Begstvo od sebe i realnosti

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Begstvo od sebe i realnosti

Post by Nemke »

Problemi su krenuli sa srednjom skolom.Do tad sam bio vukovac,najbolji djak u skoli,sportista(trenirao fudbal,vaterpolo)...Ali sa gimnazijom krenule su i moje muke.Suvise sam ocekivao,valjda druzenje,izlaske,zezanje,devojke...a toga nista nije bilo.Potpuno razocaran krecem da se povlacim u sebe.Popustam u skoli,potpuno nezainteresovan za ocene i predavanja,gotovo se ne druzim ni sa kim.1 godina i nekako prodje 4,54(ni sam ne znam kako).
E onda dolazi krah,2 godina prosek na polugodistu 3,30.Jedna totalna nezainteresovanost za svet oko sebe.Postajem agresivan,napet,depresivan...i pocinjem da pijem.
Svake subote u pocetku 2 litre piva i super.Onda sve vise,sa 2 na 3 litre,onda zestina,povracanja,sve cesca pijanstva,i trovanje alkoholom(zavrsio u VMA sa 3 infuzije).
Izvucem nekako prosek na 4,00 na kraju 2 god.,ali psihicki totalno sjeban.
I tu pocinje,krecu ekseri.Alkohol me vise nije zadovaljavao,a onda i vutra.Eksere nisam radio mnogo-srecom svega 5-6 puta.Ali vutru dosta.Prvo kao samo subotom,pa i sredom,pa i petkom pa svaki dan,i u skoli za vreme odmora.Par puta sam misio da cu umreti koliko sam bio navaren.Javljaju se i jaki fizicki simptomi.Napetost,agresivnost,nesanica,depresija,jaki naleti uzbudjenja(panike),lupanja srca i poviseni pritisak,znojenje.Dosao sam dotle da sam kupovao alkohol i donosio kuci,krisom pio samo da bi se osecao normalan-toliko sam bio napet.i onda skapirao da idem sve dublje i rekao roditeljima da mi treba pomoc.
Zavrsio sam 3 godinu gimnazije sa 4,07,sada sam cetvrta.Idem kod psihijatra vec 4 meseca pijem antidepresive i lekove za smirenje(benzodapiense).Dijagnoziran mi je anksiozno-depresivan poremecaj.Isao sam i na psihoterapiju.Sada mi je bolje al opet nekad ne mogu odoleti iskusenju,pa popijem ponekad ili uzmem efedrin(stimulans),sto opet pogorsa situaciju,ali trudim se.
U svakom slucaju poenta je droga i alkohol samo prividno vas odvlace od problema,realnosti,i sustine svega,odnosno begsto od nas samih.Pa tako savetujem sve koji imaju slican problem da odu kod lekara odnosno strucne osobe i potraze pomoc,sto nije sramota,dok ne bude kasno.Ne treba se zavaravati vec suociti sa problemom i svetom.Tako ja sad pijem 4 leka zbog svoje gluposti sa drogom i alkoholom,potrazite pomoc,nekad nismo dovoljno jaki,ali ne pronalaziti resenja u drogama vec u ljudima i u sebi,samopouzdanjem,postovanjem,odrastanjem.
Last edited by Nemke on Tue Aug 29, 2006 8:03 pm, edited 1 time in total.
gospodar želja
Posts: 19
Joined: Sat Apr 22, 2006 2:27 pm

Post by gospodar želja »

U svakom slucaju poenta je droga i alkohol samo prividno vas odvlace od problema,realnosti,i sustine svega,odnosno begsto od nas samih.Pa tako savetujem sve koji imaju slican problem da odu kod lekara odnosno strucne osobe i potraze pomoc,sto nije sramota,dok ne bude kasno.Ne treba se zavaravati vec suociti sa problemom i svetom.Tako ja sad pijem 4 leka zbog svoje gluposti sa drogom i alkoholom,potrazite pomoc,nekad nismo dovoljno jaki,ali ne pronalaziti resenja u drogama vec u ljudima i u sebi,samopouzdanjem,postovanjem,odrastanjem.



Dragi moj super je što si sad to zakljućio ali nije li to malo previše ljekova.
Ja se drogiram od svoje 15 a sad mi je 26 i nekako usput sam zakljućio ako sam nisi sretan zavraga ti svi ljekovi ovog svjeta jednostavno te vuću još dublje.
Ja ti želim svu sreću i da nikad ne vidiš ikakve droge samo apstinencija i nešto sreće ćine ćuda.
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

U pravu si bez prave srece nema nista.Ali lekove pijem zato sto mi se od droge povisio pritisak 140/90,poceo dobijati anksiozne napade(panika),i depresiju.Tako da mi jedan snizava pritisak,drugi smiruje,treci povecava nivo serotonina(hormon srece) u mozgu.Posto ekstazi izlucuje ogromne kolicine tog neurotrnsmitera,pa padas u depresiju,i ostecuje ti delove mozga koji ti ga proizvode,a zadnji lek mi je za koncentraciju na prirodnoj bazi,posto ti vutra sjebe centre za pamcenje i koncentraciju.Ali oni ti samo prividno,na kratko pomognu.
Ostalo je na tebi.
Moras se suociti sa sobom,realnoscu.Tu ni lekovi ne mogu pomoci.Oni ti samo pomazu da ne krenes ponovo putem narkomanije.
A i lepo je imati da popricas sa nekim o problemu-psihijatar,psiholog,ko ce te razumeti.
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Nemke, zdravo!

Da je sreća stvar ličnog izbora, uverila sam se mnogo puta do sada.
Da je najveća snaga u čoveku samom, u njegovoj emociji i dogovoru sa samim sobom - takođe!

Uspeh neke osobe nikako ne određuju brojke - ni prosek u školi, ni količina novca koju ima, ni ocene koje mu drugi dodeljuju. Nisu uspešni samo vukovci, sportisti i osobe bez ijedne jedine mane! Svako od nas je lud na svoj način, a za mene je uspešan onaj ko svoju "ludost" prepozna i savlada je u dogovoru sam sa sobom.

Egocentrik sam, pa da citiram samu sebe: Moj mozak nije komšijin, pa ću sama sa svojim mozgom sve da se dogovorim.

Tako i ti, dragi Nemke, imaš svoj mozak, svoju mladost, svoju snagu - nekadašnjeg vukovca, odličnog sportiste, čoveka koji je svoj život držao u svojim rukama. Možeš ti to ponovo, i bez tih silnih pilulica. Sreća je STVARNO stvar izbora - dogovori se sam sa sobom i kreni... Zvuči jednostavno... a tako nekako i jeste! Psiholog je dobar korak, ali je najbolji korak da sam budeš svoj psiholog... :)

Budi dobar i nasmejan... to je dobar početak!
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Starkid,cao
Totalno si u pravu u vezi svega sto si rekla.Super sto si ti rascistila sa samim sobom.U zadnje vreme dosta citam,ne kazem da sam neki veliki znalac kjnizevnosti,ali trenutno citam Hessea.
I mnogo sam pametnih i korisnih stvari nasao u njegovim knjigama,pa cu citirati neke.Pa se nadam da ces razumeti.
Iz Demijana:
"Ta ja nisam hteo nista drugo no samo pokusati proziveti ono sto je samo od sebe htelo izbijati iz mene.Zasto je to bilo tako tesko?"
"Sada znam,coveku nije nista odvratnije nego da podje putem koji ga vodi ka samom sebi"
Iz Sidarte:
"Na svom telu i u svojoj dusi sam iskusio da mi je greh bio preko potreban,bili su mi potrebni pohota,teznja za zemaljskim dobrima,bila mi je nuzna i sujeta a trebalo je da zapadnem u sramno ocajanje da bih naucio da se ne protivim,da naucim da volim svet i da ga ne uporedjujem sa nekakvim uobrazenim svetom svojih zelja,sa savrsenstvom kakvo sam ja zamislio,vec da ga pustim onakvog kakvog jeste,da ga volim i da mu rado pripadam"
Napisao sam ovo onako hronoloski,po nekim fazama koje sam prolazio i koje prolazim.(Ako si pratila moju ispovest)
Jeste sve to deluje tako jednostavno ovako receno ali to treba i uciniti,nauciti ziveti u realnosti,i shvatiti da to nase savrsenstvo ne postoji,da je svet ovaj stvarni,tamni,okrutan i da ce u njemu uvek biti vise tuge nego radosti.
Ali to se samo moze nauciti sam,kroz iskustvo,odrastanje.Sticanjem samopouzdanja i vere u sebe.
gospodar želja
Posts: 19
Joined: Sat Apr 22, 2006 2:27 pm

