Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01

Re: Crno Beli Svet - Nemanje celovite slike. Samo crno ili belo.

Postby Nesa_neske_01 » Sat Mar 31, 2018 12:49 pm

Sanela, Frajla i ostali, da li je ovako nešto ok:

Oslobodite se negativnih misli i osjećaja. Posve su beskorisni i štetni.

Prestanite se brinuti o tome što ostatak svijeta misli i govori o vama. Nitko ne živi tuđi život, već svoj.

Pokušajte što manje primjećivati svog unutrašnjeg kritičara. Rijetko pozna cijelu situaciju.

Oprostite onima koji su vas povrijedili i zaboravite sve. Ne otkopavajte ratnu sjekiru, mir je vaš ideal.

Ne pokušavajte pomoći onima koji ne žele da sami sebi pomognu.

Ne pokušavajte biti prijatelj sa svima. To je nemoguća misija.

Recite „Volim te“ svojima voljenima.

Prije nego što se naljutite, zapitajte se da li će to biti važno za 20 godina.

Prestanite se brinuti o stvarima koje ne možete promijeniti.

Isključite ponekad televiziju jer rijetko kada možete nešto pametno čuti.

Ne uspoređujte se s drugima jer svatko ima svoj put i svoj cilj.

Prihvati svaki novi dan kao dar.
Pošto se pak unutrašnja bura utiša, borba se vodi po opštim pravilima nevidljivog rata. Nikodim Agiorit Nevidljiva borba

Frajla

Postby Frajla » Sun Apr 01, 2018 9:54 am

Neske lako je reci -oslobodi se ovoga, prestani sa tim i tim ali kako?

Da bi se doslo do tog nivoa treba vremena, stabilizacije i rada
Ja bi ove stvari ostavila po strani na neko vreme a koncentrisala se na skidanje sa meta
To ti je priorotet i idi stepbystep, mene bi ove analize udavile da sam se upravo skinula

Nesa_neske_01

Postby Nesa_neske_01 » Sun Apr 01, 2018 11:06 am

Frajla wrote:Neske lako je reci -oslobodi se ovoga, prestani sa tim i tim ali kako?
Da bi se doslo do tog nivoa treba vremena, stabilizacije i rada
Ja bi ove stvari ostavila po strani na neko vreme a koncentrisala se na skidanje sa meta
To ti je priorotet i idi stepbystep, mene bi ove analize udavile da sam se upravo skinula

Dobro govoriš. Razmišljam ja o tome, što si rekla. I ne znam šta da radim...
Iz razloga jer sam sebe skinuo sa meta samo zbog upurnog i teškog rada na sebi. Suprotno moja šansa je nula.
Sada me samo ta psiha drži. Kakva god daje.
Vidiš kako je to ispalo kod mene...
Možda bih treba sebe da opustim tog pritiska, ne treba mi više...
Meni je ustvari dobro sad. Godinama nemam krize treba mi dop. I takve vožnje. Ja to nema ni sada.

I šta ću?

Puno sam sebe opteretion pod tim metom, radio, stalno neki cim.
Sada je nestala cela met slika, funkcionisanje pod metom.

I šta sad Frajla. Ne mogu da blejim u prazno.
Pokušavam da se vratim obavezama, ali ne mogu tako lako.
Ovo je sad, sve na novo ...

Sve se izbrisalo kao da nikad nije ni bilo.

Ovo je bukvalno učim ponovo piški, kaki, tamo je peškir, ovde prodavnica itd... itd...
Last edited by Nesa_neske_01 on Sun Apr 01, 2018 3:28 pm, edited 1 time in total.
Pošto se pak unutrašnja bura utiša, borba se vodi po opštim pravilima nevidljivog rata. Nikodim Agiorit Nevidljiva borba

Frajla

Postby Frajla » Sun Apr 01, 2018 11:52 am

Neske sve je to tacno i pravilno sto si naveo... onako knjiški, ali je opet neka druga krajnost u odnosu na onu u kojoj smo sada i treba teziti ka tome ali ne biti opterecen da ne dodje do razocarenja u samog sebe ako nismo u stanju nesto od toga ispuniti. A kd se razocaras u samog sebe tu nastaje problem

Podji od manjih i sitnijih stvari, od situacije do situacije..
Bas kao sto si i rekao kao kada ucis da hodas

Sta te koci u vracanju obavezama i da ti nije tako lako?
Kakve emocije te drmaju tada?

Nesa_neske_01

Postby Nesa_neske_01 » Sun Apr 01, 2018 2:48 pm

Frajla wrote: Sta te koci u vracanju obavezama i da ti nije tako lako?
Kakve emocije te drmaju tada?

Brzi umor. Zbunjenost. Nemam snage da duze radim bilo sta. Bas umor zadišem se! Samo kad mislim.
Onda moram da odustanem. Nabolje mi je kada lezim i ćutim. Još ako malo sna uhvatim onda ume da bude malo bolje.
Umor, malaksalost češća.

