"Informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: "informativni razgovor"

Post by sanela »

Pa jeste li vi svjesni na kakvom forumu pisete?
Nije ovo forum za skupljace znacki. Ovo je forum za ljude koji veze nemaju sa gomilom stvari koje cine zivot vrijednim zivljenja. Dok su ljudi odrastali, sazrijevali, upoznavali sebe, stjecali iskustva, borili se za egzistenciju, zasnivali porodicu, vi ste se drogirali, krali, bili na tabletama, po bolnicama, zatvorima, zakljucavali se da prezivite krizu, bjezali na brodove i niste naucili vjestine koje su vam potrebne za snalazenje u normalnom svinetu. Niste naucili bitne stvari o sebi, kako da sami sebe nosite naprijed bez podrske drugih, bez tableta, bez garda bespotrebnog, niste naucili saslusati, jasno iskazati svoje misli, nemate osnovnog samopouzdanja, svaki tudji komentar citate kao napad, sve dozivljavate veoma licno, ne mozete se iznijeti sa kritikama ljudi koje ne poznajete na forumu, odmah skacete za vrat i branite se, a niste svjesni da dok komentarisemo druge zapravo pricamo o sebi. Svi ste vi u iatom problemu i niate u stanju sagledati vlastiti problem i pisati o njemu. Ali "vrlo jasno" vidite tudje mane i probleme. Aha, malo sutra. Projektujete i vidite sebe u drugima. Sve sto pisete jedni drugima, usmjerite na sebe. Ne postujete sami sebe, a ocekujete da vas drugi postuju... sebi se okrenite i pomozite sebi. Imate u sebi taman dovoljno snage da se izborite sa samim sobom. Ne trazite snagu i pomoc od drugih.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: "informativni razgovor"

Post by sanela »

I jos da dodam, niko od vas nije pametniji ili gluplji od drugog. Svi ste vi tu negdje. Samo pogledajte gdje ste bili kad ste tek dosli na forum i gdje ste sada. Jeste li se maknuli naprijed, nazad ili ste na iatom mjestu. Budite iskreni.
I kad nesto napisete, stanite iza toga, a ne da brisete postove kao tinejdzeri.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: "informativni razgovor"

Post by licaninsasela »

sanela wrote: Thu Oct 07, 2021 4:16 pm Pa jeste li vi svjesni na kakvom forumu pisete?
Nije ovo forum za skupljace znacki. Ovo je forum za ljude koji veze nemaju sa gomilom stvari koje cine zivot vrijednim zivljenja. Dok su ljudi odrastali, sazrijevali, upoznavali sebe, stjecali iskustva, borili se za egzistenciju, zasnivali porodicu, vi ste se drogirali, krali, bili na tabletama, po bolnicama, zatvorima, zakljucavali se da prezivite krizu, bjezali na brodove i niste naucili vjestine koje su vam potrebne za snalazenje u normalnom svinetu. Niste naucili bitne stvari o sebi, kako da sami sebe nosite naprijed bez podrske drugih, bez tableta, bez garda bespotrebnog, niste naucili saslusati, jasno iskazati svoje misli, nemate osnovnog samopouzdanja, svaki tudji komentar citate kao napad, sve dozivljavate veoma licno, ne mozete se iznijeti sa kritikama ljudi koje ne poznajete na forumu, odmah skacete za vrat i branite se, a niste svjesni da dok komentarisemo druge zapravo pricamo o sebi. Svi ste vi u iatom problemu i niate u stanju sagledati vlastiti problem i pisati o njemu. Ali "vrlo jasno" vidite tudje mane i probleme. Aha, malo sutra. Projektujete i vidite sebe u drugima. Sve sto pisete jedni drugima, usmjerite na sebe. Ne postujete sami sebe, a ocekujete da vas drugi postuju... sebi se okrenite i pomozite sebi. Imate u sebi taman dovoljno snage da se izborite sa samim sobom. Ne trazite snagu i pomoc od drugih.
Jesi li ti zasnovala porodicu kad si se eto naucila ziviti normalni zivot?
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

sanela wrote: Thu Oct 07, 2021 4:16 pm Pa jeste li vi svjesni na kakvom forumu pisete?
Nije ovo forum za skupljace znacki. Ovo je forum za ljude koji veze nemaju sa gomilom stvari koje cine zivot vrijednim zivljenja.
Ovo jeste forum za ljude koji ne znaju gde im je glava a gde rep, pa zato često i nismo svesni odnosno neodgovorno se ponašamo, ali takvi smo, pa me iznenađuje primedba.

