IBOGAIN - TERAPIJA

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
solmen
Posts: 19
Joined: Thu Jul 05, 2007 11:00 am

IBOGAIN - TERAPIJA

Post by solmen »

Od danas sam koristnik vašeg foruma, moje up.naziv: SOLMEN; pišem iz Slovenije, stacioniran u Ljubljani. Zanimaju me vaša iskustva, onih koji su prošli terapiju Ibogainom, koju sam u svojoj režiji koristio več jednom i to uspešno, a onda u 2006 napravio recidiv, koji me doveo do toga, da se još jednom udeležim samo-iniciacijske terapije sa Ibogainom. Iz mog iskustva je Ibogainska terapija funkcionisala, makar sam uzeo prviput manje nego dovoljno, ali je na kraju sve dobro prošlo. Ako ima onih koji imaju iskustva Ibogainom, neka mi odgovore. Sam znam kako ga nabaviti normalnom cijenom, kako iz korena Iboge napraviti prirodni extrakt i kako ga koristiti. Ali uisto me zanimaju vaša izkustva. Ljep pozdrav svima iz Ljubljane - Solmen
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Mnogo mi nedostaje Ramona i njeno iskustvo sa ibigainom al moram priznati kad god cujem za ibogain ja se setim ramone :-D

P.S sorry malo sam skrenula sa teme al nisam se mogla suzdrzati...toliko puta smo zapocinjali temu vezanu za ibogain...mogao bi malo da prelists po forumu... dobro nam dosao.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
solmen
Posts: 19
Joined: Thu Jul 05, 2007 11:00 am

ibogain - forum

Post by solmen »

zvrky, hvala za reply. ne znam, o temama o ibogainu nije bilo, ili medju objavljenim temema nije takvih, koje bi kazale pravu narav ibogaina, ovde na forumu. Ako su bile negde objavljene druge teme, koje su sada tako rečeno na forumu - izgubljene - mi je žao pošto ih ne mogu vidjeti. Što se tiče Ramone, je onda žao i meni, pošto se sjetiš njenog iskustva in nje, takodje. Ali kaži mi, što se dogodilo sa Ramonom ili je, ako se sjetiš, imala puno iskustvo sa ibogainom? Vrlo mi je drago, što si mi tako brzo odgovorila/o i pozdravljam te iz Ljubljane. Uisto obaveštavam sve, da se takođe baš pripremam na ponovnu iniciaciju ili rehabitalizaciju sa Ibogainom, kog dobivam po pošti, naručen iz Kanade i kojeg korijen ču sledeče sedmice sam pripremiti u extrakt, koji se priprema oko 7 dana i onda se spustiti sa droga, predsve heroina i metadona, uzet si sedmicu dopusta i opraviti iniciaciju. Iniciacija traje otprilike 3 dana i narednih 3 dana, da se oporaviš od nje, jer treba za to mnogo energije i pažnje. Lep pozdrav svima in vabim vas, da se udeležite razprave.

P.S. Moj hrvatski ili hrvatsko-srbski ili srbohrvatski jezik nije baš najbolji, ali barem toliko, da mogu reportirati svoja izkustva.
User avatar
raskorak
Posts: 453
Joined: Wed Dec 06, 2006 7:20 am
Location: u svemiru

Post by raskorak »

Ne razumem se baš u to o čemu pričaš, ali zar ibogain nije neka plemenska droga koja se koristi uz nadzor šamana, vračeva...? Kako ona pomaže heroinskim zavisnicima?
P.S. Dobrodošao
To sam ja:
Čudo, ali ne i čudovište
Svetlost, ali ne i Sunce
Mrak, ali ne i tama
Radost, ali ne i sreća...
User avatar
solmen
Posts: 19
Joined: Thu Jul 05, 2007 11:00 am

Plemenska droga

Post by solmen »

