NAŠA JUTARNJA KAFICA

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Evo sredila sam duvan pa je sad ok :wink: - hahaha - smišno mi je kako su nestali svi ovi nabrijani postovi od jučer i danas - kao, 'nisu tu ni bili, reći će tad svimaaa' (ne znam ko to ono piva, al se uklapa ovdi), a i moja slika di san slikala dvi sočne crte - hehehe - 'poticanje na narkotike' - pffff - nikog ja nikad nisam poticala na narkotike (ne piše na slici 'uzmi'), niti ću, jer nisam zla osoba i ne želim da posli mene bude potop - ns draga, ne mogu ti reći iz kojeg sam grada jer imam osjećaj da bi me netko skužija - nije ti ni net toliko velik koliko izgleda, a u što sam se puno puta i uvjerila - a Dalmacija je mala-mala, pa je lako skoknit s jednog na drugi kraj bez da te noge previše nažuljaju - napisat ću ti u private message ak' te još zanima - nego, mačko: RECEPT ZA SLADOLEEEEEED OĆUUUUU :
m-njam, m-njam: šljok (ssrk) fvvvp ... mmmhh: mum-mum, mmm !!!
(P.S. Di si Omare, srićo? Dobro ti jutro - i svima ostalima!)
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

(opet se pojavili postovi hehehe)
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Eeee raja sta ima,evo doso sam tek sada pa odmah sjedoh za hastal-stol da pisem.Ramona ba ,kako osta bez duvana i saldo zpidila hahhah :-D ,joojj gledaju me ovde ja se smijem nije im nista jasno,cujjj a ono za 10-dana ode saldo.NS,kako si danas ,znan,znam dan hajde i nekako ali noćć se razvuće ko 10 noći.Sta ces moras ,Ejhj Sanela dobro zans da se nisam naljutio,nego sam samo htio da objasnim da smo mi posebna grupa.E sad kako je ko protumacio,to je druga stvar,ja znam da se ti ne ljutiš ;-)
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

jooojjaaaao jebem ti prokleti kompjuter,ej 45 minuta kuckam recept i on mi ga na kraju 'pojede' :x :x :x (mora da se i njemu mnogo svidja :smt071 !!??)
ej,Ramona,zadavicu te,ti bas resila da me svojim zahtevom vadis iz bedaka :wink:
Evo za sve sladoljupce i kuvare diletante,2 varijante domacega sladoleda;
No.1;SA JAJIMA i No.2;BEZ ISTIH.
No.1;u prodavnici kupis;5 jaja,2 kisele pavlake(iliti vrhnja,jel' tako kazete?),2 kesice slaga(=80grama).
U zumanca dodati secer u prahu i muuuutiiiti,kad se izmuti dodas one 2 pavlake pa opet mixer u ruke i mutis.Slag mutiti posebno(ako 'oces stavi secer,ako neces-ne moras).Belanca isto posebno ulupati bez secera tako da postanu gusta do te mere da kad izvrnes posudu ona prkose gravitaciji.. :D .Na kraju se sve to sjedini(od ovoga se dobije litar i po do 2 litre BAZE za sladoled)i onda uzmes neku finu mlecnu cokoladu i noz u ruke i seckas je na listice i male kockice direktno u tu smesu.Onda sve to stavis u neku plasticnu posudu sa poklopcem i bacis u freez.Kad ti se prijede,samo lepo kasikom izvadis ''kugle'' i prelijes topljenom gorkom cokoladom za kuvalje ili cokoladnim topingom.Najbolje je sto kad god ga izvadis iz freez-a bude onako polumekan,a ne onako fuuuuj k'o kamen!Tu bazu mozes tasporediti pa u svaku dodati nesto drugo;przene lesnike,voce,karamel itd.
VARIJANTA No2.;VIDAUT EGZ;
Kupis;slatku pavlaku(pola litre) i slag u kesici(=80grama).Mutis slatku pavlaku,ALI PAZI,samo dok ne postane penasta i gusta(ako mutis duze,napravices maslac :shock: ,da,da!).Slag mutis posebno i dodas prah sugar po ukusu.I onda ista fora;sve sjedinis i seckas cokoladu itd.
'Ajd sad kad vec glumim Jamie-a Olliver-a da napisem i ovaj receptic za (moju omiljenu :supz: )KARAMELU;puna casa (ona od pavlake)secera;sipas secer u posudu pa na ringlu(tj.vatru)kad se secer istopi sunes 2 case mleka i jos malo kuvas dok se secer & mleko ne sjedine.Skines sa vatre i onda u posebnoj posudi stavis mleko u prahu i dodas malo HLADNOG mleka i mesas tako da ne bude grudvica i onda to saspes u bazu i pravac zamrzivac.I onda ceeekas....pa kad ga izvadis a ona karamela se ne zaledi nego se onako lepo teeeegli..mmmm..
Ljudi,ovo bi trebalo staviti pod ''supstitucijsku terapiju''...hahaha..sad ce Sanela opet da razdvaja i premesta teme :wink:
ne,stvarno...misli su mi bas odlutale od groblja od poslasticarnice(hmm,malo crnog humora,sta da se radi...)..dobro,nisu bas skroz,ali ovo pomaze...
I ko bude ovo pravio neka obavezno raportira kako je bilo!!.Prijatno iliti dobar tek!
Omare,u pravu si..dan nekako prodje a evo smrkava se i vec me boli zeludac,hvata me jeza....bbbrrrrr....kontam,toliko nisam spavala i tako sam iscrpljena da cu hetela ili ne veceras ili u najskorije vreme zaspati...
cmok svima!
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Evo i mene za danas,
iskreno receno nisam mogla cijeli dan da ostavim postove, jer sam bila isfurana...no, sad i ne znam vise na kojoj sam temi jer sam citala redom, i eto zaboravih gdje se zaustavih.. a da, dosla sam zbog toga da se zahvalim NS za recept..mozda cu ga upotrijebiti, ko zna..
ostalim zelim laku noc...
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

