"Informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: "informativni razgovor"

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Wed Sep 22, 2021 6:05 pm
licaninsasela wrote: Wed Sep 22, 2021 4:57 pm
StopBup wrote: Wed Sep 22, 2021 3:00 pm

Nema bas neke velike veze "jesenje tmurno vreme", a i ona prethodna dva pijenja tableta su bile po vrucem, letnjem vremenu.
Razlozi su moja nestabilna psiha, obaveze, cesta frka sa poslom, i te normalne doze rivotrila i bensedina mi pomognu, smire me, i uz pomoc njih budem sigurniji da necu doci u iskusenje da uzmem jebeni heroin.
P.s. Ja necu da ga uzmem, smucio mi se vise nego ikad onda u onom recidivu zimus. Bolje receno, smucio sam se sam sebi, stanjem u koje sam se tad doveo, ali naravno da sam svestan da moze da mi se desi da se prevarim, da se "okliznem".
Odavno je meni jasno ono sto si ti davno pisao, da nije problem droga, nego glava. Problem je i znacaj koji mi pridajemo drogi u raznim situacijama i periodima.
E sad, kvalitetnim apstiniranjem, i kad nam se razbistre nase iskrene zelje i ciljevi, i ta droga polako pocne da gubi na znacaju, ali u periodu, ovom sad mom, gde ima oko pola godine od onog mog recidiva, naravno da moram da budem jako oprezan, da ne glumim izlecenog zavisnika, da se ne kurcim, vec sto pametnije da preguravam ovaj period, dok jos ne ojacam.
Šta znači normalna doza? Doktor ti prepisao ili si sam to odredio? Uvjek će biti i usrane psihe, problema, obveza, grada,sela.
Šta znači kvalitetna apstinencija i ciljevi u životu? Tvome stopili.
Na zalost, upucen sam dobro u doze rivotrila i bensedina. I dobro znam koje su terapijske doze, i na koji razmak se uzimaju.
Nije mi prepisao doktror, vec sam se snalazio.
Uzimao sam male do srednje te tarapijske doze sva 3 puta moje samopomoci ovog leta, a danas sam ako si video, sveo rivotril na 0,5mg(1/4 tablete). Maksimalna terapijska doza rivotrila je 6 ili 8mg, znaci 3 ili 4 tablete, a maksimalna terapijska doza bensedina je 30mg, ja sam koristio 20mg. 10 ujutru, 10 uvece. Toliko o tim normalnim/terapijskim dozama.
Naravno, nikakvo kako ti kazes "bombanje" nije bilo u pitanju.
Kvalitetna apstinencija naravno nije nikako samo neuzimanje droga. Hajde sad kad me ispitujes kao nekog klinca :) koji je "juce" uleteo u problem, ali imam volje da ti odgovorim. Kvalitetna apstinencija podrazumeva promenu nacina razmisljanja, samim tim i delanja, popravljanje/izgradnju odnosa sa bliznjima, naravno iskrenih odnosa, a ne zamazivanje ociju i pricu koju bi bliznji voleli da cuju, onda kvalitetna apstinencija podrazumeva, bar u pocetku, delanje "protiv sebe", protiv svoje trenutne volje, pa suocavanje sa sobom, priznavanje samom sebi zasto smo se drogirali, od cega smo bezali, za sta nismo imali spremnosti i hrabrosti, pa koje rupe smo kod sebe "poounjavali" drogom... Ima jos toga, ali mislim da sam ti dovoljno odgovorio.
Ništa nisam razumio.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Wed Sep 22, 2021 6:35 pm
StopBup wrote: Wed Sep 22, 2021 6:05 pm
licaninsasela wrote: Wed Sep 22, 2021 4:57 pm

