narkomanija u malim mjestima-siromasnim

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

shal
Posts: 4
Joined: Sun Nov 05, 2006 4:00 pm
Location: vg

narkomanija u malim mjestima-siromasnim

Post by shal »

E to je zalosno ,kad grad ima 3 000 stanovnika,60% penzioneri,20%srednje doba,15%djecurlija,a ostalo omladina bez perspektive,zapravo nasli su se u dopu,to je smjesno stvori se klan par njih koi i neprimjecuju kolio su velika slova koristili kad su sebi na celu pisali ja sam narkic,
koriste losu drogu,gram placaju po 80-90 KM,kace zvono koje u maliom mjestima vjecito zvoni ma koliko se promjenio,
pa i u drugi pol da se promjenis poznacete p[o onom zvonu ,
jer ga je nemoguce skinuti u provincijalskim mjestascima,a broj nezaposlenosti bar u mom gradu vjerovo mi neko ili ne veci je od 70%,u kaficu za 4 stola sjedi po 3 ,a robije imaju skupa vise nego najstari medju njima godina,koi ima 26,a sve su dobri momci,
samo sto ih zivot tjera da se bore za njega.
jebes gudru,,zivi u visokom sjaju cistoce.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

zalosno je no to je svuda vise-manje tako, u vecim ili manjeim mjestima ili u milijunskim gradovima. No, neka djeca ili omladina su jako ponosna na svoju poruku na celu, makar tada a za poslije ne znam.fucking sad but truth
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
milos.pirot
Posts: 16
Joined: Fri Jul 06, 2007 1:09 pm
Location: pirot

CELO SELO SMRCE BELO...

Post by milos.pirot »

Ja zivim u jednom pogranicnom gradicu na jugoistoku srbije,u odnosu na broj stanovnika mi smo opstina sa najvecim procentom narkomana u srbiji.Zbog blizine granice promet narkotika kroz nasu opstinu je ogroman.U mom naselju gde ja zivim ima nekoliko teskih narkomana,orgijaju nocu,diluju na ulici,kradu.Tako vec nekoliko godina...Pitam se: gde si policijo nasa... :prayer:
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Prema pisanju Vecernjih Novosti, moj kraj je sa najvecim brojem narkomana na broj stanovnika.
Iako mi levo pise da mi je lokacija BG, nisam tamo vise, to je bila lokacija kad sam poceo da pisem, ali se promenila.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

znaci sada si inkognito... 8)
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

..
Last edited by cokapeace on Sun Oct 07, 2007 4:21 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Post by Marka »

U svim tim malim mestima se jako dobro zna ko diluje, ali ne sa devizama nego sa heroinom i sličnim jako profitabilnim ilegalnim supstancama. I šta preduzima policija tih malih gradova (u ovom slučaju pišem isključivo za Srbiju, jer za druge zemlje ne znam kakva je situacija). Ne preduzima ništa jer se dobro zna ko štiti dilere, i ko je sa kim u talu. U nekoliko manjih mesta ministarsvo zdravlja je odobrilo terapiju medadonskog održavanja, ali uvek ima neki izgovor da se ista terapija ne sprovede u delo. Uvek su izgovori da se nema uslova i slične priče koje najviše liče na Ezopove basne. Ko bi bio na gubitku kada bi na primer neki manji grad u Srbiji dobio terapiju metadonskog održavanja, pa osim dilera njihovi zaštitnici, koji su tu glavni igrači, a rade još crnju stvar od ovih prvih. Najveći vic je kada neko pomene besprekoran rad glavnog inspektorata MUP-a ili narodski rečeno unutrašnju kontrolu MUP-a.
U zadnjih nekoliko meseci sam bio u prilici da obiđem neke gradiće u centralnoj Srbiji, reč strašno nije dovoljna da se opiše koliko je narkomanija (najviše herion) u ekspanziji. Skoro sam čuo priču da u jednom manjem gradu postoji intravenski narkoman koji je tek nedavno napunio dvanestu godinu života. Kome sve to ide na dušu, (ako je u opšte i imaju) jako dobro je poznato.
Mala Madonna :)
Posts: 1
Joined: Sun Oct 07, 2007 10:23 am