Po jednoj strani, tradicionalno, se Ibogain koristi u Bwiti ritualima srednje i zapadne afrike, kod Bwiti plemena u Gabonu, kao sredstvo komuniciranja sa prednicima i umrlima. To su takozvani kultovi mrtvih koje ta plemena odrzavaju kao osrednje rituale njihove animalističke i plemenske vjere.
Po drugoj strani, Ibogain je prviput koristio u šestdesetim godinama jedan američki đanki, Howard Lotsof, koji ga dobio na ulicama Harlema ili Bronxa, sada se lokacije baš ne sječam tačno, ali uglavnom,poslije prvog uzimanja Ibogaina je bio nakon 32 sata čist, što znači, nije imao nikakve krize, malo želje za heroinom, i njegovo stanje bilo je posve rehabilitirano.
Zato sam prije dve godine prviput i našao vezu za Ibogain, zbog te štorije i zbog toga, jer je Howard Lotsof poslije tog uzimanja i izkustva Ibogainom, osnivao jednu najpoznanijih zajednica koje koriste Ibogain za izlečivanje odvisnosti, i ta zajednica još postoji. Isto tako je Slovenačka zajednica Sakrament prehoda osnivana na spoznanjima Howarda Lotsofa i nastala po kontaktiranju sa njime. Ako te zanima više, napisatču još. Ali pisatču isto tako, kako mi misli na to dođu.
Uglavnom Ibogain jeste i plemenska droga i u isto i jedan od boljih ljekova za odvisnost.
User avatar
solmen
Posts: 19
Joined: Thu Jul 05, 2007 11:00 am

Administratorima

Post by solmen »

Zanima me, da li mogu administratori otvoriti na forumu posebnu temu o Ibogainu, jer mi se čini, da ona treba posebnu pažnju?

Drugačije - moje iskustvo Ibogainom počinje:

Sam sam počeo redovitim uzimanjem H-a u 2000, mnogo puta se skidao, jednom za godinu i pola, a kad sam se vratio u grad, opet sam počeo sa H-om, dodatno Metadonom, za dane bez H-a i tako kombiniram do danas. Ali ne volim više toga i ne volim misao na suvo skidanje, ujedno sam i pomalo bjesan na samog sebe, da moram uzimat drogu i da ne moram prestati - kada hoču i kako hoču. Odvisnost sama stvara okolnosti koje postaju kao magični krug bez prestanka, a ti samo trčiš, bez opstanka. Teško mi je, jer ne mogu baš tako prekinuti magični krug u koji sam se zapeo uzimanjem svakodnevne doze, ali znam, da to nije moja prirodna potreba, ni želja, da bi to postala.[/b]
User avatar
solmen
Posts: 19
Joined: Thu Jul 05, 2007 11:00 am

Izkustvo Ibogainom

Post by solmen »

Od 2000 godine redovito sam uzimao H i nisam ni znao, šta če iz toga nastati mojim životom, do prvih kriza i potreba, da se skinem. Došlo je do toga, da sam morao na kraju izgubiti baš sve, da bih napravio poslednji korak i skinuo se potpuno.

U 2005 godini, Aprila, su moja zanimanja o Ibogainu dosegla višak i onda sam znao, da postoji i ljek, koji zna da ozdravi ovisnost H-om, metadonom, alkoholom i svim drogama, kojima se poslužujemo.

Kontaktirao sam takođe Sakrament Prehoda, da bih kod njih napravio iniciaciju Ibogainom ali mi se njihova cijena - tada oko 650 DEM - nije dopadala, jer mi se oupšte ne dopadaju te "visoke" cjene svih "ozdravljujučih" programa - zato sam odlučio, da uzmem stvar u svoje ruke - lično nabavim surovinu, škorju korijena rastline Tabernanthe Iboga i iz toga napravim extrakt, prirodni, koji če me izlječiti.

To sam poslije i učinio, naručio Ibogain iz Holandije, posredno iz Gabona, ga primio u Austriji, u Klagenfurtu, na željezničkoj stanici i doneo ga kuči u Ljubljani. Taj dan, bila je več noč, u Februaru, sječam se, uzeo sam tada poslednju dozu H-a an putu u Klagenfurt i nazad. Paket je bio veliki,, 50g Ibogaina i dodatno želatinaste kapsule, u koje sam ga nameravao spraviti prije, da bi ih pojeo.
User avatar
solmen
Posts: 19
Joined: Thu Jul 05, 2007 11:00 am

Izkustvo i priprema Ibogaina

Post by solmen »

Poslije, več sam doneo paket u Ljubljanu i bio sam toliko bez kinte, da sam htio odmah pojesti sav Ibogain, jer sam znao, da neču moči čekati još 7 dana, da se pripremi extrakt i drugi dan, več na krizi, nisam imao ni energije, da nekako nabavim još nekoliko love za nove doze, dok ču čekati, da se extrakt priprema.

