do grla u dreku - pomoc

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

cosma
Posts: 1
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:23 pm

do grla u dreku - pomoc

Post by cosma »

hmm.....nije lako poceti ali od neceg treba pa cu i ja tako.....naime i ja sam kao i vecina vas poceo sa travom, sa nekim 18 g sam poceo gadno da pusim skoro svaki dan tjekom nekih godinu dana, nakon toga dolazi ekstazi i speed. U svemu ovome je jako interesantno da sam ekstazi probao ne vise od 7-8 puta i naravno bilo je jako dobro a sam opis tih dozivljaja je vec neka druga prica a nije mi niti namjera jer sa ovim tekstom zelim predociti svoj problem i nadati se da cu sa vasim bogatim iskustvom u ovom podrucju dobiti i neki odgovor koji mi je jako potreban jer sam u situaciji kada se lomim i ozbiljno razmisljam STO DALJE :shock: :shock: . Nego da se vratim prici, pored ekstazija uzeo sam i speed nekih 10 puta, heroin i druge stvari nikad nisam niti probao.
U 21g sam odlucio prestati sa time i to ne radi sebe nego radi svoje matere koja je dosta propatila u zivotu i bez mene.
Inace kao osoba tj. prije droga sam bio jako pametan, inteligentan, sarmantan, extrovertan dosta ljudi me je voljelo, cure osobito.No svi mi imamo svoje probleme, neki vise neki manje, ja sam spadao u onu prvu kategoriju, imao sam toliko nagomilanih sranja da sam jednostavno zelio da nekamo pobjegnem a taj bjeg je omogucila droga(bilo je tu i radoznalosti). Naravno to nije bio neki gadan izlet izvan ovog svjeta jer se nisam puno drogirao kao sto sam vec napisao.
Kao sto sam naveo sa 21g odlucio sam prestati(imam izrazito jak karakter i uz to sam kao magarac tvrdoglav pa kad nesto smislim onda mora da bude tako ili me nema..). Tjekom nekih godinu dana od prestanka sam imao ogromne probleme, prije svega totalno sam zaglupio tako da su me i najveci debili mogli praviti budalom, koordinacija pokreta mi je bila totalno sjebana jer uopce nisam niti 5 metara mogao pravo hodati. Sad od tog moga odlucnoga da!! prosle 2g i 5mj a ja sam nesto bolje ali i dalje imam gadnih problema i mislim da necu jos dugo ovako izdrzat. Povlacim se iz drustva jer mi se jednostavno neda pricati a i kada pricam ne mogu sastaviti dvije recenice kako treba, reci neke komplikovanije rijeci ne mogu a da se ne zapetljam, jebote kao da sam pjan zivi uzas(prije su mi izrazajne sposobnosti bile mnogo iznad prosjeka, mogao sam argumentima u govoru svakog demantirati iako sam i ja i on znao da ja nisam u pravu), nemam trunke energije u sebi, po cjeli dan lezim u krevetu i nista ne radim, tek tu i tamo odem van s prijeteljima da potpuno ne zastranim. Jednako tako mi je i vid sjeban, kad gledam u daljinu na nekih 10m, slabo razaznajem lica ljudi.
I to je to(ima jos toga na zalost ali mi se ne da sad), jednom rjecju ja sam izgleda do kraja sjeban iako nisam prosao ni d od droge za razliku od nekih drugi.
Sad mi je u planu da nabavim gun i da propucam ovu sjebanu glavu jer jebiga, dao sam sve od sebe ali mi je sve jasnije da vise nikad necu biti normalan, znam da neki ljudi i tako funkcioniraju i imaju obitelji ali mislim da ja nisam taj. Moj razum je davno puko, moja svjest je totalno promjenjena na ona gori nacin i svega mi je pun k...., toliko sam se trudio u protekle 2,5g tolika sranja trpio da bih konacno shvatio ovo sto sam iznad napisao. Sto se mene tice nije mi problem da svoj posljednji izdah provedem uz utoku(pistolj) na svojoj sljepocnici, al mi je zao jadne matere i jos neki ljudi koji su mi dragi, no iskreno mislim da ovakav necu jos dugo moci izdrzati koliko god to egoisticno bilo od mene.
Rado bih cuo vase komentare i zanimalo bi me dali je netko imao ovakve simptome, molim vas da se javite i znajte da me zanima samo istina, nikakva lazna nada samo istina!!!!!!!
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Haha, evo ga jos jedan kao Zvrky :lol:

Sta da ti kazem, da si se sjebo, sjebo si se.

