Duševna hrana

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ovako, kad sam se bila skinula na suho (mada to nije bitno), nakon toga, ja sam se doslovno zatvorila u kucu u iducih 8 mjeseci ja nisam izlazila vani.Nisam imala ni potrebe a i pronasla sam neke uzitke u bivanju u stanu. Npr,.ujutro bi ustala, skuhala kavu, citala novine, isla na kompjuter, poslije bi cistila stan, spremila rucak za brata, gledala tv, citala, pisala.Nije mi padalo na pamet traziti neke ljude jer mi nisu ni nedostajali, zbog cega, sta da radim sa njima, o cemu da pricam.tada sam napravila gresku i vratila sam se poslu tj. bila sam primorana vratiti se polsu koji mrzim iz dna dus a to je raditi kao konobarica.to je bio pocetak mog pada.
Nemojte traziti nove ljude, nova poznanstva dok jos niste nacisto sa sobom, dok ne znate jeste li spremni na to.mislim da je posao, ali opet KOJI job najbolje rjesenje i kroz postao cete stvoriti kontakte,dan ce biti ispunjen, lova ce doci na kraju mjeseca itd.
ne kao cisti sam, dosadno mi je, fali mi drustvo, normalni me ne kuze jer sam ja tako poseban i imam proslost i blablabla.
ne.
uostalom,neka drugi koji su citi,sada, kazu kako su oni uspjeli u potpunosti a ne da ja previrem po sjecanjima.

ipak puno srece vam svima zelim i cestitam sto ste ipak imali snage skinuti se jer je ja nemam.prema tome bolje da mucim
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Jeste, nisam ni ja nigde izlazila par meseci nakon pocetka mog skidana i nisam ni imala potrebu da izlazim ali sada je imam,ja sam neko ko voli slobodu i voli da bude u drusvu a isto tako volim da budem i sama,sve to stoji sto si rekla ali ja jednostavno ne mogu da se pomirim sa tim da treba da zivim bez igde ikoga.....ne mogu.... :smt010
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

zvrky wrote:Jeste, nisam ni ja nigde izlazila par meseci nakon pocetka mog skidana i nisam ni imala potrebu da izlazim ali sada je imam,ja sam neko ko voli slobodu i voli da bude u drusvu a isto tako volim da budem i sama,sve to stoji sto si rekla ali ja jednostavno ne mogu da se pomirim sa tim da treba da zivim bez igde ikoga.....ne mogu.... :smt010

Zvrky tebi bi zivot spasilo da odes u kakvu zaednicu,ovako je samo pitanje vremena kada ces pasti.To vjestacko "u redu" koje tvoja mama tebi omogucava, nije normalan zivot i ti to znas.Kada se suocis sa zivotom vani,a moraces,imaces uzasno puno problema.To te vodi do pada ,jer nisi naucila da drugacije funkcionises u zivotu.To sto ti sada radis nije nesto kao da si rijesila problem,ti se samo(uz pomoc mame), krijes od njega.A morati ces se suociti jednom sa njim.Zajednice i jesu za to,uce kako da se suocavas sa problemima bez da bjezis u drogu.Sve najbolje i pozdrav!
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

dobro...osim komune moram reci da je Manson donekle u pravu. i ja sam to radila. krila se. al znash sta...neko tako mora. ja sam npr. morala...dok nisam skupila snagu za dalje. nisam ni radila ni nista. i eto...nije tako strasno bilo. al opet...i komuna je neki nacin skrivanja. i to pravo. drugi svijet...sve. vratish se-ko s marsa...strah te. dobro...strah je ok...uvijek nas treba biti strah. to ce nas i spasiti.
zvrky...samo ti polako. ide sve svojim tokom. malo po malo, vidjeces. a to za nove ljude...i to ima svoje. naucila sam i tu lekciju. tek kad si malo jaca onda trazi nove ljjude. al...to je sve povezano....uhh. ma vidjeces zvrky draga,,,,sve ce doci na svoje. skontaces ti vec kako i sta. samo polako....uzivaj...odmori mozak i sve.
nadji neki poslic...par sati folovi...nesto. ako ti se ne da...nemoj. nista na silu. ma daj...proci ce sve...znash i sama
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Luna wrote:dobro...osim komune moram reci da je Manson donekle u pravu. i ja sam to radila. krila se. al znash sta...neko tako mora. ja sam npr. morala...dok nisam skupila snagu za dalje. nisam ni radila ni nista. i eto...nije tako strasno bilo. al opet...i komuna je neki nacin skrivanja. i to pravo. drugi svijet...sve. vratish se-ko s marsa...strah te. dobro...strah je ok...uvijek nas treba biti strah. to ce nas i spasiti.
zvrky...samo ti polako. ide sve svojim tokom. malo po malo, vidjeces. a to za nove ljude...i to ima svoje. naucila sam i tu lekciju. tek kad si malo jaca onda trazi nove ljjude. al...to je sve povezano....uhh. ma vidjeces zvrky draga,,,,sve ce doci na svoje. skontaces ti vec kako i sta. samo polako....uzivaj...odmori mozak i sve.
nadji neki poslic...par sati folovi...nesto. ako ti se ne da...nemoj. nista na silu. ma daj...proci ce sve...znash i sama
E a ova se pukla prije mjesec zadnji put...e svasta,pa ti nju sad poslusaj Zvrky,nema ona sta izgubiti... :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

