ako se slazete...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Nemam ja nista protiv Darkness, nego nekako mi se cini da bi ti isprintala neke stvari sa foruma i nazvala to kjigom.
Mozda mozes napraviti nesto kao 'zbirka pripovjedaka' samo naravno to bi opet bile tude pripovijetke.
Mislim trebas malo poraditi na cijeloj koncepciji....mozda je to samo pocetak pa se ti nisi kompletno organizovala.....
Mozda samo preuranjena pitanja od mene...
User avatar
darkness
Posts: 28
Joined: Mon Mar 13, 2006 11:29 pm

Post by darkness »

Samantha wrote:Nemam ja nista protiv Darkness, nego nekako mi se cini da bi ti isprintala neke stvari sa foruma i nazvala to kjigom.
Mozda mozes napraviti nesto kao 'zbirka pripovjedaka' samo naravno to bi opet bile tude pripovijetke.
Mislim trebas malo poraditi na cijeloj koncepciji....mozda je to samo pocetak pa se ti nisi kompletno organizovala.....
Mozda samo preuranjena pitanja od mene...
iskreno, vase price ne bi previse mjenjala i naravno, napisala bi da su te price istinite, da nije rijec o nekoj masti ili izmisljanju
mozda bi se to i moglo nazvati zbirkom, ali s druge strane opet i ne bi...zbirka, koliko ja znam, sadrzi samo naslove prica i price na temu tih naslova, ali ova knjiga bi imala drugaciju strukturu, drugaciji "kostur"
ne bi bila samo rijec o vasim pricama nego bi one bile tu da dokazu nesto, prikazu onu stranu sto neki ne vide, o kojoj ne razmisljaju...
tesko je to objasniti...
kada do kraja to osmislim napist cu to ovdje posebno za tebe :)
ipak, ideja je stara samo 2 dana :)
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Darkness

Shvatila sam ja i prvi put. Zato i nisam nista imala protiv. To sto pominjes, recimo Vladinu pricu, pa to mozes resiti tako sto ces traziti njemu licno dozvolu, kao i Katarini i drugima koji su pisali. Vlada je prilicno davno poceo da pise svoju pricu, jos na starom forumu, tako da ako bi recimo on sada pisao tebi to ponovo, ta prica svakako ne bi bila ista. Ovo se odnosi i na Katarinu takodje. Pominjem njih dvoje jer imaju najduze price, ali to se odnosi i na ostale.

To sto kazes da ima i drugih stvari o kojima treba da ucis i razmisljas. Pa i to je OK, ali mislim da ne mozes da trazis od nas da stedimo tvoje vreme. Sa tim ipak treba ti sama da se izboris i organizujes se. Ovo je moje misljenje. Verujem da ce i ostali reci svoje.
Last edited by Spirit on Tue Mar 14, 2006 9:36 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Draga darkness,

Mislim da je ideja o knjizi skroz OK.
Ja imam nekoliko pitanja za tebe. Ti si ovdje nova, pa bi nam se ti mogla predstaviti i napisati nekoliko riječi o sebi.
Pretpostavljam da te ponijelo pisanje ljudi koji su ovdje ispisivali svoje misli, teškoće, radosti i tuge. Ali, možda bi mogla razmisliti kome bi knjiga bila namijenjena (kažeš samo tebi...), šta bi bila poruka knjige, šta bi ti htjela postići tom knjigom.... Ako znaš odgovore na ova pitanja, onda ćeš znati i koje dijelove s foruma i iz priča da izabereš.

I još nešto, puno ljudi se javi jednom i nikad više, puno ljudi piše jednom u nekoliko mjeseci...

Ono što meni pada na pamet da bi možda bilo interesantno je pročeprkati po pričama i odabrati 10-15 priča koje su posebno zanimljive i otpočetka do kraja obuhvatiti dešavanja kroz postove s foruma i eventualno privatne poruke. To bi mogao biti pravi mali istraživački rad. Uh, ja sam u fazonu nekih istraživanja, pa mi je ovo palo na pamet. :roll:

Toliko od mene. Ja ti želim dobrodošlicu i malo razmišljaj o konceptu.

Puno pozdrava,

Sanela
User avatar
darkness
Posts: 28
Joined: Mon Mar 13, 2006 11:29 pm

Post by darkness »

ali spirit...please nemoj da ponavljam 5 puta jedno te isto
stvarno mi nije problem procitati sve vase price i sastaviti, izvuci ono sto ja mislim da treba, ali kako ne shvacas da to NE BI BILO ISTO, promjenilo bi se cijelo znacenje...
ja osobno smatram da osoba koja je nesto prosla najbolje moze opisati taj dogadjaj pa i na kraci nacin...ednostavno ta osoba zna sto zeli izdvojiti, sto smtra vaznim, a sto ne...

nije isto kada netko vlastitim rijecima opise nesto sto je prosao i netko tko to procita pa preprica svojim rijecima
nema onu tezinu kao sto ima na samom pocetku
ne znam stvarno kako da ti vise to objasnim
...
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Onda bi tvoja kjiga zaista mogla biti samo neka zbirka nazovi 'iskustava' ili kako vec...
User avatar
Erineja
Posts: 116
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:48 am
Contact:

Post by Erineja »

Da li si razmisljala koliko je mnogim ljudima ovde bilo tesko da uopste pocnu da pisu svoje ispovesti? Koliko im je bilo tesko da, makar i u mislima, ponovo prolaze kroz svoj licni pakao? Verovatno mnogi nece zeleti sve to ponovo da rade zbog tvoje knjige.
Ideja o pisanju knjige je dobra ali nacin na koji to planiras da uradis mi se ne svidja. Ispovesti su tu, sedi, citaj, prepisuj, uoblici. Ne vidim razlog da bilo ciju ispovest kasapis i uzimas samo ono sto se tebi svidja. Uoblici malo ono sto je napisano a onda ti posalji svoj tekst onome na cijoj ispovesti radis. Mislim da ce vecina hteti da iskoriguje jedan takav tekst, dopuni ga, prokomentarise. Znaci, potrudi se malo, ne ocekuj da drugi sve odrade a ti samo da stavis potpis.
Slobodna sam da promenim mišljenje i izaberem drugaciju budućnost ili drugačiju prošlost.
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

darkness
Pa izvinjavam se sto trosis dragoceno vreme na 5 puta ponavljanje istog. Ja ni prvi put nisam mislila da ces prepricavati. Shvatila sam da hoces da citiras. Ne znam sta si mislila, ali sad i ja ponavljam, sve price su autenticne i napisane sopstvenim recima autora, tada kad su napisane. Ako bi ih oni sad ponovo pisali, to bi tek bilo prepricavanje.
User avatar
darkness
Posts: 28
Joined: Mon Mar 13, 2006 11:29 pm

Post by darkness »

bas te teski...jooooooooj :!:
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

darkness wrote:bas te teski...jooooooooj :!:
Pa prema svecu i tropar. Teska tematika i teski ljudi. Ili, mozda i nije bas tako. Mozda i razmisljamo po malo :lol:
Post Reply