Nisam neki strucnjak, samo sam suovisnik. Ono sto ti mogu reci je isto sto rekoh i Zvrki. Dzaba tebi tih 2,5 godine kad si ih proveo lezeci i placuci nad sopstvenom sudbinom. Trebao si da ih upotrebis tako da izgradis novog sebe i novi zivot. Tesko je znam, ali jednostavno drugacije ne ide, a na koncu se jako isplati. I to sto kazes da si zaglupeo totalno... pa to je logican rezultat, prvo unistavanja sivih celija, a onda nerada na sebi i krajnje neaktivnog zivota. Sta si drugo ocekivao.

Nego, umesto prosviravanja glave, hajde ti malo na posao oko sebe i tu energiju besa upotrebi malo kreativnije i konstruktivnije.

Pozdrav
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Zao mi je sto ti se to desava, ali to, onako iskreno, i nije problem droge. Prosle su 2,5 god i ti se osjecas slabo, nemocno, glupo,..... Moras mi reci u kakvom se drustvu sada kreces? Jer ako si u istom drustvu, i ako tvoje drustvo i dalje koristi razne droge, logicno je sto se osjecas tako. Jer oni melju (haha, pricaju) oko tebe, smiju se glupostima i pametuje droga iz njih a ne oni, pa se ti osjecas kao da ne pripadas tu. Kao da ne pripadas svijetu, i sl.
I umjesto da skontas da oni pricaju previse i dosadno, ti kontas da ti pricas premalo i glupo.

E sad, ako grijesim, i ako ti se to zaista desava sa svima, to i nije toliko strasno. Ti si onda jednostavno povucena osoba, ali to otkrivas tek sada, jer do sada to nisi ni mogao otkriti kada si bio pod utjecajem raznih droga. Ne treba da osjecas da si glup, da si nesposoban da izgovoris duzu rijec. To nema nikakve veze, ja i sada ne mogu izgovoriti AKOMULATOR. Mogu, ali se sva zapetljam. I tako mnostvo rijeci. Cak ne znam ponekad ni sta neke znace, ali ne smatram da sam glupa. Sto se tice hoda i koraka, lijepo malo u teretanu, malo osnazi svoje tijelo. Jer moras znati da si, kao sto ti je Spirit vec rekla, dosta ugrozio svoje zdravlje, i da sada moras pomoci sebi.

Lijepo je sto imas oko sebe ljude koji te vole, koliko ljudi na svijetu nema tu srecu. I kako imas mamu koja brine o tebi, zamoli je da ti kupi neke vitamine, nesto za koncentraciju sto piju djeca za skolu, nesto za kosti...

Nema potrebe da se ubijas i sta ti ja vec znam. Ti si puno ucinio za sebe, ipak 2,5 god. nisu malo i zasto bacati sve to u vodu. Malo zivni, malo promijeni okolinu, pozitivno prihvati i svoje mane, pa svi ih imamo. Vjerujem da mislis da si bio inteligentan momak, a sada glup. Ali inteligentna osoba ne moze tek tako postati glupa, samo si se malo ulijenio. Ako nista citaj novine, i bices u toku, baci se malo na knjige, nesto lakse kad ti je dosadno ili pred spavanje, i brzo ces se vratiti u formu.

Puno pozdrava od mene, javi kako ide
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Mamaaaaaa kmeeeeeeee...nisam,nisam takva ja?!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
DarkAngel
Posts: 149
Joined: Mon Jun 06, 2005 5:32 am
Location: Somewhere In The Time

Post by DarkAngel »

E decko, decko tebe je toliko sjebala kiselina da je od tvog mozga ostala samo kashica, i zao mi je zbog toga. Vidis, ja sam se na primer drogirala troduplo vise nego ti, i naravno u vreme dok sam radila extasy i speed nakon toga bih se osecala glupom, imala sam slicne simptome kao ti,(nap. grejala otvorenu rernu, sklapala neke glupe recenice, mislila o glupim stvarima ) ali kod mene je to veoma brzo proslo. Ne kazem da mi nisu ostale posledice, naravno da jesu, imam crne rupe po glavi, razne psycho situacije po glavi i jos mnogo toga, ali radim na tome da i to ugusim.
U pravu je Spirit kada kaze da samo kukamo nad svojom nesrecnom sudbinom, to radim i ja po nekad. A tebi mogu da dam jedan savet, uzmi citaj knjige, druzi se sa ljudima, preokupiraj sebe necim na internetu, gledaj filmove, pokusaj da nadjes neki posao, ako samo lezis i nista ne radis normalno je da ces se osecati kao zombi.
Bunar želja ne postoji.
Da postoji skočila bih.
Jedem laž ko keks i ćutim.
Što da znam?I ko da ne znam.
To sam ja i tu je problem,
Silom neću da se menjam.
User avatar
m@ll@
Posts: 3
Joined: Sat Feb 11, 2006 7:32 pm
Location: ispred monitora!

