EMOCIJE

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Ljubavni čaj
Posts: 30
Joined: Thu Apr 29, 2021 2:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Ljubavni čaj »

Viktor89 wrote: Sat May 08, 2021 5:41 pm
Ljubavni čaj wrote: Sat May 08, 2021 5:27 pm
Viktor89 wrote: Sat May 08, 2021 5:08 pm Xano, reci nešto. Uvek ja najgori.
I što Vi sad razmišljate u svojoj glavi gospodine Viktor? Radoznala sam osoba. Da li je udobnije glumiti anonimnu vezu i na taj način bježati od problema ili biti ponizan i potražiti stvarnu pomoć kod stvarne osobe, majke? Ili supruge, djevojke, osobe koja Vas je privremeno odbacila od sebe da shvatite napokon da je familija važnija od kladionice i alkohola?
Izgovor da je komplicirano nije dovoljan ako Vi doista volite Vaše. Takvo ponašanje mi je itekako dobro poznato.
Da li primjećujete poremećaj zdrave komunikacije između gospođe xxxane i Vas? Niti jedno pitanje, problem ili nedoumicu niste dovršili, a rečenice su tako kratke i nejasne. Mislite li Vi da Vas dvoje pomažete jedno drugome ili si samo ovisnički idete niz dlaku?
Ako si sa :shock: :P :D :?: ... smajlijima pomažete da i ja to primjenim u stvarnom životu?
Nejasno je, neke teme nisu za javnu komunikaciju. Kao što nije problem koji imam napolju i ne mogu da odem na kliniku zatvorenog tipa, dok ga ne rešim i ne mogu da tražim podršku od majke, kada ne mogu još uvek da odem na lečenje i ne mogu to drugačije objasniti.

Ne koristim smajliće. Ponekad, ovog što namiguje.
Na anonimnom forumu gdje su svi anonimne osobe Vi imate problem iznijeti istinu. Doista svim snagama želite da si odmognete. Da li Vi razumijete da Vi ovdje pričate skroz o rješenju nekog problema koji je tajanstven? Tajanstven je i Vama i svima koji čitaju o vašem problemu.
Konkretno! Da li Vi pijete? Ako pijete zašto ne tražite adekvatnu pomoć? U čemu je problem?
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

xxxana wrote: Sat May 08, 2021 5:57 pm
Akkasha Come Back wrote: Sat May 08, 2021 5:48 pm
Ljubavni čaj wrote: Sat May 08, 2021 5:27 pm


Da li primjećujete poremećaj zdrave komunikacije između gospođe xxxane i Vas? Niti jedno pitanje, problem ili nedoumicu niste dovršili, a rečenice su tako kratke i nejasne.
Eto...nisam jedina koja to primećuje, sa Marsa se vidi.
Sada barem ne možete da kažete da smo lude obe i da nam se čini, priviđa, da lupetamo itd.
Vaš odnos je što se mene tiče-vaš, i ne bih ulazila dublje da to ne utiče na sve. Xxxani je to obrazac ponašanja, pp sa tipom, do sledećeg. Ona samostalna ni na forumu ne može.
Ti sigurno imaš osećaj moći tako kao zaštitnik i stalno nešto pominješ ali nikad do kraja, da je Stop pričao sa mnom u trenutku kada je banovan a ne sa tobom. Da, jeste bio u sred rečenice sa mnom, ali ti si taj kome je on najviše smetao i malo po malo doveo si ga dotle da svima postane nepodnošljiv, što sad pokušavaš meni da uradiš istom taktikom- štaviše, istom rečenicom ("danas jedno, sutra drugo...")
Dopisivala sam se i sa tobom o stvarima o kojima nisam mogla javno, ako se ne secas, daj me iskuliraj vise
Ti ne znas zasto sam ja prestala javno da pisem, psihoanaliticaru
Rado, veruj mi. Ti meni nisi problem, iznenadi me kad sam videla da ti pišeš, ja mislila Viktor.
Uopšte se tebi ne obraćam,
Ali ipak ti ne mislim loše, a ti sama upadaš u rupu sa tim privatnim prepiskama, baš zato što se jesam dopisivala sa tobom, sećam se odlično i strašno grešiš.
Da si pisala javno pre nego što si prestala da budeš anonimna u neku ruku, do sada bi napredovala sto puta više.
Imaš sreće što ni Lika ni Stop nisu zucnuli o privatnim prepiskama, sa mnom nisi bogznašta ni pisala a ono malo što jesi sam takođe ispoštovala.
Ne razumem zašto ideš od jednog do drugog inboxa, dovodiš se u takvu situaciju da više javno i ne možeš da pišeš jer imaš osećaj "vidljivosti".
Svi smo ovde nevidljivi, anonimni iako se tako ne osećaš.
Reći ću ti nešto što je meni jednom davno neko rekao: Ako postane teško, samo se seti da ovo mesto ustvari ne postoji.

