Jedna od ....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Jedna od ....

Post by Tužna »

Zovem se Tina tj. još uvek se odazivam na to ime, imam 27 god. i 12 god. narkomanskog staža. Sa 15 sam počela da duvam lepak pijem alkohol i tablete za smirenje. Marihuanu nisam koristila jer mi nije prijala, ali sam zato 10 god. uzimala heroin, prvo na nos a zatim kako to ide redom na venu. Skinula sam se tj. lečila sam se bezbroj puta za sve te godine ali bez uspeha. Prvi put sa iskrenom voljom same sebe sam se lećila 2004. na psihijatriji u Novom Sadu, i evo do sada sam čista, ali sam još uvek na terapiji. Heroin od tada ne uzimam, ali sam zato vreme 8 puta pokušala da se ubijem tako što sam sama sebi sekla vene. Uzrok svega toga je što pod prvo nisam nikada imala podršku od nikoga, niko nije imao da me posavetuje u vezi bilo čega, moji roditelji su uvek bili zauzeti a majka zatvorena i stidljiva koja samnom nije pričala ni o osnovnim ženskim stvarima a kamoli o drogama, e onda sam upoznala dečka u kojeg sam se zaljubila i on u mene. Svu ljubav i pažnju koja mije nedostajala kod kuće ja sam pronašla kod njega a vaspitanje na ulici. I tako je počeo pakao, a ne ljubav, odvojili smo se počeli da živimo sami od prodaje droge, upočetku nisam ni sama znala čime se on tačno bavi, jer nisam smela ni da pitam, odmah bi dobila batine, ali onda dobijem svoju dozu koje je bilo koliko sam htela i sve te batine zaboravim. Nekoliko puta sam pokušaka da ga ostavim, međutim znao je gde je najbolnija tačka, i pretio mije daće povrediti moje bližnje ako ga ostavim. Moji nisu znali ništa a ja nisam smela ništa ni da kažem jer ga se jako boji i dan danas iako nismo zajedno već dve god. I dalje mi preti (no se sada nalazi u KPD, po ko zna koji put), misli da ću ga stalno čekati, da izađe i da ponovo počnemo ponovo. Kao što sam rekla heroin ne uzimam, jedino što su mi ostale traume na taj skrnavi narkomanski život i na maltratiranja. Znam da će mnogi reći što si tražila to si i dobila, ali verujte da nije tako ja sam samo tražila da me neko voli, a završila sam kao osoba sa devet otpusnih lista sa psihijatrije. Posledice koje su ostale su da sam bivši Zavisnik od opojnih droga (ali to bivši kod nas u Srbiji se ne priznaje, pečatiran si za ceo život, jer većina naših ljudi narkomaniju ne smatra za bolest koja se jako teško leči), zatim sam i suicidna osoba, kažu da imam granični poremećaj ličnosti, i kao šlag na tortu imam HC-virus.
Trenutno sam ok, ako se tako može reći, posvetila sam se čitanju knjiga i računarima, to mi za sada dosta pomaže, i idem na psihoterapije koje mi baš i ne pomažu, pre bih ja njima mogla da držim predavanje nego oni meni. Posao ne mogu da nađem jer pijem jake lekove i ravnoteža mi baš nije u redu, ali kad sam već toliki put prošla nadam se da će biti bolje, jer može da se uspe jedino ako to sam ti iskreno želiš.
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Hi tuzna, dobrodosla :)

Zao mi je sto ti je zivot priredio niz groznih i losih stvari, iskreno mi je zao sto ti se sve to dogadja... Trebas si smoci i skupiti snage da krenes, nauciti da volis sama sebe i ne ocekivati to puno od drugih, jer mi ljudi smo cudna bica. Ponekad nismo u stanju pruziti i primiti ljubavi koliko bi trebalo.
Dobro je to sto citas, sto si necim zaokupljas vrijeme... A za suicide,.. Ma ne zuri se nigdje, smrt je jedina stvar koja nas nikog ne moze mashiti. To nas svakako ceka, ali iskoristi ovo sada i ovo ovdje sto imas. Pokusaj svaki detalj svog zivota uciniti zanimljivijim, ljepsim, boljim...

