Begstvo od sebe i realnosti

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

I jedna pesma koju sam napisao,malo autobiografska,i univerzalna.

ZEMLJA BEZ SUNCA

Ceo vek tezak,
stalno se krije.
Sunce,iza oblaka,nikada,
zasijalo nije.

A pak,nista drugo htelo nije,
no da pusti zrake svoje,
i da druge njima mije.
No oblaci zli neprestano stoje.

I nekad na kratko
videlo je ljude.
I bi mu tako slatko
no oblaci ljubomorno sude.

I bure i oluje prave,
a ono pak,htede samo svoje pustiti zrake.
I stalno ga krijuci od jave,
ostavljajuci mu samo nocu,snove slatke.

P.S. Autorska prava su zasticena :D
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Nalazim sebe kako svakim danom sve vise stremim ka begstvu od realnosti.Odvajam po 400 din svaki dan za ket vutre.U Unsent messages stoje mi poruke za mog dobavljaca,ruke mi se tresu.Odlazim u kraj,srecem ljude koji mi mogu nabaviti vutre,srce mi kuca kao ludo.I onda,privremeno se zavaram alkoholom i cigarama.
Ali znam,ja sam rascistio sa drogom ali ne i ona sa mnom.Ne zelim ponovo prolaziti kroz sve to nisam duvao 5 meseci,eksere nisam jeo 9 meseci,ali opet nesto me vuce poput magneta ka tom zlu.
POMOC!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

samo jaka zelja....
kazesh...necu-zavrsio sam s tim..i nemoj. bice tesko u pocetku...no kasnije ce ti biti drago sto si istrajao. budi jak...mozes ti to. vjeruj mi.
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Ma Nemke - šta ti je? :)

Kakav paket vutre, kakve gluposti?

Znaš, ono što si gore pisao - sve je ličilo na "lekcije" koje je psihijatar ispričao, a ti ih sam sebi ponavljao, ne bi li ti ušle u glavu. Izgleda da nisu - barem ne dovoljno... što nije ništa strašno, jer još uvek imaš šansu da ih shvatiš i prihvatiš!

Moj ti je savet da ponovo pročitaš, rečenicu po rečenicu, ono što si ti sam ovde pisao. I da probaš da shvatiš pravi smisao toga što piše - najbolje kroz upotrebu u sopstvenom životu. Nemke, stvarno, to je tvoj život - tvoje srce, tvoj mozak, tvoje ruke... ne mogu se tresti ako odlučiš da im ne dozvoljavaš da se tresu... posebno ne sada, kad je taj period iza tebe...

NE daj se... glupo je! To je cela istina... da je GLUPO!

Ajde, budi dobar. Možeš ti to! Možeš i više od toga.. :)

