dop gun

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

A sto ne ides na svoju ruku u SA da dobijes metadon?
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

znas li ti koliko je lezanje i koliko se mogu rokat za to para.Znam da je morbidno,ali kad mi kanton sve troskove snosi-lakse je.I pitanje je hoce li me primiti bez uputnice-to znam da NE
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

sto bi stare babe rekle, ne mozes i jare i pare :wink:
onda trazi ljekara koji ce ti propisati ljekove koje su ti potrebne, ili na suvo skidanje :roll:
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Trenutno sam na lexaurinima sto je isto kao i na suvo.A do drugog dr. je tesko jer sam kod ovog 4 g.
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

lol :) tipicno, preskakanje koraka

Mi prihvatamo svoju ovisnost u zivotu kakav jeste. Mi smo voljni da ucinimo sve sto se od nas zahtijeva da bi zadrzali "cistocu", cak kada nam zadatak nije po volji!

dali si ti stvarno dosao do ovog stadijuma? Mislim da trebas bolje procitati prvi korak.
Zar ne mozes na ulici nabaviti hepove ako nista drugo, pa popijes par samo da te ne otkinu bolovi onih prvih par dana. Skidali su se ljudi na suho i sa vece kolicine i prezivili su, samo se prvo treba HTJETI skinuti.
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Ma skinem se ja-napatim se,ali se skinem.Ali moj problem je sto se konstantno vracam i budem jos gori.
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

upravo za to sluze ovi koraci za koje ti je mustafa rekao. Nesmijes preskakati niti jednog, koliko god ti se glup, jednostavan ili tezak cinio... Treba ti jako dugo da ih zavrsis sve, ali ako prodjes svih 12 kako treba, ogromna je sansa da se vise nikada opet ne vratis dopu. Inace, ja sam malo zapela na petom koraku.. vec 6 mjeseci :roll:
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Samo 6-dobro si ja bih tu ostao citav zivot.Ljudi su povodljivi i preuvelicano autosugestivni pa se cupaju na sve(joj vidi mi kose,joj vidi jesam losa osoba...)samo da bi uzeli.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

pa nije tip trazio drogu jebi ga...metadon koliko god da je isto sranje ipak je fda approved substanca za lijecenje ili skidanje sa H. Tu se zove heptanon a ovdje metadon-a ima i razlika zbog cega ga uzimas...mozes ga uzimati da se skines sa dopa a ne navuces na njega-znaci brzo. Dakle samo se rijesis fizicke ovisnosti ali psiha je i dalje tu. Zato vecina i ostane na njemu kako bi sredili psihu...bila sam na metadonu skoro 2god...i orvu god i po sam bila super...probudila sam se usjutro i osjecala se normalno, cisto, smjesak na licu...drago mi je bilo sto sam nasla pomoc. Vjerovala sam u to a i u sebe. Sada...ja sam i uspjela u 7 dana da se skinem i sve ali psiha je tu sjebala sve....pa sam tako ostala na M to vrijeme...Poenta je da te oni-znaci medicinsko osoblje nadgleda-spusta ti sozu po zelji. Ako odes i kazes hocu da se spustim u 2 mjeseca oni te polako spustaju da ne osjetis...e to je jedina prednost M i subutexa nad H...dobro subutex ima mnogo vise prednosti...ali skines se polako, bezbolno, natenane...mg po mg...ali u medjuvremenu moras ici na terapiju, NA, i sve ostalo...obicno pri klinici imaju counselors. Tako Vedade on nije pitao, po meni, gdje i kako da se gudrira i kako da nadje dilera nego je pitao kako da se ubaci na kliniku. Bas mi je to bilo bezveze skroz...Sanela molim te da napises nesto ovom tipu i svima koji dodju ovdje da nadju ako nista onda odgovor...meni je ovaj site vratio volju za zivotom kad sam tek dosla...bio mi je spas...tada su ljudi, ma kakva tvoja prica bila, pisali 24/7 da te podrze. I u najgorim slucajevima su nalazili nesto pozitivno da te dignu...pa kako sada tako...jesi li Vedade ti bivsi narkoman? Zelim da znam....a nisam inace ovakva...nikad nikome nesto ne pametujem samo onda kad nisu fer prema nekome...to je jace od mene...izvini ako sam ista lose rekla ili mozda nisam dobro razumjela-u kom slucaju definitvno izvini.... Syix-gdje se nalazis? Ne moze ti niko nista reci ako ne znamo gdje si kako bi ti dali neku direkciju...ja da sam ti ja bi otisla u komunu...metadon nemoj uzimati vise od 2 sedmice jer stvarno jeste otrov...lakse se skinuti sa dopa nego sa njega...bas je ono aaaa...on je ok za ljude koji su na ulici-nemaju nista i nikoga...da ih vrati u normalu i normalan zivot...da se ne gudriraju po ulici...e vidis a ja nisam bila na ulici i mislim da nisi ni it tako da nemamo bas puno korisiti od toga -eto imas ako ne uzimas vise od 3 sedmice max i to ne vise od 25/30mg. ne znam koliko je to tu...syix uredu je ? samo nemoj na neki nacin, hvaliti se s onim sto si uradio-znam da nisi ne moj me pogresno shvatiti-ali ovdje je to na neki nacin mjera necega...po meni je mjera idiotizma ...dakle to je bilo stavio si iza sebe-zelis dalje jel? Zelis normalan zivot bez zvega toga? Zavrsio si medicinu znaci imas budicnost finu-imas sansu pomoci mnogima...vidis to je spas...idi postani psihijatar ili bilo sta pa pomozi drugima koji su tada ko ti sada....svi smo bili tu-i sada smo-znamo kako je ok?...samo se ti javljaj i ako zelis pomoc onda ces je i dobiti a ako ne zelis onda nemoj ni traziti bar ne ovdje...ali eto koiko ja vidim ti je zelis....
sleepless
Last edited by Luna on Thu Jun 02, 2005 12:02 am, edited 1 time in total.
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

ostanes na svakom koliko je potrebno. U tom koraku shvatis da uza sva svoja sranja, u biti nisi ni tako dobar ni tako los kako si mislio da jesi. Zavrsila bi ga i prije, nego moram napraviti neki sustav, sta pisem gdje, jer stalno ponavljam ista stvari pa se gubim i krecem iz pocetka, a nemoguce je napraviti sve u jednom danu. Ali.. ovo nije tema tvog topica sory :wink:

kreni od prvog, vec danas, procitaj ga, razmisli malo o njemu i onda za par dana sjedni i napisi sta si zakljucio. Prije svega bi se doduse trebao skinuti. Stvarno ti preporucam da se skines na suho, neka ti ova kriza bude najgora u zivotu da bi ju dobro zapamtio ( ne valja ni kada nema krize ... ) i kazi si da ce ti biti zadnja., i onda polako, kreni sa koracima. Budes li se skidao sa ljekovima, ides samo iz jednog sranja u drugo...
Post Reply