Problem slican, drugi ugao..

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Sivi decko
Posts: 25
Joined: Mon May 30, 2005 12:51 am

Post by Sivi decko »

Hvala Omare! Savet uzet ka znanju. Imam plan i cilj mi je da reorganizujem svoj zivot do te tacke da cu se dobro osecati sam po sebi. Kad to budem uradio, nikakve dopune mi nece trebati ili ako treba cu ih i svesno izbegavati. Skunk a, skupa rabota, mada, vredi.. ;-)
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

halo!!! jesi ziv????
Daj barem se javi na kratko
caos
Sivi decko
Posts: 25
Joined: Mon May 30, 2005 12:51 am

Post by Sivi decko »

Pozdrav Luna!

Lepo je kad vidis da se neki "neznanac" brine sta se desava sa tobom.

Pa cu samo ukratko, moram uskoro na neki cas iz mate.

Imao sam plan, ali mi realizacija i dalje mili. Sve sam besniji i prkosniji da ga i pored toga sto mi svi kazu da ne mogu, hocu da ostvarim. Ovde svracam cesto iako ne postujem cisto da vidim da ima ljudi koji su i u daleko vecem kurcu od mene pa se ipak bore. Borim se i ja, ali kako svoje male uspehe ne osecam, kao ni male padove, sve to ide polako. Sada znam da narkoman nikad necu postati, ali kockar uvek ostati, pa makar znam sta mi je glavni neprijatelj i djavo koji ce me vrebati do kraja zivota.

Pre nekoliko meseci kad sam rekao svojima za godinu faxa koju sam okinuo je sve i krenulo nizbrdo. Do tada sam bio resen da sve svoje probleme sam resavam, makar glavom lomio betonske zidove i nekako uvek uspevao. Medjutim cim sam svoje ubacio u pricu, nekako se sve raspalo. Shvatih koliko me oni ustvari ne poznaju, i dalje ne kapiraju sva prokletsva mog emocionalnog hendikepa. Prakticno jedino kad se stvarno ukljucim je kad se zaljubim i sto sam nazalost otkrio u medjuvremenu kad se kockam. Ne zbog para, vec samo zbog osecaja, bilo da je adrenalin ili bes u pitanju, sve je bolje od sivila. 3 meseca govorim svojima kako moram da pocnem da radim, jer mi pare trebaju kako bi se koliko toliko lepo osecao, kako bi mogao da planiram neke izlaske sa devojcicama, kako bi ziveo normalno i isao napred, posebno sto su mi otkako sam okinuo godinu skoro i ukinuli kes. Ali, kako ja mogu da radim i da ucim? A ne kapiraju da mi ucenje i ne ide od ruke kad se po citav dan osecam kao besparicno govno. I tako sam, iako odavno odlucih da prestanem, kockao malo po malo, cak dosao do tog nivoa da stvari polako nestaju kod kuce. I onda stize najsmesniji deo, jednom me iznenade sa testom, ispadnem pozitivan na travu i neki spid koji inace ne volim ali sam predhodno vece proveo u igraonici i drug mi dao malo cisto da ne zaspim i onda tek pocinje drama. Smesno, posto o dopu nisam razmisljao jos otkako je mom dileru proradila savest pre 2 i vise meseca, alkohol nista i trava jednom 1,2 puta mesecno.. Ne mogu da ih krivim, svi znaci su tu, stvari fale, promene raspolozenja, a meni crnilo, razmisljam, eh sto bi bilo dobro da je moj problem bar taj koji misle da jeste. Pa opet mi je suvise crno da kazem da nisam to sto misle da jesam nego da sam jednostavno malo kockao kroz svoje sivilo.

I tako, sada idem na neku smesnu terapiju (s obzirom na to koliko je dijagnoza pogresna), ali su mi odnosi sa mojima jako losi jer kad svaku promenu mog raspolozenja pocnu da tumace na njihov nacin, ja pobesnim. Prestao sam sa kockom, guram da izguram te ispite, jer je to preduslov da bi mi dali ciste savesti da radim, dane provodim uglavnom u nekoj depresiji kod kuce. Vrhunci nedelje su mi ti casovi matematike i zivotarim.

Najvise me ipak razjaruje to sto su to moje sivilo moji primetili tek sada, i onda ukapiram koliko su nesvesni mene svih ovih godina. Misle, proguram ispite, izborim se sa "zavisnoscu" i dace bog da im se vratim.. Vratim? Na kaji nacin, kao da misle da sam ranije bio neko drugi. Ucinio sam svojima neke stvari prodajuci te stvari, ali sve to ima toliko duboke korene unazad da zive u nekoj potpunoj paralelnoj stvarnosti kad je u pitanju ko sam.

