Ispovijest???

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Ispovijest???

Post by Josephine »

Pozdrav svima...
Moja ispovijest je zaista slicna kao i kod većine drugih,no u velikoj sam nedoumici i mislim se da li bi mi zaista dobro došlo kad bi to sve napisala na papr,istipkala-ma na bilo šta...izbacila to iz sebe...i one najsitnije i najmanje i one najbizarnije i najodvratnije stvari a i one koje su bile i ugodne ali bolne na kraju...da li bi sebi olakšala ista ovo stanje kroz koje prolazim nakon dugog perioda drogiranja,da li bi uspjela dobit bilo koji odgovor na ova moja pitanja koja me jos maltretiraju i tjeraju da da se uvijek pa skoro vratim na pocetak... :?: :!: :?:
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Pa drug naš, u tome i jeste fol. Zato je i napravljena ova stranica, radi toga sto pomaže i šta češ napokon to podijeliti sa svojim drugovima koji znaju sta govoriš i sta osjecas, a to je velika stvar jer nas ovisnike slabo ko razumije i skoro rijetke osobe znaju kako se osječaš.
Vidiš da smo svi to uradili, svi mi imamo tuzne, nesretne, sretne ,divne........trenutke, piši drug biće ti lakše, vidječeš. Ja lično, otkako sam ovde evo dvije godine ja sam druga osoba, bio sam izgubio nadu da postoje osobe koje znaju sta znaci i drugarstvo i ljubav, ovde sam našao moje drage drugove, koji me znaju i naružiti i naljepiti kada napravim neku glupost a isto tako znaju me bodriti i podržavati i radovati se zajedno sa mnom kada napravim nesto lijepo i korisno. Znam da je teško povjerovati u tu činjenicu, pošto smo mi ovisnici izgubili svaku nadu i vjeru da postoje drugovi, zato sto smo jedan dio našem života proveli u totalnoj izolaciji nasih osjecanja, emocija, a i također u samoći nas samih kao osoba.
Napravi za sebe jedan VELIKI korak u životu, sjedi sad za kompjuter i nemoj pisati ništa na papir, nego ono što osječaš i kako osječaš, odmah sjedi i napiši svee. A mi ćemo te podržati u svemu a također i naružiti ako nije nesto dobro za TEBE.
Želim ti sve najbolje u životu i kreni u ovaj dan sa nadom da si našla nove drugove, moj pokojni drug BULE mi je uvijek govorio. ČUVAJ NADU, DA JE BOL NE UBIJE!!!!!!
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

Ti si Omare bas legenda... :D

...no ne znam bas jel ispravno da ista pisem jer kad procitam ove druge ispovijesti kazem da je moje "drogiranje" i moja stanja i problemi maciji kasalj...ja sam se sjebala kokom,speedom,exc.-ovima...i to je trajalo dugi niz godina...nije bilo heroina....zato i mislim da nije potrebno sad o tome puno filozofirat...kuzis???a pogotovo ne ovdje kad ima ljudi koji su prosli i gore stavri od mene i prolaze i sad!
ma nemam pojma vise,znam samo da se stvarno trudim...i nadam se da cu se uspjet nekako unormalizirat!pa sta god to bilo!naci kojeg frenda (ako je to moguce)...grozan je ovaj osjecaj praznine i tupila!

hvala na lijepim riječima Omare!!!
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Da li si sigurna da si se manje sj..... spidom nego heroinom. Moj utisak je da je speed (meth) mnogo brzi u tom procesu
mislim sjebavanja. Ne znam jesam li u pravu. Ja sam suovisnik, brat je na heroinu pa se mozda samo tjesim da ima i goreg.
Ne znam kako neko koristenje speeda moze zvati 'maciji kasalj'.
Evo ti jedan link. Tu imas dosta o 'Meth Users'.

http://www.crystalrecovery.com/Pages/MethUsers.html

Ovdije imas Pitanja i odgovore. Dosta je korisno.

http://www.crystalrecovery.com/GoAskAlice/GoAA.html

Ovo nije bila provokacija. Ja sam samo iznenadena. Mozda ti uostalom znas sta radis pa sve to kontrolises ali sa methom maltene nemoguce pogotovo sto i sama kazes
i to je trajalo dugi niz godina..
Ja ti zelim sve najbolje i stvarno se trebas truditi.

Samantha

Ako te zaista nesto interesuje pogotovu na ' GoAskAlice' ja cu ti prevesti sve sto treba.
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

...no ne znam bas jel ispravno da ista pisem jer kad procitam ove druge ispovijesti kazem da je moje "drogiranje" i moja stanja i problemi maciji kasalj...ja sam se sjebala kokom,speedom,exc.-ovima...i to je trajalo dugi niz godina
Dobro nam dosla. Neka te na forumu, odgovore ces pronaci sama u sebi kad ih zaista potrazis. Do tada ti od mene svako dobro u zivotu.
Da ti sada pisem da u drogiranju ne postoji maciji kasalj,.. Ti to vec znas i znam da nisi tako mislila, nego si samo pomislila u odnosu na druge, ali ni tada to bas nije tako. Tvoj zivot je tvoj i samo tebe boli, i tvoje bliznje.
Istina je da tebe nece zaboljeti Dark Angeline greske, a ni nju tvoje. Tako da se dva zivota nikako ne smiju niti mogu uporedjivati. Jednog dana kada se osvrnes iza sebe, sigurno neces reci;"A ima i sjebanijih", nego ces samo pomisliti; "A sta si uradi, a lakse bi mi bilo da sam tada prestala (npr. bas sada)". Ja ti vjerujem da je uzasno tesko i pokusati prestati :( , ali ti ne vjerujem da ti to ne mozes :) .

