Postepeno smanjivanje doze pre apstinencije

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

istok
Posts: 27
Joined: Fri Jan 27, 2006 3:27 pm
Location: Beograd

Postepeno smanjivanje doze pre apstinencije

Post by istok »

Zdravo svima,

Citam forum vec neko vreme. Nisam pisao jer nisam osecao nikakvu potrebu za tim.
Do sada. Na dopu sam malo manje od godinu dana, skoro svakodnevnog uzimanja.
Pokusavao kao i svi vi, sam da stanem ali ne ide.
Konkretno me zanima, da li je iko od vas probao da smanji dnevnu dozu (ja sam na malo manje od 1 gr dnevno),
pre totalne apstinencije. Sve se kao nadam da ce kriza biti blaza, nego sada kada bih prestao odjednom i naglo.
Gresim li?
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Ja se ne drogiram i nisam nikada, tako da ti vjerovatno moje misljenje i nece znaciti mnogo, ali cu ti reci ono sto ces vjerovatno cuti i od ostalih (opet ne znam) koje pitas, GRESIS !
I to debelo, mislim .
Ili - ili to be or not to be

Odluka je tvoja, ali taj nacin je , vjerujem, potpuno pogresan i nemoguc, tako da ti je najbolje da se skines kako i dolikuje. Kriza mora postojati, ali to svakako prodje .

Puno srece,...
P.S. Skidaj se sto prije jer koliko god ti se cinilo tesko, pomisli samo kako ce ti biti za godinu ili dvije !
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Post by mise en place »

Smanjivanje doze?
pa jesi normalan,kako cesh se onda sredit,neznam zapravo da li ti je u interesu.
Sto se tice skidanja,probaj buraz .kako hocesh,moze svakako,moze jebeno,manje jebeno,a moze onako u klinici,doktorski.
Probaj koji je najbolji,vidi koji je najbolji za tebe,kakav si frajer?
Samo nemoj puno da se zezash nemash puno vremena"!!!!!!!!!! nikako,dok sve te varijante probash,razmislish,ode glava samo vishe u kurac.

Tako Istok pozdrav(istok puc) ,dobrodoshao i sta ja da ti kazem
Godina prijatelju,nije puno....sve je josh........."mlado"

nedaj se


mise
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ma puno je....previshe!!! Tek kasnije viidis koliko te ta jedna godina sjebala. Ne znam.... probala sam i ja tako. Da smanjim. Islo mi je neko vrijeme. uzimala sam samo navece i malo ujutro. Opet...to nigdje ne vodi. Samo ti se josh vishe osladi. I onda navalish ko' blesav. To je moje iskustvo i mojih "prijatelja" tada. Znash ono...kao mucis se mucis se i onda se kao nagradis i ode na 2 grama. Ako si u Srbiji ...nadji subutex i skini se sto prije. To je najbezbolniji i najefikasniji nacin skidanja. To je moj savjet....pa sad....do tebe je.
dobrodosao i sve najbolje.
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
istok
Posts: 27
Joined: Fri Jan 27, 2006 3:27 pm
Location: Beograd

Post by istok »

Hvala na odgovoru!
Ali ne mogu da sebi priustim standardnu krizu jer sam zaposlen i ne mogu (jos uvek) da uzmem odmor ili odsustvo sa posla.
A posao mi mnogo znaci, jer sam zaposlen na dobro placenom radnom mestu. Ne bih zeleo da tu nesto zajebem.
Lakse mi je da smanjujem dozu. Tek toliko da ne osecam krizu ni bol i taman toliko da budem sposoban da idem na posao.
Zato sam pitao da li je iko imao iskustva sa time?
dinela wrote:Ja se ne drogiram i nisam nikada, tako da ti vjerovatno moje misljenje i nece znaciti mnogo, ali cu ti reci ono sto ces vjerovatno cuti i od ostalih (opet ne znam) koje pitas, GRESIS !
I to debelo, mislim .
Ili - ili to be or not to be

Odluka je tvoja, ali taj nacin je , vjerujem, potpuno pogresan i nemoguc, tako da ti je najbolje da se skines kako i dolikuje. Kriza mora postojati, ali to svakako prodje .

Puno srece,...
P.S. Skidaj se sto prije jer koliko god ti se cinilo tesko, pomisli samo kako ce ti biti za godinu ili dvije !
istok
Posts: 27
Joined: Fri Jan 27, 2006 3:27 pm
Location: Beograd

Post by istok »

Xxexexexe, pa nisam ni mislio da se sredim.
Hteo bih da se skinem, samo nisam u mogucnosti da idem u neku kliniku ili da se ofiram okolini jer bih mnogo izgubio.
Prvo posao, a onda ko zna sta jos? Kakav ti manje jebeni nacin skidanja savetujes?
Hvala mise, na podrsci:D
mise en place wrote:Smanjivanje doze?
pa jesi normalan,kako cesh se onda sredit,neznam zapravo da li ti je u interesu.
Sto se tice skidanja,probaj buraz .kako hocesh,moze svakako,moze jebeno,manje jebeno,a moze onako u klinici,doktorski.
Probaj koji je najbolji,vidi koji je najbolji za tebe,kakav si frajer?
Samo nemoj puno da se zezash nemash puno vremena"!!!!!!!!!! nikako,dok sve te varijante probash,razmislish,ode glava samo vishe u kurac.

Tako Istok pozdrav(istok puc) ,dobrodoshao i sta ja da ti kazem
Godina prijatelju,nije puno....sve je josh........."mlado"

nedaj se


mise
istok
Posts: 27
Joined: Fri Jan 27, 2006 3:27 pm
Location: Beograd

Post by istok »

Zdravo Luna,
Hvala na savetima, samo ne znam gde bih nabavio Subutex?? Ni koliko on kosta ali to je i manje bitno.
Jel skidanje njime zaista bezbolno?? Mene je puno strah da krenem uopste da se skidam. Par puta sam krenuo i zaista nisam sposoban da izdrzim taj bol. Uvek pokleknem. Kao i vecina, uostalom.
A u pravu si za smanjivanje. Obavezno se nagradim posle nekog vremena:D Samo se kao tesim kako ne uzimam mnogo i kako cu upravo zbog toga lakse i da se skinem. Kao zamisljam da bi mi teze bilo da se skidam sa 2-3 gr dnevno nego sa par crta dnevno. Ne znam... Dosta sam kombinacija isprobao, nista nije upalilo... Jos uvek.

Luna wrote:ma puno je....previshe!!! Tek kasnije viidis koliko te ta jedna godina sjebala. Ne znam.... probala sam i ja tako. Da smanjim. Islo mi je neko vrijeme. uzimala sam samo navece i malo ujutro. Opet...to nigdje ne vodi. Samo ti se josh vishe osladi. I onda navalish ko' blesav. To je moje iskustvo i mojih "prijatelja" tada. Znash ono...kao mucis se mucis se i onda se kao nagradis i ode na 2 grama. Ako si u Srbiji ...nadji subutex i skini se sto prije. To je najbezbolniji i najefikasniji nacin skidanja. To je moj savjet....pa sad....do tebe je.
dobrodosao i sve najbolje.
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

istok

Post by mise en place »

E,gdje si coko
evo josh neshto o tome da ti napishem ,zapraavo imam licno iskustvo s tim istim problemom
Navucen si,radish ganjash socijalni zivot ,a zelish ca se skinesh.
Pa isto zavisi koliko konzumirash i koliko cesto,naravno da je smanjivanje pozitivno...
Jebeno jeste ali ,moze i mala "horse piramida" uz neke pomagace...to nabavish malo...
Izaberesh povoljnu priliku i kada budesh na jednom shutu dnevno,na minimumu samo da izgurash dan bez krize,ovo je malo jebeno ali je varijanta,morash uganjati bar tri slobodna dana i onda na pacenje,da li mozesh sam i kuci?To neznam...pa napishi malo o tvom konzumu,sve je moguce samo svako skidanje je jebeno,ako si to odlucio,to je vec super a sad ako hocesh horsom da se skidash....morash ga svesti na minimum...vjeruj nekad i vatica ili mala crtica,kad se spustish na to,onda je manje jebada sigurno.
Treba ti plan,puno dobre volje i da istrpish jer boli druze,to svi znamo.
Eto neke varijante...

napishi malo vishe o tome...o planu? ako ga imash?

pozdrav

mise
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

S obzirom da nemaš novca za privatne klinike,idi u Zavod za borbu protiv zavisnosti(Drajzerovu),neka ti otvore istoriju i počnu sa terapijama...veruj mi mnogima je i to pomoglo ako su jako želeli....

Smanjivanje doze....ne nikako....da bi to(evo logično pogledaj),iz bilo kog ugla uspelo potreban je duuuuuži vremenski period,tačno poštovanje smanjenja kad i kako(a kad malčice osećaš zikru i imaš dop-nema šanse da iskuliraš),a i na kraju opet će biti zikre...
Iz iskustva
Pozdrav od Pepeljuge
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Hey...znash i sam da to ne vodi nigdje i da ces dok se okrenes biti na 2.5grama. Nemoj jarane i ja sam se tako zajebala. Sve cool kao smanjila i onda povecam za gram. I sve tako. Subutex...morash se raspitati za njega. Ili otici u Hrvatsku ili Sloveniju po njega. Takodje po poricama vidim da je taj neki Lorijen pomogao mnogima. Sa Subutexom sam se skinula....o drugom ne znam. Bezbolno. Nema te cega biti strah. Obecavam. Kad ti ja kazem da nije strasno onda znaj da nije. Zaista. Bila sam i na metadonu(bjezi od toga)...pa onda na Subutex. Najgore od svega mi je bio metadon. I kriza od njega. Ostalo nije bilo strasno. Idi kod doktora...ne moras ostati tamo(tako mozes i dalje na posao)...i skontaj nesto dok jos nije puno gore. Obecavam ti da se nemas cega bojati...u ovom slucaju, tj. Catapresan i Subutex su jedino sto bi nekome preporucila. Prvi smanji krizu, znojenje , nervozu a drugi sve ostalo.
Odluci se!!!!!
poz
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply