speed was what I needed the most

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Jeste li imali problema da se skinete sa amfetamina?

da
13
50%
ne
10
38%
kratko vreme
3
12%
 
Total votes: 26

lovin' it
Posts: 3
Joined: Fri Sep 22, 2006 11:20 am
Location: Beograd

speed was what I needed the most

Post by lovin' it »

Evo, slucajno sam naletela na ovaj sajt.
Dosta bi mi znacilo da podelim svoje iskustvo sa ostalima.

Imam 21 godinu i zivim u Beogradu. Jos od 15-te sam pocela da pijem uz pomalo trave ili bensedina i to je trajalo nekih godinu dana, kada sam nasla decka i potpuno se smirila. Kada se ta veza posle vise godina zavrsila sasvim slucajno sam upala u celu pricu.
Srela sam nekadasnjeg druga posle vise godina, i poceli smo da se vidjamo, i onda mi je predlozio da uzmem lajnu speed-a, da cu super uciti, bla, bla. Uzela sam je, ne znam ni zasto, nikad nisam bila navucena na nesto. Od tog trenutka ja sam postala zaljubljena u speed. Uzimala sam ga skoro svaki dan, a najvise da bih ucila (kakva zabluda). Ja sam u speed-u pronasla sve sto mi je trebalo - bila sam srecna, zadovoljna sobom, voljna da ucim ili da se super provedem ako izadjem, nisam jela (posto sam imala problema sa tezinom, i od tada sam dosta smrsala), i verovala sam u sebe. Imala sam i neverovatna i kreativna razmisljanja. Ali, kada nisam imala pri sebi, zapadala sam u veoma teske depresije, samo bih plakala i ni do cega mi nije bilo.
Svi su se cudili sto sam od samog pocetka pocela intenzivno da se drogiram, kod mene to nije islo postepeno, vec je to bio pravi bum!
Druga stvar je to sto je pocelo veoma da se primecuje, jer najvise mojih prijatelja nikada nista nije imalo sa drogama, a ja sam se dosta promenila.

Moja mama je posle 3 meseca shvatila o cemu se radi, na moju srecu valjda. Bila je divna, ali ju je uzasno sve to povredilo. Tata nikada nije saznao. Tada sam imala prvu veliku pauzu od mesec dana, malo se sredila, ali sam stvarno krizirala. Vec posle mesec dana, aprila ove godine, sam nastavila, cak i jos intenzivnije, ali sam vodila racuna da mama ne provali - sto znaci - umesto da ne jedem, hranu sam bacala u wc-solju, pravila sam se da spavam bar 5 sati, pazila kako pricam (jer se kod mene bas oseca razlika u govoru) i sve je to islo do avgusta ove godine.
U avgustu se nesto promenilo u mojoj glavi -
1 prvo - shvatila sam koliki sam ovisnik postala, da sve pare trosim iskljucivo na speed
2 da sam se sve vise uvukla medju ljude koji su teski narkomani, ljudi bez imalo volje za bilo cim , bez skole, posla, dileri koji su me cesto potkradali, i stalno cimali da se druzimo......zivot mi je postao isprazan medju takvim ljudima i pricama
3 shvatila sam koliko lazem, i koliko obmanjujem pre svega sebe, pa druge
4 postala sam paranoicna da cu dobiti srcani udar, jer sam jednom prilikom uzela previse, i zavrsila u hitnoj - kod mene se javila teska paranoja od srcanoog/mozdanog udara koje se ni sada nisam oslobodila
5 moje ucenje nije dalo bas sjajne rezultate

Zatim sam otisla na more, i to je zaista promenilo moj zivot, jer sam se po prvi put osecala lepo i uzivala u svakom trenutku bez speed-a.
Kad sam se vratila, nastavila sam da uzimam, ali su moje paranoje postale toliko velike, da sam se vise osecala lose, nego dobro, a i bez speed-a nisam vise krizirala.
Sada ima vec 2 nedelje otkako nisam uzela. Osecam se prilicno dobro, promenila sam navike u ishrani, pocela da vodim malo zdraviji zivot, unormalila sam spavanje, i mogu vam reci da mi se svidja.
Plasim se i dalje, jer znam da jos nisam u stanju da odbijem ukoliko mi se ponudi ili znam da neko ima, ali sam napredovala mnogo u tom smislu sto ja licno vise nemam potrebu da kupujem.

