Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

JesusMyBestFriend
Posts: 14
Joined: Thu Sep 06, 2018 12:31 am

Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Post by JesusMyBestFriend »

Dragi svi
Radim jednu vrstu istrazivanja, potrebno mi je da svi koji zelite da mi pomognete Iskreno pogledate unazad svoj zivot i u sebe I odgovorite
Da li mislite da su za formiranje vase ovisnosti odgovorne odredjene traume iz detinjstva?
Da li mislite da bi bili sasvim drugacija osoba i da ne bi se upustili u neku vrstu porocnog zivota, da su spoljasnji faktori bili odgovarajuci pri vasem odrastanju?
Pri odgovarajucim faktorima podrazumeva se: stabilna ekonomska situacija, roditelji koji nisu I sami porocni, roditelji koji usmeravaju dete I pedagoski ispravno postupaju pri vaspitanju itd
Hvala svakom ko izdvoji vreme da odgovori
Ps. Izvinjavam se Ako je pitanje postavljeno na pogresnom delu foruma Ali posto je ovde aktivnost clanova najveca znacilo bi mi bar neko vreme da ostane ovde Ako moze
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Post by Akkasha Come Back »

JesusMyBestFriend wrote: Wed Sep 08, 2021 4:05 am Dragi svi
Radim jednu vrstu istrazivanja, potrebno mi je da svi koji zelite da mi pomognete Iskreno pogledate unazad svoj zivot i u sebe I odgovorite
Da li mislite da su za formiranje vase ovisnosti odgovorne odredjene traume iz detinjstva?
Da li mislite da bi bili sasvim drugacija osoba i da ne bi se upustili u neku vrstu porocnog zivota, da su spoljasnji faktori bili odgovarajuci pri vasem odrastanju?
Pri odgovarajucim faktorima podrazumeva se: stabilna ekonomska situacija, roditelji koji nisu I sami porocni, roditelji koji usmeravaju dete I pedagoski ispravno postupaju pri vaspitanju itd
Hvala svakom ko izdvoji vreme da odgovori
Ps. Izvinjavam se Ako je pitanje postavljeno na pogresnom delu foruma Ali posto je ovde aktivnost clanova najveca znacilo bi mi bar neko vreme da ostane ovde Ako moze
Evo ja ću.
A šta ti misliš, da li bi kenjao isto ovako da su tvoji roditelji bili drugačiji?
Takvih kao ti mi je pun kurac za 9 narednih života (izvini Sanela što psujem, neću više, obećavam) a eto kad već pomenuh Sanelu, ja poštujem samo ljude koje naš problem iskreno zanima a ti si očigledno jedan mali, tupavi i glup k'o kurac pacov koji nema svoj život pa je odjednom rešio da kopa po narkomanskom, a da sam u pravu to se vidi po bezobraznoj površnosti tvog posta.
Sram te bilo, vređaš svačiju inteligenciju ovde tako plitkim "pitanjima" koja stavljam pod navodnike jer čak nisu ni tvoja pitanja, već obični knjiški stereotipi.
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Post by đondo »

