekako dodam malo te dodatne snage i volje, sticajem neverovatnih okolnosti sam bukvalno nestala - sa foruma, iz zemlje...
Jako mi je krivo zbog toga i nadam se da prihvatas moje iskreno izvinjenje. Ispalo je kao da se igram sa stvarima kojima se ne sme igrati, you know what I mean? A uopste nije tako.
U svakom slucaju, sada sam opet u SCG, imam cak i pomalo vremena za surfanje i forumanje, i bilo bi mi drago da ti - ako ikako mogu - bar malko pomognem da se resis bede sto pre.
Naravno, ja mogu da preduzmem sta god ti padne na pamet (a i meni), ali glavno je, kao sto znas - na tebi.
Ali moram nesto iskreno da ti kazem - ovaj tvoj post me je malo zacudio i mnogo mnogo rastuzio. Nekako sam ti sve ovo vreme drzala palceve i nadala se da si uspeo.
Ne mogu ti opisati koliko mi je bilo tesko - i jos uvek je - dok sam citala tvoj post. Veliki osmeh koji sam imala kad sam videla da si se javio, nestao je posle vec nekoliko procitanih recenica.
Strasne vesti si mi javio, a delujes kao da te nije ni briga, kao da ne kapiras koliko je opasno to sto radis.
Molim te, nemoj pogresno da me skapiras, nisam u fazonu da ti sad tu nesto prebacujem i solim pamet, pretpostavljam da i sam kapiras da je jako lose to sto radis. I jako jako opasno.
Ali ne mora da bude konacno. Daleko od toga da ne mozes da povratis sebe i SJS (vidi pod br. 1 ;o) ).
Jako mi je tesko i sto primecujem da ti je i stav drugaciji, ucinilo mi se kao da je ona sustinska, instinktivna zelja da se boris za SJS koju si tako jasno pokazivao ranije - utihnula.
Ne smes to da dozvolis. Otrovi kojima se pumpas te samo umrtvljuju, i cini ti se da "nije tako strasno". A strasno je, jako je strasno i opasno.
Molim te, javi se opet, ispricaj nam (ili samo meni, ako zelis) sta se trenutno desava i da li zaista - ali zaista - zelis da se pomucis i skines, a onda ponovo osetis pravu radost i srecu i ljubav?
Da li je moguce da je sva ona zelja i odlucnost nestala? Tesko mi je i da poverujem u to, iskreno.
Da li je moguce da si tako opusten i "blaze" dok mi javljas da si pre desetak dana poceo i da se bodes?
Marko, ni sama ne znam kako i zasto su mi bas tvoji stari postovi privukli paznju i zasto sam osetila nekakvu jaku potrebu da se "umesam".
Verovatno sam negde osetila tvoju iskrenost (tada) i iskrenu zelju, a znajuci u kakvom si se paklu nalazio, i sta te sve ceka pre ozdravljenja, zelela sam da pomognem koliko mogu.
Ne znam... osetila sam "nesto"... verovatno je to, delom, sama cinjenica da sam prosla kroz sve to kroz sta si ti prolazio i prolazis, mnogo duze i verovatno drasticnije od tebe, i da sam uspela da sama tj. uz moralnu podrsku par bliskih ljudi, pre par godina pobedim Zlo.
Nadala sam se da mogu da uticem da i ti uradis isto.
Marko, molim te, javi se, ispricaj sta se dogadja trenutno i reci mi, iskreno, da li imas nekakve planove za buducnost, da li je moguce da si digao ruke od sebe, da li zelis da vise ne robujes jednoj tako odvratnoj navici... Ako se dobro secam, ti imas 21 godinu? Sad je pravo vreme, poslednji momenat, da preduzmes nesto.
Veruj mi, ako se prepustis, i ako uopste pozivis, tako umrtvljen i uspavan ces docekati i 31. rodjendan. A tih 10 godina ce ti delovati kao jedna velika nocna mora, u kojoj si egzistirao kao poslednji parazit, kao neko nize bice, bez ikakvih emocija, bez porodice i prijatelja, bez Smisla Zivota, bez sopstvenog zivota.
Znam da si normalan, pametan mladic, to si jasno pokazao i ranije.
Sad je trenutak da to pokazes, prvenstveno sebi, jebes sve ostale.
Pametan si, a ovo sto radis ne moze biti gluplje, slozices se, sigurna sam.
Necu mnogo sad da te peglam, izvini i zbog ovoga. Izletelo mi je, malo su me ponele emocije.
Zaista ne mogu da ti opisem koliko mi je tesko i zao sto cujem tako lose vesti.
Nisi mi rekao ni cime se sada bavis? Da li imas devojku?
Kako tvoja porodica reaguje, da li znaju i sta znaju? Da li si im, na kraju, rekao sta se desava? Secam se da si imao tu dilemu prosle godine, da li da im kazes ili ne...
Dragi dragi Marko, jako bih volela da cujem vise od tebe... o svemu.
Iako mi je tesko palo sve sto sam procitala u tvom poslednjem postu, ni to ne mora nista da znaci. Znaci, zapravo, samo to da sam sebi svesno otezavas put do ozdravljenja.
A sigurna sam da i sam kapiras da nemas neki izbor, kao i svi drugi.
Postoje samo dve opcije - 1. prepustiti se i pretvoriti se u obamrlu parazit-biljku, i muciti se vise-manje svakodnevno - do kraja zivota, sto se obicno vrlo brzo i desti, ili 2. Pomuciti se, boriti se i spasti Svoj Jedini Zivot.
Ako mislis da lupetam, veruj mi, tacno je tako kao sto sam napisala.
To su mi pokazala i mnogobrojna zivotna iskustva ljudi oko mene (od kojih vecina danas nije ziva, ukljucujuci i moje najbolje prijatelje), ali, na zalost i na moju licnu nesrecu, to mi je tako bolno jasno i glasno pokazalo i - sopstveno licno iskustvo.
Nema trece opcije Marko. Moras da se boris.
Nemoj da dopustis da te to sranje dovede do stanja vegetiranja, ne daj da te pretvori u stondiranog retarda!
Marko, jos jednom, oprosti ako sam te sad malo isprepadala, zaista sam se jako rastuzila i zabrinula.
Molim te, javi se sto pre, javi sta se desava.
Mislim na tebe bas cesto i zelim ti puno snage i volje, i da se trgnes i otrgnes tom Uzasu
Zelim ti bas sve najbolje i saljem ti veliki poljubac podrske!
Katarina S