Post by gospodar želja »

.Tako da mi jedan snizava pritisak,drugi smiruje,treci povecava nivo serotonina(hormon srece) u mozgu.Posto ekstazi izlucuje ogromne kolicine tog neurotrnsmitera,pa padas u depresiju,i ostecuje ti delove mozga koji ti ga proizvode,a zadnji lek mi je za koncentraciju na prirodnoj bazi,posto ti vutra sjebe centre za pamcenje i koncentraciju.Ali oni ti samo prividno,na kratko pomognu.



Druže moj ja sam pojeo eksova toliko da bi po tvojoj raćunici ne izgorio nego planuo.Od ekseva ali stvarno velikih kolićina ( ja sam ih jeo po 20 u jednoj većeri + hrpa druge droge ) nakon dosta vremena kada staneš počimlješ s psihićkim smetnjama tipa paranoje,hladnoće,vrućice koja se izmjenjuje svakih par minuta.
Ali vjeruj mi to nije ništa problemi nastaju kada si sam tj. kada nikog nema e tad dragi moj razmišljaš kako da se ubiješ i ne možeš se tog osloboditi.
Ja sam dragi moj 3 mjeseca nakon što sam pojeo svoj zadnji eks borio sam sa sobom da se ne objesim ili si prosfiram glavu.
Nakon 3 mjeseca to popušta i nakon nekih 6 mjeseci ti je malo bolje.
Ako misliš da češ se riješiti droge za cijeli život moram biti malo skeptićan jer nije tako bar kod većine tj. svih kojih poznajem.
Ja sam dragi moj znao prestajat i po godinu dana osim trave (koju i ne smatram drogom) i opet se vraćati najdražem hobiju.
Nadam se da ćeš nestati iz ovog svijeta ali dragi moj teško. :cry:
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Gospodaru zelja
Sve vreme se pitas kako da prestanes,kako da se otarasis droge.Niko to ne moze nego li ti sam.Prvi korak je sebi da priznas a ne drugima,da razmislis malo,sednes sa sobom i kazes sebi sta radis,koji je tvoj cilj u zivotu.Sve vreme govoris o tome kako je moja terapija bezveze i kako nema efekte.
Pa je si li ikada probao da odes kod psihologa,psihijatra?Da popricas sa nekim ko ce te razumeti da se posteno isplaces,da izbacis bar deo te depresije iz sebe.Pricas o napadima paranoje,idejama samoubistva.
Covece samo malo razmisli zasto je to tako.Zato se i pripisuju lekovi.Shvati,ali bez uvrede,posle toliko drogiranja,sasvim je logicno da ces imati takve simptome,tvoj mozak nema vise dovoljno ni serotonina(hormon srece),dopamamina(hormon koji te prosto receno pokrece),osteceni su mu nervni terminali(zavrseci),centri za pamcenje,i da ti ne nabrajam dalje.
E tu dolazi psihijatar koji ti lepo prepise antidepresiv,da ti vise ne bi razmisljao o tom samoubistvu,nesto sto ce ti vratiti koliko toliko mozak u normalu. http://www.galenika.co.yu/restricted.asp?sifra=FGL0375 http://www.zoloft.com/zoloft/zoloft.por ... loft_works (pogledaj malo o tim lekovima).Psihijatar ce ti i reci koji je najbolji nacin da se vratis u normalu.Uvideci tvoj problem,koji god on bio i pokusati da ga razresi sa tobom na najbolji nacin,dace ti savete u vezi vodjenja svog zivota,samokontrole,emocija,dosta korisnih stvari.Ostalo je na tebi.
Ja kada sam poceo piti Flunirin(antidepresiv)bio sam toliko ubedacen da sam i ja cesto sebe pitao sta radim ovde,zar nije bolje da se lepo ubijem i kraj.Ali ti nisi u stanju da normalno razmisljas,niti sam ja bio.Posle 3 nedelje osecao sam se kao preporodjen.Ponovo sam imao zasta ziveti,postao sam komunikativniji srecniji radio sam stvari koje sam i ranije trebo raditi ali sam ih se suvise plasio,osecao sam se normalno po prvi put posle 3 godine.Simptomi depresije,anksioznosti(panike),znojenje,nesanice,kosmara,gusenja.Sve je prestalo.Ponovo sam se poceo baviti sportom.E tek tad mozes noramalno razmisljati.i veruj mi ta droga i sva ta sranja izgledace ti tako daleko.Smejaces se situacijam u kojima si se nalazio,smejaces se tome sta si radio i neces moci verovati da si to radio.
Pokusaj. :wink:
gospodar želja
Posts: 19
Joined: Sat Apr 22, 2006 2:27 pm