Pre će biti Sanela da si pukla na brisanje postova. Iskreno, ja to uopšte nisam radila iz razloga iz kojeg je xxxana, već namerno da pokažem idiotizam takvog ponašanja. Da sam to samo rekla, ne bi imalo efekta, pa sam odlučila umesto reči delati i koliko vidim, upalilo je.
Dok su ljudi odrastali, sazrijevali, upoznavali sebe, stjecali iskustva, borili se za egzistenciju, zasnivali porodicu, vi ste se drogirali, krali, bili na tabletama, po bolnicama, zatvorima, zakljucavali se da prezivite krizu, bjezali na brodove i niste naucili vjestine koje su vam potrebne za snalazenje u normalnom svijetu.
Čekaj opet STOP.
U suštini većina možda, ali nemoj generalno. Ja sam itekako prošla sve nabrojano kao "normalna", odlučila sam sa oko 30 godina starosti da od poštenog života, rmbačenja za bedu od plate nemam ništa, nit zarade nit vremena, kad sam videla da će mi život proći ustajući u 5-6h a prolazim pored picerije i nemam para da sednem i pojedem pizzu nego mogu da je kupim samo na parče u pekari, bilo mi je svega dosta. Živela kao podstanar od početka rata pa do nekih 30 godina života, ne dao Bog nikome šta sam ja prošla i drogu sam, dakle, uzela kao formirana ličnost.
Što se tiče porodice, nikad sebe nisam mogla da zamislim trudnu i potčinjenu ali sam i to na silu probala, sa 24 godine sam se udala na 3 meseca i kad sam videla šta je brak ja se predomislim, bolje raditi i od 6h ujutru za bedu od plate i imati svoj mir i ipak "svoj dinar" pa koliko god malo bilo nego prati na ruke svekrove gaće za džabe. To što se nisam udala nikakve veze nema sa drogom.
Ne trazite snagu i pomoc od drugih.
Ovo ne razumem. A šta onda tražimo ovde, bar u teoriji?

P.S. izvini na brisanju postova, odnosno izvini što sam ti to namerno uradila da se trgneš i progovoriš jer je sve ovo postalo šarada.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

Ja sam se inboxu pozdravila sa nekim ljudima na 15 dana otprilike, pauza. Kad slučajno pogledam E-mail i vidim dešavalo se nešto i dođem da vidim šta je.

To kažem ovima kojima sam pisala u inbox, slučajno sam došla i nema me naredne 2 nedelje, da ne ispadne da lažem ili da ne držim reč, ili da sam luda pa ne znam šta pričam ili da sam toliko emotivno nestabilna da ne mogu održati 2 dana plan i tako dalje i tako dalje, šta sve može da se protumači pogrešno. Poz.

Najsrećnija bih bila da prestanu ove igre i prenemaganja, da kad se vratim imam šta da pročitam, da ljudi pišu bar 20% javno od onoga što pišu u inboxima...ja ne mogu više po inboxima, nemam niti snage niti tolikih problema iako tako ne izgleda jer jedina ja ovde iskreno pišem koju terapiju uzimam, kako mi je, itd i onda ispadnem najgora, i nije ni čudo onda što se ljudi "štekaju", razumem.

Samo ne razumem šta ću onda ovde. I tako u krug.