pukla se hmmm? ne znam bas da jesam...pogotovo ne dopom. a nema sta da me poslusa ili ne poslusa...to je samo bilo moje misljenje. nisam joj rekla uradi to to i to. kazem kako je meni bilo...a ja i ona smo cesto u istim situacijama i istim sjebovima.
i ima vishe od 2 od kako sam zadnji put uzela C....josh nesto Mansone????
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Luna wrote:pukla se hmmm? ne znam bas da jesam...pogotovo ne dopom. a nema sta da me poslusa ili ne poslusa...to je samo bilo moje misljenje. nisam joj rekla uradi to to i to. kazem kako je meni bilo...a ja i ona smo cesto u istim situacijama i istim sjebovima.
i ima vishe od 2 od kako sam zadnji put uzela C....josh nesto Mansone????
Pih 2 mjeseca si cista?!Hos medalju?E Boze sacuvaj.... :D
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

to je tvoja vizija mansone. sad ce i godina od zadnjeg dopovanja...i svakodnevnog smarkanja bijelog(skoro 6mjeseci). imam posao, zdrava sam, imam prijatelje, dobro...momak je bio tu( no ja sam kako kazes idiot..pa sam ga nogirala jer je ugrozavao moju cistocu)...jeste. nisam to mogla nikome da dozvolim. pa ni njemu. to ti govori da sm ozbiljna u vezi uspjeha i da nema vishe nazad. to je to. hodam. a ti bi mogao i nesto jebeno pozitivno da kazes. neku podrsku. bilo sta. osim sto ubadash i zvocash ko neka baba.
nema...pun si razumjevanja....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Luna wrote:to je tvoja vizija mansone. sad ce i godina od zadnjeg dopovanja...i svakodnevnog smarkanja bijelog(skoro 6mjeseci). imam posao, zdrava sam, imam prijatelje, dobro...momak je bio tu( no ja sam kako kazes idiot..pa sam ga nogirala jer je ugrozavao moju cistocu)...jeste. nisam to mogla nikome da dozvolim. pa ni njemu. to ti govori da sm ozbiljna u vezi uspjeha i da nema vishe nazad. to je to. hodam. a ti bi mogao i nesto jebeno pozitivno da kazes. neku podrsku. bilo sta. osim sto ubadash i zvocash ko neka baba.
nema...pun si razumjevanja....
Ne ja te upozoravam da nisi rijesila problem,mislim da je to fer.Govorim ti da radis na sebi,a ne da djelis kvazi savjete,oprosti na cinizmu.Luno ,otidji na neki sastank A.N. ,pitaj tamo gdje grijesis,reci ce ti se.Ti trebas pomoc,i nije podrska ako te podrzavam u zabludi,razmisli... :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

istina....
ti znash da kad grijesim onda grijesim. to je to. davno sam zavrsila sam laganjem same sebe. no...nisam u zabludi. znam tacno sta radim. i nisu kvazi... i to znash. svaki moj savjet ima svoje jer ne lupam gluposti.
isla sam na sastanke. i sada odem...ponekad...! jedan od prijatelja s kojim se druzim je upravo momak kog sam na sastanku upoznala. cist je vec godinu dana...od svega, i on mi je velika podrska. ovo ti sve pricam jer trznula sam se. idem pravim putem/. ok i ako skrenem...samo je bitno da se sto prije vratim i nastavim. to je moje vjerovanje. za sada mi ide dobro. zato ...sto se nekih stvari tice u pravu si...al neke stvari zaista....nemogu ti reci da jesi kad nisi.
svi mi imamo neki problem mansone. to je zivot. nemoze sve biti idealno. i ti,zivot vjerujem, imash problem...neki. nije bitno. al to je to. zivot.
jarane...kad si u prabu ja ti uvijek kazem...al kad nisi...ja ti isto kazem. ja cijenim tvoje misljenje vjerovao ili ne. samo daj da smo na istoj frekvenciji..
poz
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply