Duševna hrana

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

E vidi,nije u redu ako skrenes,i nije sve nekako relativno i svejedno,tu se mi ne slazemo.Ovako,ja cu te pitati ,a ti meni reci,ali iskreno,zasto rijetko ides na sastanke?Ja mislm da znam odgovor,zato sto tamo nema ovo -ono ,gore-dole...zato sto je sve tacno definisano.Meni isto smeta kada moram da skontam da sam u krivu za alkohol,ma kako to meni sve izgledalo bezazleno,grijesim i to na sastanku moram priznati i poceti se mijenjati...ili sam licemjer...Ti pravo lako mozes uspjeti,ali moras prihvatiti nesto,promjeniti nesto da bi uspjela,vidis da nesto ne stima.A.N. je univerzalan,nije komuna,uzmi ga i radi,pa ces onda tek da vidis sta sve mozes.Ovako si u opasnosti....
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

naravno!!! a ko nije??? i strah me. i zato idem dalje. strah me cuva od gluposti. i ti si u opasnosti. do kraja zivota. i ja i ti.
znam sta govoris.....kontam. ali nismo svi isti. za sada ovako ide. jebi ga ako pocne da zajebava...mjenjam.
sastanci? ne idem jer sam nasla sta trazim. ne lazem sama sebe...znam da sam narkoman itd. ali za sada kao sto rekoh ide ok ...isla sam svaki dan...dojadilo mi je. uvijek iste price. sad mi to ne odgovara. eto cista sam....al mi opet ne stima sada. kad bude vrijeme icu cu.
vjerujem sebi mansone. znam da cu uspjeti. to je sve sto ti mogu reci
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Luna wrote:naravno!!! a ko nije??? i strah me. i zato idem dalje. strah me cuva od gluposti. i ti si u opasnosti. do kraja zivota. i ja i ti.
znam sta govoris.....kontam. ali nismo svi isti. za sada ovako ide. jebi ga ako pocne da zajebava...mjenjam.
sastanci? ne idem jer sam nasla sta trazim. ne lazem sama sebe...znam da sam narkoman itd. ali za sada kao sto rekoh ide ok ...isla sam svaki dan...dojadilo mi je. uvijek iste price. sad mi to ne odgovara. eto cista sam....al mi opet ne stima sada. kad bude vrijeme icu cu.
vjerujem sebi mansone. znam da cu uspjeti. to je sve sto ti mogu reci

Ja svi smo u opasnosti,ok,ali neko vecoj ,a neko manjoj.A strah nikoga nije skinuo,bar ne zadugo.Ne volis da te se gnjavi,pretpostavljam,imas nesto svoje,ti znas....eee ti bi trebala da se bojis i to jako....Zao mi je,ali to sve je tvoja ovisnicka licnost koja brani svoju ovisnost,ignorisuci realnost i zanemarujuci cinjenice.Relativizujes sve,pa bolan ti SE JESI PUKLA PRIJE DVA MJESECA!Kokain JESTE NAJTEZA DROGA NA DUNJALUKU!Dobro ima i herin,ali to je kao da kazes ne jedem slatko,samo sam pojela sladoled :D
O laganju sebe necu ni da pricam,ja ti samo kazem ono tvoje drugo ja hoce da uzima... nije se promijenilo,uzelo je koku,jer te nije moglo tada preveslati,ali slijedeci put?To je vrlo tanak led i ja ne bih volio da sam na tvom mijestu...
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Mansone, još nigde nisi napisao koliko dugo i šta si uzimao, kao ni bilo šta o svom ranijem životu? U nekim stvarima si isključiviji od Imena, te mi sve to ne deluje baš autentično!? Ispada da si ti neko čudo, nad čovek! Jedina osoba koja se posle šest meseci boravka u komuni izlečila? Ukoliko je to istina, onda bi trebao da uđeš u udžbenike psihijatrije.
Što se tiče Zvrky, njen problem je što svoju depresiju posmatra još uvek kao isključivi produkt narkomanije, što bar što se nje tiče ne stoji! Njena muka je autentična, ali nije više usko vezana za problem narkomanije, već joj se dešava što i većini naših mladih bez perspektive i bez budućnosti! Prevazići će Zvrky to i bez komune, jer bi njen odlazak u komunu samo odložio problem, a ne bi ga rešio. Sve bi je isto dočekalo i kada se vrati.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

katarinadimedici wrote:Mansone, još nigde nisi napisao koliko dugo i šta si uzimao, kao ni bilo šta o svom ranijem životu? U nekim stvarima si isključiviji od Imena, te mi sve to ne deluje baš autentično!? Ispada da si ti neko čudo, nad čovek! Jedina osoba koja se posle šest meseci boravka u komuni izlečila? Ukoliko je to istina, onda bi trebao da uđeš u udžbenike psihijatrije.
Što se tiče Zvrky, njen problem je što svoju depresiju posmatra još uvek kao isključivi produkt narkomanije, što bar što se nje tiče ne stoji! Njena muka je autentična, ali nije više usko vezana za problem narkomanije, već joj se dešava što i većini naših mladih bez perspektive i bez budućnosti! Prevazići će Zvrky to i bez komune, jer bi njen odlazak u komunu samo odložio problem, a ne bi ga rešio. Sve bi je isto dočekalo i kada se vrati.
Hehehe,bio sam duze od 6 mjeseci ,a kako ti mozes da znas bilo sta o komunama, ili o cistoci? :D
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja nikada nisam rekla da je moja depresija iskljucivo vezana za narkomaniju naravno da nije ali je dobrim delom povezana sa narkomanijom,a naravno da tu ima i mnogo drugih stvari :!: Sto se tice komuna o njima vise necu da raspravljam bar kad sam ja u pitanju rekla sam da ja nisam neko ko bi izdrzao u komuni i da bi odande izasla zrela za ludnicu ovako mozda i imam sansu da u istoj ludnici ne zavrsim.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply