dop gun

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

dop gun

Post by styx »

Zdravo svima,ja sam styx i drogiram se od svoje 13. g.Zadnjih 7 g. uzimam žuto i.v.Poceo sam xylocain-om,apačima...i tek onda sam zapalio svoj prvi joint-nista posebno?U svojoj 17. g. sam se urokao i to sa morfinom i heroinom zajedno-fleš kroz citavu kicmu :smt073.Sada zelim da se skinem,ali ne mogu da dobijem odgovarajucu terapiju.Moj tzv. doktor(idem kod njega vec 4 g.) mi nece da propise odgovarajucu th nego me kljuka lexovima i antipsihoticima(prazine) sto mi-normalno ne odgovara.Kada sam trazio metadon,rekao je da ne moze jer on nije u stanju to da daje i dao mi je uputnicu za ukc Sarajevo:Ali dobio sam odbionicu od kantona.Sto se tice droge znam dosta o njoj jer sam zavrsio medicinsku skolu-ona me je i zafrkala.Na praksi sam krao Fortrale amp. 30 mg.Pio sam ih po 5 komada.Sada nemam cilja u zivotu,letargican sam,monotonija me ubija.Pokusao sam i izvrsiti i samoubistvo pa sam zaglavio na psihijatriji.U mom me gradu smatraju ubicom(a u biti sam dobar covjek).Ako ovo neko procita neka mi da savjet kako da izganjam heptanon jer ovako vise ne mogu.Imate pozdrav od styx-a bye
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Slusaj buraz, nisam ja mislio da mi neko od vas proda,nego kako da se skinem pomocu doktora-kad mi ovi ne pomazu.Kontas li sad?Nemoj me shvatiti pogresno,ali meni treba pomoc bilo od koga(strucna je dobro dosla)?Cuvaj mi se:
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Naravno da cemo ti probati pomoci. O tome nema govora. Ali prije nego se iko od nas odluci da ti da neki savjet ili upute ,kako naci adekvatnu pomoc zamolio bih te da malo opsirnije opises proces koji te je doveo do danasnje situacije. Ja se bavim terapijom u Svedskoj i Moderiram ovaj Forum i tvoj slucaj me zanima. Ako uradis gore navedeno mozemo se dalje dogovoriti za pomoc.
Sve najbolje.
M. Sarkic
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Pa za pocetak hvala ti puno sto zelis da mi pomognes(ne znam kako),a sto se tice uzroka-ovako:Kao prvo fizicki nisam puno propao(bar mislim),poceo sam se drogirati jer sam bio stidljiv pa sam mislio da ce mi to pomoci(sto i jeste),sa igle sam presao na lajne;a meni treba neka terapija da me kontrolise(najbolje agonist-antagonist).Moj psihijatar koji nije opredjeljen za narkomaniju me"lijeci" bezuspjesno jer ne zna puno o drogama.Kao drugo ja sam iskompleksirana licnost i uvijek mi nesto nedostaje.3.primao sam citavu paletu lijekova:skoro sve antipsihotike,antidepresive,anksiolitike,antiepileptike(problem u tome je sto ja nisam lud),a dg. je:organizacija licnosti narcisticne ravni sa predpsihotickim dekompenzacijama,sto nije istina.
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

styx.. sta ti u biti zelis? Skinuti se posto poto ili se drogirati besplatno preko recepta? Razmisli o tome, pa napisi koju recenicu... Dali si sada navucen na dop i na koliko?

Aphro
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

To ni sam ne znam,uglavnom znam da sam navucen na"polu" odn. 500 mg. i.v.A posto sam sad na lajnama negdje oko 1-1,5 g.A to za besplatno drogiranje ti je skroz bezveze, jer ja ionako placam hors.Ne daje se nikome besplatno:JA HOCU DA SE OCISTIM NE ZELIM ODRZAVANJE,ALI MI TREBA NEKO VRIJEME ZAMJENA JER SAM NAVUCEN,A NA "SUHO" NE MOGU-RAZUMIJES LI SAD
P.S. na cemu si ti?
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Ako si se vec predao i smatras da niko nije u mogucnosti ,niti je iko dovoljno kompetentan da ti pomogne onda te shvatam. Tvoj prvi korak je slijedeci (ako hoces da iole imas sansu da se izvuces)
Ti moras priznati da si nemocan pred svim vrstama substanci koje mijenjaju prirodan rad tvog uma. Ako ti to uspije (sasvim moguce) onda se moras malo opustiti i prepustiti svoja planiranja zivota u ruke nekoga ko ti kao prvo zeli pomoci a kao drugo ko ti tu pomoc moze pruziti na kompetentan nacin.TI nisi taj koji treba ili moze da postavlja uslove kada je primanje pomoci u pitanju. Ti si svojim postupcima,nacinom razmisljanja i dijelovanja pokazao ne samo drugima, vec i samom sebi da je vrijeme da kapituliras ako hoces sacuvati goli zivot.Sile sa kojim se hoces uhvatiti u kostac su savladale bez problema i mnogo bolje i jace nego si ti.
Tvoje psihicko stanje (koje negiras) nije te vrste da se ne moze modifikovati kognitivnom terapijom ali TI si taj koji treba da shvati da se tebi moze pomoci u ovoj fazi samo uz tvoju bezuslovnu kapitulaciju pred samim sobom i narkotikom i sl.
Prijedlog: Procitaj prvi korak Minesota modela( 12 koraka) koji ces naci na dijelu ovog foruma koji se naslovljava Anonimni narkomani.
Cujemo se
M. Sarkic
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Vjerovanje u Boga je OK,ali zar nisu neke stvari u svakoj vjeri nerazjasnjene(noeva-nuhova barka-nemoguce, jer ne mogu sve zivotinje i kukci stati u barci koja je sklepana na brzinu,djevica,koja ima muza, da rodi-kako se moze mijesati covjek i Bog...........).Ja dosta znam i o vjerama i nemojte misliti da sam protiv,ali da li ste VI u stanju to pojasniti?Ja znam da vjeru treba prihvatiti onakvu kakvu jeste,a ne praviti svoju,ali kako ne otici u misticizam kad ste u vjeri i citate te razne price i dogadjaje?Da li je i to neki oblik dusevne bolesti?Jer kada to zamisljate,zar ne odete u mistiku i mislite o nekim magijama(stap se pretvara u zmiju,more se rastavlja-zivi trip), to je slicno drogama-mastanje.Svi mi znamo da nesto postoji i prihvatili smo da je to Bog,ali...
Na kraju, da me krivo ne shvatite, ja ipak vjerujem u Boga i treba mi samo dobro objasnjenje za neke stvari.
P.S.
Nemojte se ljutiti,nisam nikoga mislio uvrijediti-to je samo moje misljenje
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Cek malo da razjasnis, zasto su te odbili u SA? Zasto ides kod psihologa ili psihijatra ako ona nema pojma o drogama? Mislim, ne mogu tvrditi ali smatram, da svaki veci grad u BH ima centar za narkomaniju. Ako to ne prihvatas ili ako te odbijaju, sto ne razmislis o Komuni? Ima ih nekoliko u BH, a znam da ima i u HR gdje mogu i iz BH doci.
A sto se tice vjere, to je mislim vec drugi ili treci korak, znaci preskocio si prvi, a prvi ti je, po mom misljenju, najbitniji.
pozdrav
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Nisu me odbili u SA, nego u mojoj zupaniji/kantonu.A iz komune bih pobjegao ,nisam im ja konj da im radim za hranu.Mogu ja i ovdje raditi besplatno.Prvi korak sam ja prihvatio i prije nego sam i procitao ga.
Post Reply