Post by gospodar želja »

Nemke pao si mi na pamet prošlu noć ( pošto radim noćnu ).
Nego koliko če ta tvoja terapija s veselim tableticama da traje?!
Čuj nema smisla ako to traje do kraja života jel ti se seroton u mozgu ne obnavlja,što je uništeno uništeno je. :smt021
Nekako me ne privlaći zapadnjaćka instant sreća tipa ujutro tabletica za ovo popodne za ono a naveće eh naveće bar četiri a možda i pet zavisi dali gospođu boli glava pa je popila svoju kuru za spavanje.
Uhvati se ti sporta,žena jer ti je ovaj izlet samo na kratko pokazao kako ovo može i da ružno završi.
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Dragi moj,Gospodaru zelja.
Moram ti reci da si za neke stvari u pravu,i sigurno daleko iskusniji od mene.Ali covek ne zna sve,pa tako i ti gresis za serotonin.Meni je to delimicno vezano za struku,pa cu ti malo to bolje objasniti.
Serotonin je neurotransmiter.Postoje razni neurotransmiteri,GABA(deluje smirujuce)-izlucuje se velike kolicine koriscenjem bensedina,i ostalih benzodapiensa,Dopamamin(slicno kao serotonin)-izlucuje se velike kolicine koriscenjem speed-a,Noradrenalin(hormon stresa)-izlucuje se velike kolicine koriscenjem efedrina.E pa tako se i serotonin izlucuje u velikim kolicinama koriscenjem ekstazija,kokaina.Izaziva,pokretljivost tela,tople emocije,srecu,ogroman priliv energije,osecaj blazenosti.
Ekstazi i kokain deluju tako sto aktiviraju nervi zavrsetak A(aksiom),koji ispusta u medjunervni prostor ogromne kolicine serotonina,koje se uzimaju iz "skladista" u mozga,pa tako nervni zavrsetak B biva prinudjen da reaguje i prihvati ogromne kolicine ovog neurotransmitera sto dalje dovodi do efekata.Serotonin se proizvodi u mozgu,mozak sam primeti da mu nedostaje i pocinje da ga proizvodi ne bi li vratio svoju neurohemiju na normalu.Ali za to mu je potrebno vreme najmanje izmedju 3 i 5 nedelja.Medjutim koriscenjem ekstazija,kokaina,pa i speeda ovi nervni zavrseci se ostecuju,pa tako i komunikacija medju njima pa i sama proizvodnja ovog neurotransmitera.
Antidepresivi se ne piju ceo zivot,u proseku se uzimaju 6 meseci.Potrebno im je 4 pa i vise nedelja da pocnu da deluju,a zatim se uzimaju dodatan period da bi sprecio relaps depresije.Ne izazivaju zavisnost,niti imaju negativnih efekata(osim suvoce usana),oni jednostavno pomazu mozgu da vrati svoju hemiju u normalu.Ne izlucuju serotonin,niti ga stvaraju,vec samo vracaju aktivnost nervu B,odnosno njegovu mogucnost da prima neurotransmitere iz medjuprostora.
http://www.zoloft.com/zoloft/zoloft.por ... loft_works
molm te prati ovaj link da bi video vizuelno kako deluju.
Pozdrav :wink:
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Malo moje poetike

Post by Nemke »

Cesto dozvolimo drugima da nas drze u svojoj moci,vladaju nasim postupcima,osecanjima,vodeci nas putem jada i sopstvene bede.
Ali cesto se i mi sami podelimo,nasa sopstvena licnost kida se na dva dela,i postajemo sopstveni mucitelji i osudjenici.
Jedna nasa polovina nadvlada drugu,crpi joj snagu,muci je,sve dok ne odustane od borbe,i nas put srece se gubi i sve dobro u nam umire.
Covekov najveci neprijatelj je on sam.
Post Reply