"Informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Sep 20, 2021 12:25 am
Viktor89 wrote: Sun Sep 19, 2021 10:08 pm
StopBup wrote: Sun Sep 19, 2021 1:45 pm Dodjite i veceras da razmenimo koji opusten post pred spavanje.
Valja to. :)
Ako bude imao neko nesto ozbiljno, i to je dobrodoslo naravno.
Nema društva. Samo opuštena priča, a na konto ozbiljne priče - šitovanje po forumu na dozi. Da i nije, rečeno je štošta.
A kako onda znas za stosta da li su pisale “doze” ili nisu?
Tajanstven je on dosta. Nije se hvalio da je prestao da cuga, pa moguce kako se jos dozira. Ne osudjujem. Samo kazem. Mogao bi on da napise sta se desava kod njega...
Ja sam juce, danas, a bicu i naredna dva dana na pola rivotrila(1mg) i jednom bensedinu ujutru, i jednom bensedinu uvece, bez rivotrila, govorim o bensima od 10mg.
Razlog, stabilizacija psihe, frka sa poslom. Ovo mi je treci put da po par dana ovo leto sam sebe terapijski doziram benzodijazepinima, i pomogli su mi u datim momentima... Eto... Ovo je otprilike period kad sa pravio greske, uletao u recidive prethodne dve godine, sad sam oprezniji, i nikakvo siljenje ne dolazi u obzir. Ima jos nekih koraka koje sam preduzeo zarad lakseg preguravanja ove jeseni. Jesen mi je uvek bila najzeznitija...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: "informativni razgovor"

Post by licaninsasela »

Pročitao sam psiho šta si bio napiso za degena. Poz iz Engleske
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Nemoj mi Licanine trolati na temi, imas svoju i onu univerazalnu. Mene ne mozes uvrediti niti isprovocirati. Ne pada mi na pamet ovde vise nebulozno da se svadjam. Ako nemas sta normalno/pametno da kazes, onda cuti.

Video sam sta je Yasujirozu napisao, delom se slazem. Znam da za mene nisu ni legalni psihoaktivni lekovi, benzodijazepini, kojima nekad pribegnem, ali na duzi period. Ovako po par dana sto sam ih koristio ovo leto par puta, su mi dobro dosli.

Daj da ovde vise jednom prestanu nepotrebne prozivke i izazivanja besmislenih svadja. Jedno su argumentovane rasprave, a drugo apsurdna prepucavanja...

P.s. Popio sam jos jutros(cetvrti dan mislim), pola rivotrila i bensednin, a oko 7 popodne/uvece pijem jos jedan bensedin. Sutra ili izbacujem sve, ili cu par dana nastaviti samo sa bensedinom. Zavisi kako mi bude.
Ovaj period mi je inace zajeban, i moram "odigrati" pametnije nego prosle godine. Svestan sam da sam jos uvek rovit, da nisam skroz stao na zelenu granu, a uskoro, verovatno krajem ove sedmice krecem zbog posla skoro svakodnevno u grad.
Svaka kritika i dobronameran savet su dobro dosli.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: "informativni razgovor"

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Tue Sep 21, 2021 12:52 pm Nemoj mi Licanine trolati na temi, imas svoju i onu univerazalnu. Mene ne mozes uvrediti niti isprovocirati. Ne pada mi na pamet ovde vise nebulozno da se svadjam. Ako nemas sta normalno/pametno da kazes, onda cuti.

Video sam sta je Yasujirozu napisao, delom se slazem. Znam da za mene nisu ni legalni psihoaktivni lekovi, benzodijazepini, kojima nekad pribegnem, ali na duzi period. Ovako po par dana sto sam ih koristio ovo leto par puta, su mi dobro dosli.

Daj da ovde vise jednom prestanu nepotrebne prozivke i izazivanja besmislenih svadja. Jedno su argumentovane rasprave, a drugo apsurdna prepucavanja...

