Moj kut(ak)

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Sat Apr 10, 2021 7:39 pm "Doći će dan kada ću, znam
krenuti putem sopstvenog nestanka
I plakaće tada za mnom, znam
svaka duša, urbana il' seljačka"


Rade Knežević- Derač, bukvalno neshvaćen
Bio je strašan potencijal ali jebiga. Šteta. Jedini od "domaćih" repera koji je realno govorio o stanju stvari počevši od Republike srpske ("Jebite se, načelniče ti i tvoja opština/ perete ruke preko ratnog zločinca") a sve stvari u kojima pominje bilo kakve dilere, za razliku od svih drugih samo opisuje kakav je to svet, više upozaravajući a nikako kurčiti se kao što svi ostali rade, muka mi je od "mafijanja" i "dizanja" takvog stila života. Dno dna.


To je iz 2012. Mislim. Rekoh, ne slušam tu muziku. Onda i jesam i nisam.

E, ložila sam se na onaj film "8 milja" ali ko nije? Eminem je tada stvarno bio najbolji reper na svetu.
Ja sam slušao rep, ali ne nešto preterano.

Video sam šta si pre napisala, nije ono freestyle što sam ja napisao. Bolje što nisi slušala tu grupu. Neću da ti detaljišem. Bolje što ne znaš. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Frajla »

Akkasha Come Back wrote: Sat Apr 10, 2021 5:41 pm
Marta Tufna wrote: Sat Apr 10, 2021 3:33 pm
Akkasha Come Back wrote: Sat Apr 10, 2021 2:56 pm Kakav sad opet protest, više nisam u toku?
Kačim link, pa koga zanima neka čita.

https://rs.n1info.com/vesti/ekoloski-us ... okupljaju/
Da, ova planeta umire i to je strašno! Baš sam juče prolazila do neke prodavnice prečicom i toliko plastike, kesica od smokija, flašica i flaša, limenki, kesa...vidim dva psa nedaleko leže i generalno pomislim da nas sve treba tući, gde životinje žive a gde žive takozvani "ljudi", ja sam apsolutno ZA otvaranje očiju i širenje ekološke svesti, ali ne verujem da će protesti išta rešiti.
Ono u šta ja verujem je da je za početak dovoljno šta ja radim: lepo zastanem, pokupim koliko mogu, obično je kontejner blizu (što me najviše i čudi) i bacim u kontejner. Jebiga, to nije ni blizu dovoljno, morala bih se vratiti još nekoliko puta da bacim plastiku samo sa te gomile, a gde je ostatak?
Sa druge strane nije mi jasno KO toliko toga ima da baci.
Zar je moguće da smo tolike svinje?
A kada kupim smeće, ljudi prolaze i gledaju me kao da sam neka klošarka ili ludača ili oboje, umesto da bilo ko pomogne.

Hvala na linku.
Joj dole je bas katastrofa!
Kad slecem u Bg, iz aviona se vidi deponija smeca pored aerodroma, koju redovno pale.
Ja znam da zimi dole izbegavam dolaziti jer moram nositi sve pumpe za astmu i vratim se sa bronhitisom. Zagadjenost da ne smes iz kuce izaci.
O plastici i razbacivanju sa kesama, zato sto si dz, ne treba diskutovati.
U pravu si Akkasha, treba svako da podje od sebe i to je zapravo ono sto se trazi.
Mi zene, treba posebno da izbegavamo bilo kakva pica iz plasticnih flasa, jer je jako pogubno za nase hormone.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Moj kut(ak)

Post by Marta Tufna »

Akkasha Come Back wrote: Sat Apr 10, 2021 5:41 pm
Marta Tufna wrote: Sat Apr 10, 2021 3:33 pm
Akkasha Come Back wrote: Sat Apr 10, 2021 2:56 pm Kakav sad opet protest, više nisam u toku?
Kačim link, pa koga zanima neka čita.

