EMOCIJE

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Ja sam kao Marla iz "Borilačkog kluba", totalno bih bila navučena na grupne terapije, da ih ima.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

xxxana wrote: Tue May 11, 2021 5:25 pm
Nikada nisam probala grupne terapije, bas sam sa Viktorom pisala o tome i dopada mi se kako ih opisujete
Zivot koji sam zivela je bio promasaj, bilo je tu lepih stvari, a bilo je i puno padova, uglavnom sve poljuljano, sada je zastoj, pa o definiciji zivota mogu da razmislim kada se usudim nesto da promenim i pustim da se stvari dogadjaju
Bez lecenja nece ici, a vreme kupujem bezanjem i lencarenjem, mogu ja sada kao Stop da pisem ja CU ovako ili onako, mogu reci samo da razmisljam na koji nacin to da probijem
Razmisljam ja i o zivotu, to su samo misli
Vrlo dobra samoanaliza, eto razbila si predrasude da sebe ne vidiš. Vidiš i sebe i oko sebe.
Tačno, ništa se ne može zbog proklete pandemije.
Samo to "promašen život" nisam razumela, ali drago mi je da je u prošlom vremenu. Svi smo mi "omašili" i padali.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Mon May 10, 2021 10:12 pm
Viktor89 wrote: Mon May 10, 2021 9:41 pm
xxxana wrote: Mon May 10, 2021 9:07 pm
Iskreno, Akasa, ne bih mogla izdrzati ono sto ova zena izdrzava, poznavajuci sebe
Koliko neko ko nije zavisnik treba da ulozi zivaca, strpljenja i boli da ga takvog gleda, a nemocan je?
Kako da dozvolis nekome koga volis da se unistava? To ne bi bila ljubav
Sta znaci drogirati se manje? Neznanje osobe koja je to postavila, intelekt i mudrost su dve stvari
Meni bi bilo potpuno isto drogirao se vise ili manje, laz i bolest
Gospođa nam je otvorila nove teme.

Ne možeš znati koliko bi mogla da izdržiš da si nezavisnik, a zavisnika u kući imaš. Ne možeš da kažeš poznavajući sebe sa te tačke na kojoj sada vidiš sebe. Zavisnici su slabi. U suštini se slažem. Sa gospođom se ne slažem onde gde piše o tome da je zavisnost užasna samo onome ko nije zavisnik i to ne poznaje. Takvi to posmatraju kao hir i ne vide više od toga, a puno je više od toga.
Pod “poznavajuci sebe” mislila sam na to- poznavajuci sebe kao zavisnika, jer je nezavisniku sigurno tesko to izdrzati
Nezavisnik, takođe, ima pravo izbora. Izabrala je. Zavisnik je kriv i zbog izbora nekoga da bude sa njim takvim. Tu je problem što neko veruje da nekoga može promeniti.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Akkasha Come Back wrote: Wed May 12, 2021 2:18 pm
xxxana wrote: Tue May 11, 2021 5:25 pm
Nikada nisam probala grupne terapije, bas sam sa Viktorom pisala o tome i dopada mi se kako ih opisujete
Zivot koji sam zivela je bio promasaj, bilo je tu lepih stvari, a bilo je i puno padova, uglavnom sve poljuljano, sada je zastoj, pa o definiciji zivota mogu da razmislim kada se usudim nesto da promenim i pustim da se stvari dogadjaju
Bez lecenja nece ici, a vreme kupujem bezanjem i lencarenjem, mogu ja sada kao Stop da pisem ja CU ovako ili onako, mogu reci samo da razmisljam na koji nacin to da probijem
Razmisljam ja i o zivotu, to su samo misli
Vrlo dobra samoanaliza, eto razbila si predrasude da sebe ne vidiš. Vidiš i sebe i oko sebe.
Tačno, ništa se ne može zbog proklete pandemije.
Samo to "promašen život" nisam razumela, ali drago mi je da je u prošlom vremenu. Svi smo mi "omašili" i padali.
Samoanaliza je teska iz razloga sto je lako prihvatiti onu prijatnu stranu sebe, a onu ne bas tako prijatnu, nije, a kamoli izaci toj strani u susret
Promasen zivot u smislu narkomanije, ali i to je neko iskustvo
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Viktor89 wrote: Wed May 12, 2021 8:34 pm
xxxana wrote: Mon May 10, 2021 10:12 pm
Viktor89 wrote: Mon May 10, 2021 9:41 pm
Gospođa nam je otvorila nove teme.