Post by m@ll@ »

super, bar si odlucio kad je kraj! preporucujem ti da se zaokupis s necim, upoznas nove ljude koji su 'cisti', ako si vec cvrsta osoba kao sto kazes onda mozes krenuti opet ispocetka, ili otici kod psihologa i popricati s njim, ako vec nemas nekog kome bi se otvorio i tko ce ti pomoci. nemoj se ubiti jer ne znas sto te ceka za par godina, mozda bas tad budes sretan sto si nisi oduzeo zivot. i samo pomisli sto bi tvoja majka, za koju se vidim jako brines, rekla i gdje bi zavrsila nakon takvog tvog cina!
sretno! :wink:
MiNoTaUr
Posts: 8
Joined: Thu Aug 31, 2006 9:32 pm

Vozdrica

Post by MiNoTaUr »

Cosma jarane pa ti si na samom dnu dalje propadat nemožeš,ovo ti govorim zato što sam bio u istom sranju samo što sam se malo više drogirao i imao veče duševne probleme! Čak sam i pištolj nabavio da se roknem, i onda sam pomislio dublje propadat nemožeš ako se ubijem ode na još gore mjesto tj. džehenem(pakao) e tek sam tamo najebo! Druže podhitno se obrati psihologu ili psihijatru,jer bez stručne osobe teško da češ išta postić, meni je psihijatar pomogao! Mora ti neko pomoć da sagledaš situaciju iz druge perspekive! Vjeruj mi nadji dobrog psihijatra i tvojim če problemima doči kraj. :wink:
tratincica
Posts: 4
Joined: Wed Jan 10, 2007 7:03 pm

Post by tratincica »

ono sto bih ja uradila to je definitivno odlazak psihijatru! moj brat je ovisnik ( cist vec godina ipol) i odlazi jedno mjesecno psihicu. desavalo se i da ga posjeti i po 4-5 puta u mjesecu,kada bi mu "crne misli pomutile razum" kako on voli reci! vjeruj mi, dosta mu pomazu ti razgovori!


pokusaj, u svakom slucaju nista ne mozes izgubiti!!!! :wink: pozzzz
amor11
Posts: 9
Joined: Thu Feb 08, 2007 9:37 pm

Re: do grla u dreku - pomoc

Post by amor11 »

SAM SI REKAO DA SI IZRAZITO TVRDOGLAV KAO MAGARAC I KAD NESTO ZA CRTAS TI I SPROVEDES. EVO TI DRUGE SANSE MAGARCE SRETNO
User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Post by rilezi »

budi :) :) optimista :) ,cosma!imam problem slican tvom.pijem neke lekove za revitalizaciju i hranjenje mozdanih celija,probaj i ti,pomoci ce..imas ih u svakoj apoteci.u periodu tvog drogiranja,rad mozga je bio pasivan.jedino ga je hemija forsirala,ali vestacki.pa i mozak zahteva trening kao i sve ostalo.nisi ti odjednom postao glup,veruj mi,samo sad tvoj mozak teze izvodi operacije koje si zapostavljao.kazes,ne mozes da sastavis dve recenice.pa druze lako je sastaviti pedeset i dve u drustvu narkomana,njihov jezik je specifican,prost i lak za shvatanje,pun ulicnih zargona,i ti si se navikao na takav recnik ....a u normalnom drustvu..drugacije se komunicira,pa zato imas poteskoca da napravis lep kontekst u recenici,zar ne?te dve i po godine su svakojaki mentoli trovali tebe,mentalno i duhovno.eto imamo problem iste prirode,i nisam nasao za shodno da napravim sebi rupu u glavi,utokom.prosto,rezim rada tvog mozga je sada sporiji,aktiviraj ga...tvoja inteligencija tj. potencijal se nije mnogo umanjio..a i iskoristio si ga tek 2-3% maximuma,kao i veci deo populacije na nasoj planeti,zato ne udaraj glavom u zid.
kad neko nema ono sto voli,onda mora da voli ono sto ima
Post Reply