;)
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Akkasha Come Back wrote: Sat May 08, 2021 6:22 pm
xxxana wrote: Sat May 08, 2021 5:57 pm
Akkasha Come Back wrote: Sat May 08, 2021 5:48 pm

Eto...nisam jedina koja to primećuje, sa Marsa se vidi.
Sada barem ne možete da kažete da smo lude obe i da nam se čini, priviđa, da lupetamo itd.
Vaš odnos je što se mene tiče-vaš, i ne bih ulazila dublje da to ne utiče na sve. Xxxani je to obrazac ponašanja, pp sa tipom, do sledećeg. Ona samostalna ni na forumu ne može.
Ti sigurno imaš osećaj moći tako kao zaštitnik i stalno nešto pominješ ali nikad do kraja, da je Stop pričao sa mnom u trenutku kada je banovan a ne sa tobom. Da, jeste bio u sred rečenice sa mnom, ali ti si taj kome je on najviše smetao i malo po malo doveo si ga dotle da svima postane nepodnošljiv, što sad pokušavaš meni da uradiš istom taktikom- štaviše, istom rečenicom ("danas jedno, sutra drugo...")
Dopisivala sam se i sa tobom o stvarima o kojima nisam mogla javno, ako se ne secas, daj me iskuliraj vise
Ti ne znas zasto sam ja prestala javno da pisem, psihoanaliticaru
Rado, veruj mi. Ti meni nisi problem, iznenadi me kad sam videla da ti pišeš, ja mislila Viktor.
Uopšte se tebi ne obraćam,
Ali ipak ti ne mislim loše, a ti sama upadaš u rupu sa tim privatnim prepiskama, baš zato što se jesam dopisivala sa tobom, sećam se odlično i strašno grešiš.
Da si pisala javno pre nego što si prestala da budeš anonimna u neku ruku, do sada bi napredovala sto puta više.
Imaš sreće što ni Lika ni Stop nisu zucnuli o privatnim prepiskama, sa mnom nisi bogznašta ni pisala a ono malo što jesi sam takođe ispoštovala.
Ne razumem zašto ideš od jednog do drugog inboxa, dovodiš se u takvu situaciju da više javno i ne možeš da pišeš jer imaš osećaj "vidljivosti".
Svi smo ovde nevidljivi, anonimni iako se tako ne osećaš.
Reći ću ti nešto što je meni jednom davno neko rekao: Ako postane teško, samo se seti da ovo mesto ustvari ne postoji.

;)
Pisi sta hoces, samo nemoj izmisljati
Sa Licaninom ni jednu poruku nemam, a Stop je pisao kome je stigao
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: EMOCIJE

Post by xxxana »

Vidis Akasa, ja napisem situaciju koja se desavala pre 2013 u kuci, nadovezem se na Viktorovu pricu i ti od toga napravis film o meni
Majka i ja ne mozemo da pricamo, jer i jedna i druga burno reagujemo i ode u svadju i pogresan pravac price, ti to prevedes kao “losu majku”, ja nigde nisam napisala da je ona losa, tako je i Licanin shvatio, vec da me njene reakcije izbace iz koloseka kada pricamo o narkomaniji
I sto meni treba da pisem o problemu, kada prica uvek ode na pogresnu stranu i ranije su to radili ovde i problem ode u drugi plan i vrse se procene i analize, meni to ne treba
Ljubavni čaj
Posts: 30
Joined: Thu Apr 29, 2021 2:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Ljubavni čaj »

xxxana wrote: Sat May 08, 2021 7:09 pm Vidis Akasa, ja napisem situaciju koja se desavala pre 2013 u kuci, nadovezem se na Viktorovu pricu i ti od toga napravis film o meni
Majka i ja ne mozemo da pricamo, jer i jedna i druga burno reagujemo i ode u svadju i pogresan pravac price, ti to prevedes kao “losu majku”, ja nigde nisam napisala da je ona losa, tako je i Licanin shvatio, vec da me njene reakcije izbace iz koloseka kada pricamo o narkomaniji
I sto meni treba da pisem o problemu, kada prica uvek ode na pogresnu stranu i ranije su to radili ovde i problem ode u drugi plan i vrse se procene i analize, meni to ne treba
Gubite gospođo xxxana dragocjeno vreme na forumu, odnosno ovdje tražite pažnju i shvaćanje, koje kod kuće nemate snage i hrabrosti izreći, prihvatiti i ponuditi sebe.
Žao mi je što Vam to moram reći, živite u potpuno nestvarnom svijetu. Zaista je neshvatljivo da dijelite svoju intimu sa nekim za koga niste ni sigurni da li uopće postoji, a za rođenu majku reći da ne možete uspostaviti normalni odnos. Zaista mi zvuči neshvatljivo da svoj život dajete u ruke nekomu ko je u većem problemu od Vas, a usput majku totalno ignorirati.
Ali mogu razumjeti ovisničke razgovore jer se ne želite promijeniti i podupiranje i lažnu podršku koja Vam sada puno više godi nego izrečena i ogorčena istina koju Vam majka govori u lice.
Pitanje je naravno vrlo jednostavno. Da li se Vi želite promijeniti ili ne želite? Vjerujte da trećeg nema.
Gorka istina izrečena od majke ili slatkorječivost ovisnika i čovjeka koji je u puno većem problemu od Vas.
Istina boli, a laž je u vašem slučaju trenutno Vama lakša.
Nemate snage suočiti se sa istinom.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

xxxana wrote: Sat May 08, 2021 7:09 pm Vidis Akasa, ja napisem situaciju koja se desavala pre 2013 u kuci, nadovezem se na Viktorovu pricu i ti od toga napravis film o meni
Majka i ja ne mozemo da pricamo, jer i jedna i druga burno reagujemo i ode u svadju i pogresan pravac price, ti to prevedes kao “losu majku”, ja nigde nisam napisala da je ona losa, tako je i Licanin shvatio, vec da me njene reakcije izbace iz koloseka kada pricamo o narkomaniji
I sto meni treba da pisem o problemu, kada prica uvek ode na pogresnu stranu i ranije su to radili ovde i problem ode u drugi plan i vrse se procene i analize, meni to ne treba
Da li ti znaš šta si upravo rekla? Ovo je oooogroman napredak, ili nije napredak jer si možda i pre znala ali nisi rekla pa kako da stvorim sliku kad samo ponekad neki detaljčić vidim?
Zbog toga sam ti i rekla da grešiš što pišeš po inboxu sa bilo kim, dok nas je bilo više nešto je stvarno moglo da se uradi, shvati.
Ovako se stvarno "pravi film".
Nemoj sad da se naljutiš, ali @Ljubavni čaj je u pravu da gubiš vreme na forumu radeći ovako.
Ja stvarno ne razumem odakle u onom tvom toliki otpor da ti kažeš javno o sebi nešto, to nije normalno da te tako "drži za sebe", opet, što reče @Ljubavni čaj, mogu i ja sad da kažem da uopšte nisam ona osoba iz 2005 ili da izmislim da sam Đorđe Trbović ali ti bolje od mene valjda znaš šta radiš, ja jedino mogu da pravim filmove jer je nemoguće skapirati iz ovog što javno pišete, vidi se da je teška interna stvar.
Stvarno pokušaj da saslušaš majku, bez reakcije, eto nateraj se da istrpiš šta ima da kaže, možeš valjda toliko da učiniš za obe, ILI mlati praznu slamu i kucaj o majci koja je na nekoliko metara od tebe.

Nisi se ti meni džabe obratila, razmisli i o tome. Post ti bukvalno vrišti upomoć samo ja ne znam kako da ti pomognem više od ovoga što sam sad rekla. Nemoj da plačeš, nešto imam takav osećaj. Polako, sredićeš se ti.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Akkasha Come Back »

Razmišljala sam da li uopšte da ti odgovorim, za tvoje dobro, nekim ljudima (meni na primer) dođe u glavu tek kad se niko ne odazove na "poziv u pomoć" i tresnem sama od stvarnost, izubijam se ali shvatim.
Možda je trebalo da ignorišem post, baš da shvatiš da jedino ustvari imaš tu majku a nas nemaš.