3.

Za PLAY - izvini, nisam razumela sta si hteo da kazes? Sta je ocigledno i sto se nije morao javljati?
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

Post by play »

Dobrodosla KatarinaS i da ti dam odgovor,tj.pojasnim moju reakciju na narkov dopis.
Dakle,zaista nemam nista protiv tog momka,zelim mu sve naj sto se skidanja tice kao i svim ostalim ljudima sa foruma a i sire jer smo zbog toga i ovde ali mi se desavalo da u par navrata dobijem napad zuci na njegove komentare,daj boze da sam u krivu i ja cu se rado izvinuti i priznati svoju gresku ali detalji koji me strasno iritiraju su vezani direktno za njegova poimanja stvari. Ne videh nikog na forumu da sa toliko hvale prica o svom drogiranju i da je sav ponosan zbog svoga china sto narko vrlo jasno pokazuje i sama cinjenica kada opisuje da je presao na gan i kako kaze da se dekn´o...e bas taj apostrof mi je zapao za oci i nerve i ne mogu da verujem da neko moze tako da lupeta jer u isti mah sticem utisak da nas smatra za debile jer u suprotnom mi koji to citamo bi trebali biti odusevljeni njegovom pricom o tome kako je presao na gan,sta kao to je nesto uzviseno,ne razumem. Nervira me sto ocigledno nije svestan svojih izjava i da njegovom drugaru lupkanje po tastaturi kvari stond dok je on jadan bas u tripu da odkuca jos neki detalj svog drogiranja.
Pokazuje kako nema grama respekta prema ostalim posetiocima foruma kojima i nije bas milo slusati direktne prenose utakmica.Jos jedan podatak koji govori da moje tvrdnje nisu bez osnova je i taj da sam ex Narka sada vec Mark Rentona prepoznao samo po pisanju i to na prvom pojavljivanju pod drugim imenom u novom forumu sto dodatno govori o njegovom ne promenjenom stilu pisanja i ne shvatanja onoga o cemu pise. Mark Rentone ili ko vec zelis da budes zelim ti da se sto pre izvuces iz tog sranja koga ocigledno nisi dovoljno svestan ili sto je jos gore u kome uzivas i da uz pomoc mnogih sa ovog foruma koji su nepresusni izvor podrske i koji ce te najpre razumeti pokusas pronaci malo bezbolniji put kojim ces moci u buduce bezbednije se kretati.Pozdrav tebi,KristiniS i celoj postavi foruma koja ga i cini ovakvim kakav jeste -najbolji-
Laku noc .
---"Kad Ja Tamo,A Ono Medjutim"---
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