Pisi, tu smo.
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

....ma da mislila sam u odnosu na druge...
...u odnosu na druge priče,ispovijesti i dr živote...a pogotovo na neke priče ovdje...
A inače jako dobro znam posljedice uzima tih svih kemija i literarno pročitah a i praktično iskusih...

Mislim da sam prvi korak napravila...
Priznala sam sebi!
Zatim se makla od dvih tih sranja i tog društva...
(a i nedavno sam završila u bolnici 2 mjeseca radi operacije ciste na mozgu...)
I sad sam doma-još se oporavljam! A i ova izolacija od tog svijeta droge mi je i više nego dobro došla...
Ali sad se treba vratit medju ljude,medju sve one ljude...uf!
A ja želim novi početak,sasvim novi...
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Josephine, ja slucajno znam pricu o momku koji se drogirao, vjerovatno standardno svime i svacim. Onda jednog dana dozivi saobracajnu nesrecu i zavrsi u nekom komatoznom stanju, izlomljen na sve strane, jedva ziva glava.
Tako je proveo u bolnici nekoliko mjeseci pretpostavljam dobijajuci nesto za bolove. Nakon toga nikada se nije vratio starom nacinu zivota. Mislim... ne razumijem da se moras vratiti 'medu sve one ljude' ako to ne zelis.
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

opet ja nisam bila jasna do kraja... :?

...naravno da ne želim ni tim ljudima ni tom načinu života više nikad...
Ali znaš kako to ide,sad sam pizda,ovakva,onakva! :( :(

Ma zbrka uglavnom u mojoj glavi oko tih medjuljudskih odnosa nastala sad,a ponajviše do jučer kao neka prijateljstva i takve stvari a sad...ništa!

nadam se da sam ovaj put bila išta jasnija i da si me bar nešto shvatila šta želim reći... :?
veliki pozdrav!!!

I Dinela hvala ti na dobrodošlici...i na lijepim riječima!!!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Evo mene opet, ja mislim da ovde ne treba da se upoređuju necije price.Ovde svaka prica ia neki svoj posebni pocetak i kraj.Naravno da ce biti razlicite, nego ovde je stvar da se na svkaoj prici uoci greska i da se nauci i onda da tu gresku ne napravimo u svom zivotu, jel tako.Nije sad stvar u tome jeli Josefin manje u tome ili vise, DROGA JE DROGA ONA UNISTAVA ISTO.
Ono sto je najbitnije jeste da sad kada si priznala sebi i odlucila da tvj problem podjelis sa drugima napravis to da sad krenes da se boriš protiv DROGE.Dosad s podlijgala uticaju droge, bila si njen rob i sluga.Sad je druacija, sad si jen PROTIVNIK i suprostavljaš joj se.To si dvije razlicite situacije i u svakoj situaciji čovjek se ponaša drugacije i drogog se psihičkog stanja.Sada je Josefin u prilici da svoju situaciju napravio boljom, ljepšom i sretnijom.
Draga drugarice evo ti moj savjet, nemoj puno da gledas unazad i da govoriš sebi i drugima da si ovakva ili onakva.Reci sama sebi, svi su u zivotu pravili greske tako sam i ja napravila gresku, sada hocu da zivim ljepse i bolje.
Naprijed drug, rekao sam ti nemoj da se dvomuis da li da pises ovo ili ono, SVE PIŠI SAMO UDRI.
Tvoj jaran Omar
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Nema na cemu zenska, :) shvatila sam ovo o drustvu. Da, to je uvijek tako. Ne mozes odjednom proci ulicom i okrenuti glavu od njih... Znam tvoju nedoumicu, a ako bas zelis da pocnes nesto novo, onda ti oni mogu samo otezati. Kontam te u potpunosti. Moj brat i sada vodi tu borbu, i jos uvijek nije sam rascistio u svojoj glavi.

nije to vise ni da ti zelis sa njima, ali je problem jer si ne mozes tek tako naci neke nove ljude i biti sa njima, furati njihove filmove... :(
Pokusaj za pocetak da manje izlazis, da se izgubis neko vrijeme sa ulice. Citaj, nadji si neki hobi kuci ili nesto, mozda sama da ides na aerobik ili nesto poput toga. To ce ti oduzeti slobodno vrijeme, a bice ti mozda i ljepse sto si sama. Imaces vremena za razmisljanje, a tijelo ce ti biti zauzeto :D

Samo ti polako, pisi nam svoja razmisljanja i nedoumice,.. Pozdrav
Post Reply