Ajde ...sretno, kako god.
Ljubavni čaj
Posts: 30
Joined: Thu Apr 29, 2021 2:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Ljubavni čaj »

Akkasha Come Back wrote: Sat May 08, 2021 8:12 pm
xxxana wrote: Sat May 08, 2021 7:09 pm Vidis Akasa, ja napisem situaciju koja se desavala pre 2013 u kuci, nadovezem se na Viktorovu pricu i ti od toga napravis film o meni
Majka i ja ne mozemo da pricamo, jer i jedna i druga burno reagujemo i ode u svadju i pogresan pravac price, ti to prevedes kao “losu majku”, ja nigde nisam napisala da je ona losa, tako je i Licanin shvatio, vec da me njene reakcije izbace iz koloseka kada pricamo o narkomaniji
I sto meni treba da pisem o problemu, kada prica uvek ode na pogresnu stranu i ranije su to radili ovde i problem ode u drugi plan i vrse se procene i analize, meni to ne treba
Da li ti znaš šta si upravo rekla? Ovo je oooogroman napredak, ili nije napredak jer si možda i pre znala ali nisi rekla pa kako da stvorim sliku kad samo ponekad neki detaljčić vidim?
Zbog toga sam ti i rekla da grešiš što pišeš po inboxu sa bilo kim, dok nas je bilo više nešto je stvarno moglo da se uradi, shvati.
Ovako se stvarno "pravi film".
Nemoj sad da se naljutiš, ali @Ljubavni čaj je u pravu da gubiš vreme na forumu radeći ovako.
Ja stvarno ne razumem odakle u onom tvom toliki otpor da ti kažeš javno o sebi nešto, to nije normalno da te tako "drži za sebe", opet, što reče @Ljubavni čaj, mogu i ja sad da kažem da uopšte nisam ona osoba iz 2005 ili da izmislim da sam Đorđe Trbović ali ti bolje od mene valjda znaš šta radiš, ja jedino mogu da pravim filmove jer je nemoguće skapirati iz ovog što javno pišete, vidi se da je teška interna stvar.
Stvarno pokušaj da saslušaš majku, bez reakcije, eto nateraj se da istrpiš šta ima da kaže, možeš valjda toliko da učiniš za obe, ILI mlati praznu slamu i kucaj o majci koja je na nekoliko metara od tebe.

Nisi se ti meni džabe obratila, razmisli i o tome. Post ti bukvalno vrišti upomoć samo ja ne znam kako da ti pomognem više od ovoga što sam sad rekla. Nemoj da plačeš, nešto imam takav osećaj. Polako, sredićeš se ti.
Ma mislim, nije mi mjesto ovdje, ne pripadam tom miljeu, ali vidim kada netko ovdje traži utočište bježeći od stvarnosti i problema koje život nosi, a gdje još kad je ovisnost u pitanju i deklarirani recidivisti kao što to i je gospođa xxxana. Nemam vremena trošiti vrijeme na nekog tko traži internetsku pažnju i tepanje a nema hrabrost promijeniti se da sa ženom koja ju je rodila ne može da utroši vremena i truda i sa realne strane sagleda zašto majka ima tako nepovjerljiv odnos sa njom. Zar gospođa nije u recidivi do neki dan bila? Olako prihvaća svoje asocijalno ponašanje i recidiva,a ne razmišlja koliko to sve pogađa majku koja ju je donijela na svijet. Moje skromno mišljenje je da je gospođa teški egocentrik koja od istine svjesno bježi u krilo osobe koja će joj tepati sve ono što ona želi čuti,a to je sve samo ne istina. Vjerujem i u privatnim porukama to još više dolazi do izražaja.
Ovo govorim zato što sam se već susretala sa svim ovime,a ipak nadajući se da je sve drugo, a samo ne droga. A droga je.
Mislite da ste mudriji i pametniji od nas naivnih normalnih a toliko ste ustvari prozirni da ni ne zaslužujete bolji tretman dok ne pokažete volju za cjelokupnom promjenom.
Gubim svoje vrijeme naravno svjesno na nešto na što ne mogu ovdje utjecati i sada prestajem i vraćam se u stvarnost gdje su moji stvarni problemi uzrokovani ne mojom krivicom. I ne pada mi se napamet mijenjati radi tuđih grešaka i neodlučnosti. I laganja naravno.
Razmislite...
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: EMOCIJE

Post by Viktor89 »

Ne razumem zašto se od zavisnika savet ne može uvažiti.

