Tužna ispovijest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Pozdrav svima koliko nas ima.....

Post by Tužna »

Konačno sam sretna da u Srbiji postoji ovakvo nešto. Ja sam iz Novog Sada i zavisnik sam bila 7 godina. Čista sam skoro godinu ipo, ali za to vreme sam pet puta pokušala da se ubijem srećom bez uspešno, i ovakvo nešto mije stvarno potrebno, jer iskreno nemam nikoga sa kim mogu da popričam svi me samo optužuju i krive, a niko me ne razume???da iskreno želim pomoć.... :( :( :(
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Post by viola »

Cao Sanjice,
ne znam sta drugo da ti kazem osim da ako si godinu i po dana cista, po mom misljenju, uopste nemas razloga da imas crne misli :D Vec da se ponosis sama sobom! :-D E, sad, ako si kojim slucajem maloletna, naravno da je Paunova 2 najbolje mesto za tebe, jer oni tamo rade nekakav ekosistemski program, sto znaci da se u lecenje ukljucuje cela zajednica oko mlade osobe, od roditelja do nastavnika u skoli, pa cak i porodicni svestenik moze biti ukljucen ja mislim! To je jedina bolnica te vrste na Balkanu i u terapiji koriste integralni pristup (vise vrsta psihoterapije) a rezultati koje postizu su zadivljujuci! Meni je bilo iznenadjenje kada sam prvi put videla jednog decaka koji je tek dosao kod njih na lecenje, bio je sav u crnom, spustene glave, autistican skroz, nikog ne gleda ni sa kim ne prica, i ja sam iskreno govoreci, mislila ovaj je propao, nema nade... Medjutim, posle par nedelja promena u celoj porodici je bila jezivo neverovatna! Mali se ponasao (i izgledao) kao da nikada i nije bio u prici sa drogom, a njegov otac je delovao nekako svesniji svoje uloge oca... Naravno, sve to ne dolazi preko noci i bez podrske porodice tesko je osecati se samouvereno i zaboraviti na narkomaniju, okrenuti novi list i poceti novi nacin zivota! Zato Sanjice, ja ti savetujem da pronadjes sto vise podrske oko sebe, i da nekako preguras jos malo, a posle ce vec vreme uciniti svoje... Srecno! :lol:
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

pa bilo je krajnje vrijeme.....!!! bas mi je drago da tako nesto postoji...josh samo da skontaju nesto slicno i za odrasle....
sanjice....sve najbolje....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
tito
Posts: 7
Joined: Wed Feb 08, 2006 3:20 pm
Location: knj

Sestro javi se

Post by tito »

Da li ko zna sta se desava kod Sestre, ne javlja se nikako...
Od sveg srca se nadam da joj brat gura naprijed i da nije "zabrlj'o" kako se to inace desava u njegovoj razini (tek ga "provalili") .... Pozdrav
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Post by Tužna »

Ćao Viola!
Hvala na lepim rečima i podršci, mnogo mi znači, nisam maloletna imam 27. ali trudim se i borim, jer teško je posle toliko god. u drugom svetu privikuti se na normalan, međutim imam volju i podršku od svih VAS I TO MI JE NAJ NAJ!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Post by viola »

Cao Sanjice,

znas kako savetuje jedan od doktora u pomenutom centru u Paunovoj? Ako te neko gleda ispod oka zbog tvoje proslosti, ti mu samo reci neka proba da ostavi cigarete, pa ako uspe, da ti se onda javi... :lol: Naravno, ako ne pusi, onda ces vec da smislis nesto, svako je od necega zavistan! :wink: Ako ni od cega drugog, a ono od bivseg ili bivse, od hrane, cokolade, interneta......... Dakle, nemas cega da se stidis ako si uspela da apstiniras! :D
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nemash se cega stiditi....tacka! Svako ko zatrazi pomoc ...netreba se nicega stiditi. a ti si vec davno zatrazila pomoc. eto....puno pozdrava
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Post by Tužna »

Ćao Viola!
Dobro si to rekla stvarno, ali ovde U NS-u je drugačije gledaju nas ko otpad, ali već sam se navikla i na mene više ne utiče,okrenem se i krenem svojim putem, jedino je problem bivši "drugovi" koji se leče pod znacima navoda isto i kad vide da drugi uspevaju onda postaje haos, počnu da te spuštaju vređaju itd. I to mije ranije smetalo ali sada ne, žao mi ih je jer nemaju
Pozdravhrabrosti da već jednom pogledaju istini u oči i shvate da nema dalja već samo DNO I PAKAO
User avatar
tito
Posts: 7
Joined: Wed Feb 08, 2006 3:20 pm
Location: knj

Ljubav i mir

Post by tito »

Heroin!!!!
Ma neka boli kol'ko boli vratit cu opet ZIVOT svoj.......
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Post by Tužna »

Pozdrav svima na forumu!!!!!!!!!!!!!!
Nadam se da ste svi OK!
ŽIVOT JE MNOGO LEPŠI BEZ DROGE, I ZATO BEŽIMO OD DROGE U SVAKOJ PRILICI, U SVIM USLOVIMA I U SVIM OKOLNOSTIMA!
Post Reply