Bio je dan kad sam razmiljao o konopcu, a onda razmislim, e vala nece doci neko meni na sahranu i reci "slabic".. Kriminal mi je i dalje nekako out samo zbog nekih mogucnosti kojih imam sa inostranstvom iako sam savest ubio do tog nivoa da se uopste ne bi lose osecao ni da nesto stvarno gadno uradim samo kad bi mogao da budem siguran da me nece uhvatiti.

Sve u svemu, jedino sto me i dalje gura napred je prkos, tvrdoglavost, da im svima pokazem da su se mnogo zajebali u vezi mene.. Znam da sam los, a mozda polako postajem zao, ne znam.


Mala digresija... Sedim u svom standardnom kaficu, "Vrt"na Vracaru, sa drugaricom i primecujem novu konobaricu. Moj tip, mozda malo starija od mene ali sta ima veze, lepo telo, a faca, jedna od onih u kojima se prosto izgubim, ili su to njene plave oci..? I zanimljivo, nemogu da skinem pogled sa nje, delom sto i ona nikako da skine pogled sa mene, mislim, odavno niko nije toliko piljio u mene, nimalo skriveno, a meni u glavi 1001 problem.. Na kraju odem, platim racun, ostavim joj neki bakssis i odlazeci razmisljam: "Koliko sam ja skrenuo i dokle sam stigao..."

Imam osecaj kao da dusu vise nemam, osim besa, prkosa i povremenih depresija apsolutno nista vise ne osecam. Ali cu im pokazati u svakom slucaju, svima njima!

Pozdrav Luna, nadam se da i ti svoje bitke uglavnom dobijas..
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

NIJE TI DOBRO

Post by katarinadimedici »

TEBI BAŠ NIJE DOBRO!OČIGLEDNO SRLJAŠ U PROBLEM SAMO SE JOŠ UVEK NIJE ISKRISTALISALO KAKVE VRSTE!NAJVIŠE BIH VOLELA DA NISAM U PRAVU!SAMO DA NIJE PREVIŠE TOG "SIVILA"!
POZDRAV OD SRCA
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

eee.moj decko! Ovisnost je ovisnost. Bila to droga ili kocka ili rezanje ili udaranje ili povracanje. Te ostale mimo droge su mozda cak i opasnije zato sto ih ljudi ne vid kao necim velikim i strasnim pa tako i ne reaguju...nego puste da ih nosi pa dokle stignu...a obicno stignu ili do zatvora ili do bolnice a neki jebi ga i ne stignu. To sto kazes da te starci ne znaju...znaju te...vrlo dobro. Samo sto nisu htjeli da prihvate cinjenicu da ti imas problem. A i mozda nisi cesto kuci da te i mogu upoznati...a mozda ni oni nisu,,,to ne znam. Znam samo da je dobro sto si im rekao...i da nije gore...jeste tebi sada ali jednog dana ces biti sretan sto si im rekao na eto recimo vrijeme...mada si ti vec duboko zaglavio...i dobro iscupao si se...pa si opet pao i sve tako...zvuci poznato katarina? Sreco mi svi to prozivljavamo...i borimo se iz dana u dan. A reci cu ti samo jedno : SAMI NE MOZEMO!!!!!!!! to je laz...to je prevara naseg sobstvenog razuma. Idi na terapiju...iako je glupa idi....Koja je terapija i zasto kazes da je za pogresne stvari??? Mislis zato sto je za drogu?// Nije pogresna...tvoja droga je kocka...a moja je bila dop..
Koja si godina??? Zasto nemozes raditi i uciti??? Zato sto si navikao da ti daju jel tako??? E pazi ja sam samo iskrena s tobom...zasto da te lazem i pricam bajke...meni nisu pomogle...a ovdje ti ti svi samo dobro zele i sve sto ti kazu slusaj i uzmi kao prijateljski savijet ok? Pitam te zato sto sam i ja radila dok sam isla na fakultet pa cak i u srednjoj,,,ovde je to normalno a i tu su se vremena promjenila. I uspijela sam....radila sam part-time i isla u skolu full-time. I mogla sam i izaci ako sam htijela...neke stvari moras zrtvovati za svoje dobro...a ako hoces moj savijet nemoj traziti djevojku sada. Opet ces napraviti istu gresku.procitaj svoj prvi post i moj odgovor na njega....ok?
Cura/momak nece rijesiti nase probleme niti ubiti bol i bijes. Hoce momentalno-kao i droga.. Vidis....addictive personality-moramo biti ovisni o necemu...i zato se na kraju razocaramo...jer trebamo biti ovisni o sebi ili ako vec mora biti nesto drugo onda nek barem budem dobro...npr sport. Ja sam bila ovisna o gym-u jedno vrijeme....ali to je bilo u moju korist jer sam izgledala haos, osjecala se super i bila zdrava i happy. Nemoj traziti quick fix...jer nisi dobro jos uvijek jel tako? Nisi sretan sam sa sobom i imas problema...e prvo budi sretan sam sa sobom barem donekle i rijesi probleme i budi samostalan i onda trazi curu da samo popuni to sve...ali jebi ga ako se to sjebe opet je ok..jer i dalje ces imati sve sto si imao i prije i nece ti biti toliki sjeb kao prosli put....
eee kako je to sve lako reci..i pomoci nekome...uhh. ali dobro je. nisam ni ja to jos uradila moram naci happines u meni...kako Budisti kazu-sreca lezi u nama.
ja sam ok...jedan problem sam rijesila imam jos jedan ali mislim da mu se blizi kraj:) :-D ...osjetim nekako.
a ganjam da krenem u skolu da zavrsim taj magisterij pa da se malo bolje osjecam. A to kako se osjecas bez love....uhh znam sve znam...to mi je bas sjebada osjecam se ko' krpelj i mrzim to.
ali polako...kazu na NA najvaznije je ostati cist i ne posustati...znaci oporavak mora biti na prvom mjestu pa onda sve ostalo....i bas je tako
javi se cesce ok???
ne zamjeras mi na iskrenosti jel de>>> Mislim mogu ja tebi i bajke pricati ako hoces :-D
Sivi decko
Posts: 25
Joined: Mon May 30, 2005 12:51 am