Verujem da sam imala mnogo srece da sam toliko isparanoisana, i da me je to najvise izvuklo, ali i toga se moram osloboditi, jer je tesko ziveti sa smrcu stalno na pameti.....
seize the day
User avatar
anci
Posts: 11
Joined: Wed May 24, 2006 6:03 pm

Re: speed was what I needed the most

Post by anci »

lovin' it wrote: Sada ima vec 2 nedelje otkako nisam uzela. Osecam se prilicno dobro, promenila sam navike u ishrani, pocela da vodim malo zdraviji zivot, unormalila sam spavanje, i mogu vam reci da mi se svidja.
good for you! puno voca, povrca, vitamina, minerala i fizickog iscrpljivanja sportom da se uspostavi kemijska ravnoteza u mozgu. Ne treba tebi speed da budes pametna, kreativna i drustvena....nadjes to s vremenom u sebi, il se druzis s ljudima koji to vide u tebi...ok?
lovin' it
Posts: 3
Joined: Fri Sep 22, 2006 11:20 am
Location: Beograd

Post by lovin' it »

Znam, to realno jeste tako, i speed te vremenom otupi, mada na njemu mozak radi 1000 na sat. Ali kao sto sam rekla, dovoljno je da se nadje predamnom, i ja tog trenutka pred sobom imam samo jedan izbor. Tek kada uspem da odbijem (naravno ako dodjem u takvu situaciju), smatracu da sam napravila jos jedan korak napred.
Inace, takvo drustvo je u mom slucaju imalo veeeeliki uticaj. Koliko sam samo puta slusala nekoga ko krizira, i zbog toga pocela i ja da se osecam gore nego sto mi je bilo. Jako je vazno iskljuciti takve ljude iz zivota. Meni bi svaki put bilo zao, jer neke od njih stvarno volim, ali jednostavno dokle god su tu oni, tu ce biti i droga i te price koje me podsecaju na sve to. Pa ja cak izbegavam muziku koju sam slusala u tom periodu, jer, koliko god smesno zvuci, kad bih je cula, odmah bih pozelela da imam ispred sebe jer se setim svih tih trenutaka, ili bolje reci dana.
Kratko receno - nacin zivota i navike se moraju korenito promeniti, i veoma je bitan pozitivan stav. Trebalo mi je vremena, ali sam sada opet pronasla toliko stvari u kojima uzivam, ali idem korak po korak i ne odustajem

Ovom pricom sam samo htela da ukazem na to da i hemijske droge mogu stvoriti teske ovisnike sa velikim problemima. Naravno, znam da nije isto kao heroin, jer to je pravo zlo :( , ali covek sebe moze unistiti i ovom hemijom, i fizicki i psihicki :!:
seize the day
User avatar
svejedno
Posts: 66
Joined: Sun Jan 08, 2006 1:46 am

Post by svejedno »

Imam ja druga sa Bezanijske Kose koji se bukvalno navikao na speed, pa me je zvao da me pita kako da iskrizira svkih par nedelja, ali se nikada nije skinuo.

Isto, njemu pustis techno i stvorice speed ovako ili onako. Ja g zovem 'dopas na speedu'.

Tako da jeste ozbiljno koliko i dop.

Jednom sam, kada sam bio cist neko duze vreme, naterao ortaka da izvuce liniju dopa preda mnom, da vidim da li mogu to da izdrzim. Izdrzao sam, ali su mi ljudi posle rekli da nisu mogli da veruju kakve sam face slagao, kao da se grcim, covece.

Tako da, zajebi to, zajebi ekipu, muziku, SVE sto podseca na speed.
Imas super majku, samo nastvi tamo gde si stala, a njih izbaci iz zivota, i sama primecujes da su to isprazne price, i posveti se malo sebi, porodici i pravom ucenju.

Polako, lagano, jbg, kao da se oporavljas od neke duze bolesti, sto i radis, zapravo.

Bitno je da imas ok porodicu.

Zajebi sve ostalo.

Srecno.

J.
lovin' it
Posts: 3
Joined: Fri Sep 22, 2006 11:20 am
Location: Beograd

Post by lovin' it »

Hvala J, lepo je cuti poneku rec ohrabrenja s jedne strane, i shvatanje mog problema kao ozbiljnog s druge.
Mnogo znaci ispricati sta ti se desava i kako se osecamo, i videti da nismo sami, kao i da ima jos (nazalost) mnogo ljudi u istom ili gorem problemu.

