DILER - clan porodice

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

switch
Posts: 3
Joined: Thu Apr 19, 2007 6:26 pm

DILER - clan porodice

Post by switch »

sta raditi u tom slucaju!?
prijaviti ga? da li je zatvor resenje?

kako resocijalizovati nekoga ko to ne zeli... koga nista osim kriminala ne zanima (niti ga je ikad zanimalo) ???

(da napomenem da se ne drogira)
perica

Post by perica »

DOBRODOSAO
zatvor nije nikakvo resenje.
switch
Posts: 3
Joined: Thu Apr 19, 2007 6:26 pm

Post by switch »

znam da nije....
ali sta je resenje?
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Ultimatum : Ili da prestane i nadje neki posten posao (sto je u sferi SF), ili da se seli iz kuce.

Koliko ja znam, takvi ultimatumi nikad ne urode plodom.. Zato, najrealnije - mars iz kuce...
star

Post by star »

On nije bolestan pa da može da se leči u bolnici ili zatvoru! Zatvor ( u slučaju da ga vi prijavite) nije rešenje, ali...nemojte odbaciti i tu pomisao! Ovo je zapravo odlična tema koju niko do sada nije postavio, jer se forum zapravo bavi zavisnicima.
Ne znam odakle ste, ali je Beograd otprilike dolaskom zemunskog klana na vlast i odlaskom većine vođa kriminalnih klanova, postao Meka za tu novu kategoriju dilera, kriminalaca, koji se biraju u populaciji od 16,17god, pa do nekih 21,22. Društveni trenutak pogoduje procvatu kriminala svih vrsta, mladi se indetifikuju sa potpuno pogrešnim likovima, a izazovu koji nudi dilovanje retko koji od tih klinaca može odoleti! Daju im drogu bez para, pokažu im kako da pakuju, daju im mušterije za početak...klinac uleti u pare kakve nije nikada u životu video, a uz pare ide i moć koju većina njih više vole od novca! Izuzetno su surovi, jer im karakter formira to saznanje da su "Mali bogovi", da će ljudi od 30-ak godina puziti, plakati i moliti ih za malo praha , koji njima ništa ne znači. Takav diler se ugleda na svog bosa, trudi se da ostane čist, posvećuje puno vremena i para svom izgledu, trenira, vozi dobar auto..Ali..
Možda je zatvor dobra ideja, zapravo! Većina njih ne stigne do zatvora nikada. pripadnici zemunskog klana, koji su dilovali, ubijali, otimali , nikada nisu bili u zatvoru. Ovo je za njih vrhunac mučenja!
Ovo tvoje obraćanje ovde, je potpuno netipično! Obično se porodice lako mire sa ovakvim načinom života. Neke iz socijalne nesigurnosti na kraju ipak prihvate novac koji donosi sin, brat, pri tom se tešeći i gutajući priču o legalnim poslovima, iako svesni da to nije istina! Drugi se stide i iz želje da sakriju istinu, jednostavno se prave da ne vide šta se događa.
Nažalost, crne hronike su svakodnevno pune imena takvih momaka, pa čak i mnogo većih zverki! Proklet je to novac! Jedino novac koji zaradiš radom i trudom može da bude plodan i sretan, ovaj donosi samo nesreću!
Postoje dva puta kojim odlaze ti momci:
Jedni su privrženi svojim uzorima, strogo vode računa da se ponašaju istovetno kao gazda i to su savršeni vojnici, koji napreduju na hijerarhijskoj lestvici, dok ih jednog dana ne pogodi metak!
Drugi, postaju opijeni slavom i moći, posećuju noćne klubove, troše lovu koju su na lak način zaradili. Devojke, društvo, lagano vode ka kokainu ( droga bogatih i moćnih), naravno sve "kontrolisano". Sve dok se jednoga dana ne probude navučeni na heroin, odbačeni od starog društva ili se jednog dana uopšte ne probude!
Primer za to je 17-godišnjak o kojem pišu novine ovih dana! Sin poznatog kriminalca, ubijenog od strane Zemunaca, krenuo je stopama kriminala. Na kokainu je iz dana u dan pravio ekcese, što je završeno brutalnim ubistvom oca i sina u jednom kafiću! Dok je maltretirao vlasnika, mladić koji je sa ocem sedeo za susednim stolom(otac, direktor "Feršpeda" jedne od naših uspešnijih firmi), pogledao je u njega i zbog pogleda dobio prostrelne rane u noge. Otac se bacio da zaštiti sina, na šta ga je ovaj pogodio direktno u glavu, posle čega je i mladića dokrajčio! U ovom slučaju morate kao porodica nastupiti jedinstveno, inače će doći do rascepa iste. Najveću ulogu uglavnom odigraju majke, koje su sklone da idealizuju svoju decu ( naročito sinove), da žmure pred onim što je očigledno. Morate pokazati prezir prema onome što radi, prezir prema novcu koji donosi i to u svakom trenutku, inače vas lako može uhvatiti na sitnice i "dokazati" vam da ste dvolični! Stalno iznova mu napominjite da je to prokletstvo zarađivati novac na tuđoj nesreći, igrajte na ono za šta znate da ga pogađa, gde je slab! E, u svemu tome postoji jedna manjkavost: šta mu je alternativa? Ima li završenu školu, mogućnost za zaposlenje, bilo kakve mogućnosti?
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Apsolutno se slazem sa Star :!:
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ja mislim da svako odlucuje o svom životu.Ako on smatra da je to njegov stil života dobar, ne treba ga nagovarati na bilo sta drugo.
switch
Posts: 3
Joined: Thu Apr 19, 2007 6:26 pm

Post by switch »

...
Last edited by switch on Mon Aug 13, 2007 2:01 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Pa ja to ti i upravo kazem, NEKA RADI SVAKO OD SVOG ZIVOTA STA HOCE ,SAMO NEKA NE UGROZAVA DRUGE.
star

Post by star »

Nažalost i ti si suviše mlad da bi imao nekog uticaja!U svakom slučaju, ono što radi, obeležiće celu porodicu, a naročito tebe. Gotovo je pravilo da kriminal ( ja bih pre to nazvala "zaradom na lak način") ne zarazi celu porodicu. Ne zna se šta je gora varijanta, a u svakoj ona poštena ( normalna) strana gubi! Razgovor sa njim nema efekta, već je dovoljno daleko otišao, sada treba smisliti radikalnije mere!
Post Reply