P.s. Popio sam jos jutros(cetvrti dan mislim), pola rivotrila i bensednin, a oko 7 popodne/uvece pijem jos jedan bensedin. Sutra ili izbacujem sve, ili cu par dana nastaviti samo sa bensedinom. Zavisi kako mi bude.
Ovaj period mi je inace zajeban, i moram "odigrati" pametnije nego prosle godine. Svestan sam da sam jos uvek rovit, da nisam skroz stao na zelenu granu, a uskoro, verovatno krajem ove sedmice krecem zbog posla skoro svakodnevno u grad.
Svaka kritika i dobronameran savet su dobro dosli.
I neka si vidio šta ti je psiho napiso. Znači, ljudi trebaju misliti i vjerovati da proljeće budi u ljudima želju za druženjem, briznosću iljubavi a jesen je toliko sumorna da se treba popravljati tim sranjima. Stvarno si narkomančina nepopravljiva koja trazi izgovore za stonirati se. A tek grad novi sad, to je tek teznito. Budiš nadu friškim i budućim čistim ljudima da treba zivit na selu. Sad nemam ni ja muda izaći iz sela u grad da ne bi cugnio koju bobu. Drzim se šume i sela u liki. Kako se knjizevno kaze? U liki ili Lici? Stopili ne kaki?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by yasujirozu »

mogućno kak sam bio grub u obrisanom postu koji ste obojica vidjeli, ali da - skužio si suštinu: nisu za tebe supstance, legalne, il ne...

prosto si se mnogoputno pokazao kao osoba bez samokontrole, a čim se započne vozat bilo s čime...

https://m.youtube.com/watch?v=PIkWJZf33UY
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

Nisam se ja "bombao", niti "stondirao" lekovima, pio sam male do srednje terapijske doze, ujutru, i uvece.
Vecernja doza je bila samo 10mg bensedina, bez rivotrila.
Naravno, kjukanje tim lekovima zarad postizanja nekog "rada", bila bi cista debilana.
Aj da napisem ponovo, jer cini mi se da obijica niste bas najbolje ispratili sta sam pisao.
Celo ovo leto, imao sam po par dana "podstapanja" benzodijazepinima, 3 puta ukupno, zakljucno sa ovim sad.
Jutros sam popio cetvrtinu rivotrila(0,5mg) i 10mg bensedina. Uvece oko 7 ide jos 10mg bensedina, a za sutra cu videti...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: "informativni razgovor"

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Wed Sep 22, 2021 10:43 am Nisam se ja "bombao", niti "stondirao" lekovima, pio sam male do srednje terapijske doze, ujutru, i uvece.
Vecernja doza je bila samo 10mg bensedina, bez rivotrila.
Naravno, kjukanje tim lekovima zarad postizanja nekog "rada", bila bi cista debilana.
Aj da napisem ponovo, jer cini mi se da obijica niste bas najbolje ispratili sta sam pisao.
Celo ovo leto, imao sam po par dana "podstapanja" benzodijazepinima, 3 puta ukupno, zakljucno sa ovim sad.
Jutros sam popio cetvrtinu rivotrila(0,5mg) i 10mg bensedina. Uvece oko 7 ide jos 10mg bensedina, a za sutra cu videti...
Koji je ustvari razlog gutanja boba? Pusti priče o jesenjem tmurnom vremenu i skorašnja preseljenju i sela u veće selo. To su samo opravdanja.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Wed Sep 22, 2021 1:43 pm
StopBup wrote: Wed Sep 22, 2021 10:43 am Nisam se ja "bombao", niti "stondirao" lekovima, pio sam male do srednje terapijske doze, ujutru, i uvece.
Vecernja doza je bila samo 10mg bensedina, bez rivotrila.
Naravno, kjukanje tim lekovima zarad postizanja nekog "rada", bila bi cista debilana.
Aj da napisem ponovo, jer cini mi se da obijica niste bas najbolje ispratili sta sam pisao.
Celo ovo leto, imao sam po par dana "podstapanja" benzodijazepinima, 3 puta ukupno, zakljucno sa ovim sad.
Jutros sam popio cetvrtinu rivotrila(0,5mg) i 10mg bensedina. Uvece oko 7 ide jos 10mg bensedina, a za sutra cu videti...
Koji je ustvari razlog gutanja boba? Pusti priče o jesenjem tmurnom vremenu i skorašnja preseljenju i sela u veće selo. To su samo opravdanja.
Nema bas neke velike veze "jesenje tmurno vreme", a i ona prethodna dva pijenja tableta su bile po vrucem, letnjem vremenu.
Razlozi su moja nestabilna psiha, obaveze, cesta frka sa poslom, i te normalne doze rivotrila i bensedina mi pomognu, smire me, i uz pomoc njih budem sigurniji da necu doci u iskusenje da uzmem jebeni heroin.
P.s. Ja necu da ga uzmem, smucio mi se vise nego ikad onda u onom recidivu zimus. Bolje receno, smucio sam se sam sebi, stanjem u koje sam se tad doveo, ali naravno da sam svestan da moze da mi se desi da se prevarim, da se "okliznem".
Odavno je meni jasno ono sto si ti davno pisao, da nije problem droga, nego glava. Problem je i znacaj koji mi pridajemo drogi u raznim situacijama i periodima.
E sad, kvalitetnim apstiniranjem, i kad nam se razbistre nase iskrene zelje i ciljevi, i ta droga polako pocne da gubi na znacaju, ali u periodu, ovom sad mom, gde ima oko pola godine od onog mog recidiva, naravno da moram da budem jako oprezan, da ne glumim izlecenog zavisnika, da se ne kurcim, vec sto pametnije da preguravam ovaj period, dok jos ne ojacam.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: "informativni razgovor"