Zato sam drugo jutro, kao tradicionalno, odmah pojeo dve velike žlice surovog korijena Iboge, jer kako kažu, treba prije uzimanja probati surovu škorju, da bi se tjelo povezalo duhom i okusom Iboge i se pripremilo nanju. Ali pazi - Iboga ima tako strašan ukus i potpuno suva, izmlevena prašina korijena takva je, da bih pored toga mogao ispiti litar vode, ali koja je - sa samim uživanjem Ibogaina - prepovijedana - ne smije se piti vode! - ili barem, sasvim malo - i zato, pošto sam pojeo 2 žlice, poslije popio i vode, počeo sam bljuvati i nakon 15 minuta izbljuvao sve što sam pojeo.

Da izbljuvaš Ibogain niti nije tako slabo jer izlučivanje Ibogaina i ostalih supstanci iz korijena počne več u ustima i traje dok ne dođe u trbuh tako da bljuvanje samo po sebi je prirodan impuls na tako strašan ukus, koji ima Ibogaiski korijen.

Od 2 žlice mislim, da sam dobio barem 60% izlučenih supstanci u svoje tijelo jer posle 20 minuta počeli su prvi fleševi i omotica.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Ja sam imao priliku citati Ramonino iskustvo sa ibogainom. Nije uspjela.

U komuni sam upoznao tipa koji je pokusao ibogom. Nije uspio.

Jos je neko dolazio na forum i mlatarao o tome. Nije uspio.

Ti nisi uspio.

Covjece, zar mozes progutati punu dozu bajke da dvije jebene kasike nekog praska mogu eliminisati ovisnost i podariti ti novizivot ?... Stare mi, ja kad bih pokusao, istog trenutka bih povratio. Okej, mozda to govno skida efekte fizicke krize. Ali, jebes fizicku krizu. Pa to nije ni 5 % od borbe koju moras da vodis.

A mozda i grijesim. Mozda da pokusas jos koji put.
User avatar
solmen
Posts: 19
Joined: Thu Jul 05, 2007 11:00 am

5%

Post by solmen »

Vlado_M - Dobrodošao prvi kritički odgovor! - pošto sam tek počeo pisati i došao do izkustva prve dviju žlice. Sam ne znam za Ramonino pismo - i pošto "nije" uspelo, zanima me zašto ne? Tipa, kojeg si upoznao u komuni isto ne znam što je bilo s njim - i to, da "nije" uspio Ibogainom isto ne znam zašto? Sam sam tek počeo "mlatarati" na forumu i zato, jer sam tek došao do prve dviju žlice Ibogaina, koje sam prije 2 godine prviput pojeo, hoču nastaviti sa svojom pričom, dok ne dođem preko tog iskustva i uspijem na kraju. Barem nadam se.

Poslije prve dviju žlice Ibogaina i nakon sam sve izbljuvao, zvao sam na posao, gde sam radio, jer dve žlice sam uzeo baš zbog toga, jer sam mislio, da ču tako nekako preči snažnije znakove krize i proraditi posao barem za taj dan - ali pojavili su se prvi snažni fleševi i uvidio sam, da neču moči iči na posao, zato sam ih zvao, da mi je jako zlo, i da ču ostati kod kuče.

Kako zlo mi je bilo, još sam nekoliko puta bljuvao i koliko sam još mogao hodati, uvalio sam se u krevet i otspavao ostatak dana.

Sledečeg dana nekako sam nabavio Metadon, 100mg mi je bilo tada dosta da normalno preživim 4 do 5 dana i počeo sam se pripremati za ekstrakciju Ibogaina jer sam video, da surovi korijen neču moči jesti.

Poslije pojedenih dveju žlica od 50 grama surovog Ibogaina ostalo mi je još nekako 40 grama u kesi.

Tih 40g pripremio sam u posebnu posudu, zalio limunskom kiselinom i ostavio za tjedan dana zatvoreno u tamnom, suvom prostoru. Kraj nedelje izvadio i ostatak vode prokuvao do kraja, da bih na kraju dobio gumijastu smjes, koju sam onda napunio u prazne kapsule i tako imao pripremljenu konačnu dozu od otprilike 600mg prrodnog extrakta Ibogaina.

I ovde je otpočela nova štorija.
Post Reply