Pušenje jednako uzimanju droga

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

zvrky wrote:Pa sve sam zivo ostavila samo jos cigare da ostavim ,sta onda da radim hehehehehhehe?
Joj, ovo je najčešći izgovor koji slušam. I fakat je jadan i bijedan. :smt078
Ali eto, ako ga želiš koristiti, bujrum. Ima još nekoliko omiljenih izgovora koje čujem, ali sad se ne mogu sjetiti ni jednog.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

:-D naravno da je najcesci,uopste ne zelim da prestanem to ti je pravi odgovor. Sto ne znaci da necu podrzati one koji to zele !
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Zvrky s kavom sam se vec pozdravila i vise ju ne pijem!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

pa znam ja to, jer sve što se hoće, to se i može. pa ja...
User avatar
Betterlife
Posts: 18
Joined: Mon Mar 12, 2007 5:59 pm
Location: Beograd

Post by Betterlife »

sunrise wrote: Negdje sam citala da ako prestanes pusiti do svoje 30-te godine da onda postoje dobre sanse da prodjes bez nekih too much posljedica. A, posto je moj 30-ti rodjendan za tocno mjesec dana onda to namjeravm do tad sprovesti
Onda ja imam jos dosta vremena :) Salim se naravno. Za flastere nemam pojma koliko su delotvorni. Moracu da se raspitam po apotekama koje su sve mogucnosti i sta daje rezultate :)
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

zvrky wrote:Ja vam zelim srecu u ostavljanju cigareta,a kad cete kafu da prestanete da pijete po meni i to je stetno :-D ?
naravno da je i kafa(relativno) shtetna.

ja sam ostavio i dop,i alkohol,ganju,pljuge,kafu.

josh gazirano da ostavim i na konju sam 8)

deshava mi se da sanjam dop,nije mi se josh desilo da sanjam pljuge.

trenutno mi najteze pada apstinencija od alkohola :lol:
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Meni je sa cigaretama bilo isto kao i sa gudrom, kad god sam pokušavao da ih ostavim tako što sam smanjivao, rezultat je bio isti-uvek sam pošinjao posle dva dana da pušim. Na kraju sam prestao odjedanput, "na suvo", bez flastera ili nekih drugih zamena. Kapiram da je na taj način najbolje.
User avatar
Betterlife
Posts: 18
Joined: Mon Mar 12, 2007 5:59 pm
Location: Beograd

Post by Betterlife »

Izgleda da je na suvo sve najbolje... :) Samo jos cvrsto da odlucim... Nije lako, svi oko mene su pusaci, bas svi... Sad sam se primila da smanjujem, pa umesto 20 cigareta dnevno, smem da popusim 10. Nije ni to lose bar za pocetak..
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Sport smanjuje želju za nikotinom

Pet minuta vežbanja dnevno moglo bi da pomogne ljudima da se odviknu od pušenja, otkrila je nova studija.



Istraživanje objavljeno u internacionalnom medicinskom žurnalu „Addiction“ pokazalo je da umerena fizička aktivnost poput šetanja u velikoj meri smanjuje probleme koji nastaju usled prestanka pušenja.

„Kada bi postojao lek sa sličnim efektima, istog trenutka bi se našao u prodaji kao pomoć pri odvikavanju od pušenja“, izjavio je doktor Adrian Tejlor, vođa studije i profesor psihologije na univerzitetu u gradu Ekseter u Velikoj Britaniji.

Tejlor i njegove kolege ispitali su 12 radova koji razmatraju vezu između vežbanja i odvikavanja od nikotina. Naučnici su fokus stavili na vežbe koje je moguće raditi i van teretane, vežbe kao što su šetnja i rastezanje.

Istraživanje je pokazalo da je samo pet minuta vežbanja dnevno dovoljno da pomogne pušačima da izađu na kraj sa jakom željom da zapale cigaretu.

Posle različitih tipova vežbi, istraživači su tražili od ljudi da ocene svoju potrebu za cigaretom. Ljudi koji su učestvovali u fizičkim aktivnostima imali su vidno slabiju želju za nikotinom.

„Ono šta je iznenađujuće jeste snaga efekta vežbanja na pojedinca. Otkriveno je da umereno vežbanje podjednako efikasno kao i nikotinski flaster“, izjavio je doktor Robert Vest sa univerziteta u Londonu.

Vest nije aktivno učestvovao u istraživanju, ali je upozorio da još nije poznato koliko dugo rezultati vežbanja mogu trajati.

„U teoriji je moguće koristiti vežbanje kao odgovor na kratke napade želje za nikotinom, ali još nije poznato kakvi su efekti na duže staze. Sasvim je verovatno da će vežbanje biti korišćeno u okviru ozbiljnije strategije korišćenja raznih tehnika za odvikavanje od pušenja kako bi pomoglo ljudima da uspešno prestanu da puše“, dodao je Robert Vest.

Naučnici smatraju da vežbanje podstiče lučenje hormona dopamina koji izaziva dobro raspoloženje, koje može dovesti do smanjene želje za nikotinom kod pušača.

Stručnjaci, ipak, nisu ubeđeni da će biti lako sprovesti nova saznanja u praksi.

„Doktori mogu savetovati svojim pacijentima da vežbaju sve dok ne poplave, ali ono šta je problem jesu pacijenti koji na kraju moraju da počnu da vežbaju“, rekao je doktor Piter Hajek, profesor kliničke psihologije sa Univerziteta Queen Mary u Londonu.

„Ako baš imate potrebu za cigaretom, mnogo je bolje da umesto pušenje izaberete sport“, dodao je Hajek.
star

Post by star »

Mene cigarete ubiše! To je porok kojeg moram da se oslobodim ( o čemu pričam već deset godina)! Flasteri su strava stvar! Uspeh zagarantovan! Sa samo deset flastera, smanjila sam potrošnju za dve trećine, a onda su mi nestali i nisam ih mogla nabaviti! Problem je jedino u tome, što morate paziti kod kupovine, jer je mnogim proizvođačima licenca oduzeta, obzirom da su u želji da smanje proizvodnu cenu, nakon prvih dobrih uzoraka, koji su zaista i radili, kasnije proizveli masu škarta! Znači, kupite najskuplje, nećete pogrešiti, samo u velikim i proverenim apotekama! Mada ima i drugih načina za odvikavanje od pušenja, to je kao kod droge- ne odgovara svakome isti način lečenja!
Post Reply