Zelim ti puno snage i srece, ljubavi za samu sebe, i da nam uspijes.
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Tuzna...dobrodosla. Nemam puno sta reci jer sam ostala totalno bez teksta. Ja kao i ti sam bila u vezi sa debilom koji je isto radio. Fizicki i psihicki me ubijao godinama a ja mu se vracala radi dopa. Hvala Bogu rijesila sam se budale a i droge. Danas mi je tacno 23 mjeseca kako sam se skinula i cista sam ko suzica. Jedini problem sto ja imam vezano za proslost je dijete. Nemislim da je sin moj problem, vec cinjenica kad njega gledam vidim njegovog oca. Jedino sto mi ostaje je da molim Boga da u nikakvom smislu ne poprimi oceve osobine. Sina naravno volim najvise na svijetu. Sto se tice depresija i psihijatrije...to mi je jako poznato. Otkako sam se skinula moj problem nije bio da sebe ubijem vec druge. Par puta su me trpali u ludare radi pokusaja zlostavljana drugih oko mene. Al nebitno, sad sam super. Bices i ti....Glavu gore i nedaj se.

Sve najbolje ti zelim.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

da bas kako moja Voda rece....ne znam sta da kazem. Mogu ti samo reci, na dobrom si mjestu. AKo ti treba pomoc, prijatelj...tu smo. pisi, pricaj-ne drzi nista u sebi. Slobodno podjeli s nama sta god zelis. Ja te nikada necu optuzivati ili kritikovati za nesto iz proslosti(ne znam za ostale). Bitno je da idesh naprijed ...ajde pisi.....
sve najbolje
Luna
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

...ovo što sam pročitala je baš tužno...
I ne znam šta da kažem....osim da ti želim da postigneš svoj mir i svoju sreću...
ladida_
Posts: 12
Joined: Wed Apr 19, 2006 11:17 pm

Post by ladida_ »

ja jaoooo mogu ti samo reci svaka casttt samo tako nastavi jer ja ti se tuzna divim ipak ti si puno postigla :( ,bas sto kaze luna ovdje te nece kritikovati nego samo podrzati u onome u cemu napredujes a vidim da si puno unapredovala i treba da budes i ti sama toga svjesna misli na ono najbolje i najmilije a to je tvoj sin.Ipak imas sad jos vise razloga da ides naprijed a da ne gledas u proslost jer i sama si prosla pakao nemoj mislit da ti nesto pametujem al ono tu sam da ti budem prijatelj naravno ako ti to zelis i naravno prihvatas.J a ti zelim svu srecu jer si zasluzila glavu gore i samo naprijed jer ti to mozesss :!: :wink:
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Samo naprijed Sanjice :smt109. Prelistaj forum mnoooogo ces toga zanimljivog i vjerovatno nepoznatog nac. A sve u svrhu ozdravljenja i vracanju u zivot. Dobro dosla u borbu, nisi sama
:smt006
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Sanjice dobrodosla na ovaj forum.Nije lose ovo mjesto, uvjeriti ces se i sama i tu ces pronaci i paznju i podrsku i prijatelja, rijec utjehe i sve sto ti nedostaje. Prosla si pun kurac toga i odradila si sve, redom, kako te zivot samarao ne pitajuci ni za sto. Sada si tu gdje jesi, jaca nego ikad, imas svo potrebno znanje i oruzje da se bacis u borubu zvan zivot!


Ladida, gdje ti vidis da je Sanjica nesto napisala o tome da ima dijete? grijesis! :lol: Pobrkala si nju sa Vodolijom :!: :!:
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
ladida_
Posts: 12
Joined: Wed Apr 19, 2006 11:17 pm

Post by ladida_ »

JAO BRUKEEEEE vidite da mi nije dobro :( ,ajjjj soryy tuzna al prenosi me drmaju opasniii
ajjjj soryyyyyyyyyyyy :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
User avatar
vojkancheros
Posts: 5
Joined: Thu Jun 08, 2006 2:04 pm

Post by vojkancheros »

Nisam nista bolji od tebe ali nikada nisam pomislio da se ubijem.
PRIMER: od milion spermatozoida samo moj je preziveo i iz tog razloga necu da pomisljam na takvo nesto. Molim te da odgovoris na poruku da bih ja bio siguran da si ziva.
SAVET: Promeni sliku vidi moju
Post Reply