Pozdrav!!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Nemke, mislim da je za tebe koji si sklon ankcioznosti (jer ona nije mogla da se stvori samo od droga koje si koristio, već je i ranije bila tu negde) najgori izbor koji si mogao učiniti korišćenje haluciogenih droga i hemije svake vrste!Posveti se lečenju "poremećaja" dok je još uvek samo to, dok se ne pretvori u neko psihičko oboljenje!
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Nekom moram reci,da ne bih pukao.Moram reci jer ne mogu vise to drzati u sebi,ne mogu lagati ni sebe ni druge.Nisam izdrzao,poklekao sam.
Kako se to desilo?
Otisao sam u Smederevo na zurku sad u subotu DJ Cristian Varela sa rodjakom i njenim prijateljima iz Australije.Jedan od njenih prjatelja je zeleo speed-a,ali ne zna srpski pa me je zamolio da mu ja sredim.
I naravno posle nekog vremena pronasao sam dilera sa ekserima,kupio sam 2 komada,pogledao sam ih u saci.Posle 9 meseci ponovo sam ga drzao u ruci.Tu je bio on,ja,muzika,zurka.Vec sledeceg trenutka sam ga progutao.Drugi je uzeo prijatelj iz Australije.I naravno bilo mi je super.
Ali sad tako zalim sto sam to uradio,posle 9 meseci ponovo sam progutao to sranje,a cak da to zaista i nisam zeleo,prosto desilo se nekako spontano,podsvesno.Ujutru me je cekao neverovatan mamurluk,osecam i sad kako mi se glava cepa u delice,ponovo onaj osecaj koji sam bio ostavio tako daleko iza sebe.Osecaj depresije,umora,bola u glavi i telu,gubitka volje za zivotom,naleta toplote,pogledao sam se u ogledalo i video te dve ogromne okrugle crne kugle,u kojima sam video i suze.
i pitao sam se "Zasto covece,zasto?".Suze su krenule kao kisa,posle toliko vremena i lecenja i svega ponovo sam izneverio druge a ponajvise sebe,ponovo sam doveo sebe do pakla.Nisam se mogao zaustaviti u plakanju,zatvorio sam se u kupatilo,zakljucao se i pustio vodu.Kleknuo sam na kolena i pomolio se Bogu,pitao sam ga da mi oprosti,da mi da volju i snage,jer vise nikog drugog nemam.Zeleo sam i do crkve otici ali sam bio suvise sumljiv majci,koju to jutro nisam smeo pogledati,pitala me je:"Pa sta ti je?Da se nesto desilo?",Rekao sam ne,uzeo dve tablete brufena ne bih li bar malo ubio glavobolju.Nisam je vise mogao kidati,dovoljno je propatila zbog mene.
I evo me sad za tastaturom i dalje placem,znam kakvu sam gresku napravio,ali zasto uvek moram prvo udariti svojom glavom pa tek onda shvatiti greske na koje su mi drugi ukazivali,zasto nisam poslusao sestru koja je govorila "Ne,nemoj",svih tih knjiga koje sam procitao,svih tih saveta koje sam dobio,svo to poverenje koje sam izneverio.Kreten to sam ja,idiot.
Zao mi je sto sam i vas izneverio,hvala na svoj podrsci,zato sam zeleo biti iskren.jer znam samo tako mogu pomoci sebi. :cry:
A tako sam silno zeleo osloboditi se svega ovog,i imao volju ali ne dovoljnio jaku,i govorio sam psihijatru"Rascistio sam ja sa drogom ali nije i ona samnom""Molim vas pomozite mi i vi,disciplinujte me"Ali stalno je govorio kako je to sve na meni,i kako ja moram to raditi a ne on.A opet znao sam da nisam dovoljno jak.E pa bravo Nemanja
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

jarane...ok je. pao si...boze moj. desi se...
bitno je da nastavish....digni se...otresi prasinu s koljena i nastavi. nemoj se sada sjebavati zbog toga, bilo...proslo....sta ces sada. Samo nastavi......sledeci put ces biti jaci-vidjeces.
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Pao si,ustani.Mislim da ti je sada vec bolje.Sada skontaj gdje si pogrijesio (party,ti zavrsavas, itd.),provari to ,i idemo ponovo.Nazad ne mozes,a vrijeme lijeci sve,samo neka je na zdravim osnovama.Svaka cast sto si covjek,sto si priznao.Pozdrav i sve najbolje!
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Nemke
Posts: 27
Joined: Tue Jul 18, 2006 2:39 am

Post by Nemke »

Hvala vam na podrsci!Evo osecam se sasvim dobro sada,vratio sam se u normalu.Sigurno mi je i pomoglo to sto sam vam rekao istinu,a i to sto ste mi dali ohrabrenje,i pomogli mi.
U svakom slucaju potrudicu se da oprostim sebi za ovaj lapsus ali ne i da zaboravim.
Jos jednom hvala.
poz :wink:
Dlakava_Strvina
Posts: 41
Joined: Wed Sep 28, 2005 7:14 pm

Post by Dlakava_Strvina »

sa kakvim se problemima ljudi susreecu a ti pravish dramu od gluposti....jachaj malo taj mozak brate!!!!
Post Reply