možda i nije baš tako

Post by katarinadimedici »

Slučajno sam nabasala na ovu temu i raspravu o Marku.Delimično si u pravu ono što kažeš ali je moje mišljenje malo drugačije!I mene su često optuživali zbog toga što sam iskrena i pišem o onome što mi se dešava,a ne prodajem šarene laže o tome kako bih se skinula samo...Mislim da činjenica što se Marko javlja ovde,govori sama za sebe!Da želi da se hvališe i govori o tome kako uživa u svemu,baš bi ga bolelo uvo (da ne budem vulgarnija) da kucka ove postove!Dečko ima samo 21 godinu i očigledno nije načisto sa sobom niti ima hrabrosti da krene na spuštanje!Ovde svi uglavnom pričamo o dopu na ovaj ili onaj način,tako da njegove reči ne mogu nikoga da iritiraju,a stoji da onda devedest posto ljudi treba da prestane sa razgovorima na tu temu!Dajmo mu podršku,dajte mi podršku i sve će doći na samo po sebi jednoga dana!
Pozdrav svima,bravo imenjakinjo!
User avatar
KatarinaS
Posts: 85
Joined: Mon Jul 18, 2005 6:52 am

Post by KatarinaS »

Dragi PLAY,
hvala na dobrodoslici i strpljivom i lepom tj. iskrenom objasnjenju, sad sam skapirala sta si hteo da kazes.
I mogu reci da te potpuno razumem, iako se ne slazem u potpunosti s tvojim misljenjem. Ali vidim kako te i zasto iritiraju odredjene napisane stvari.
A potpuno razumem i svoju dragu Imenjakinju (Medici).
Mislim da je ovo pravo mesto, ili bi bar trebalo da bude, za potpuno, bezrezervno i iskreno otvaranje duse, mesto na kojem zaista ne bi trebalo da bude cenzure.
A s druge strane, jasno je i kakav utisak ostavlja (narocito eksplicitna i pomalo "blaze") prica o drogiranju.
Na mene licno, Markova prica je ostavila jezivo tezak, tuzan utisak.
Neobicno tezak utisak.
Nije me iznerviralo, jer kapiram i cenim Markove godine i iskrenost, ali me je neopisivo rastuzilo i ostavilo onaj mnogo los "ukus u ustima".
A to je, verovatno, onaj ukus POTPUNE nemoci da ucinis bilo sta, dok gledas kako nesto tj. neko uranja sve brze i dublje u potpunu propast. A ti ne mozes bas nista da ucinis, da promenis situaciju.
Volela bih da se i Marko opet javi, da kaze nesto vise o svojim danima, o eventualnim planovima, mislima...

Dragi PLAY, sigurna sam da Marko ima respekta prema ostalim clanovima foruma i da mu nije bio cilj da bilo koga namerno iritira ili povredi. Citajuci njegov post, imam utisak da mu je sve to zajedno samo "izletelo", onako iskreno i odjednom, bez nekih losih misli.
To je samo moje misljenje doduse, najbolje da sacekamo Marka, da nam on sam kaze sta se desava kod njega.
A nadam se da ce se to desiti vrlo brzo.
Hmmm... upravo mi je palo na pamet nesto uzasnbo... Bas ovaj momenat koji si pomenuo, sa ortakom kome "kucanje kvari stond" (???), podsetilo me je na nesto sto je Marko u nekom postu pomenuo jos prosle godine - ako ne gresim. Secam se da je pomenuo svoj cimera, koji nije hteo da mu pomogne i da ga izmasira dok je M. pokusavao da se skine i mucio se, jer nije kapirao o cemu se, zapravo, tu radi tj. nije imao veze sa Otrovima.
Upravo mi pade na pamet ta jeziva misao - i tako se strasno nadam da cu lupiti, ali - da nije taj cimer danas taj ortak kome kucanje remeti stond???
Joj, valjda nije. To bi tek bilo vise nego strasno!
Marko, javi da ne tripujem.
PLAY, jos jednom, hvala na strpljivom objasnjenju
:)
Katarina S