Mislim da mene kriza bije non-stop. Kao dragstor. Paa dokle i koliko više. Šta sad ide koja godina kriza.
Haha puuu
Pregabalin me pokriva. I to ne do kraja. Eto samo da mogu da izdržim.
Posle se pitam šta mi je. Ma ne znam Frajla, pojma nemam. Neću da mislim. Nema šta da smislim.

Frajla

Postby Frajla » Sun Apr 01, 2018 7:20 pm

Da, nema tu puno filozofije sada nego guraj iz dana u dan.
Pokusaj se naterati na setnje svez vazduh bilo sta sto ti vrati kondiciju bar malo po malo
Daj sebi sada vremena za sve.... nemoj sve sada i odmah

Nesa_neske_01

Postby Nesa_neske_01 » Sun Apr 01, 2018 8:14 pm

Frajla wrote:Da, nema tu puno filozofije sada nego guraj iz dana u dan.
Pokusaj se naterati na setnje svez vazduh bilo sta sto ti vrati kondiciju bar malo po malo
Daj sebi sada vremena za sve.... nemoj sve sada i odmah

Tako cu. Nema drugog nacina.
Hvala Frajla ;) :roll:
Daj sebi sada vremena za sve.... nemoj sve sada i odmah <- Ovo je za mene, kad pocnem ponovo da umisljam.

Filozofija je opasna. Smuti Um, osećanja u pogrešnom pravcu. He, ko je izmisli? Sigurno čovek ;)
Ima pravo Sanela. Otvorih oči za to polje. Što je osoba jednostavnija - to joj je bolje u životu.

Nesa_neske_01

Postby Nesa_neske_01 » Fri Apr 06, 2018 1:43 pm

Razmisljam ovih dana nešto. Vezao mi se Um za ovu izreku baš sada:

Nikad ne prihvatajte pomisao da ste dobri i ispunjeni vrlinama.

Vremena su danas dosla tako teska, da je suludo pokusati pomoci bilo kome. Ni sebi ne mogu dovoljno pomoci.
Bavi se sobom pusti druge - Meni je tesko da prihvatim ovo, ali cu naci nacin nekako da prebolim, da bih spasao sebe.

Dobar čovek vidi dobrotu u svakome, a loš vidi u svemu zlo. Nemoj svoj duševni mir narušavati tako što ćes razmišljati o nedostacima drugih. Ako te neko povredi, pređi preko toga. I budi kao Ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili Drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga saseče.
Dobar čovek ostaje dobar, loš ostaje loš.

Dalje;
" Najveći i najznačajniji problemi u životu su u suštini nerešivi. Njih nikada ne možemo rešiti već samo prerasti. "

Dalje;
" Opasno je naginjati se nad tuđom prazninom, a u pustoj želji da se u njoj, kao na dnu bunara ogleda vlastito lice, jer je i to taština(sujeta). "
Znači puta dva ili dvoje u sujeti.
Sujeta - slast za ego, otrov za dušu. Ubija organizam polako i sigurno. Treba saseći odmah u korenu, i ne razmišljati više.
Teško je, ipak je to slast za ego.

Dalje;
" Ne možete doći do saznanja bez bola. " Poznato.

220mg

Postby 220mg » Sat Apr 07, 2018 12:35 pm

Nesa_neske_01 wrote:Brzi umor. Zbunjenost. Nemam snage da duze radim bilo sta. Bas umor zadišem se! Samo kad mislim.
Onda moram da odustanem. Nabolje mi je kada lezim i ćutim. Još ako malo sna uhvatim onda ume da bude malo bolje.
Umor, malaksalost češća.

Probaj izvaditi nalaze, možda si malokrvan. Ovi tvoji simptomi bas tako zvuče, a ne bi bilo iznenađenje s obzirom na generalno lošu ishranu ovisnika.

Crno bijeeeeeli svijet depre paranojeee šta kaže ono Sanela kafa i pjesma uvesele. Kako daa ne

Nesa_neske_01

Postby Nesa_neske_01 » Sun Apr 08, 2018 8:37 pm

220mg wrote:
Nesa_neske_01 wrote:Brzi umor. Zbunjenost. Nemam snage da duze radim bilo sta. Bas umor zadišem se! Samo kad mislim.
Umor, malaksalost češća.

Probaj izvaditi nalaze, možda si malokrvan. Ovi tvoji simptomi bas tako zvuče, a ne bi bilo iznenađenje s obzirom na generalno lošu ishranu ovisnika.

Crno bijeeeeeli svijet depre paranojeee šta kaže ono Sanela kafa i pjesma uvesele. Kako daa ne

Haha kakav stih. Dobar. Ljudi pomazu kako znaju.
Ja sebi samo glavu mogu da izvadim. Najbolji moto.
Glava luda buraz, glava. Poceo sam da uzimam suplemente u ishrani. Bolje mi je. Za krv videcu. Imam u vidu. Hvala.

Return to “OPĆE DISKUSIJE”