JesusMyBestFriend wrote: Wed Sep 08, 2021 4:05 am Dragi svi
Radim jednu vrstu istrazivanja, potrebno mi je da svi koji zelite da mi pomognete Iskreno pogledate unazad svoj zivot i u sebe I odgovorite
Da li mislite da su za formiranje vase ovisnosti odgovorne odredjene traume iz detinjstva?
Da li mislite da bi bili sasvim drugacija osoba i da ne bi se upustili u neku vrstu porocnog zivota, da su spoljasnji faktori bili odgovarajuci pri vasem odrastanju?
Pri odgovarajucim faktorima podrazumeva se: stabilna ekonomska situacija, roditelji koji nisu I sami porocni, roditelji koji usmeravaju dete I pedagoski ispravno postupaju pri vaspitanju itd
Hvala svakom ko izdvoji vreme da odgovori
Ps. Izvinjavam se Ako je pitanje postavljeno na pogresnom delu foruma Ali posto je ovde aktivnost clanova najveca znacilo bi mi bar neko vreme da ostane ovde Ako moze
Dobro ti je odgovorila, kolegica 'narkoman', 'ovisnik', 'zavisnik' ili kakvima već nas ti prozivaš i smatraš.
Ako stvarno radiš istraživanje i ako ti je namjera dobra imaš u klinici za ovisnike, bar je tako u zg, tkzv. pompidu test, kojeg svaki narkoman jednom godišnje MORA ispuniti da bi dobio svoju teško zarađenu trp, i u njemu je objašnjeno sve što bi te u takvom istraživanju moglo uputiti na odgovore.
A ako si samo znatiželjan ili ne kužiš ZAŠTO ne kažu samo NE, onda čitaj postove na ovom forumu i naći ćeš sve odgovore. Što napisane, što čitajući između redova...
Ajde, bok!
Last edited by đondo on Thu Sep 09, 2021 3:48 pm, edited 1 time in total.
JesusMyBestFriend
Posts: 14
Joined: Thu Sep 06, 2018 12:31 am

Re: Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Post by JesusMyBestFriend »

Akkasha Come Back wrote: Wed Sep 08, 2021 8:41 pm
JesusMyBestFriend wrote: Wed Sep 08, 2021 4:05 am Dragi svi
Radim jednu vrstu istrazivanja, potrebno mi je da svi koji zelite da mi pomognete Iskreno pogledate unazad svoj zivot i u sebe I odgovorite
Da li mislite da su za formiranje vase ovisnosti odgovorne odredjene traume iz detinjstva?
Da li mislite da bi bili sasvim drugacija osoba i da ne bi se upustili u neku vrstu porocnog zivota, da su spoljasnji faktori bili odgovarajuci pri vasem odrastanju?
Pri odgovarajucim faktorima podrazumeva se: stabilna ekonomska situacija, roditelji koji nisu I sami porocni, roditelji koji usmeravaju dete I pedagoski ispravno postupaju pri vaspitanju itd
Hvala svakom ko izdvoji vreme da odgovori
Ps. Izvinjavam se Ako je pitanje postavljeno na pogresnom delu foruma Ali posto je ovde aktivnost clanova najveca znacilo bi mi bar neko vreme da ostane ovde Ako moze
Evo ja ću.
A šta ti misliš, da li bi kenjao isto ovako da su tvoji roditelji bili drugačiji?
Takvih kao ti mi je pun kurac za 9 narednih života (izvini Sanela što psujem, neću više, obećavam) a eto kad već pomenuh Sanelu, ja poštujem samo ljude koje naš problem iskreno zanima a ti si očigledno jedan mali, tupavi i glup k'o kurac pacov koji nema svoj život pa je odjednom rešio da kopa po narkomanskom, a da sam u pravu to se vidi po bezobraznoj površnosti tvog posta.
Sram te bilo, vređaš svačiju inteligenciju ovde tako plitkim "pitanjima" koja stavljam pod navodnike jer čak nisu ni tvoja pitanja, već obični knjiški stereotipi.
Zao mi je sto su vas moja pitanja navelo na takav izliv besa I da zauzmete odbrambeni stav kao da ste napadnuti, zaista mi nije bila namera.
Ne zelim da se spustam na nivo da ikog vredjam, vi niti me poznajete niti je to I bitno, pitanja su postavljena otvoreno, ljudski I u u dobre svrhe, neki Ljudi su u svojim postovima i sami pisali o tome zasto oni misle da su se okrenuli porocima I navodili ove uzroke, e sad, zasto je bas vas to uvredilo do te mere, ne znam.
Ako vam je lakse sada Kada ste ispsovali nekog koga ne poznajete, to je skroz ok i odgovara na neka pitanja Samo po sebi.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Post by sanela »