Post by Sivi decko »

Bajke, hehe.. gENIJALNA SI, I KAPIRAS ME.

Veruj mi da sad gledajuci sve slepe ulice modernog drustva ipak smatram kocku za onaj najgori porok, strast, to mi i doca rece. Terapija mi je pomalo smesna posto podrazumeva sedataciju, kao neki diezepan i nekakve jos gluposti i to iv, ali dobro, pricamo pa dodjemo zajedno do nekog zakljucka koji sam u principu vec znao, ali ni potvrda nije losa..

Problem sa radom je sto su moji u fazonu da ako radim, a ne dam ispite koje trebam, rad ce biti kriv, bez obzira sto pokusavam da ih uverim da sa vise para/raspolozenja imam i vise elana. Kao pare nisu bitne, ali im je glavna frka da ovo ne prodje dobro pa jos moraju da placaju, mada sam ja jos u startu rekao, ako treba da radim, da nadohnadim pare, pa makar izgubio jos jednu godinu, ali cu se lepse osecati da znam da sam jedan svoj veci problem sam resio. Ziveo sam sa kevom do pre dve godine, kada se ona odselila, mada smo se i pre toga retko sretali u kuci, a caleta sam vidjao jednom nedeljno.. Ima tu dosta zamrsena prica ali ne bih da te opterecujem citanjem. U svakom slucaju pored tih ispita mi je cilj i da dignem malo nivo pozitivne energije prirodnim putem.. U vecini stvari se slazem sa tobom.

U svakom slucaju pozdrav draga Luna i cucemo se cesce!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

???

Post by katarinadimedici »

Porodica ti je zaista jedna od "normalnijih" i otkud onda ti u priči o porocima?!?Ne znam zašto ne želiš da pričaš o tome,kao što i minimiziraš svoj problem a evo te ipak tu!?Znam masu ljudi koji imaju oba poroka,po meni ne zna se koji je veći,mrtva trka!Po neki put pomislim da je kocka ipak veći problem,veća strast i ljubav u svakom slučaju,samo što kockari ne umiru,za razliku od narkomana!Kockari se ubijaju,retko,ali ima primera!Kocka je veći porok samo u delu u kojem uništava celu porodicu.Narkoman uglavnom povređuje samo sebe,a kockar uništava celu porodicu!Moj muž je uspeo nekako da potisne kockarsku strast kod sebe,mada mu je ona nasledna bolest,otac mu je bio pasionirani kockar.Interesantno je da je zaista pravilo da je kocka nasledna osobina ili je to samo model ponašanja naučen u detinjstvu?!Šta misliš o tome?
Pozdrav od mene k' tebi!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

