Snovi?!

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ramona druže moj,kaže stara poslovica ovog grada " KO SE JEDNOM NAPIJE VODE SA BEGOVE ,TAJ ĆE SE OPET VRATITI".Jel tako Sanela,a sto se tiće jačine,pa ljudi mi smo jaki ljudi ,ne ja osobno,nego svi mi.Pogledaj malo unazad i vidjeces koliko je trebalo snage i volje da se odupres nekim stvarima,naravno nekad padnes ali teze se dići nakon pada.Moj drug mi je rekao kad sam napravio onaj recidiv,moj Omare PA I PAD JE LET.Upravo tako,mi smo ti koji se bore sa bolešču,zamisli kako je ljudima koji se bore sa neizljecivim bolestima nikako,ali oni se i dalje bore.Ja mislim da smo mi ovisnici veliki borci i da se ne svrstavamo u nikakve grupe,ja sam jednom prilikom na jednom sastanku a ne bi rekao na kojem,rekao nemojte vi nas svrstavati u nikakve grupe nismo mi kutije i sta ti ja znam da nas razvrstavate i dijelite.Mi smo ljudi kao i svi ostali.E to je to moja Ramona,mi smo samo ljudi,samo sto je neko prošao više goreg,neko manje goreg.Ja lično imam najvise problema sa snovima,često sanjam moju MAMU koju sam vukao nekih 20 metara i vidio je bez glave.E takav sam mi sam ubi.Ljudi opet me virusi napadaju,cek vraticu se .Volim vas i zajedno smo jači
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Ajme sna ajme mraka - a mrak je jer nije izmišljotina - lako je gledati horor filmove, ali kad proživiš tako nešto - jooj - svaka čast što si čitav, ko zna što bi sa mnom bilo ... ajme meni stari moj da si bliže bar - kako bi te zagrlila sada !!!
XXXXXXXXXXX
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Izvinite ako nekog to pogađa.Ja stvarno rijetko o tome pišem i pričam i nije mi bio cilj da o tome govorim.Sami sam rekao da me ti snovi izluđuju,jer nije jednostavno kad se budis vristeći u gluho doba noći.Ja mislim da to nikad nece prestati. :(
Suncica
Posts: 25
Joined: Wed Jun 08, 2005 9:14 pm

Post by Suncica »

Omare, jesi ikada pokusao neku terapiju da ti snovi izadju iz Tebe? Ne mislim odmah na neku profesionalnu, vec ono za sebe.
Ja hvala Bogu nisam bila u ratu i nisam vidjela sve te strasne grozote, ali sam kratko nakon dejtonskog sporazuma bila u svojoj kuci, gdje vise nije bilo mojih najmilijih, gdje nije bilo niceg, vec samo rusevine i strasne slike. Iz noci u noc sam imala grozne snove uvijek vezane za moju rodnu kucu i za moje i mrzila sam noc i da zaspim...i onda jednog dana sam pocela neku sopstvenu terapiju...da pricam o tome, kako sam se osjecala u tim trenucima, pocela sam dnevnik u koji sam upisivala sve svoje osjecaje koji se ticu tih mojih snova...vazno je to nekom reci, vazno je i preplakati te situacije, vazno je prezivjeti ih....onda sam pocela da fotografisem...uvijek kad sam u Bosni slikavam, pa bilo sto...ljude, zivotinje, kuce, pejzaze itd. itd.
I mogu Ti reci preko tih postepenih koraka sam uspjela se osloboditi snova...ponekad razmisljam o tome, ali vise ne boli tako kao nekad...a znaj vrijeme lijeci sve...samo treba mu vremena... :wink:
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Da jesam sunčice,ali prvo da te pozdravim drug moj vidim da si moja sugrađanka.Jesam onu sa kamilicom i tusiranjem ,ta je zakon za zaspati valjda tusiranje snizi pritisak a kamilica te smiruje i mnogo puta mi je pomogla ali djaba.Ja sam to pricao doktorima a oni su to sve ignorirali i sta ja znam a kad sam 13 dan u bolnici imao taj sam digao sam i Primariusa i 3 sestre tako da su mi na kraju povjerovali.Ne bih ja sada da ovde pišem sta sam bio u ratu i gdje sam sve bio jer ovo nije forum za te stvari.Ali snovi mi nedaju mira,evo veceras sam dobro spavao i dobro sam se naspavao ali ja znam da sutra navecer mi ne gine neki idiotski san,da ubise me i onda taj dan kada sanjam moju mamu odemna groblje koje je 10 min.od moje kuce jer ja stanujem na Koševu a groblje "Lav" je blizu.Eto ljudi ja vec pijem kafu,SANELA NE JAVLJAŠ SE I PRAVO ME BRINES ,HOČEMO LI MORATI NAPRAVITI NOVU STARNU ??
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Jebeni snovi, stari moj! Mračni, tužni, grozni ... Žao mi te je, ne znam što bi ti rekla: da se radi o nesanici, lakše bi bilo, nego ipak zaspeš, ali snovi ... to je dublje - nesanica se da (za)liječiti sintetikom (lakšim putem na koji smo navikli :lol: - progutaš par tableta i spavaš) i što kažeš, kamilicom i tuširanjem, ako je lakša, tj. ak nije posljedica krize .. ali snove se jedino regresijom i hipnozom i psihoterapijom u kombinaciji - a to mora biti pravi stručnjak, jer ima puno 'šalabajzera' zbog kojih su ljudi odlutali u hipnozi i izgubili se(be) ili dio sebe koji je otišao u nepovrat :cry: , to nisu stvari za zajebanciju. I treći lijek je vrijeme, valjda, koje sve liječi, jednom će ipak proći, kad dođe neka cura koja će ti rastresti glavu tako da ti promijeni život, da te usreći, onda će ti se ti snovi prorijediti i polako ćeš zaboraviti. A to ti želim od sveg srca!!!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

TI SI JEDNO OD NAJDIVNIJIH STVORENJA KOJE SAM UPOZNAO POSLJEDNJIH 5 GODINA I SVI OVE.HVALA VAM
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Uf to sa snovima je jebena stvar, i mene to jos uvijek muci. Jeste da je sve manje i manje... Ali znam kako je....uZas! Najgore je sto nema lijeka... :x
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ima lijeka...za sve ima lijeka...ako nesto zelis to ces i uraditi...za snove moras pricati s nekim..moras to izbaciti iz sebe///to je nesto sto se nemoze zakljucati u kutiju i staviti na tavan:) mozak u ovom slucaju...PTSD omare...to ti je post traumatic stress disorder...mnogi ljudi koji su prezivjeli rat i traume to imaju...a to samo terapija moze ukloniti....a i glavni simptom je depresija...ona je glavna u tome...prema tome molim te nadji nekog dobrog psihologa-ne psihijatra...i idi cesto kako bi bio bolje...vjeruj mi...radilasam research na tome i oni koji su uspijeli su bili u terapiji i aktivno se borili...a ti zasluzujes da budes ok...i da imas fin zivot...i da bi to imao moras to sve staviti iza sebe...a to mozes samo sto ces na terapiju...javi se ako imas pitanja...ok?
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Ma dragi moj Omare - draga moja Ana i Luna i svi - evo vam pusa velika svima! (nisam se naila botuna nit sam od nepoznatih osoba uzimala napitke, a prva šuma s gljivama je kilometrima daleko :lol: )
Ovvaaaj - i ti Ana, sanjaš? O ratu? Pa kako - jesi bila dugo tu dok je bio rat? Kako to - svaka budala je pićila vani (pogotovo ženske - što će žene na fronti - hoću reć nama je odsustvo bilo opravdano) - a ti kojoj su starci vani - nisi :cry: - svaki pokušaj očuvanja psihičkog integriteta (odakle mi ovo heh) je, ja bih rekla, opravdan, kad pogledam sve ove frendove koji su pukli u borbi, a ('bogami') i frendicu J i još neke koje je rat u potpunosti promijenio - kao da im se uvukla neka zebnja u dušu - ne znam - promijeni se čovjek - rastuži - uozbilji ... Trebalo se i moći i znati sačuvati od toga
Locked