Draga KatarinaMedici,

zahvaljujem na lepim recima.
Nakon procitanih nekoliko tvojih strasnih, strasnih postova, u kojima sam se prepoznala i vise (mnogo vise) nego sto bih zelela, mogu samo da ti pozelim svu srecu, snagu i ljubav. U tebi i oko tebe, da te uvek greje i gura napred.
Ono sto nas ne ubije cini nas jacima.
(Mada, sudeci po tome, trebalo bi da sam do danas jebeni zenski Svarceneger. Inside n Out. A i ti, cini mi se)
Ne daj se!

Svako dobro,

Katarina S
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

Post by play »

Za Katarinu S.

Takodje mi je drago sto si imala razumevanja za moj nadasve rigorozan i predirektan odgovor,mada rasmisljam,tako je i trebalo da ispadne,odno0sno samo sam izneo svoje misljenje bez nekog uvijanja. Pozdravljam vas sve i bezim pod tus jer sam prljav i smrdljiv kao zivotinja,a razlog tome je sto sam pre nekih pola sata dosao sa posla a verovali ili ne otisao sam jutros u pola pet,ma cela nedelja mi je takva-kaskaderska sto se tice radnog vremena,padanje sa nogu samo cela stvar ima jednu ali jako vrednu prednost,a to je da nemam vremena ni prostora da skrecem misli sa dnevnih tema i obaveza i samim tim nemam problema sa depresijom koja je neminovni pratioc post operativnog toka ili apstinencije. Cao svima,zelim vam ugodnu vecer.
---"Kad Ja Tamo,A Ono Medjutim"---
User avatar
KatarinaS
Posts: 85
Joined: Mon Jul 18, 2005 6:52 am

Post by KatarinaS »

Dragi PLAY,
kako i ne bih imala razumevanja kad si se tako lepo i ljudski potrudio da elaboriras temu!
Uvek se obradujem cestitoj interljudskoj komunikaciji, narocito ovde na forumu, gde se cesto desavaju jako glupi i nepotrebni nesporazumi koji ocas posla prerastu u najcrnja - s oprostenjem - napushavanja i spustanja.
Drago mi je i da cujem da si tako vredan, da od rane (ali BAS rane) zore radis i da ti je vreme ispunjeno. Ma, to je najvaznija stvar! NAJvaznija!
Mi nismo ranije razgovarali, pa ne znam tvoju pricu, ali ovako, na prvu loptu, deluje mi kao da si izasao iz tog pakla i da se uspesno (knock on wood) drzis Normalnog Zivota?
Bilo bi mi zadovoljstvo i da cujem nesto vise o tome, o tvojoj prici, ako uopste imas zelje i volje da u par recenica podelis to s nama tj. samnom.
Mozda sam previse radoznala, nemam pojma, ali u svakom slucaju uvek volim da znam po nesto o ljudima s kojima sam u nekoj vrsti komunikacije i kontakta.
Naravno, podrazumeva se da je SKROZ ok ako ne zelis bilo sta da delis bilo s kim, zaista nema nikakvih problema, POTPUNO razumem i to.
Ipak se ovde radi o najbolnijim, najintimnijim nasim pricama tj. zivotima.
Samo nastavi tako, i ne daj se!

Katarina

P.S.
Haha bas me je nasmejalo
"Pozdravljam vas sve i bezim pod tus jer sam prljav i smrdljiv kao zivotinja" !!
Kako je to super! Kako je super kad si prljav i smrdljiv kao zivotinja jer si radio kao ista ceo dan, a ne zato sto si se ceo dan preznojavao u groznici ispod pokrivaca, zeleci da umres i nestanes... Kapiras na sta mislim?
Locked