kocka kao i bilo koja druga adikcija igra veliku ulogu u nasljedstvu. Jednog dana cu research-em to da dokazem...zarekla sam se. I droga unisti cijelu porodicu, pogotovo kad je roditelj u pitanju...djeca cesto budu oduzeta (kazem cesto ne uvijek)...itd...a i kad je dijete u pitanju...lazes, sjebajes ih svaki dan, vecina krade iz kuce, i opet znaci stavlja porodicu u opasnost,,jer jebi ga ako se neko zaduzi dileru a on neki ludak...kuc kuc...na vrata-(ublazena verzija realnosti :-D ).
Pricaj, pisi, zato i jesmo tu da se ispraznimo i podijelimo bol i strah i sve jedni s drugima. U vezi terapije...ja nisam doktor ali sam counselor (savjetnica?)...i radim s ljudima sa raznoraznim problemima-mentalnim i zivotnim. A i logicno je da se chemical imbalance-hemijska ne stabilnost u mozgu -lijeci uz pomoc hemije tj lijekova...i naravno kognitivne terapije-to sto ti radis. Ali ako je problem u necemu drugom ili zbog necega drugog zasto onda stvarati problem sa tabletama? A Koje ce ti stvoriti novi problem mnogo zajebaniji ovog puta:ovisnost. Zepami -svi...su haos. I treba ju ih uzimati samo oni kojima stvarno trebaju...npr schizofrenia, velika nervoza, panicni napadi itd. Jarane...terapija bez lijekova ti je mnogo vaznija...kadji korijen problema. A ako jesi bas sjeban i depresivan i osjetis da ti treba nesto onda trazi nesto naj bezopasnije-znaci nesto sto nije narkotik. A ima dosta lijekova koji nisu narkotici. I ja sam prosla kroz to...ja sam uvijek bila protiv tih lijekova jer jebi ga ovdje ih stvarno zloupotrebljavaju....i uhvati me neki crnjak...a znam da je od dopa, to je jos bilo u pocetku. Ruke mi trnule uzas...nisam mogla stisnuti saku...i odem kod doce i uhvati on mene sa pitanjima -a meni je bilo dovoljno da neko kaze" sta ti je" ili "sta nije u redu"...uuuuhh...explozija emocija...i sjebo se tip heheh kaze a sta mislis da probas antidepresant? Ja kazem ma jok ...nisam ja depresivna toliko ...a on kaze mozda bi trebala jednom da vjerujes nekome..i da probas..pa ako radi ok ako ne ok...i da on meni par kutijica...ja kuci i pravo na net da ja to istrazim-dao mi je effexor-anti anexity/nervoza i anti depresant...jooj milion pratecih efekata ...ma necu ja to...i stajale su one tu nekoliko dana...i pitam mamu sta da radim...ne zna sta da mi kaze...ni uzmi ni ne...i ona se boji kao i ja...ma hajde rekoh uzecu pa sta bude....nekih 7dana ok..nista,,,poslije ja cini mi se jos vise sjebana stalno placem uzas...i dao mi za mjesec dana...zovem da mi prepise jos malo da se polako skinem...e sada moram platiti bruku para da odem jer nemam osiguranja...ajde da on meni 3-4 tablete nekako...ali tek nakon par dana...covjece kakav je to uzas bio...ma kakva kriza od dopa...a aa umirem...a ni nisam na dopu...nisam ni skotala da mi je od toga odmah...pa jedva sam izdrzala...i nisam ni one 3-4 sto mi je dao ni uzela...bacila ih u wc...jebi se....(sorry)....sjebase me tablete vise nego sto sam bila sjebana...
e sada nisu sve tablete takve...nisam to rekla-i nekome trebaju..i treba ih uzeti ako osjecas da su ti potrebne...bolje tablete nego kroz prozor...pa jel?
tako da ako mislis da ti trena nesto da te stabilizuje ...nek ti da nesto sto nije narkotik-ali probaj prvo sa cistom terapijom bez lijekova...i pij vitamine, aktiviraj se malo, ufuraj se u skolu maximalno...probaj naci neki part-time poslic...par sati tu i tamo...da se bolje osjecas. I pisi ovdje. ko ' ja :-D sto sam se raspisala...aaaaa...vidis sto ti ne uzimati nista...ili barem smanjiti nesto:)....
uhhh...odoh...da se ne prepadnu ljudi kad vide post....
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

alooo....sivi...sta se desava???
Sivi decko
Posts: 25
Joined: Mon May 30, 2005 12:51 am

Post by Sivi decko »

Ej Luna, pozdrav!

Samo da ne ispadne da te kuliram, javljam ti se sa podrobnijim izvestajem cim mi prodje ovaj period (prokleti ispiti..)!
Post Reply