SAD ILI NIKAD!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

SAD ILI NIKAD!

Post by mirzas »

Pozdrav svima na forumu, nije me bilo sto godina, redovito sam se puca tako da nije bilo smisla uopće dolazit!
U subotu sam pokušao suicid (60 valiuma), nisan moga stvarno više, previše je tih stvari!
Prijatelj čiji je stan je slučajno doša tu večer (inače dolazi jednom mjesečno, ako i tada), zvoni na vrata, zove na mobitel, čuje kako zvoni u stanu. Mislia je da san se overdozira, tako da je provalia u stan, srušia vrata! Sad san dobro, dobro su me ispumpali!
Ne pucam se već 7-8 dana, još par dana i to je to, ali nemam volje za ništa, prazan sam i užasno depresivan, najtužniji čovik trenutno na kugli zemaljskoj.
Poslije posla idem u psihijatra, počinjem sa antidepresivima, molim boga da mi pomognu jer ne želim ovako živit, više se neznam smijat!

Jel stvarno dop tako sjebe mozak (10 godina na njemu), da treba toliko vremena, očemo li ikad bit normalni, sretni, zadovoljni?
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Bice borba uzeti ili ne. Nadam se da ces dobiti nadljudsku snagu, znas kako je, ne moram ti nista govoriti. Samo ne ocekuj od antidepresiva euforiju, jer oni to nisu. Moramo se nauciti zivjeti kao i ostala vecina, bez olaksavanja problema drogom, nego svojim cistim mozgom. Depresija ce proci, ali nemoj poslije toga da bude ono da se malo podsjetim, to ce biti samo tada. Znas i sam da nece!

Toliko od mene...

pozz
User avatar
plava
Posts: 33
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:28 pm

zdravo mirza

Post by plava »

E zao mi je sto se tako osjecas ja nisam na dopu i na bilo kakvim drogama a moj ti je savjet da se posavjetujes za ljijecenje steta je da se jos jedan mlad zivot unisti :oops: :oops: stvarno tako mislim
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

E moj Mirzas, zar je tako gusto bilo? Ni manje ni vise, nego "Ma bolje da me nema". To bar mozes uvijek, mislim, ubiti se. Tu nikad sigurno neces zakasniti. Hajd ti malo truda u sebe ulozi. Ubojstvo tabletama i raznim supstancama je u vecini slucajeva pokusaj privlacenja paznje - statisticki gledano, ali naravno da je svaki covjek vise od statistike i da ne mora ni malo znaciti da je tacno.
Nek si se ti izvukao, mislim, neka te prijatelj spasio na vrijeme. Dakle, nije ti jos sudjeno :) . Cuvaj se i ... Sve najbolje.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

e Mirza jarane....Jebi ga vidis da moramo dotaci dno da bi dosli sebi. Bolje je i da si depresivan nego da se pucas pa jel. Proci ce....vjeruj mi. Naravno da je zbog dopa i naravno da sjebe mozak. Samo izdrzai. Ne znam...ako si bas depresivan i ne popusta idi kod doktora nek' ti propise neki antidepresant na kratko. Samo se nemoj prepustiti depri da te nosi. Bori se makar malo.
Javi se pisi...i izdrzi. Zajebavali smo se...sada moramo i da platimo.....! izdrzi.
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
bandit
Posts: 8
Joined: Sat Dec 24, 2005 5:49 pm
Location: BG

Post by bandit »

dinela wrote:Ubojstvo tabletama i raznim supstancama je u vecini slucajeva pokusaj privlacenja paznje - statisticki gledano, ali naravno da je svaki covjek vise od statistike i da ne mora ni malo znaciti da je tacno.
Ne mora znaciti da je tacno,a i to je poslednje sto bi mu sad trebalo,da ga neko analizira da li je zaista hteo da umre ili da privuce paznju.
Pa naravno da svi zelimo da zivimo,svi zelimo da privucemo paznju,sve je to poziv upomoc,ali podsvesno,covek je pokusao suicid,alo,zeno,eeej,shvatas li ti to???

Mirzas,glavno je da si preziveo,da si shvatio da je i smrt bolja od takvog zivota. Nece ti biti lako,ali izdrzi,meni se obrati kad god hoces. Ja sam vec oko 7 godina cist,8 bi bilo da nisam pravio recidive prve godine. Moze se brate sve,samo kad se padne na samo dno,pa ajde ustani i kreni iz pocetka. I ja sam hteo da se obesim kad me je matori izbacio iz kuce,ali i ja sam preziveo,skinuo se. Mozes ti to,moze svako. Prvih dva meseca je najgore,ali samo reci sebi da ce to proci,gledaj u kalendar ako treba svaki dan i broj dane,precrtavaj jedan po jedan i cekaj "dan D" kad cec biti OK,a bices,veruj mi.
User avatar
bandit
Posts: 8
Joined: Sat Dec 24, 2005 5:49 pm
Location: BG

Post by bandit »

Luna wrote:e Mirza jarane....Jebi ga vidis da moramo dotaci dno da bi dosli sebi..
To i ja tvrdim. Sad ides samo napred,mirzas. U neku ruku je to i dobro sto ti se desilo,sad polako,bice sve OK. Zagrlio bih te brate da mogu,tako sam se skenjao kad sam ovo procitao. Pozdrav.
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

redovito sam se puca tako da nije bilo smisla uopće dolazit!

Ko sisa smisao majke ti. Zasto nije bilo smisla? Samo ti dolazi pucao se ili ne. Smisao ce se pojaviti prije ili kasnije... Svi ga nadju u necemu.
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Ma ne mogu nastimati
ali samo je prva recenica citat, ono ispod je moje :D
User avatar
plava
Posts: 33
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:28 pm

ne pomisljaj na to

Post by plava »

Ja mislim da suicid nista nece rijesti ni tvoj problem sa drogom ili bilo koji problem i ne budi kukavica jer samo kukavice izvrse suicid jer nemaju snage da se bore sa svojim problemima i okolinom ja mislim da bih ti trebao sjesti i sam razmisliti sta zelis uciniti dalje sa svojim zivotom zelis li se ljiječiti lili i dalje se unistavati trazi strucnu pomoc a i pomoc ljudi sa foruma .........

Vidjet ces da ce se stvari drugacije odvijati zelim ti pomoci ako ti to zelis

:D :D :D
Post Reply