Šta znači normalna doza? Doktor ti prepisao ili si sam to odredio? Uvjek će biti i usrane psihe, problema, obveza, grada,sela.
Šta znači kvalitetna apstinencija i ciljevi u životu? Tvome stopili.
Na zalost, upucen sam dobro u doze rivotrila i bensedina. I dobro znam koje su terapijske doze, i na koji razmak se uzimaju.
Nije mi prepisao doktror, vec sam se snalazio.
Uzimao sam male do srednje te tarapijske doze sva 3 puta moje samopomoci ovog leta, a danas sam ako si video, sveo rivotril na 0,5mg(1/4 tablete). Maksimalna terapijska doza rivotrila je 6 ili 8mg, znaci 3 ili 4 tablete, a maksimalna terapijska doza bensedina je 30mg, ja sam koristio 20mg. 10 ujutru, 10 uvece. Toliko o tim normalnim/terapijskim dozama.
Naravno, nikakvo kako ti kazes "bombanje" nije bilo u pitanju.
Kvalitetna apstinencija naravno nije nikako samo neuzimanje droga. Hajde sad kad me ispitujes kao nekog klinca :) koji je "juce" uleteo u problem, ali imam volje da ti odgovorim. Kvalitetna apstinencija podrazumeva promenu nacina razmisljanja, samim tim i delanja, popravljanje/izgradnju odnosa sa bliznjima, naravno iskrenih odnosa, a ne zamazivanje ociju i pricu koju bi bliznji voleli da cuju, onda kvalitetna apstinencija podrazumeva, bar u pocetku, delanje "protiv sebe", protiv svoje trenutne volje, pa suocavanje sa sobom, priznavanje samom sebi zasto smo se drogirali, od cega smo bezali, za sta nismo imali spremnosti i hrabrosti, pa koje rupe smo kod sebe "poounjavali" drogom... Ima jos toga, ali mislim da sam ti dovoljno odgovorio.
Ništa nisam razumio.
Sta je po tebi kvalitetna apstinencija?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Nego da nastavim pricu koju sam zapoceo oko moje samopomoci lekovima..
Pisao sam vise puta da sam protiv duzeg koriscenja benzodijazepina, licno im pribegavam samo na kratko. Pio sam ovo leto negde pocetkom jula 10-ak dana rivotril, posle nekih mesec i po, opet sam imao mislim trodnevnu samopomoc lekovima, i evo ovo sad.

U antidepresive se ne razumem, znam da se pod terapijom njima podrazumeva duze konzumiranje, i necu da drobim o necemu o cemu ne znam. Samo eto mogu da kazem da sto se mene licno tice, protiv sam bilo koje terapije koja podrazumeva duze uzimanje. Naravno, govorim samo u svoje ime, sigurno da nekome u lecenju zavisnosti pomazu antidepresivi i odgovara im takva vrsta terapije.
No kao sto svi znamo, bilo koja vrsta lekova koji se koriste u borbi protiv zavisnosti, nisu lek za istu, vec samo neka usputna pomoc, odskocna daska u lecenju zavisnosti.

Sa benzodinazepinima imam iskustva, i znam da su sto se mene tice dobri, ali iskljucivo za kracu upotrebu.

Smanjio sam sad rivotril, mislim da cu jos 3 dana ostati na ovoj svojoj "samopropisanoj terapiji", uz postepeno smanjivanje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: "informativni razgovor"

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Wed Sep 22, 2021 8:46 pm Nego da nastavim pricu koju sam zapoceo oko moje samopomoci lekovima..
Pisao sam vise puta da sam protiv duzeg koriscenja benzodijazepina, licno im pribegavam samo na kratko. Pio sam ovo leto negde pocetkom jula 10-ak dana rivotril, posle nekih mesec i po, opet sam imao mislim trodnevnu samopomoc lekovima, i evo ovo sad.