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Wed Sep 22, 2021 3:00 pm
licaninsasela wrote: Wed Sep 22, 2021 1:43 pm
StopBup wrote: Wed Sep 22, 2021 10:43 am Nisam se ja "bombao", niti "stondirao" lekovima, pio sam male do srednje terapijske doze, ujutru, i uvece.
Vecernja doza je bila samo 10mg bensedina, bez rivotrila.
Naravno, kjukanje tim lekovima zarad postizanja nekog "rada", bila bi cista debilana.
Aj da napisem ponovo, jer cini mi se da obijica niste bas najbolje ispratili sta sam pisao.
Celo ovo leto, imao sam po par dana "podstapanja" benzodijazepinima, 3 puta ukupno, zakljucno sa ovim sad.
Jutros sam popio cetvrtinu rivotrila(0,5mg) i 10mg bensedina. Uvece oko 7 ide jos 10mg bensedina, a za sutra cu videti...
Koji je ustvari razlog gutanja boba? Pusti priče o jesenjem tmurnom vremenu i skorašnja preseljenju i sela u veće selo. To su samo opravdanja.
Nema bas neke velike veze "jesenje tmurno vreme", a i ona prethodna dva pijenja tableta su bile po vrucem, letnjem vremenu.
Razlozi su moja nestabilna psiha, obaveze, cesta frka sa poslom, i te normalne doze rivotrila i bensedina mi pomognu, smire me, i uz pomoc njih budem sigurniji da necu doci u iskusenje da uzmem jebeni heroin.
P.s. Ja necu da ga uzmem, smucio mi se vise nego ikad onda u onom recidivu zimus. Bolje receno, smucio sam se sam sebi, stanjem u koje sam se tad doveo, ali naravno da sam svestan da moze da mi se desi da se prevarim, da se "okliznem".
Odavno je meni jasno ono sto si ti davno pisao, da nije problem droga, nego glava. Problem je i znacaj koji mi pridajemo drogi u raznim situacijama i periodima.
E sad, kvalitetnim apstiniranjem, i kad nam se razbistre nase iskrene zelje i ciljevi, i ta droga polako pocne da gubi na znacaju, ali u periodu, ovom sad mom, gde ima oko pola godine od onog mog recidiva, naravno da moram da budem jako oprezan, da ne glumim izlecenog zavisnika, da se ne kurcim, vec sto pametnije da preguravam ovaj period, dok jos ne ojacam.
Šta znači normalna doza? Doktor ti prepisao ili si sam to odredio? Uvjek će biti i usrane psihe, problema, obveza, grada,sela.
Šta znači kvalitetna apstinencija i ciljevi u životu? Tvome stopili.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: "informativni razgovor"