Ne možeš znati koliko bi mogla da izdržiš da si nezavisnik, a zavisnika u kući imaš. Ne možeš da kažeš poznavajući sebe sa te tačke na kojoj sada vidiš sebe. Zavisnici su slabi. U suštini se slažem. Sa gospođom se ne slažem onde gde piše o tome da je zavisnost užasna samo onome ko nije zavisnik i to ne poznaje. Takvi to posmatraju kao hir i ne vide više od toga, a puno je više od toga.
Pod “poznavajuci sebe” mislila sam na to- poznavajuci sebe kao zavisnika, jer je nezavisniku sigurno tesko to izdrzati
Nezavisnik, takođe, ima pravo izbora. Izabrala je. Zavisnik je kriv i zbog izbora nekoga da bude sa njim takvim. Tu je problem što neko veruje da nekoga može promeniti.
Kao sto ti nisi znao dokle mozes da odes, tako ni nezavisnik ne zna dokle zavisnik moze da ode, prolazi njegova iskustva sa njim verovajuci u promenu, to se pretvori u godine, a kada je vec zagazila, resila je pomoci mu
Najjace bi bilo da mi sebi mozemo da pomazemo, narocito onda kada ne vidimo stvari iz pravog ugla i kada se izgubimo
Sebican si
U stvari svi smo, svi postupamo iz nekog naseg emotivnog stanja
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Wed May 12, 2021 9:40 pm
Viktor89 wrote: Wed May 12, 2021 8:34 pm
xxxana wrote: Mon May 10, 2021 10:12 pm
Pod “poznavajuci sebe” mislila sam na to- poznavajuci sebe kao zavisnika, jer je nezavisniku sigurno tesko to izdrzati
Nezavisnik, takođe, ima pravo izbora. Izabrala je. Zavisnik je kriv i zbog izbora nekoga da bude sa njim takvim. Tu je problem što neko veruje da nekoga može promeniti.
Kao sto ti nisi znao dokle mozes da odes, tako ni nezavisnik ne zna dokle zavisnik moze da ode, prolazi njegova iskustva sa njim verovajuci u promenu, to se pretvori u godine, a kada je vec zagazila, resila je pomoci mu
Najjace bi bilo da mi sebi mozemo da pomazemo, narocito onda kada ne vidimo stvari iz pravog ugla i kada se izgubimo
Sebican si
U stvari svi smo, svi postupamo iz nekog naseg emotivnog stanja
Tu dolazi do svađa, zapleta, nerazumevanja. Gospođa je pisala kao da to sve razume. Tvrdi da ima sve u malom prstu i mora biti jaka, a dođe na forum po savet. Iskritikuje nas ovde, a govori o tome da kući ima sa kim popiti kafu i popričati.

Nisam rekao da mi sebi možemo pomoći, već o konkretnom slučaju zavisnika i nezavisnika.

Sebičan, kao i ti. Kao i svaki zavisnik.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Upravo to i tako.
Xxxana, "izaći sebi u susret" je na neki monstruozni način za divljenje (sreća nismo zavisni od ubijanja ljudi...i to postoji. Nešto smo, Viktore, dotakli i ubice ali smo ostavili nedorečeno, zamislite koliko snage treba ispuniti tu potrebu. Sreća pa ne moram ni da mislim o tome, nemam poriv za ubijanjem, ja i bubu kad nađem iznesem je kroz prozor, nikoga ne ubijam)

Viktore, potpuno u pravu, u ovom prvom postu kad reče, da, oni su izabrali (u ovom slučaju nije ta famozna familija koju je gospođa čaj toliko pominjala nego muž/dečko) i onda su im posle zavisnici "dežurni krivci", za sve.

Drugo, i jeste se ponašala bukvalno tako, kao da "drži sve u malom prstu" i uopšte kontradiktorne postove je imala i iznervirah se jednom, zamalo da joj napišem
"I, šta vas sprečava da ostavite tu budalu?" Ali nisam htela. Jer je u ovom slučaju reč "budala" upotrebljena 100% ironično, pa bi došlo do nesporazuma.


Ja samo da se javim. Vrti mi se u glavi, nmg dugo da budem na netu, umori me ekran.
Last edited by Akkasha Come Back on Thu May 13, 2021 3:40 pm, edited 1 time in total.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Da nije dolazio Stop ovog puta "prerušen" u suovisnika? :lol:
😂
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Akkasha Come Back wrote: Thu May 13, 2021 3:11 pm Upravo to i tako.
Xxxana, "izaći sebi u susret" je na neki monstruozni način za divljenje (sreća nismo zavisni od ubijanja ljudi...i to postoji. Nešto smo, Viktore, dotakli i ubice ali smo ostavili nedorečeno, zamislite koliko snage treba ispuniti tu potrebu. Sreća pa ne moram ni da mislim o tome, nemam poriv za ubijanjem, ja i bubu kad nađem iznesem je kroz prozor, nikoga ne ubijam)

Viktore, potpuno u pravu, u ovom prvom postu kad reče, da, oni su izabrali (u ovom slučaju nije ta famozna familija koju je gospođa čaj toliko pominjala nego muž/dečko) i onda su im posle zavisnici "dežurni krivci", za sve.

Drugo, i jeste se ponašala bukvalno tako, kao da "drži sve u malom prstu" i uopšte kontradiktorne postove je imala i iznervirah se jednom, zamalo da joj napišem
"I, šta vas sprečava da ostavite tu budalu?" Ali nisam htela. Jer je u ovom slučaju reč "budala" upotrebljena 100% ironično, pa bi došlo do nesporazuma.


Ja samo da se javim. Vrti mi se u glavi, nmg dugo da budem na netu, umori me ekran.
Akasa isto radim sa insektima :)
Istovremeno ih se i plasim, ne volim kad lete
E bogomoljka mi je malo zajebana, ali ni nju ne ubijam, jbt zenka bogomoljke muzjaku odgrize glavu tokom parenja i on nastavi sa parenjem
Komarci, haos, mislim da ljudi sa mnom uopste ne bi trebali da imaju problema sa komarcima, jer svi idu na mene, Autan mi je obavezan kada sam van, a komarac je insekt kog ubijem sa apetitom
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Akkasha Come Back wrote: Thu May 13, 2021 3:22 pm Da nije dolazio Stop ovog puta "prerušen" u suovisnika? :lol:
😂
On rado prica sa svima o svom “problemu”, a porodicni problemi zbog zavisnosti su mu nepoznanica
Lako bi ga prepoznali :)
Post Reply