U antidepresive se ne razumem, znam da se pod terapijom njima podrazumeva duze konzumiranje, i necu da drobim o necemu o cemu ne znam. Samo eto mogu da kazem da sto se mene licno tice, protiv sam bilo koje terapije koja podrazumeva duze uzimanje. Naravno, govorim samo u svoje ime, sigurno da nekome u lecenju zavisnosti pomazu antidepresivi i odgovara im takva vrsta terapije.
No kao sto svi znamo, bilo koja vrsta lekova koji se koriste u borbi protiv zavisnosti, nisu lek za istu, vec samo neka usputna pomoc, odskocna daska u lecenju zavisnosti.

Sa benzodinazepinima imam iskustva, i znam da su sto se mene tice dobri, ali iskljucivo za kracu upotrebu.

Smanjio sam sad rivotril, mislim da cu jos 3 dana ostati na ovoj svojoj "samopropisanoj terapiji", uz postepeno smanjivanje...
Gledaj subili imo sam danas stvarno volje da te pročitam i kažem ti neku dobru, medutim ovim sta si sad opet po 60ti put napiso više te čak ne smatram niti degenom neg čovjekom koji treba biti negdje u izolaciji cca dve do tri godine da bi sam sebe prestao zavaravati. Molim da mi ništa na ovo ne odgovoriš. Ne radi mene il' sebe nego radi ljudi koji ovo čitaju. Konprende? Nadam se da da.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Wed Sep 22, 2021 10:58 pm
StopBup wrote: Wed Sep 22, 2021 8:46 pm Nego da nastavim pricu koju sam zapoceo oko moje samopomoci lekovima..
Pisao sam vise puta da sam protiv duzeg koriscenja benzodijazepina, licno im pribegavam samo na kratko. Pio sam ovo leto negde pocetkom jula 10-ak dana rivotril, posle nekih mesec i po, opet sam imao mislim trodnevnu samopomoc lekovima, i evo ovo sad.

U antidepresive se ne razumem, znam da se pod terapijom njima podrazumeva duze konzumiranje, i necu da drobim o necemu o cemu ne znam. Samo eto mogu da kazem da sto se mene licno tice, protiv sam bilo koje terapije koja podrazumeva duze uzimanje. Naravno, govorim samo u svoje ime, sigurno da nekome u lecenju zavisnosti pomazu antidepresivi i odgovara im takva vrsta terapije.
No kao sto svi znamo, bilo koja vrsta lekova koji se koriste u borbi protiv zavisnosti, nisu lek za istu, vec samo neka usputna pomoc, odskocna daska u lecenju zavisnosti.

Sa benzodinazepinima imam iskustva, i znam da su sto se mene tice dobri, ali iskljucivo za kracu upotrebu.

Smanjio sam sad rivotril, mislim da cu jos 3 dana ostati na ovoj svojoj "samopropisanoj terapiji", uz postepeno smanjivanje...
Gledaj subili imo sam danas stvarno volje da te pročitam i kažem ti neku dobru, medutim ovim sta si sad opet po 60ti put napiso više te čak ne smatram niti degenom neg čovjekom koji treba biti negdje u izolaciji cca dve do tri godine da bi sam sebe prestao zavaravati. Molim da mi ništa na ovo ne odgovoriš. Ne radi mene il' sebe nego radi ljudi koji ovo čitaju. Konprende? Nadam se da da.
Ma ne razumemo se, nemas mozga da me shvatis. U glavnom, savet mi ne mozes dati definitivno, jer me ne mozes razumeti... Mozda i namerno kakis, jer ti to nije ni malo strano.
Vrtis jednu te istu pricu evo vec godinama, a pomak neki ni na vidiku. Samo vijas svoj rep...
Mene ne mozes opet ti kazem uvrediti "degenanjem" i slicnim glupostima. Bolje vidi sta ces sa sobom.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Licemeran si Licanine. Morbidno licemeran. Bez obzira na sve sto si ranije znao vredno da napises.
Pre neki dan si pisao o meni, kako sam samoziva spodoba koja bi sjebala nekoga da ne trepne, tako nesto(Koga sam ja to ikad ovde sjebavao ili sjebao?), pa kako sam degen, pa si na temi emocije napisao morbidnu bolestinu koju necu ni da ponovim, a danas si kao hteo da mi kazes "neku dobru"...
Ma bezi. Budala sam sto sam i pokusao ponovo da pisem sa tobom.
P.s. Ja ovde delim svoju pricu sa ljudima, neretko delim sta se desava kod mene, delim sta trenutno uzimam od lekova, spreman na kritike i savete, a ti si taj koji je ne 60, nego 600 puta pomovio istu pricu, drzis je se kao pijan plota, a pomak u nastupu/pisanju, se ni ne nazire. Standard kod tebe, kenjanje svima. To kao da radis iz neke koketerije prema sebi samom, ali sve ti je to besmieno, nista neces time dobiti.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Evo jedna fina od mene za laku noc. :)

