STR8LIFE

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Virtual
Posts: 2
Joined: Sat May 14, 2005 1:24 pm

STR8LIFE

Post by Virtual »

-13 godina-lepak-alkohol-barbiturati
-14 godina-lepak-alkohol-barbiturati-ganja
-15 godina- alkohol-acid-mdma-ganja
-16 godina- alkohol-acid-mdma-ganja-metadon-valoron-heptanon-trodon
-17 godina- alkohol-acid-mdma-ganja-metadon-valoron-heptanon-trodon-HEROIN-IV
-18 godina- alkohol-ganja-metadon-valoron-heptanon-trodon-HEROIN-IV
-19 godina- alkohol-ganja-metadon-valoron-heptanon-trodon-HEROIN-IV
-20 godina-alkohol- ganja-HEROIN-IV
-21 godina-alkohol- ganja-HEROIN-IV
-22 godina-alkohol- ganja-HEROIN-IV
-23 godina-alkohol- ganja-HEROIN-IV

-24 godina-alkohol-ganja
-25 godina-alkohol-ganja
-26 godina-fruktal sokovi
-27 godina-fruktal sokovi
-28 godina-umereno alkohol-ponekad ganja
-29 godina-umereno alkohol-ponekad ganja
-30 godina-umereno alkohol-ponekad ganja
-31 godina-umereno alkohol-ponekad ganja

Sada se vec godinama osecam srecno i normalno,bavim se informatikom i dobar sam u svom poslu. Skinuo sam se detoksikacijom i godinu dana sam koristio blokatore.Nisam nikada posecivao komune,crkve i slicne institucije verovao sam da samo ja sam mogu sebi pomoci.Da sam posecivao takve ustanove verovatno bi ih i sada posecivao i ne bi postigao ovo sto jesam.Kako je vreme prolazilo svakim novim jutrom moj je osmeh na licu bio sve veci.Shvatio sam da sam ziv i radovao sam se svakom danu a on mi je za uzvrat bio svakim danom sve lepsi i lepsi.Zao mi je sto od svih silnih narkomana znam samo nas troje koji su stvarno cisti vec vise od 8 godina,ovo sam napisao svim sadasnjim narkosima da vide da se stvarno i nakon pakla moze potpuno normalno ziveti,istina je da mi fale sve te godine u smislu neke sopstvene edukacije i razvoja ali zato sam zadnjih godina morao ubrzano da nadoknadjujem sve izgubljeno,sto i dalje radim...
Da vam pisem narkomanske price tipa kriminal, amsterdam,prag,berlin,sofija...Mislim da nece nikome nikako pomoci i samo mogu lose uticati na ljude i podizati lazni narkomanski super ego trip!
Zelim vam svima koji ste u sranju da se iz njega izvucete a vama koji ste cisti da tako i ostanete do makar duboke starosti!
Puno pozdrava

P.S.slucajno sam naleteo na ovaj forum jos prosle godine i registrovao sam se u nameri da vam nesto napisem i evo tek sada sam to ucinio![/b]
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Hvala na lijepim zeljama....Fino je cuti da je neko uspjeo i to vec duze vrijeme da nije na jacim drogama, mada je moje misljenje da alkohol a i trava su droga tako da se nadam da ces i to ostaviti svremenom. Sve najbolje
User avatar
STorm
Posts: 16
Joined: Wed Nov 23, 2005 6:07 am

Post by STorm »

Da, karijera kao mnoge...cini se kao vec mnogo puta citano i vidjeno ali ipak se iza svih tih podataka krije jedan covjek, sa jednom familijom...cijeli jedan svemir, drago mi je da si uspio i drago mi je da je spoznaja tu da ipak samo sam sebi mozes pomoci jer tek kad u tebi se prelomi mogu ti drugi pomoci.Nitko ne moze da pomogne dok covjek nije spreman sam sebi da pomogne.


Cuvaj se jer ipak se misli cesto vrate i nedaj se

Mnogo uspjeha

STorm
User avatar
Virtual
Posts: 2
Joined: Sat May 14, 2005 1:24 pm

Post by Virtual »

Kada bih rekao da nikada ne pomislim na drogu,lagao bi..ali istina je da ne pomislim u smislu da bih se sredio,samo bi mi jos jedan takav film falio u zivotu.Pomislim na drogu valjda kao i sto ostali ljudi koji nisu bili u tome pomisle,mozda malo cesce.Kada sam se skinuo razmisljao sam o tome konstantno,par godina me je proganjalo,bio sam dosadan sam sebi.Isao sam okolo i srao kako sam se skinuo,svaka tema bi mi se zavrsila na prici o junku,blablabla..
Ali vremenom je sve to pocelo da nestaje i price su nestale,moja nova sredina u kojoj zivim nema pojma da sam ikada bio u tako necem,ni ne zelim da sazna.A ranije bi coveku kojeg sam tek upoznao,prepricavao kroz sta sam prosao...sto i nema nekog smisla!Ipak na taj nacin stvarate losu sliku o sebi i pokazujete svoju slabost.Hteli mi ili ne ipak je sramota biti narkoman bez obzira na intelektualne sposobnosti koje posedujemo,smatram da ljudi treba da prihvate narkomana sa aspekta bolesne osobe i da mu pruze pomoc(npr.zaposlenje).Ali realno koja bi ozbiljna firma zaposlila bivseg ovisnika da zna to,mozda da nosi dzakove,lepi nalepnice i slicno da ali recimo da bude neki strucnjak,menadzer,direktor tesko da ce se to dogoditi.Zajebana je ta etiketa.
Kada razmisljam o svom uspesnom oporavku mogao bih reci da su mi mozda pomogli moji stavovi o narkomaniji koje sam imao i za vreme drogiranja,mrzeo sam samog sebe i sve ostale narkomane.Iskljucivo sam se druzio sa ljudima koji se nisu drogirali a ostale narkose sam sretao eventualno na shemama.Bio sam iskljucivo sam u tome i nikada ni jednu svoju devojku u to vreme nisam ni ponudio praskom.Zaobilazio sam narkomanke u sirokom luku..Nikada mi heroin nije bio wauuu kao nekima koje sam poznavao,bio mi je navika.Ni ne znam kada sam ga prvi put uzeo,jako sam bio tuzan sve te godine robije na njemu.Zadnjih par godina 2-3 puta godisnje sanjam da sam u situaciji da se sredim,probudim se u znoju i onda sam sretan jer je to samo san,sa osmehom na licu nastavim da spavam,uf dobro je..Vreme leci sve prijatelji i slatke prijateljice,samo treba izdrzati,pronaci neku zanimaciju crtanje,pisanje,sport....kome sta ide u zivotu...Zatim socijalizacija pa edukacija i uspeh je zagarntovan!
Bicete postenije i iskrenije osobe nego sto treba i to ce vam mozda zasmetati u daljnjem zivotu ali ni to nije lose na neki nacin!
Post Reply