Nama definitivno treba novih članova....
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

sanela wrote: Thu Oct 07, 2021 4:19 pm
Gde si sefice? Kako je bilo na godisnjem odmoru? :)
Ono za majstore si u pravu. Uvek imaju posla, i ako su dobri u svom zanatu, uvek imaju dovoljno novca.

U onom postu u opisu zavisnika, mislim da si previse ispisala stvari kao po nekim stereotipima, no dobro...
Zavisnik sam(ne mogu jos reci bivsi, ali doci ce i to vala) od osmog razreda, i ako toga dugo nisam bio svestan, a nisam krao niti varao, nisam lezao po bolnicama i zatvrorima, sem kratkog zatvora u koji sam namerno otisao kao prekrsajac(mogao sam placanjem da izbegnem zatvaranje), bas radi lecenja od zavisnosti, i to mi je znacilo, pomoglo mi je generalno, i ako sam nekih mesec i po nakon zatvora, napravio kratak recidiv. Jebi ga, i recidivi su deo ove price, borbe...
Onda postoje zavisnici koji su u toku svoje zavisnosti osnovali porodice, vodili poslove, ziveli na izgled normalan zivot.
Naravno, mnogi su ziveli i kako si ti rekla, ali nije pravilo da ako si zavisnik, ili si to bio, da si bio lopov, da nisi sticao iskuatva, da se nisi borio za egzistenciju...
Zavisnost je kompleksna, i stvarno postoje svakakve price, varijante, iskustva, od slucaja do slucaja.
Sto se tice upoznavanja sebe, smatram da zavisnik koji iskreno zeli da se izleci, to treba temeljno da uradi, temeljnije od vecine ljudi, mada mislim da svaki covek moze u koliko zeli, sebe bolje da upozana kroz razna iskustva i stvari kroz koje prolazi u zivotu...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Tisina na forumu vidim... Nis", sam' da vas pozdravim. 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Masterblaster »

sanela wrote: Thu Oct 07, 2021 4:16 pm Pa jeste li vi svjesni na kakvom forumu pisete?
Nije ovo forum za skupljace znacki. Ovo je forum za ljude koji veze nemaju sa gomilom stvari koje cine zivot vrijednim zivljenja. Dok su ljudi odrastali, sazrijevali, upoznavali sebe, stjecali iskustva, borili se za egzistenciju, zasnivali porodicu, vi ste se drogirali, krali, bili na tabletama, po bolnicama, zatvorima, zakljucavali se da prezivite krizu, bjezali na brodove i niste naucili vjestine koje su vam potrebne za snalazenje u normalnom svinetu. Niste naucili bitne stvari o sebi, kako da sami sebe nosite naprijed bez podrske drugih, bez tableta, bez garda bespotrebnog, niste naucili saslusati, jasno iskazati svoje misli, nemate osnovnog samopouzdanja, svaki tudji komentar citate kao napad, sve dozivljavate veoma licno, ne mozete se iznijeti sa kritikama ljudi koje ne poznajete na forumu, odmah skacete za vrat i branite se, a niste svjesni da dok komentarisemo druge zapravo pricamo o sebi. Svi ste vi u iatom problemu i niate u stanju sagledati vlastiti problem i pisati o njemu. Ali "vrlo jasno" vidite tudje mane i probleme. Aha, malo sutra. Projektujete i vidite sebe u drugima. Sve sto pisete jedni drugima, usmjerite na sebe. Ne postujete sami sebe, a ocekujete da vas drugi postuju... sebi se okrenite i pomozite sebi. Imate u sebi taman dovoljno snage da se izborite sa samim sobom. Ne trazite snagu i pomoc od drugih.
Ja sam vrlo svjestan na kakvom forumu pišem i nije mi jasno kako je moguće i da li je to moguće da se glavni moderator foruma ustao na krivu nogu i za to okrivljuje ljude koji su uzeli stvar u svoje ruke, nazvali problem imenom i prezimenom i neovisno o nijansama pokušavaju pomoći jedni drugima i altruistički "uskaču" potpunim anonimusima u pomoć bez razmišljanja. Jasno mi je da smo svi od krvi i mesa no ovakvo stavljanje u đuture i generaliziranje sa kojekakvim epitetima je promašen monolog. Nije mi intencija bilo kakvo branjenje bilo koga i čega no ako tko zna na kojem forumu piše valjda znaju ljudi koji ga čine i participiraju svojim iskustvima te daju dušu i smisao forumu. Kako se ne želim opravdavati što sam ja sve naučio ili nisam naučio, da budem ipak malo ponizniji i precizniji želim postaviti pitanje kako bih popravio krvnu sliku ove replike..