ovaj...nema na cemu,draga Anamarija..probaj,garantujem kvalitet i mozes ga uzimati u neogranicenim kolicinama...nema overdose-a ;-)
a ti ides da spavas...pa laku noc i tebi...
hmmm...noc..a nigde nikog.... :(
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Eeeee moja raja ,kakvi ste mi danas ,šta ima ,sta se radi,vidim ja ovde žumaca se razbijaju a bjelanca se mućkaju heh :-D ,lijepo lijepo,kako je to fino kada se žene ufate oklagije i kuhinje heheh.Naravno,to je kompliment to nije nista ruzno,najvise volim kada brate žensko razvuce jufkuuu,a onda ispeće zeljanicu.Pa onda zakuha tijesto za hurmašice.Ma nema,moracu ja vas odvesti na Čaršiju da se dobro napucamo i hurmasika i pite i čevapa i svega hhehe svaga :-D .Nego ajde fino mi recite kako ste,NS nisi se javila jesil spavala sto god,RAMONA TEBE CU PREBIT :-D nema duvana nema ni tebe grrrrrr,gdje si se sinoć provodila aaaa lako je tebi sada more ,raja,ono-ovo a polako doći će zima ehhh TADA JE SARAJEVO NAJLJEPŠE.Eto javite se,puno vas pozdravlja vas Omar
Suncica
Posts: 25
Joined: Wed Jun 08, 2005 9:14 pm

Post by Suncica »

Mmmmmmmmmmmmmmm...sladoled....ovaj od karamele cu da probam...vec mi voda ide na usta...hvala NS za recept
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

HAHAHAHA !!!! AJME SUPER SUPER SUPERICKA SUPER(P)ICKA SLAAADOLEEED - uh, hjedva ga čekam radit - nije uopće zajebano - ajme hvala ti puno puno puno, NS - a jebemu miša kompjuteru, al što kažeš valjda se i njemu svidija pa ga je iša poist haahah ... A hehe - Omare - kako si smišno reka - da je super kad se žene uvate oklagije i ... aahahhaha !!!! :lol:
Ajme smijen se sa sobon ka luda !!!
Evo Ns, valjda si malo zaboravila na svoje probleme, bar na 5 minuta ...
Pozdrav svima, i puse xxxxxx
R
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Pa ja ba oklagija hehhe :-D ,oklagija je zakon.Nego nema ba NS,alo PetrovVaraždin javi se malo raja te poželila,nemoj se ti niš stiđet :)
Locked