Gospođo grešite u jednoj stvari. Nema većeg i manjeg zavisnika. Nema većeg i manjeg problema. Tu svaki zavisnik sebe preceni. Poroci su nevažni, prošlost je nevažna. Lako čovek sebe zavara do tačke na koju je mislio da ne može da dođe. Takođe, grešite što joj to direktno govorite. Da je u manjem problemu. Problem joj je ogroman, ona preslaba. U ovome što ona sada radi se skroz pronalazim, tako sam i ja radio i lagao sebe baš kao ona. Priznajem sebi da lažem sebe i taj krug nastavljam. Ja znam šta radim i znam da lažem sebe. Biram manje zlo. Ruke su mi vezane.

Xana sebe, takođe, precenjuje. Posao i to što je izašla iz tog kruga ljudi posmatra kao korak, to nije korak, samo rasterećenje. U tom krugu, bez tog kruga, ona je to što jeste. Zavisnik. Kući. U društvu, kakvo izbegava. Bilo gde. To je svuda. Sa majkom korak može da pomene da se shvati kao korak. Takođe sam joj rekao.

Ne pišem joj lepe reči. Samo je kapiram.

Poslednja priča o kojoj smo pričali su terapije i doktori. Pisali smo o grupnim terapijama. Meni lično najbolja opcija. Ako reši i opredeli se za kombinaciju sa individualnim, da ne treba da shvati kao napad. Sklona je tome.

Savetovao sam je sve ono što sam prošao, što bih opet uradio, a za šta sam sada sprečen.
Ljubavni čaj
Posts: 30
Joined: Thu Apr 29, 2021 2:55 pm

Re: EMOCIJE

Post by Ljubavni čaj »

Viktor89 wrote: Sat May 08, 2021 9:22 pm Ne razumem zašto se od zavisnika savet ne može uvažiti.

Gospođo grešite u jednoj stvari. Nema većeg i manjeg zavisnika. Nema većeg i manjeg problema. Tu svaki zavisnik sebe preceni. Poroci su nevažni, prošlost je nevažna. Lako čovek sebe zavara do tačke na koju je mislio da ne može da dođe. Takođe, grešite što joj to direktno govorite. Da je u manjem problemu. Problem joj je ogroman, ona preslaba. U ovome što ona sada radi se skroz pronalazim, tako sam i ja radio i lagao sebe baš kao ona. Priznajem sebi da lažem sebe i taj krug nastavljam. Ja znam šta radim i znam da lažem sebe. Biram manje zlo. Ruke su mi vezane.

Xana sebe, takođe, precenjuje. Posao i to što je izašla iz tog kruga ljudi posmatra kao korak, to nije korak, samo rasterećenje. U tom krugu, bez tog kruga, ona je to što jeste. Zavisnik. Kući. U društvu, kakvo izbegava. Bilo gde. To je svuda. Sa majkom korak može da pomene da se shvati kao korak. Takođe sam joj rekao.

Ne pišem joj lepe reči. Samo je kapiram.

Poslednja priča o kojoj smo pričali su terapije i doktori. Pisali smo o grupnim terapijama. Meni lično najbolja opcija. Ako reši i opredeli se za kombinaciju sa individualnim, da ne treba da shvati kao napad. Sklona je tome.

Savetovao sam je sve ono što sam prošao, što bih opet uradio, a za šta sam sada sprečen.
Samo nastavite i dalje gospodine Viktor. Držite i dalje taj zaštitnički stav prema gospođi xxxani. Zar mislite da ste Vi prvi ovdje koji njoj daje najbolje savjete? U teškoj ste zabludi. Mislite da ju poznate? Poznate ju onoliko koliko Vam se otvorila. Ne dramatizirajte i skroz je vidljivo da za nju naravno znate rješenje a za Vas ne, pardon, nije moguće.
Sve se može kad se ima volje.
Ah, kako je lako drugog savjetovati, a sebe opravdavati na tako mudar i lukav način.
Davno isprobani recept gospodine Viktor.
Ne griješim u ničemu nego vidim tepanje i bijeg od stvarnosti. Neću više jer Vam je čaša već pri ruci.
Post Reply