https://rs.n1info.com/vesti/ekoloski-us ... okupljaju/
Da, ova planeta umire i to je strašno! Baš sam juče prolazila do neke prodavnice prečicom i toliko plastike, kesica od smokija, flašica i flaša, limenki, kesa...vidim dva psa nedaleko leže i generalno pomislim da nas sve treba tući, gde životinje žive a gde žive takozvani "ljudi", ja sam apsolutno ZA otvaranje očiju i širenje ekološke svesti, ali ne verujem da će protesti išta rešiti.
Ono u šta ja verujem je da je za početak dovoljno šta ja radim: lepo zastanem, pokupim koliko mogu, obično je kontejner blizu (što me najviše i čudi) i bacim u kontejner. Jebiga, to nije ni blizu dovoljno, morala bih se vratiti još nekoliko puta da bacim plastiku samo sa te gomile, a gde je ostatak?
Sa druge strane nije mi jasno KO toliko toga ima da baci.
Zar je moguće da smo tolike svinje?
A kada kupim smeće, ljudi prolaze i gledaju me kao da sam neka klošarka ili ludača ili oboje, umesto da bilo ko pomogne.

Hvala na linku.
Možda je naivno, ali verujem u proteste.
Dok se ljudi ne pobune, ništa
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

@Marta Tačno, pobuna jeste prvi korak, no nažalost često ostane samo na tome.
Ja mogu ponekad nešto pokupiti, ali jebiga nisam ni ja socijalna ustanova, neka me zaposle u JKP, da ne ispadam budala ovako. Ne smem mnogo ni da čistim okolinu jer stvarno ima plaćenih ljudi za to...

@Frajla. Ti znaš za moje ciste i čuda, ja ceo život pijem iz plastike, evo upravo sam samo pogledala u flašicu "Voda voda", naravno plastičnu, uvek ja imam flašicu vode blizu jer vodim računa da unosim dovoljno tečnosti, nisam znala da sebi više štetim nego koristim ovako, au, dobro da si mi rekla, pojma imala nisam. 🤯
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Frajla »

Akkasha Come Back wrote: Sat Apr 10, 2021 9:25 pm @Marta Tačno, pobuna jeste prvi korak, no nažalost često ostane samo na tome.
Ja mogu ponekad nešto pokupiti, ali jebiga nisam ni ja socijalna ustanova, neka me zaposle u JKP, da ne ispadam budala ovako. Ne smem mnogo ni da čistim okolinu jer stvarno ima plaćenih ljudi za to...

@Frajla. Ti znaš za moje ciste i čuda, ja ceo život pijem iz plastike, evo upravo sam samo pogledala u flašicu "Voda voda", naravno plastičnu, uvek ja imam flašicu vode blizu jer vodim računa da unosim dovoljno tečnosti, nisam znala da sebi više štetim nego koristim ovako, au, dobro da si mi rekla, pojma imala nisam. 🤯
Dada, opasno je bas. Imala sam probleme sa hormonima pa sam tako posavetovana od vise doktora. Staklo i resena stvar

@marta - Vidim i Cane je bio na prostestu
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

"Čudno sad nigde nikoga, u parku uvek ima klinaca?
Čudno, ni u busu nikoga- da nije danas možda nedjeljaaa?"

Da, dobra ideja, sad ću pustim PUNK. Nisam odavno!
#kudidijoti
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Frajla »

Akkasha Come Back wrote: Sun Apr 11, 2021 12:41 pm "Čudno sad nigde nikoga, u parku uvek ima klinaca?
Čudno, ni u busu nikoga- da nije danas možda nedjeljaaa?"

Da, dobra ideja, sad ću pustim PUNK. Nisam odavno!
#kudidijoti
Dadadadada moja najdraza dan kad sam ostao sam

Ja juce 50 km na bajsu, sada se previjam od bolova :)

Sta ces ti?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sun Apr 11, 2021 1:28 pm

Ja juce 50 km na bajsu, sada se previjam od bolova :)
Moj brat, sestra, mama i bratova devojka su juče prešli 30km peške po planini, a ja trunem u stanu.