Moram reći kad se traže odgovori na pitanja koja su u svrhu nekog istraživanja, red je da se na početku predstavite, kažete svrhu i cilj istraživanja, pa tek onda dostavite upitnik sa pitanjima za ispitanike.
Ovo što ovdje piše su neka radi reda pitanja koja nisu ni ispravno formulisana. Pročitaj još jednom kako su napisana pitanja.
Tako da me Akashin komentar ne iznenađuje, zaista je u pravu (uz izuzetak psovanja i vrijeđanja, što nije OK).
JesusMyBestFriend
Posts: 14
Joined: Thu Sep 06, 2018 12:31 am

Re: Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Post by JesusMyBestFriend »

sanela wrote: Fri Sep 10, 2021 9:21 am Moram reći kad se traže odgovori na pitanja koja su u svrhu nekog istraživanja, red je da se na početku predstavite, kažete svrhu i cilj istraživanja, pa tek onda dostavite upitnik sa pitanjima za ispitanike.
Ovo što ovdje piše su neka radi reda pitanja koja nisu ni ispravno formulisana. Pročitaj još jednom kako su napisana pitanja.
Tako da me Akashin komentar ne iznenađuje, zaista je u pravu (uz izuzetak psovanja i vrijeđanja, što nije OK).
Ok, Molim vas uklonite post u tom slucaju i jos jednom se izvinjavam ko se nasao uvredjen, nije bila nikakva losa namera.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Post by StopBup »

Jest' da je pitanje "smaracko", ali po meni nije bilo razloga za takve reakcije. Bez veze "napadoste" zenu. Da, vidim da niste primetili, i ne "znate" je od ranije, ali radi se o nezlonamernoj mladoj zeni.
Ja sam citao i njene ranije postove. Devojka nije zavisnik i nije od nekih trolova koji su znali ovde nekad da se proseravaju...
Ona konkretno, ima koliko sam zapamtio u kuci problem sa bratom, koji "ima pricu" sa drogom...
Pokazuje interesovanje za ovu "sferu", pa sta? Brine zbog brata, i koliko se secam, nesto je pominjala da je ova materija izmedju ostalog zanima i zbog buduceg vaspitavanja/odgajanja svoje dece, koju planira da ima.
JesusMyBestFriend wrote: Fri Sep 10, 2021 5:49 pm
Pozdrav devojko! Na tvoje pitanje bi se moglo pisati do prekosutra, tako da izostavljam odgovor, nego samo da te pozdravim i pozelim srecu!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
JesusMyBestFriend
Posts: 14
Joined: Thu Sep 06, 2018 12:31 am

Re: Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Post by JesusMyBestFriend »

StopBup wrote: Sat Sep 11, 2021 1:44 pm Jest' da je pitanje "smaracko", ali po meni nije bilo razloga za takve reakcije. Bez veze "napadoste" zenu. Da, vidim da niste primetili, i ne "znate" je od ranije, ali radi se o nezlonamernoj mladoj zeni.
Ja sam citao i njene ranije postove. Devojka nije zavisnik i nije od nekih trolova koji su znali ovde nekad da se proseravaju...
Ona konkretno, ima koliko sam zapamtio u kuci problem sa bratom, koji "ima pricu" sa drogom...
Pokazuje interesovanje za ovu "sferu", pa sta? Brine zbog brata, i koliko se secam, nesto je pominjala da je ova materija izmedju ostalog zanima i zbog buduceg vaspitavanja/odgajanja svoje dece, koju planira da ima.
JesusMyBestFriend wrote: Fri Sep 10, 2021 5:49 pm
Pozdrav devojko! Na tvoje pitanje bi se moglo pisati do prekosutra, tako da izostavljam odgovor, nego samo da te pozdravim i pozelim srecu!
Hvala puno na podrsci, ljudi me rastrgose zbog toga sto Nisam napravila neku uvertiru i Mozda sam se bezveze izrazila al svakako Nisam imala losu nameru.
Veliki pozdrav i vama I hvala jos jednom na razumevanju.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Post by Viktor89 »