Svaka cast kako si odoleo iskusenju, mada je ubuduce bolje da ih izbegavas, zar ne? :wink:

Koliko dugo si cist, ako smem da pitam?
U svakom slucaju, zelim ti da nastavis sa svim lepim stvarima, i otkacis se svih losih.

Tesko je izbeci svaki kontakt sa tim ljudima, pa svi ti dileri zive u zgradama pored moje. Ali, iskulirala sam ih potpuno. Neke sam pustila da mi uzmu pare i ispale me, pa se ti vise ni ne javljaju. Nije mi bilo zao para, pomislila sam da je bolje sto nista za njih nisam dobila. Ove druge (jedan cak iz moje zgrade) izbegavam maximalno, kad ih sretnem kazem da nemam vremena da se vidimo, bla, bla, i eto, vise se ne javljaju :)
Ne mozemo ni izbrisati sta nam se desava, niti zaboraviti, ali mozemo nauciti da zivimo sa tim i nadjemo vaznije i lepse stvari u zivotu....
Eto, meni je putovanje pomoglo da napravim taj prvi korak. Svako ima neki svoj "klik" koji ce mu promeniti stav. I pre toga sam pokusavala da se skinem, ali uvek bezuspesno, ovaj put verujem i zelim da bude drugaciji od svih prethodnih :lol:
seize the day
User avatar
Moonlight Hermit
Posts: 33
Joined: Sat Aug 05, 2006 5:53 pm
Location: House of Ptah..

Post by Moonlight Hermit »

Ma idi...

Dok nisam naleteo na dop razvaljivao sam se raznim dizalicama i haludza-induktorima :-D .. A i u kratkim momentima apstinencije, takodje.. Secjam se lika kome je moja kuma namestila odlichnu shemu speeda i od koga sam ja uvek zavrshavao dotichni... Lik ga je tad uzimao godinama (pricham u proshlom licu, jer ne znam da li je zhiv vishe, uopshte) i poprilichno je bio fucked up. Imao je uzhasne tikove, non stop se znojio, nije mogao normalno da hoda, lice mu se grchilo jako chesto. Ja sam bio u mnogo vecjoj paranoji, nego on, onako prsnut, kad sam ishao do nekog zamrachenog dela da mi da par grama dspija, jer je toliko privlachio pazhnju na sebe, da mi uopshte nije bilo svejedno..

Ne znam, iako sam stvarno puno radio speed, posle exita 05 (poshto sam se skidao i navlachio milijardu puta, jel'te...), mi se u tolikoj meri ogadio, jer sam imao trovanje najgore vrste, da mi je u sobi stajao ceo gram, poprilichno dobrog spida, koji sam drzhao u njoj sve dok nisam odluchio da odem na pravo skidanje u komunu (i bacio sam ga chak, poshto sam doshao na vikend)..

Nisam kompetentan izgleda..
This is happening for your pleasure, at your leisure, use your evil, when you want
User avatar
anci
Posts: 11
Joined: Wed May 24, 2006 6:03 pm

Post by anci »

kad smo vec kod spida, ovo smece je doslo sluzbeno na nase trziste...

http://www.net.hr/vijesti/page/2006/09/24/0004006.html
User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

Post by PoisonEve »

Oni koji su citali moju prvu ispovest...."Ispovest male poisoneve" dobro znaju koliko sam se namucila sa tim sranjima,bas mi je bilo najvece zlo.
Ali evo odkako se otvorio BIGz ja ne izlazim odande,tu su i razne trance ekipice koje znam od ranije,pocinjem da radim u jednom kaficu gde i dolaze slicni.....nastaviola sam a ponaekad...skroz sam prsla.....ne znam kakko da e izvucem
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Kao prvo prekini da odlazis u Bigz to je najveca rupa u ovom gradu,okej imaju dobre zurke ali ljudi koji tamo odlaze....bolje da ne komentarisem to znas i sama,svojevremeno sam takodje visila tamo pa sam prestala,proslu sezonu sam bila jedanputa i opet isto...moja preporuka ti je da za pocetak nadjes neko malo bolje mesto za izlaske.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

Post by PoisonEve »

Zvrky,totalno si u pravu....ali nije sve bas tako jednostavno....
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
Post Reply