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Wed Sep 22, 2021 4:57 pm
StopBup wrote: Wed Sep 22, 2021 3:00 pm
licaninsasela wrote: Wed Sep 22, 2021 1:43 pm
Koji je ustvari razlog gutanja boba? Pusti priče o jesenjem tmurnom vremenu i skorašnja preseljenju i sela u veće selo. To su samo opravdanja.
Nema bas neke velike veze "jesenje tmurno vreme", a i ona prethodna dva pijenja tableta su bile po vrucem, letnjem vremenu.
Razlozi su moja nestabilna psiha, obaveze, cesta frka sa poslom, i te normalne doze rivotrila i bensedina mi pomognu, smire me, i uz pomoc njih budem sigurniji da necu doci u iskusenje da uzmem jebeni heroin.
P.s. Ja necu da ga uzmem, smucio mi se vise nego ikad onda u onom recidivu zimus. Bolje receno, smucio sam se sam sebi, stanjem u koje sam se tad doveo, ali naravno da sam svestan da moze da mi se desi da se prevarim, da se "okliznem".
Odavno je meni jasno ono sto si ti davno pisao, da nije problem droga, nego glava. Problem je i znacaj koji mi pridajemo drogi u raznim situacijama i periodima.
E sad, kvalitetnim apstiniranjem, i kad nam se razbistre nase iskrene zelje i ciljevi, i ta droga polako pocne da gubi na znacaju, ali u periodu, ovom sad mom, gde ima oko pola godine od onog mog recidiva, naravno da moram da budem jako oprezan, da ne glumim izlecenog zavisnika, da se ne kurcim, vec sto pametnije da preguravam ovaj period, dok jos ne ojacam.
Šta znači normalna doza? Doktor ti prepisao ili si sam to odredio? Uvjek će biti i usrane psihe, problema, obveza, grada,sela.
Šta znači kvalitetna apstinencija i ciljevi u životu? Tvome stopili.
Na zalost, upucen sam dobro u doze rivotrila i bensedina. I dobro znam koje su terapijske doze, i na koji razmak se uzimaju.
Nije mi prepisao doktror, vec sam se snalazio.
Uzimao sam male do srednje te tarapijske doze sva 3 puta moje samopomoci ovog leta, a danas sam ako si video, sveo rivotril na 0,5mg(1/4 tablete). Maksimalna terapijska doza rivotrila je 6 ili 8mg, znaci 3 ili 4 tablete, a maksimalna terapijska doza bensedina je 30mg, ja sam koristio 20mg. 10 ujutru, 10 uvece. Toliko o tim normalnim/terapijskim dozama.
Naravno, nikakvo kako ti kazes "bombanje" nije bilo u pitanju.
Kvalitetna apstinencija naravno nije nikako samo neuzimanje droga. Hajde sad kad me ispitujes kao nekog klinca :) koji je "juce" uleteo u problem, ali imam volje da ti odgovorim. Kvalitetna apstinencija podrazumeva promenu nacina razmisljanja, samim tim i delanja, popravljanje/izgradnju odnosa sa bliznjima, naravno iskrenih odnosa, a ne zamazivanje ociju i pricu koju bi bliznji voleli da cuju, onda kvalitetna apstinencija podrazumeva, bar u pocetku, delanje "protiv sebe", protiv svoje trenutne volje, pa suocavanje sa sobom, priznavanje samom sebi zasto smo se drogirali, od cega smo bezali, za sta nismo imali spremnosti i hrabrosti, pa koje rupe smo kod sebe "poounjavali" drogom... Ima jos toga, ali mislim da sam ti dovoljno odgovorio.
Last edited by StopBup on Wed Sep 22, 2021 6:48 pm, edited 2 times in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked