Čestitke za Sanelu, dipl.scr

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

brat_narkomana
Posts: 30
Joined: Tue Nov 14, 2006 12:36 pm

Post by brat_narkomana »

I ja se takodje pridruzujem cestitkama Sanela sve najbolje u buducem radu zelim!

Meni mozete da cestitate za jedno 4 godine.... :-D :-D :-D
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Hvala hurma i brate :)

E sad da odgovorim star.
U vrijeme kad sam bila srednjoškolka mene je svijet narkomanije i privlačio i plašio. I onda sam ja malo počela da čitam o tome. Ispočetka sam stručne knjige čitala uz riječnik stranih riječi :) I s obzirom da sam nekako osoba koja želi pomagati ljudima (Račica :) ) shvatila sam da bih ja htjela spašavati narkomane, usmjeravati ih na pravi put, itd. Iako sam se svojevremeno furala na rock, metal i kad me vidiš mogao si se zakleti da sam se nečim sredila (adolescencija, kriza identiteta, želja da se bude drugačiji i to).

I tako sam upisala Socijalni rad. U međuvremenu, na prvoj godini mi je posato dostupan internet i odmah sam htjela vidjeti šta ima o narkomaniji na internetu. Na našem jeziku nije bilo ništa. Tako je nastala narkomanija.com - prvi web portal na našem jeziku. Davne 2000. godine.

U međuvremenu sam se upoznala sa sestrom Magdalenom (direktoricom Udruženja Narko-ne) i okupila grupu studenata i formirali smo Udruzenje. I tako je počelo moje učenje. Skontala sam da za rad s mladima treba mnogo znanja i vještina koje nemaju veze sa samom narkomanijom. I sve do sad sam radila na primarnoj prevenciji - znači rad s djecom i mladima kroz radionice s ciljem izgradnje životnih vještina. Nakon Narko-ne organizacije, radila sam i u drugim organizacijama, a u januaru 2005 osnovala Udruženje Link. Prošla sam niz neformalnih edukacija. Zadnji ispit sam položila u februaru 2004 godine... znači da napišem diplomski mi je "trebalo" tri godine. A mogla sam to odmah. Ali, stalno mi nešto bilo važnije.

I kako je vrijeme prolazilo spoznavala sam da rad s ovisnim osobama podrazumijeva poznavanje i primjenu brojnih vještina i tehnika koje svoju podlogu imaju u brojnim teorijama...

Na početku sam htjela spašavati svijet, a sada sam svjesna da je uspjeh pomoći jednoj osobi, jer je kvalitet ovdje ono što se računa.

Mene ispuni pozitivom energijom svaki put kad na forumu pročitam da je nekom lakše što ima ovaj forum na kojem može napisati kako se danas osjeća i da ima mjesto gdje će ga neko podržati.

Moje učenje nije završeno dobijanjem diplome. Ono tek sad počinje...

Eto, s obzirom da i vi pišete svoje ispovijesti, sad sam i ja napisala nešto o sebi :) Ako imate još nekih pitanja ili komentara.... izvolite.
Last edited by sanela on Thu Apr 05, 2007 9:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Pridruzujem se cestitkama!
Bravo Sanela!!! :smt041
O Kako je lepo ponovo biti STR8
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Hvala Jeco :)
star

Post by star »

Hvala ti na iscrpnom odgovoru, jer unazad čitajući mnogi su bili ubeđeni da si ti bivša ovisnica. Kada bi bar više ljudi bilo kao ti, mislim da bi bar donekle smanjilo problem! Već duže vreme poznajem lekara, koji je lečio i mog pokojnog muža, inače je jedno vreme proveo i u Centru u Drajzerovoj, a trenutno radi sa decom i omladinom u Zavodu za mentalno zdravlje u Palmotićevoj ulici. Čuo je za ovaj sajt ali ga nije video, jer trenutno njegov posao i nije usko vezan za problem narkomanije. Reč po reč došli smo do toga da je kao mladić, nesvršeni student medicine bio član grupe koju je Katarina ovde nekoliko puta pominjala alternativne grupe za resocijalizaciju narkomana- ALGRENA. Prema onome što si ti sada napisala o sebi, to je bilo nekih dvadesetak sličnih Sanela. Kako je sa svojim tadašnjim drugarima ostao u kontaktu, kaže da je velika šteta što je taj projekat propao, jer pored tadašnjeg entuzijazma, znanja, volje i ljubavi, sada su u položaju ( odavno već) da nešto stvarno i urade. Nažalost, život ih je odvukao na razne strane, kasno je da se vraćaju na ideju koja je bila zaista dobra.
Drago mi je da ima takvih ljudi, kao što si ti i želim ti da ti se u životu vrati istom merom.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Sanela drug naš, nemam ti sta drugo reci nego BRAVOOO MAJSTORE :smt038 :smt038 :smt038 .
Kako je lijepo kad znas da si uradio nesto dobro za sebe, kada sam ja Diplomirao od mene nije bilo sretnijeg čovjeka.
Puno, puno mi je drago zbog tebe Sanela jer ti to zaslužuješ.BRAVO LEGENDO!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Hvala Omare :) A jest super osjećaj kad diplomiraš...
E baš mi je drago da si opet s nama...

Pozdravljam te
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Hvala,hvala i meni je drago da sam opet tu.Falilo mi je sve i jutarnja kafica u 9h ,i cavrljanje kad se ne može spavati..... :-D :-D :-D
JARAN
Posts: 5
Joined: Wed Mar 28, 2007 4:51 pm

Post by JARAN »

Mogao bih i ja cestitati,jel da?
E,pa cestitam.

Ne boj te se,necu vam "z.....i posao!"
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 6:30 pm, edited 1 time in total.
Post Reply