Mozda jeste,mozda nije...

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

Mozda jeste,mozda nije...

Post by play »

Pitam se pitam???

Da li je to prijatno i euforicno raspolozenje koje je posledica heroina u pocetku navlaka i prevara-naravno da da,ali me zanima iskreno da li posle duge,duge konzumacije kada smo vec odavno naseli i dobrim delom ukapirali da smo se sjebali dakle kada smo navuceni a bez dopa tada smo definitivno u deficitu sa raspolozenjem kako psihicki tako i fizicki. E sad,lupamo se vec godinama-primera radi i kao sto rekoh bez njega smo nesposobni za javnost i za same sebe,a jebeno me jako interesuje da li u tom periodu odavno stecenog ovisnistva kada se sredimo ili uradimo i kada pocinje da nas jebiga ipak u neku ruku leci,e da li je taj osecaj i razmisljanje ono isto kao sto je bilo pre ikakve navlake,da li smo ikada bili tako srecni bez posebnog razloga,prijatni sa ljudima,spremni priteci u pomoc svakome kome je potrebna,jako drustveni puni pozitivne energije??? Bojim se da se ne secam da sam ranije dok nisam zaglavio bio osoba sa takvim karakteristikama.Doduse odavno sam u ovom sranju, toliko da se i ne secam sebe i svojih pozitivnih strana,naravno bez sumnje da ih je bilo,ima ih i dan danas samo voleo bih da se mogu setiti bar nekog detalja pre svega ovog,ove lazne srece i osecaja slobode.
Molim vas ako neko od vas moze razgraniciti taj period i setiti se svojih postupaka before molim da u nekim kratkim crtama opise isti,hvala unapred i zelim vam prijatnu vecer.
"Play"
---"Kad Ja Tamo,A Ono Medjutim"---
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

''u svetu postoji jedno carstvo..
u njemu caruje drugarstvo..
u njemu svako radi ono sto hoce
u njemu se sve raduje...'' tako nekako je isla ona pesmica by Kockica Branko...
..ahh,sta da ti kazem sto vec ne znas ili pretpostavljas..
evo,prvo malo uopsteno;u pocetku ti,ofucano receno,droga ''prosiri vidike''.odn.svest..pa ti se otud cini da sve one dobre osobine koje poprimas dok je u pocetku konzumiras nisu postojale u tebi pre toga..ali...ponavljanjem iste radnje,ocekujemo iste rezultate,ponavljajuci dovoljno dugo dolazimo do razocarenja-skontas-''dobro,to je to,video sam sta mi nudis,'ajd sad zdravo!'',heheh..sutra malo..ti bas kad resis da je dosta,on :twisted: resi da nije.(ovo se odnosi uglavnom na dop,jel')
I naravno da te duge godine(uostalom,ne moraju to biti duge godine-moze biti intenzivno,a kratko)takvog iskustva,koje jeste ekstremno na svoj nacin,promene...toliko da ne znas sta je tu ''tvoje'' a sta ti je on ''pridodao''...neki ce reci da,na primer,mozak nikad ne bi mogao da ti radi tako 100 na sat i pravi takve konstrukcije-posebno kad si u zikri-ali...
postoje i druge zivotne situacije,ekstremne,u kojima covek otkrije u sebi da ima ono sto je mislio da nema...kad prodjes kroz neko sranje,bilo koje,naravno da ces imati povecanu empatiju prema onima koji su prosli isto...
Da li postoje euforicna stanja kasnije,kao ona na pocetku...ne...mi se trudimo da ih izazovemo ali...nikada nije isto kao na pocetku..mozda ti trenutno pomogne da zakrpis sebe na mestima gde te je zavisnost razbila..ali,samo trenutno...neki se prepuste i umru kao narkomani-svojom voljom-za njih,ulogu pocetne euforije preuzima npr.isprobavanje nove,''doooobre'' robe..iako znaju da je to preslaba zamena za onaj pocetni uzitak..(saznanje da si odavno prevaren gurnuce ti ili 'glavu u pesak' ili u mukotrpan proces borbe i oslobadjanja od nagomilanih slika laznog sebe-kako kome).ja pisem u 2-3 licu iako imam isto iskustvo...
Ne secas se da si nekada bio ''bez posebnog razloga srecan...i drustven i neposredan sa ljudima...''?Secas li se sebe kao deteta?Ja se secam sebe pre dopa jedino iz perioda detinjstva(kada pitas o ovome)...mozda zato sto sam ga vrlo rano probala...hmmm...bez sumnje,moram to reci(pa nek cenzurisu ako 'oce :wink: )droga ti daje i nesto dobro-samo sto to mozes videti tek sa objektivne udaljenosti,odnosno,posle jednog duzeg perioda clean zivota-ali to je stvar i sa drugim vrstama ''losih'',odn.teskih i strashnih zivotnih iskustava...samo eto,neko je odabrao(''precicu'') da mu droga pokaze ono sto vec postoji u njemu...ili je 'ona' odabrala nas..ne znam zasto je to tako...valjda bi problem bio neuporedivo lakse resiv da postoji kakva definicija ili bar precizan odgovor na to..???
sad da ne ispadne da ja tu nesto propagiram...ali eto,LSD npr. i slicne stvari imaju potpuno drugu...''svrhu''(ko se,mislim,navukao na to??)to si uzeo jer si valjda kao zeleo nesto da saznas o necemu...hehehe ali sto kaze mudri starac Dostojevski;''...svako saznanje je bolest-prava i istinska bolest..."
ovaj...sad sam se malo pogubila tu u sopstvenim recima..moze o ovome danima da se 'drobi' ali,mislim koja je svrha od samog 'drobljenja',jel?
a u kom si ti ''stadijumu''? ;-)
valjda sam bar delom odgovorila na tvoje ''mozda jeste,mozda nije''... :smt102
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

Post by play »

Hvala ti NS a ponudjenom odgovoru,ne kontam celu situaciju jer kao sto si pomenula imalo bi se o tome razglabati citavi doktorati a da pritom i dalje ne budemo zadovoljni cinjenicama i samim time sa punim pravom mnogo puta kenjam samom sebi koj sam moj uopste pocinjao neku temu koja odprilike nema kraja i konkretnog odgovora. By the way,kad pomenu Branka Kockicu,znate li da je lik bio jedna od prvih vena BG-a??? Nije ni cudo sto je pravio tako produktivne emisije sa decom i sumnjam da ima deteta u "bivsoj" jugi koje nije bilo nakaceno na cika Branka i ono cuveno -tatatatira-
---"Kad Ja Tamo,A Ono Medjutim"---
kika
Posts: 60
Joined: Mon Jun 20, 2005 2:51 am
Location: montenegro

tatatatiraaaa

Post by kika »

razumijem te i ne razumijem, ako ti to neznaš posle toliko vremena na dopu, akoliko si već, pošto sam ja relativno nova na ovom sajtu i nisam pročitala baš sve priče,mogu reći slobodno mnoge nisam....

U SVETU POSTOJI JEDNO CARSTVO U NJEMU CARUJE DRUGARSTVO
U NJEMU JE SVE LEPO :D U NJEMU JE SVE SREĆNO :-D U NJEMU SE SVE RADUJE,TAMO SU KUĆE OD KOKAINA, PROZORI SU OD HEROINA :twisted: TAMO RADI SVAKO ONO ŠTA HOĆE U NJEMU RASTE SLATKO VOĆE :D :D

Sjetih se ove pjesmice koji smo često pjevali na kliniku dok sam bila
Locked