JesusMyBestFriend wrote: Sat Sep 11, 2021 10:51 pm
StopBup wrote: Sat Sep 11, 2021 1:44 pm Jest' da je pitanje "smaracko", ali po meni nije bilo razloga za takve reakcije. Bez veze "napadoste" zenu. Da, vidim da niste primetili, i ne "znate" je od ranije, ali radi se o nezlonamernoj mladoj zeni.
Ja sam citao i njene ranije postove. Devojka nije zavisnik i nije od nekih trolova koji su znali ovde nekad da se proseravaju...
Ona konkretno, ima koliko sam zapamtio u kuci problem sa bratom, koji "ima pricu" sa drogom...
Pokazuje interesovanje za ovu "sferu", pa sta? Brine zbog brata, i koliko se secam, nesto je pominjala da je ova materija izmedju ostalog zanima i zbog buduceg vaspitavanja/odgajanja svoje dece, koju planira da ima.
JesusMyBestFriend wrote: Fri Sep 10, 2021 5:49 pm
Pozdrav devojko! Na tvoje pitanje bi se moglo pisati do prekosutra, tako da izostavljam odgovor, nego samo da te pozdravim i pozelim srecu!
Hvala puno na podrsci, ljudi me rastrgose zbog toga sto Nisam napravila neku uvertiru i Mozda sam se bezveze izrazila al svakako Nisam imala losu nameru.
Veliki pozdrav i vama I hvala jos jednom na razumevanju.
Postovi su napisani sa pravom. Prosečna pitanja vređaju svakoga ovde.

Kad želiš odgovore za nekog bliskog, uvertira bude najmanje što treba da daš.
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Pomoc za studiju - pitanje za sve sadasnje/bivse ovisnike

Post by đondo »

JesusMyBestFriend wrote: Sat Sep 11, 2021 10:51 pm
StopBup wrote: Sat Sep 11, 2021 1:44 pm Jest' da je pitanje "smaracko", ali po meni nije bilo razloga za takve reakcije. Bez veze "napadoste" zenu. Da, vidim da niste primetili, i ne "znate" je od ranije, ali radi se o nezlonamernoj mladoj zeni.
Ja sam citao i njene ranije postove. Devojka nije zavisnik i nije od nekih trolova koji su znali ovde nekad da se proseravaju...
Ona konkretno, ima koliko sam zapamtio u kuci problem sa bratom, koji "ima pricu" sa drogom...
Pokazuje interesovanje za ovu "sferu", pa sta? Brine zbog brata, i koliko se secam, nesto je pominjala da je ova materija izmedju ostalog zanima i zbog buduceg vaspitavanja/odgajanja svoje dece, koju planira da ima.
JesusMyBestFriend wrote: Fri Sep 10, 2021 5:49 pm
Pozdrav devojko! Na tvoje pitanje bi se moglo pisati do prekosutra, tako da izostavljam odgovor, nego samo da te pozdravim i pozelim srecu!
Hvala puno na podrsci, ljudi me rastrgose zbog toga sto Nisam napravila neku uvertiru i Mozda sam se bezveze izrazila al svakako Nisam imala losu nameru.
Veliki pozdrav i vama I hvala jos jednom na razumevanju.
Nitko te nije rastrgao nego si dobila iskrene odgovore. Pogotovo u mom postu gore.
Stvarno svake godine, da bi nastavio dobivati trp, barem u zg gdje sam ja, moraš popuniti tkzv. pompidu test u kojem je sve do jednog tvog pitanja i puno više. Mislim da ako ti trebaju za ono što si gore navela, tj. za nekakvo ozbiljno istraživanje, da bi mogla tražiti i dobiti pristup tim testovima. Ako nije za ozbiljno pa i to sam ti odgovorio i nije bilo ništa bezobrazno.
Možda ne shvaćaš da su to stvari o kojima jedva sa psihijatrom razgovaram, barem je meni tako, samo zato što to moram a ne da to dijelimo još na nekom forumu zato što to možda nekoga zanima ili piše nešto za faks, časopis ili bilo šta drugo.
Post Reply