Re: narkomanija u malim mjestima-siromasnim

Post by Mala Madonna :) »

shal wrote:samo sto ih zivot tjera da se bore za njega.
Istina, to dobro kazes.. Evo moj gradic ti je nekako cisti primjer svega tog navedenog.. Dvije, tri hiljade stanovnika, recimo da ih se ono 200 drogira.. Pod to mislim bonkasi, dop, speed, bijelo, a sto se tice trave i skunka, mnogo ih je vise..
Pod ono prvo (uz drugo) sam spadala i ja, ali sam se ja uspjela na svoje opce odusevljenje izvuci a neki od njih propadaju, neki se bore a neki se cak ni ne zele boriti.. Osim mene, ima ih jos nekoliko koji su prestali ali kao sto i ti kazes u uvodnom postu, jos im je uvijek priljepljena ona etiketa da se nekoc jesu droxali..
Jedino, ne kuzim se u KM, kazes gram placaju po 80, 90 KM, koliko bi to bilo kn? I gram cega? Cisto da usporedim sa nasim cjenama ovdje..
perica-merica

Re:

Post by perica-merica »

Marka wrote:U svim tim malim mestima se jako dobro zna ko diluje, ali ne sa devizama nego sa heroinom i sličnim jako profitabilnim ilegalnim supstancama. I šta preduzima policija tih malih gradova (u ovom slučaju pišem isključivo za Srbiju, jer za druge zemlje ne znam kakva je situacija). Ne preduzima ništa jer se dobro zna ko štiti dilere, i ko je sa kim u talu. U nekoliko manjih mesta ministarsvo zdravlja je odobrilo terapiju medadonskog održavanja, ali uvek ima neki izgovor da se ista terapija ne sprovede u delo. Uvek su izgovori da se nema uslova i slične priče koje najviše liče na Ezopove basne. Ko bi bio na gubitku kada bi na primer neki manji grad u Srbiji dobio terapiju metadonskog održavanja, pa osim dilera njihovi zaštitnici, koji su tu glavni igrači, a rade još crnju stvar od ovih prvih. Najveći vic je kada neko pomene besprekoran rad glavnog inspektorata MUP-a ili narodski rečeno unutrašnju kontrolu MUP-a.
U zadnjih nekoliko meseci sam bio u prilici da obiđem neke gradiće u centralnoj Srbiji, reč strašno nije dovoljna da se opiše koliko je narkomanija (najviše herion) u ekspanziji. Skoro sam čuo priču da u jednom manjem gradu postoji intravenski narkoman koji je tek nedavno napunio dvanestu godinu života. Kome sve to ide na dušu, (ako je u opšte i imaju) jako dobro je poznato.
skroz si ok.,ali sliku sa tekstom IGRAJ ZA ZIVOT.........,su nosili na dresovima dileri koji su izmislili heroin deliveri,sa Vracara,i u njima igrali dobrotvorne utakmice na Juznom u malom fudbalu. A.na ledjima 064-1652???
tako da batali taj slogan. Izlizali ga u negativu,odavno.
perica-merica

Re: narkomanija u malim mjestima-siromasnim

Post by perica-merica »

Vidi,kada su u pitanju mala mesta,pogranicna,zagranicna ili bilo koja druga,ili Beograd SVE JE ISTO! KOJA JE RAZLIKA.? DA LI U VELIKOM GRADU MOZES DA SE "SAKRIJES"? NE,NIKAKO. TO JE JEDINI ODGOVOR. POLICIJA NIJE PROBLEM,TAKO JE SVUDA PO OVOJ PLANETI. NESME SE TAKO NESTO DESAVATI BEZ KONTROLE DRZAVE,NIKAKO. PA,ZAMISLI DA ZA DVE NEDELJE POHAPSE SVE DILERE U BEOGRADU?! STA BI 20.000 LJUDI RADILO 15 JUTRA? PA POSLE DVA DANA,STA DA RADI DRZAVA SA TOLIKO "LUDIH OD BOLA DUSE" NA ULICAMA?! MALO ,RAZMISLI. POZDRAV
Post Reply