Imam napredak neki. Sad kad mi je previjena noga i na nju nazuvena kućna meka papuča, bar mogu da vozim. :) Počeh malo da promoljavam nos napolje nakon mesec dana...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: Moj kut(ak)

Post by Marta Tufna »

Akkasha Come Back wrote: Sat Apr 10, 2021 9:25 pm @Marta Tačno, pobuna jeste prvi korak, no nažalost često ostane samo na tome.
Ja mogu ponekad nešto pokupiti, ali jebiga nisam ni ja socijalna ustanova, neka me zaposle u JKP, da ne ispadam budala ovako. Ne smem mnogo ni da čistim okolinu jer stvarno ima plaćenih ljudi za to...

@Frajla. Ti znaš za moje ciste i čuda, ja ceo život pijem iz plastike, evo upravo sam samo pogledala u flašicu "Voda voda", naravno plastičnu, uvek ja imam flašicu vode blizu jer vodim računa da unosim dovoljno tečnosti, nisam znala da sebi više štetim nego koristim ovako, au, dobro da si mi rekla, pojma imala nisam. 🤯
Nažalost da. Često ostane na tome.
Bilo je juče baš dosta ljudi.
Pravo da ti kažem, iznenadila sam se, s obzirom na to da je ekološka svest ovde jezivo niska. Ljudi i dalje bacaju đubre u reke i u tome ne vide problem.

@Frajla Da da, bio je Cane.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Moj kut(ak)

Post by Akkasha Come Back »

Frajla wrote: Sun Apr 11, 2021 1:28 pm
Akkasha Come Back wrote: Sun Apr 11, 2021 12:41 pm "Čudno sad nigde nikoga, u parku uvek ima klinaca?
Čudno, ni u busu nikoga- da nije danas možda nedjeljaaa?"

Da, dobra ideja, sad ću pustim PUNK. Nisam odavno!
#kudidijoti
Dadadadada moja najdraza dan kad sam ostao sam

Ja juce 50 km na bajsu, sada se previjam od bolova :)

Sta ces ti?
Heheeeeheeee...mogu misliti 😂

Ja šta ću, pojma nemam. Prvo ću da jedem pire i šniclu, posle da završim "Rođaka Beta" od Balzaka ako mi se bude dalo čitati, onda treba da pregledam "Bokserski klub" tamo sam moderator i ono...samo da nije rutina u smislu da mi nije svaki dan identičan, to ubija.

Lepo je rekao Koeljo (Paulo, nekada sam ga volela dok sam bila aktivna narkomančina- čudno, zar ne? A sada ne podnosim ta "motivaciona" naklapanja): "Ako mislite da je avantura opasna, probajte rutinu- smrtonosna je".

Još ako je ta rutina ispunjena negativom- direktan autoput za pakao.

Volim ja tako malo da filozofiram, udubim se i razmišljam...puno razmišljam. I previše za sopstveno dobro.

Vidi se to, pootvarala sam ovde teme, mnogo toga me zanima, mada mi niko nije odgovorio ništa na pojedine teme, neće ljudi da misle, neće niko više da se udubljuje ni u šta, i ono što je (iz)rečeno ranije se izvrće, xxxana na primer je ledeno hladna prema meni, zašto, zato što sam joj rekla da pazi kome šta piše privatno i došlo je dotle da sam joj/ njima napravila temu, znači razdvajanje totalno.

Šta reći, razočarana sam ali iznenađena nisam, dok sam se još lomila da li da joj kažem ili ne kažem rekla sam prvo sebi "Ćuti. Znaš da uvek najebeš kad si treća osoba u priči."
I znala sam da će biti tako 99% ali onaj 1% koji govori "Reci joj, ona te gleda kao prijatelja a ko je on, juče je došao" itd.
Razumeš. Sad ću početi k'o Ličanin da pišem ono što ja zovem "čaršav postovi".

Neka, šta je bilo- bilo, samo što je meni čudno kakve sve reči "padaju ovde" pa posle nikom ništa.

Eto, izveštaj za danas :mrgreen:
Post Reply