https://youtube.com/playlist?list=RD1Ww ... playnext=1
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: "informativni razgovor"

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Thu Sep 23, 2021 12:46 am Licemeran si Licanine. Morbidno licemeran. Bez obzira na sve sto si ranije znao vredno da napises.
Pre neki dan si pisao o meni, kako sam samoziva spodoba koja bi sjebala nekoga da ne trepne, tako nesto(Koga sam ja to ikad ovde sjebavao ili sjebao?), pa kako sam degen, pa si na temi emocije napisao morbidnu bolestinu koju necu ni da ponovim, a danas si kao hteo da mi kazes "neku dobru"...
Ma bezi. Budala sam sto sam i pokusao ponovo da pisem sa tobom.
P.s. Ja ovde delim svoju pricu sa ljudima, neretko delim sta se desava kod mene, delim sta trenutno uzimam od lekova, spreman na kritike i savete, a ti si taj koji je ne 60, nego 600 puta pomovio istu pricu, drzis je se kao pijan plota, a pomak u nastupu/pisanju, se ni ne nazire. Standard kod tebe, kenjanje svima. To kao da radis iz neke koketerije prema sebi samom, ali sve ti je to besmieno, nista neces time dobiti.
A šta ću drugo. Zimnica i cijepanje drva. Zima ide. Na proljeće kad se vrate laste možda ali možda počet razmišljat i skupiti hrabrosti pa otići iz sela u neki grad na kolače. Ali možda.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Ti da imas malo sofisticiraniji stil izrazavanja, ljudi bi te bolje shvatali. A vidi se da hoces nesto ovako da kazes.
Ja da hocu tako da delim svoje iskustvo i shvatanje, da delim savete, pisao bih kulturnije, a ne kao kocijas, drvoseca... No, tvoja stvar. Po meni, bitno je nesto u datom momentu reci na pravi nacin, u koliko zelis da bude shvaceno i u opste uzeto u razmateanje to sto hoces da kazes, a ne reci tako da ce mnogi kad vide stil, automatski obdaciti napisano, u fazonu "ovo pise neka seljacina", ko mu smirgla usi, a moze i tok price da krene i u suprotnom smeru od onog koji si ti zeleo, pa se opet gubi znacaj napisanog.
Ako smo se drogirali, ako smo narkomani, bivsi narkomani, alkosi... Nismo seljacine, neandertalci, glupaci i ostala elita. :)
Pisao si da si zeleo da budes ucitelj, vaspitac dece, haha, evo pokusavam da te zamislim u toj ulozi. :)
Jos deluje kukavicki, ovako preko tastature reci nekome da je "degen". To moze svaki supak bez muda da uradi.
Moja je stvar i moja greska sto sam pio rivotril i bensedin par dana. Ja tebi time nisam nista niti kriv, niti sam ti mogao naneti bilo kakvu stetu, tebi, a ni nekome drugome ko je ovo citao...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by Viktor89 »

Automatičnost je opasna. Tako sledi iz tvog posta.
Locked