Da li postoji na ovom forumu itko tko je na dugi rok uzimao diazepame koji i nisu tako benigna tableta te s kojim se problemima susreo? Koliko dugo traje sustezanje koje mi sve više izgleda kao bolest? Pod bolest mislim na niz ćutilnih obmana koje se javljaju i sve mi se nekako čini da bi ta borba mogla potrajati jer osjećam i fizičke poremećaje koji su upraćeni npr. vrtoglavicom i omaglicom koje se javljaju kada radim.. Ljudi sve nekako prebole pa i taj bup i krizu heptanona no da je netko pio diazepam na dugi rok i prestao još nigdje nisam pročitao. Hvala na svakom postu, svako iskustvo je od velike pomoći a obzirom da nisam još naišao na ovu temu koristim priliku "više sile" :D
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

Masterblaster wrote: Sat Oct 16, 2021 12:04 am



Da li postoji na ovom forumu itko tko je na dugi rok uzimao diazepame koji i nisu tako benigna tableta te s kojim se problemima susreo? Koliko dugo traje sustezanje koje mi sve više izgleda kao bolest? Pod bolest mislim na niz ćutilnih obmana koje se javljaju i sve mi se nekako čini da bi ta borba mogla potrajati jer osjećam i fizičke poremećaje koji su upraćeni npr. vrtoglavicom i omaglicom koje se javljaju kada radim.. Ljudi sve nekako prebole pa i taj bup i krizu heptanona no da je netko pio diazepam na dugi rok i prestao još nigdje nisam pročitao. Hvala na svakom postu, svako iskustvo je od velike pomoći a obzirom da nisam još naišao na ovu temu koristim priliku "više sile" :D
"Dijazepam" kod nas u Srbiji, inače nikad ali bukvalno nikad na mene nije delovao.
Bromazepam i Lorazepam DA, mada imam blago rečeno čudno iskustvo i sa njima (Bromazepam me smirivao, dok Lorazepam "čačne" u neki deo mozga i ne umem da objasnim, ali uvek napravim neko delo kao da sam ne znam čime drogirana, pa sam počela da ga izbegavam.
Bromazepam mi je previše slab, to je pomagalo u početku, ono fazon u prvoj krizi u životu.
Sad sam na redovnoj terapiji "Ksalol" i ništa više ne osećam kada ga uzmem, retko, eventualno smiri napad panike, ali osećam itekako kada ne uzmem, odnosno, ako zaboravim da uzmem preko dana, ljudi oko mene primete da sam "na tri ćoška" pa me pitaju da li sam uzela Ksalol...

Dugo koristim ovu terapiju, jedino mi taj lek deluje i mada bi trebalo da služi da se pije 3 do 6 meseci, ja ga pijem od 2012. Znači tako živim. To su doktorke u zatvoru rekle, da u Srbiji bukvalno nema adekvatnih lekova i da se doktori snalaze kako znaju a ono što bi trebalo da bude lek i da se uzima neko vreme, umesto toga ljudi žive 20 godina na istim lekovima, strašno.

Ja mogu da razumem ljude koji neće da budu zavisni ni od čega, ali oni ne mogu razumeti mene koja sam odlučila (a imam svoje razloge) da živim na terapiji.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Akkasha Come Back »

P.S. eto u pravu si, ni ja ne znam nikoga ko se skinuo sa tableta koje su trebale biti privremeno i prelazno rešenje.
Locked